Dodaj do ulubionych

Jest mi niedobrze ...

11.08.20, 18:01
...zbiera mi się na wymioty na widok polskich flag, osiłków z kotwicami na ramieniu, idiotek w T-shirtach z napisami „Chwała bohaterom — Pamiętamy”. Wszystko to tak tandetne, płytkie, podszyte diso polo, tanie, na pokaz, tromtadrackie.
Cały ten patriotyzm pomylony z faszyzmem, z nacjonalizmem i nienawiścią do innych, obcych. To machanie szabelką pod niemieckim nosem i ta naklejka z kotwicą na 10-letnim audi kupionym na szrocie w Niemczech.
To odwaga w walce o prawdziwą polskość: z żydostwem, którego nie ma, z gejami, którzy masturbują dwulatki, z muzułmanami, których kebaby wpieprza się z sałatką z ogórka.
Ten honor pisany przez „ch”, ten bóg, który nie mógł być Żydem, ta ojczyzna, której należą się niesprzątane psie kupy, niepłacone podatki i taki prawdziwy mąż, który bije, bo kocha.
Obrzydzenie, to jest to uczucie, które czuję każdego pierwszego sierpnia, gdy patrzę, jak idą przez Warszawę. Żadnych innych uczuć. Obrzydzenie.
Zawłaszczyli symbole i zawłaszczyli pamięć. Nasrali na groby. Zrobili z rocznicy piknik z racami i maskaradę z symbolami.
I my bezradni. Bezsilni. Poddani. Kilkuset maszeruje w milczeniu.
Nie wiemy co robić z tymi kotwicami na owłosionych łydkach, z tym pięściami wycelowanymi w niebo przeciw wszystkim, przeciw tolerancji, otwartości, oświeceniu. Milczymy. Boimy się przemocy. Piszemy oburzone posty. Jeszcze można pisać. Jeszcze można.
Co z tym zrobić? Nasz kraj zabrali faszyści, ciemniacy i chamy. Tańczą chocholi taniec. Robią swoje porządki. Malują swoje swastyki i „pedały do gazu”. Europie mówią coraz głośniej, żeby się do nas nie wpier*alali, tak po prostu. Coraz głośniej, bo złączyli ręce z Orbanami, Trumpami, Bolsonaro, Putinami. Czują siłę swoich owłosionych muskułów. Już się nie wstydzą pustki w głowie. To, co mają w głowach, im się podoba, do życia wystarczy. Historia umalowana jak dziwka, nauka usadzona do kąta, jak zbity pies, i w zamian drewniany karabin i zabawa w partyzantów. I mundur koniecznie z kotwicą lub błyskawicą i w domyśle skrzydła husarii.
Wojna z rozumem, wojna z elitami, wojna z postępem. Konserwowanie tego, co jest, żeby było tak zawsze, znajomo: wódka, zakąska, kościół, schabowy. Żadnych nowinek, żadnych rowerów, żadnych warzyw. Kobieta to matka, matka to dom. Ojciec to mężczyzna, musi uderzyć. Rodzina to świętość, krew i łzy też.
Barbarzyńcy nadeszli. A my? Praca, dom, działka i pieczenie chleba oraz dobry serial na Netflixie. Nas to nie dotyczy, choć ten świat się zawęża, zawęża, zawęża. Jest coraz duszniej, coraz mocniej śmierdzi. Już niedługo przed wejściem do banku mogą zacząć sprawdzać napletki. W szpitalu każą odmawiać zdrowaśki. W restauracji zlikwidują jarskie. Zamiast hulajnóg postawią w miastach squady, na biletach do metra wydrukują kotwice. I Netflixa zastąpią Bogiemifliksem.
Nikt nie ma pomysłu co z tym zrobić. Mówimy, że tylko edukacja może pomoc, ale oni już to przewidzieli. W edukacji posadzili swoich szturmfirerów. Ubrali dzieci w mundury. Zbudowali klatki z programów i uczą o bogu przez u zwykle i honorze przez „ch". Następcy wygoleni ponad uszy niosą w rękach z opaskami polskie flagi, od których jest mi niedobrze. Które łopoczą z łoskotem w faszystowskim wietrze, w takt rytmicznych kroków i okrzyków z przepastnych gardeł: to nasz czas, nasz czas, nasz czas.
Jeśli czegoś z tym nie zrobimy, jeśli nie wstaniemy z kanap i nie okażemy odwagi sprzeciwu, to nam wejdą do zupy, pod kołdrę i na biurko. Naplują, skopią, zelżą. Będą nam obcinać symboliczne pejsy na ulicach i ciągać za chałat. Nie łudźmy się, że nie będą. Robili to wtedy, zrobią i teraz.
Jak nas wszystkich dobrych ludzi obudzić i przekonać, że nie mogą się już kłaść, spać spokojnie? Że musimy coś zrobić wszyscy razem, my, którzy jeszcze nie jesteśmy z nimi.
(tekst znaleziony w internecie)
Obserwuj wątek
   • czuk1 Re: Jest mi niedobrze ... 11.08.20, 22:34
    perla_roztocza napisał: Wikul, zanim coś skserujesz skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą właśnie.

    Roztoczaku. Ty zanim kogoś zganisz zastanów się. Tu warto zastanowić się - czy nie jest prawda ?
    A jeśli tak- to co możemy/powinniśmy dla Polski i naszych następców zmienić, by przestano nas
    wyśmiewać - nadal, jak papugę narodów.?
    • perla_roztocza Re: Jest mi niedobrze ... 11.08.20, 22:54
     czuk1 napisał:

     > [i]Roztoczaku. Ty zanim kogoś zganisz zastanów się. Tu warto zastanowić się - c
     > zy nie jest prawda ?

     no dobrze czuk1. Napiszcie kiedy to ostatni raz dostaliście po ryju od polskich faszystów.
     A jak nie znacie odpowiedzi to zapytajcie waszego oficera nadzorującego z Czerskiej właśnie.
     • czuk1 Re: Jest mi niedobrze ... 11.08.20, 23:42
      perla_roztocza napisał:
      no dobrze czuk1. Napiszcie kiedy to ostatni raz dostaliście po ryju od polskich faszystów.
      > A jak nie znacie odpowiedzi to zapytajcie waszego oficera nadzorującego z Czerskiej właśnie.

      W jakim świecie żyjesz ? Widzę jedynie znajomych narodowców..... jako patriotów, ustawionych nieco na prawo. Mam z nimi wiele wspólnych myśli. Ten znany ci oficer może nadzorować tylko ciebie.....jeśli go znasz. W moim mieście - też- nie ma Czerskiej, właśnie.

      ,
  • benek231 Re: Jest mi niedobrze ... 11.08.20, 18:22
   W Oregonie mamy miedzy innymi Antife, ktora trzyma w szachu te ogolone i wytatuowane, tepe lby. Bo jesli pozwolic tym troglodytom by sie rozwijali to z cala pewnoscia pojda i przejda - po nas.

   Spytaj Kretyna, Institorisa, badz tego lubelskiego glupka. Powiedza ci to samo.

   wikul napisał:
   • oleg3 Re: Jest mi niedobrze ... 11.08.20, 18:37
    benek231 napisał:

    > W Oregonie mamy miedzy innymi Antife, ktora trzyma w szachu te ogolone i wytatuowane, tepe lby.

    Demokrację macie znaczy? Czym Antifa różni się od Sturmabteilungen der NSDAP?
    • institoris2 roznice sa spore 12.08.20, 00:54
     chocby liczebnosc organizacji. W szczytowym okresie SA liczyla 4,5 mln czlonkow, podejrzewam, ze oregonska Antifa do tego poziomu nigdy nie dojdzie, chocby nawet nasz forumowy czerwony faszysta, lacznie ze swoim murzynem, zasilil jej szeregi.

     oleg3 napisał:


     > Demokrację macie znaczy? Czym Antifa różni się od Sturmabteilungen der NSDAP?
  • jenisiej Co to jest mowa nienawiści? 12.08.20, 02:11
   Dla uproszczenia zacytujmy Wikipedię:
   Mowa nienawiści (ang. hate speech) – negatywne emocjonalnie wypowiedzi, powstałe ze względu na domniemaną lub faktyczną przynależność do grupy, tworzone na podstawie uprzedzeń.
   Itd, itp.

   Zatem, przykładowo, nienawistny mówca określa to Margot jako tego Michała (jak to ma w dowodzie). Na szczęście brygady do walki z hate speech są czujne: właśnie za ten niewybaczalny grzech wyleciał na bruk (pomimo złożonej samokrytyki) założyciel, udziałowiec i prezes (działającego już 10 dni!) radia. Ekipie gratulujemy pryncypialności!

   Dla kontrastu: oczywiście cytowany przez Wikula post w żadnym wypadku nie jest hate speech, a jedynie obiektywnym opisem rzeczywistości.

   Albo po prostu inteligentną podpuchą dla Wikula et consortes. No, trochę trudno mi uwierzyć, że ktoś to serio, szczerze, od serca napisał wink

   PS: Wikulu, jeśli jest Ci niedobrze, odłącz internet i skorzystaj z rady Perły: skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Psychicznemu.
  • wykrywacz_klamcow w samo sedno 12.08.20, 09:31
   dodam jeszcze:
   pijackie burdy, niszczenie ławek w parkach, koszy na śmieci, latarni przez faszystowskich typków uważających się za patriotów...
   posprejowane faszystowskimi napisami budynki, przejścia podziemne i wszystko co się da, bo to przecież takie patriotyczne, do pustych faszystowskich łbów nie dochodzi myśl, że potem trzeba wydać miliony na czyszczenie tego świństwa...
   wywieszanie transparentów ze szmat na mostach i wiaduktach: "Pamiętamy!" - ta pamięć jest jednak tak krótka, że zapominają zdjąć te szmaty i brudne, podarte strzępy wiszą miesiącami usyfiając miasta...
   naklejki na samochodach "Pamiętamy!", ale debile nie pamiętają o tym, żeby nie parkować na trawniku czy chodniku... to są tylko papierowi patrioci, chowają się za etykietką a naprawdę to pasożyty i tępe łby... z jednej strony niby hołubią Powstanie Warszawskie a z drugiej strony nie przeszkadza im kultywowanie ideologii nazistowskiej...
   • xiazeluka Re: w samo sedno 12.08.20, 09:56
    Wysrywaczu_kłamstw, niszczenie ścian bazgrołami to domena lewactwa: jakieś nieczytelne bohomazy, wyznania, nieśmiertelne CHWDP, pseudoartystyczne czcionki... Ostatnio asystentka bandziora Michała ps. Margot szpejowała furgonetkę organizacji Pro Life. Do dzisiaj przy trasie Częstochowa - Piotrków straszy monstrualny, wielkości krążownika, banner wyborczy Rafaela Czaskowskiego. Ile czasu minęło? Albo ci ekshibicjonistyczni debile z tęczowymi siateczkami, naklejkami, skarpetkami, emblematami, pasożyty i tępe łby niezdolne do kulturalnej konwersacji, pełni za to faszystowskiego zapału do niszczenia wszystkiego dookoła. Ględzą o miłości i tolerancji, a jednocześnie atakują wszystko i wszystkich, którzy nie są im przychylni.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka