Dodaj do ulubionych

Powiększyło się grono MWzWM

12.08.20, 21:03
[...] z języka polskiego (poziom podstawowy) wynik przynajmniej 80 proc. punktów otrzymało 4 proc. osób [...] W przypadku matematyki przynajmniej 80 proc. punktów otrzymało w tym roku 16 proc. maturzystów. [...] Z języka angielskiego 80 proc. albo więcej dostało w tym roku 47 proc. uczniów [...]
next.gazeta.pl/next/7,151003,26202865,wyniki-tegorocznych-matur-najgorsze-od-kilku-lat-czy-jest-sie.html#s=BoxOpImg1
Pewna ciemnogrodzianka, prywatnie moja córka, na prawo od Szoka (to jest możliwe!), z opóźnionego cywilizacyjnie fragmentu Polski Wschodniej, ośmieszyła tych WzDM. Nie podam wszystkich wyników, żeby nie powodować frustracji wśród tutejszych Europejczyków. Najsłabszy wynik miała z j. polskiego. Tylko 86.
Obserwuj wątek
        • andrzejg Re: Powiększyło się grono MWzWM 13.08.20, 10:03
          Widzę ,że przezywasz słowną docinkę sięgająca czasów zaborów.
          Przecież ona nie określa poziomu inteligencji. Określa mentalność ludzi.
          Na Twoim miejscu szczyciłbym się tym i zmodyfikował powiedzenie " od Konina Prawdziwa Polska się zaczyna" , a nie co trochę wypłakiwał się w czyjąś koszulę.

Gratuluję Ci wyników córki. Trochę mnie niepokoi jej usytuowanie na prawo od sz0ka.
          Z jednej strony może to być świetny materiał na wiernopoddańczą żonę, ale w stosunku do swoich córek nie chciałbym tego.

• oleg3 Re: Powiększyło się grono MWzWM 13.08.20, 10:38
            andrzejg napisał:

> Widzę ,że przezywasz słowną docinkę sięgająca czasów zaborów.

Nie Andrzeju. Mnie to zwisa. To ty powinieneś sie nad tym zastanowić

> Gratuluję Ci wyników córki.
            Dzięki

> Trochę mnie niepokoi jej usytuowanie na prawo od sz0ka.
            Trochę przejaskrawiłem. Od lat jest związana z O. Franciszkanami i ZHR-em (to takie prawicowe harcerstwo)

> Z jednej strony może to być świetny materiał na wiernopoddańczą żonę, ale w sto sunku do swoich córek nie chciałbym tego.

Uprzedzenia Andrzeju, zero wiedzy o rzeczywistości. Prawdopodobnie wśród prawicowców jest mniej "dyskryminacji płciowej" niż wśród publicystów Krytyki Politycznej. Prawicowość nie polega na realizacji Kinder, Küche, Kirche. Pocieszę cię - starsza córka jest - w moim rozumieniu- socjalistką. Mam nadzieję, że z wiekiem jej przejdzie.
    • xiazeluka Re: Powiększyło się grono MWzWM 13.08.20, 09:09
      Aby nie wdawać się w licytację: Mła ma raczej niską kategorię szachową i niezbyt okazały ranking, niemniej zdobył skalpy kilkunastu silnych zawodników, w tym mistrzyni Polski do lat 16 (ależ to był pogrom) i byłej mistrzyni Polski kobiet (facetka jest na emeryturze, ale tytuł WIM ma). Jak to mówią między sobą szachiści: "ranking nie gra".
      • oleg3 Re: Powiększyło się grono MWzWM 13.08.20, 12:06
        perla_roztocza napisał:

> a tak zapytam całkiem serio, czy córka wybiera się do marksistowskiego i tęczow
        > ego przybytku zwanym w Polsce wyższą uczelnią właśnie?

Tak. Wybiera się na UW. O ile na wybranym przez nią kierunku nie będzie więcej niż połowa olimpijczyków (są przyjmowani z automatu), to spokojnie się zakwalifikuje. Jako rezerwę (ten sam kierunek) wybrała UAM w Poznaniu. Ja nic więcej nie mogę dać dzieciom niż najlepsze w Polsce wykształcenie. Nie stać mnie na szwajcarskie szkoły.
        • perla_roztocza Re: Powiększyło się grono MWzWM 13.08.20, 12:39
          oleg3 napisał:

> Tak. Wybiera się na UW. O ile na wybranym przez nią kierunku nie będzie więcej
          > niż połowa olimpijczyków (są przyjmowani z automatu), to spokojnie się zakwali
          > fikuje. Jako rezerwę (ten sam kierunek) wybrała UAM w Poznaniu. Ja nic więcej
          > nie mogę dać dzieciom niż najlepsze w Polsce wykształcenie. Nie stać mnie na sz
          > wajcarskie szkoły.

ale ja widziałem sondę wśród studentów i studentek UW.
          Nikt nie znał tabliczki mnożenia. Nikt nie potrafił wymienić poprawnie z jakimi państwami Polska graniczy. Nie wiedzieli kim jest rabin. Nie potrafili wskazać na mapie gdzie jakie województwo leży.
          Zgraja tumanów.
          Tam wykładowcami jest ta stuknięta Płatek i szereg innych podobnych do Kretyna52 świrów.
          To niebezpieczne miejsce. Szkoda dziecka.
          Mnie w ogóle nie interesowała szkoła córki.
          Od początku mówiłem jej, że powinna zostać fryzjerką.
          Ale ja to sobie mogłem mówić.
          Ma 25 lat i robi doktorat niestety i w głowie się przewraca.
          Zresztą, niech robi co chce, szkoda tylko, że jej ulubionymi zabawkami są nadal moje karty płatnicze właśnie.
          • xiazeluka Re: Powiększyło się grono MWzWM 13.08.20, 14:31
            Zależy, gdzie panna Olegówna trafi, zapewne jakieś nauki ścisłe, z dala od tęczowo-postępowych świrów. Chociaż... Za czasów Mła połowa kadry IH była starymi komuchami, ale na zajęciach nie dawali tego odczuć, atmosfera była swobodna i bezideologiczna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka