Dodaj do ulubionych

Symetryzm czyli szajs we łbach :O)

18.08.20, 07:03

Symetryzm to nie to samo, co pluralizm

Magdalena Środa
18 sierpnia 2020 | 06:00

Symetrysta to ktoś, kto sądzi, że elementem pluralizmu jest uznanie dla przeciwników wolności słowa.

Śmiertelną chorobą, która toczy media i wielu „wiodących” dziennikarzy, jest symetryzm. Jeśli w Polsce skończy się demokracja, będzie to wina zarówno autorytarnej partii, która nami rządzi, jak i dziennikarzy, którzy z lenistwa, z powodu ignorancji lub dla „oglądalności” krzewią antydemokratyzm.

Symetryzm jest pewnym rodzajem ślepoty polegającym na nieodróżnianiu pluralizmu poglądów od ich radykalnego zaprzeczenia. Pluralizm i wolność słowa stanowią cenny element demokracji. Symetryzm to wrota do antydemokratycznych ustrojów.

Pluralistą jest ktoś, kto uznaje różnicę poglądów w ramach wolności słowa. Symetrystą ktoś, kto sądzi, że elementem pluralizmu jest uznanie dla przeciwników wolności słowa. Pluralista zaprosi do mediów historyków (przyrodników, polityków), którzy mają odmienne poglądy w ramach uznanych przez naukę lub demokrację reguł. Symetrysta zaprosi tych, którzy reguł tych nie uznają, a więc: skonfrontuje ewolucjonistę z kreacjonistą, historyka z wyznawcą cudów, psychologa z egzorcystą, demokratę z faszystą, osobę tolerancyjną z ksenofobem i fanatykiem.

Symetryści zapominają, że w ramach demokratycznego pluralizmu działa sporo mediów, w których krzewione są wyłącznie poglądy kreacjonistyczne, fanatyczne, ksenofobiczne, irracjonalne i antydemokratyczne. Demokracja na taki pluralizm pozwała. To jej pryncypium. Ale demokracja nie utrzyma się, gdy zwycięży to, do czego (nieświadomie?) przyczyniają się symetryści: do reżimu Jednej Prawdy (niedemokratycznej). Symetryści podcinają więc gałąź, na której siedzą. Pluraliści ją rozbudowują i wzmacniają.

Pluralizm wymaga wiedzy, znajomości racji i argumentów, symetryzmowi wystarczy wpuszczenie na mównice antydemokratów, którzy nader chętnie na te mównice wchodzą, choć swoje dla demokratów zamykają (TVN roi się od zapraszanych ksenofobów, a w telewizji partyjnej TVP nie zobaczysz ani jednej osoby tolerancyjnej).

Na jedności polega siła antydemokratów. Świat w ramach demokracji jest ciekawy i bardzo różnorodny. Demokraci reprezentują ogromne spektrum poglądów, między którymi różnice można na różne sposoby analizować i konfrontować. Od dziennikarza wymaga to jednak wiedzy, od widza – uwagi. O wiele prościej jest zaprosić kogoś, kto nie ma szans na zaprezentowanie swoich racji, bo zostanie zakrzyczany przez faszystę (fanatyka, ksenofoba, notorycznego kłamcę) lub sam będzie krzyczał, by przed faszystą się bronić.

Symetryzm niszczy nie tylko pluralizm, ale też debatę. Ukazuje ją bowiem jako bezsensowną walkę między „symetrycznymi” przedstawicielami demokracji i antydemokracji. Symetryści bronią się, przedstawiając antydemokratów jako konserwatystów, choć przecież ta szlachetna nazwa nie może służyć do obrony faszyzujących poglądów, wykluczania słabszych i używania państwowej przemocy przeciwko tym, których uznaje się za „obcych”.

Symetryzm jest trampoliną do ustrojów antydemokratycznych. Liczni dziennikarze od lat tę trampolinę obsługują. Ku swojej i naszej (demokratów) zgubie.

wyborcza.pl/7,75968,26217577,symetryzm-to-nie-to-samo-co-pluralizm.html#S.main_topic-K.C-B.3-L.2.glowka
Nasz najwazniejszy forumowy "symetrysta" Kretyn, na ogol propagowal kociokwik pt. "a u was bija Murzynow".
Obserwuj wątek
  • oleg3 To już było 18.08.20, 07:28
   Nie ma wolności dla wrogów wolności - obywatel Saint-Just, przywódca jakobinów. O tym, kto w Luftwaffe jest Żydem, decyduję ja - Hermann Göring.

   • benek231 Ogarnij sie troche, Oleg :O) 18.08.20, 15:33
    oleg3 napisał:

    > Nie ma wolności dla wrogów wolności - obywatel Saint-Just, przywódca jakobinów.
    > O tym, kto w Luftwaffe jest Żydem, decyduję ja - Hermann Göring.
    **
    Widze, ze ty ciagle palisz to swinstwo.
    • boomerang Re: Ogarnij sie troche, Oleg :O) 19.08.20, 06:08
     Czy to też był symetryzm gdy handlowałeś świńskimi ogonami pod synagogą P'nai Or w Portland, Oregon?
  • xiazeluka Re: Symetryzm czyli szajs we łbach :O) 18.08.20, 09:15
   "Pluralistą jest ktoś, kto uznaje różnicę poglądów w ramach wolności słowa. Symetrystą ktoś, kto sądzi, że elementem pluralizmu jest uznanie dla przeciwników wolności słowa. Pluralista zaprosi do mediów historyków (przyrodników, polityków), którzy mają odmienne poglądy w ramach uznanych przez naukę lub demokrację reguł. Symetrysta zaprosi tych, którzy reguł tych nie uznają, a więc: skonfrontuje ewolucjonistę z kreacjonistą, historyka z wyznawcą cudów, psychologa z egzorcystą, demokratę z faszystą, osobę tolerancyjną z ksenofobem i fanatykiem."

   Naprawdę, trzeba być Czwartkową, by na coś podobnego wpaść. Pomijając okoliczność, że definicja symetryzmu jest cokolwiek inna od zaproponowanej przez filozoficę, samo rozróżnienie pluralisty od symetrysty wygląda jak porównywanie wiadra z wodą do baletek primadonny. Gdyby literalnie podejść do zaproponowanego porónania, to wynika z niego, że symetrysta jest większym pluralistą od pluralisty, no bo jest gotów rozmawiać - w ramach wolności słowa - z przeciwnikami wolności słowa. Pluralista takich wyklucza...

   Po drugie - Mła nie jest pewien, czy dobrze rozumie koncepcję tow. Czwartkowej: do dyskusji na temat powiedzmy wpływu kleru na politykę symetrysta zaprosi księdza i Kretyna52 - i zrobi źle. Pluralista zaprosi księdza, przyrodnika, geografa i mechanika samochodowego - i tak będzie dobrze. Oczywiście można przyjąć, że ta druga wersja naświetli nam problematykę od strony szeroko rozumianego ludu, jak wpływ kleru na politykę jest widziany przez przypadkowych przedstawicieli przypadkowych profesji. Ot, taka pogawędka w autobusie. O ile to się broni na prawach pogawędki w autobusie, to jak tow. Czwartek chciałaby przedyskutować problem bardziej konkretny, na przykład przyczyn awantury warszawskiej? Robiłaby to w tym samym gronie księdza, przyrodnika, geografa i mechanika samochodowego?

   Tow. Czwartek chce być bardzo poprawna. No i przez to lezie na manowce banału i gułagowego egalitaryzmu.
  • benek231 Symetryzm czyli szajs we łbie Kretyna :O) 19.08.20, 15:23
   benek231 napisał:

   Nasz najwazniejszy forumowy "symetrysta" Kretyn, na ogol propagowal kociokwik pt. "a u was bija Murzynow".
   **
   "Symetrysta to ktoś, kto sądzi, że elementem pluralizmu jest uznanie dla przeciwników wolności słowa."

   Tak sie dziwnie sklada, ze symetrysci z naszego forum najbardziej gardluja za tym by rowno traktowac wlasnie te jednostki i grupy, ktore smialo mozna podejrzewac o ciagotki faszystowskie, nasistowskie czy inne autorytarne (za wyjatkiem komunistycznych). Czyli najbardziej odpowiada im wolnosc slowa dla samych siebie - by mogli glosic te swoje zamordystyczne ideologie, i slawic zamordystyczne rezymy.
   Mozna i tak - kazdy orze jak moze. Pozostaje wszakze pytanie tylko o sens wynagradzania wolnoscia slowa jednostek i grup, z ktorymi nie jest mozliwa uczciwa dyskusja - z jednostkami i grupami o ktorych wiadomo, ze te pozadana wolnosc slowa zlikwiduja gdy tylko dojda do wladzy. I pozostawia wolnosc slowa wylacznie dla siebie samych. Ta jak to bylo w III Rzeszy, czy w ZSRR. Tak jak to jest w Rosji, Chinach, Bialorusi, na Wegrzech, czy Turcji.

   Jak dla mnie wolnosc slowa zwiazana jest z zaufaniem do wypowiadajacego sie, ze ten nie bedzie propagowal zamordyzmow - w celu ich ustanowienia. A ja osobiscie nie mam najmniejszego zaufania do tych troglodytow z Konfederacji czy Pisiorow i nie wierze, ze nie zafunduja Polsce zamordyzmu, gdy tylko beda mieli okazje. Bo tak postepuje antydemokratyczne gowno.
   I to by bylo w zasadzie cale moje uzasadnienie Koniecznosci prania po lbach Kretyna z jego czarnoszczecinnymi kolegami. Po prostu nie sa w stanie mnie przekonac, ze nie powinienem sie ich obawiac.
   • oleg3 Re: Symetryzm czyli szajs we łbie Kretyna :O) 19.08.20, 15:36
    Jeżeli Krzysiu przyjmiemy, że prawa do zabierania głosu nie mają "antydemokratyczne gówna", to statystycznie wychodzi, iż z wolności słowa może korzystać parę procent tutejszych forumowiczów. Jak to przełożymy na społeczeństwo, to zabraknie strażników w twoich łagrach. Tak to wygląda ty amoralne nazibolszewickie gówno.
    • benek231 Symetryzm czyli szajs we łbie Kretyna :O) 19.08.20, 18:37
     oleg3 napisał:

     nic madrego, jak zwykle.
     **
     Albo jeszcze mniej niz pare procent, przy czym ty znajdujesz sie w grupie ktora korzystac nie powinna. Jestes bowiem jednym z Pisiorow badz Konfederastow. Pierwsi to narodowi-socjalisci, czyli nic dobrego (uczyles sie o Mussolinim i Hitlerze?) a drudzy daza do ustanwienia panstwa wyznaniowego (znany jest ci Salazar czy Franco?). Znaczy nie wiadomo co gorsze. Jedni i drudzy sa antydemokratycznym gownem - pierwsi zatajajac to a drudzy dosc sa otwarcie. Jako nazibolszewickie gowno znacznie lepiej pasujesz do w/w niz ja ktory jest demokrata, i z wami naziolkami, faszystami, czarnoszczecinnymi debilami, nie ma kompletnie nic wspolnego.

     'Nas' natomiast, istotnie jest na tym forum kilka procent, ale to jest jedynie forum!, ktore nie przeklada sie na zamykanie do lagrow, a co najwyzej do wojny na slowa. Platfusy byly 8 lat przy wladzy a do zamordyzmu nie przyblizyly sie o cwierc kroku. Twoje pisiory sa u wladzy polowe tego i juz zdazyli znidzczyc demokracje, co jest milowyk krokie w kierunku zamordyzmu. No ale ty jestes przeciez durniem i nie przejmujesz sie takimi drobiazgami.
     Niemniej takze tam, w realu, gdzie jest nas ok. 50% nalezy napietnowac was na kazdym kroku i ciagle przypominac, ze jestescie antydemokratycznym gownem gotowym do wprowadzenia zamordyzmu i terroru, byle postawic na swoim i zrealizowac swe okolokosciolkowe plany.
     • xiazeluka Re: Symetryzm czyli szajs we łbie Kretyna :O) 19.08.20, 18:43
      "jestescie antydemokratycznym gownem gotowym do wprowadzenia zamordyzmu i terroru"

      Kretynie52, znowu gadasz z lustrem.
     • benek231 Znowu poszczules mnie Kretynem, Oleg :O) 20.08.20, 16:40
      benek231 napisał:

      Jako nazibolszewickie gowno znacznie lepiej pasujesz do w/w niz ja ktory jest demokrata, i z wami
      > naziolkami, faszystami, czarnoszczecinnymi debilami, nie ma kompletnie nic wspolnego.
      **
      Czy wyobrazasz sobie Oleg dyskusje z pedofilem, ktory postanowil propagowac zalety pedofilii i nie ma sily bys byl w stanie odwiesc go od jego planow. A jest on taki jak nasz Kretyn i nie ruszy go atom, a jesli nawet to on i tak wyslizga sie i wyplynie. Chocbys go nie wiem ile razy utopil.

      Oczywiscie, ze nie bedziesz traktowal pedofila jako partnera do dyskusji. Tak jak ja nie traktuje Kretyna, Ciebie, czy Sz0ka jako mozliwych partnerow do dyskusji o ustroju panstwa polskiego itp. Jestescie klero-faszystami, zwolennikami zamordyzmu, jestescie antydemokratycznym gownem, z ktorym nalezy tak dyskutowac jak ze wspomnianym pedofilem. Czyli w ryja i kopa ze schodow. Sa pewne granice Oleg. Bez wzgledu na to, czy pedofil lub jakis inny narodowo-katolicki zbok antydemokratyczny to sobie wyobraza. Z wami nie dyskutuje sie.
      • benek231 PS.....Znowu poszczules mnie Kretynem, Oleg :O) 22.08.20, 22:25
       a sam udajesz, ze to nie ty jestes adresatem mojego wpisu

       > benek231 napisał:
       >
       > Jako nazibolszewickie gowno znacznie lepiej pasujesz do w/w niz ja ktory jest demokrata, i z wami naziolkami, faszystami, czarnoszczecinnymi debilami, nie ma kompletnie nic wspolnego.
       > **
       > Czy wyobrazasz sobie Oleg dyskusje z pedofilem, ktory postanowil propagowac zal
       > ety pedofilii i nie ma sily bys byl w stanie odwiesc go od jego planow. A jest
       > on taki jak nasz Kretyn i nie ruszy go atom, a jesli nawet to on i tak wyslizga
       > sie i wyplynie. Chocbys go nie wiem ile razy utopil.
       >
       > Oczywiscie, ze nie bedziesz traktowal pedofila jako partnera do dyskusji. Tak j
       > ak ja nie traktuje Kretyna, Ciebie, czy Sz0ka jako mozliwych partnerow do dysku
       > sji o ustroju panstwa polskiego itp. Jestescie klero-faszystami, zwolennikami z
       > amordyzmu, jestescie antydemokratycznym gownem, z ktorym nalezy tak dyskutowac
       > jak ze wspomnianym pedofilem. Czyli w ryja i kopa ze schodow. Sa pewne granice
       > Oleg. Bez wzgledu na to, czy pedofil lub jakis inny narodowo-katolicki zbok ant
       > ydemokratyczny to sobie wyobraza. Z wami nie dyskutuje sie.
       • oleg3 Re: PS.....Znowu poszczules mnie Kretynem, Oleg : 24.08.20, 13:28
        benek231 napisał:

        > a sam udajesz, ze to nie ty jestes adresatem mojego wpisu

        Masz Krzysiu omamy. Inna wersja byłaby taka, że nie odróżniasz wytworów produkowanych przez własną wyobraźnię, pod wpływem jednostronnych lektur, od realiów. Nie jesteś ofiarą złego świata. Nie jesteś ofiarą forumowego spisku. Jesteś żałosną i pokraczną karykaturą Adolfa, Józefa czy Lwa.
        • benek231 PS.....Znowu poszczules mnie Kretynem, Oleg :O) 24.08.20, 21:31
         oleg3 napisał:

         kilka bzdur, jak to Oleg3
         **
         Jako nazibolszewickie gowno znacznie lepiej pasujesz do w/w (np. nazibolszewika) niz ja ktory jest demokrata, i z wami naziolkami, faszystami, czarnoszczecinnymi debilami, nie ma kompletnie nic wspolnego.

         Bez wzgledu a to czy popierasz pisiorow, czy Konfederastow, to popierasz antydemokratyczne i antyunijne gowno. Popierasz swoich bo i ty jestes tym czym sa w/w.
   • xiazeluka Re: Symetryzm czyli szajs we łbie Kretyna :O) 19.08.20, 15:40
    Nie odróżniasz Słowa od Czynu, Kretynie52. Mła nie ma problemu z cudzymi poglądami, ponieważ na tym właśnie polega wolność: każdy może pleść, co mu do łba wpadnie. Zauważ, Kretynie52, że Twoje chamskie, agresywne, faszystowskie wypowiedzi nie skutkują wzywaniem czekistów forumowych do interwencji i odcięcia portlandzkiego przygłupa od sieci. Masz prawo się wypowiedzieć tak samo jak Mła.

    Co innego, jeśli przyjechałbyś do Tego Kraju i chciał wprowadzać w czyn swoje bolszewickie pragnienia, czyli kwestionowałbyś wolność słowa, niszczył własność organizacji prolajfowych czy ruszył z pięściami na jakąś kruchą, bezbronną kobietę o prawicowych poglądach (na faceta się nie rzucisz, boś tchórz). Wtedy dostaniesz odpór, ale nie za poglądy, lecz za przemoc.
    • boomerang Re: Symetryzm czyli szajs we łbie Kretyna :O) 25.08.20, 05:48
     Koronokretyn52 nie sprecyzował czy ten "szajs we łbie" to antydemokratyczny szajs czy tylko zwykły szajs.
  • benek231 A wobec planow Ziobry symetrysta dupa :O) 26.08.20, 21:58
   A juz szczegolnie ten symetrysta ktory w przeszlosci usilowal prezentowac sie tu jako wolnosciowiec i wrog zakusow rzadu na kieszenie obywateli.

   Tymczasem pisiory ze szczujni Ziobry przygotowuja ustawy pozwalajace na pozbawianie majatkow osob podejrzanych (o cos), wylacznie na podstawie decyzji prokuratora.
   Nasi forumowi symetrysci nie maja nic przeciwko temu, choc proponowane prawo bedzie sluzylo do bankrutowania tych byznesmanow ktorzy naraza sie pisiorom. A takze do wymuszania na innych firmach zatrudniania ludzi polecanych przez PiS. Bo posadki w spolkach i urzedach juz sie wyczerpaly a glodnych pisiorow wciaz przybywa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka