Dodaj do ulubionych

Jak to będzie wyglądało zimą...

04.09.20, 14:49
Warszawa, 12 stycznia 2021.

Katar, przeziębienia, grypa i kolanoświrus w Polsce. Ministerstwo Utraty Zdrowia wydało komunikat. Nowe przypadki zachorowań, zakażeń i ofiary.

Ministerstwo Utraty Zdrowia poinformowało w najnowszym raporcie o wzroście liczby osób, które zachorowały na infekcje górnych dróg oddechowych oraz zakażonych koronawirusem w Polsce. W ciągu ostatniej doby przybyło 56 899 nowych przypadków, w tym:

- kolanoświrus: 691

- grypa: 6960

- infekcje: 11 259

- katar: 36 989

W wyniku grypy zmarło 6 osób, a kolanoświrusa 8 osób, w większości z chorobami współistniejącymi (zawał serca, cukrzyca, ostatnie stadium raka, wiek 99+, grypa sezonowa, infekcje, katar). Wyleczonych z braku objawów zostało 13 227 osób, a z objawów 698.

Zachorowania na brak objawów dotyczą województw: mazowieckiego (121), małopolskiego (120), wielkopolskiego (93), podkarpackiego (92), śląskiego (54), łódzkiego (43), pomorskiego (41), dolnośląskiego (27), lubelskiego (27), świętokrzyskiego (15), warmińsko-mazurskiego (15), lubuskiego (13), kujawsko-pomorskiego (11), opolskiego (9), podlaskiego (8) i zachodniopomorskiego (2).

Zachorowań objawowych jest tyle, że nie warto ich publikować, aby nie wywoływać paniki.

Resort poinformował także o 264 zgonach osób: 105-latka z Koszalina, 99-latki z Chorzowa i 87-latka z Łomży i tak dalej. Większość z nich miała śmiertelne choroby współistniejące. Łącznie, od początku pandemii w Polsce, z powodu kataru zakażonych zostało 3 169 820 osób, przeziębienia 1 125 011, grypy 156 987, a kolanoświrusa 102 526. Minister zdrowia wyraził zaniepokojenie ilością zakażeń na koronaświrusa, natomiast uznał, że grypa, przeziębienia i katar nie stanowią najmniejszego problemu. "Dla chorych na grypę mam uspokajający komunikat: Proszę łykać gripex i normalnie funkcjonować. Jednocześnie przypominam o obowiązku noszenia namordników, także podczas snu, aby nie zarażać już na pierwszym poziomie, czyli w rodzinie" - powiedział.

Z ostatniej chwili: dokonano korekty ogólnej liczby zachorowań do 55 899, z powodu błędu urzędników Ministerstwa Utraty Zdrowia, którzy nie potrafią obsługiwać excela.
Obserwuj wątek
  • boomerang Re: Jak to będzie wyglądało zimą... 05.09.20, 00:58
   Może szczepionka Sputnik V będzie już gotowa na sprzedaż tej zimy i utnie wszelkie spekulacje. Wczoraj w piśmie Lancet opublikowano wyniki pierwszych dwóch serii testów i są one znakomite. Co prawda sam wirus to kupa śmiechu, ale co zrobić.
   • czuk1 Re: Jak to będzie wyglądało zimą... 06.09.20, 11:03
    boomerang
    > Może szczepionka Sputnik V będzie już gotowa na sprzedaż tej zimy i utnie wszelkie spekulacje. Wczoraj w piśmie Lancet opublikowano wyniki pierwszych dwóch serii testów i są one znakomite. Co prawda sam wirus to kupa śmiechu, ale co zrobić.

    Zaprzeczasz temu co piszesz wcześniej.

    To ja dołożę swoje zaprzeczenie. Jak wszyscy oczekiwałem , że pandemia jest ujeżdżana systemowo, pod kierunkiem WHO. Cieszyłem się
    A dowiaduję się, że niektórym wcale nie zależy na uczciwej walce z pandemią. Doskonale z niej niektórzy żyją.
    A i środowisko medyczne ma z tego swoje ochłapy.
    Mówiono, że szczepionki przeciw COVID19 będą za 2 lata. Teraz już wiele państw ogłasza , że mają szczepionki.

    Podobnie z testami. Pojawiły się różne rodzaje testów informujących o zakażeniu, lub nie. korona wirusem. .
    Testy są już praktycznie wykorzystane. Przy ich pomocy prowadzana jest walka z epidemią , na całym świecie.
    Okazuje się , że te testy - wg Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński oraz Prof. Kornelia Polok
    Państwo Profesorstwo , są genetykami i biologami ewolucyjnymi, którzy od kilkudziesięciu lat zajmują się zastosowaniami metod molekularnych w analizie i ewolucji genomów różnych grup organizmów, a także wykorzystaniem metod opartych o reakcję PCR w diagnostyce medycznej...
    Pod tym linkiem możemy dowiedzieć się, że zastosowane testy nie mogą "służyć prawdzie". Ci uczeni dowodzą tego w wywiadzie. Proszą o upowszechnianie ich wiedzy. Twierdzą, że producenci testów świadomie wprowadzają niedopracowane testy do użytku, że to jest karygodne.
    www.youtube.com/watch?v=MJPFuWZJmjs&fbclid=IwAR1xOC66QmTsB23la-
    lNzm2ZzWKb9VAtQCV_WcXZO4BvlhqrZrFkznW8JzY

    Jeden z komentarzy -

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka