Dodaj do ulubionych

Zderzenie czołowe – biskupi prą do konfrontacji

18.09.20, 16:11Obserwuj wątek
  • benek231 Zderzenie czołowe – biskupi prą do konfrontacji:O) 18.09.20, 16:20
   Stanisław Obirek
   2020-09-18

   Jeśli ktoś miał złudzenia (ja takowe miałem) to musi się ich pozbyć. Biskupi obrali twardy kurs konfrontacji, a za sojusznika obrali fundamentalistyczną, o niepewnych źródłach finansowania, organizację Ordo Iuris.

   Takie oświadczenie w sprawie Konwencji stambulskiej, jak to podpisane przed przewodniczącego, jego zastępcę i sekretarza Konferencji Episkopatu Polski nie wróży dobrze. Uśmiechnięte twarze Gądeckiego, Jędraszewskiego i Mizińskiego opublikowane na stronie KAI wskazują na jedno – zupełne zagubienie się tych panów we współczesnych realiach.

   Sprzymierzając się z Ordo Iuris i z europosłem Markiem Jurkiem, znanym z równie fundamentalistycznych, jak wspomniana organizacja poglądów, episkopat odwrócił się od większości polskich katolików, nie wspominając o Polkach i Polakach odległych od katolicyzmu polskiego, jak ja sam.

   Chcą wojny więc będą ją mieli. Być może to będzie ich ostatnie starcie.

   Czekają ich zgliszcza i ruiny (pisała o nich w przejmującej rozmowie prof. Magdalena Smoczyńska, córka Jerzego Turowicza w grudniowym numerze Znaku z 2019 roku), jakie pozostawią po sobie. Nie wspominając o ogromnym cierpieniu i traumach wielu kobiet i osób LGBT+, które liczyły, że Polska, wchodząc do struktur Unii Europejskiej w 2004 roku, stanie się jednym z krajów demokracji liberalnej respektującej prawa każdego człowieka. W tym również mniejszości seksualnych i osób odległych od ideologii reprezentowanej przez hierarchów wyznania większościowego w Polsce.

   Koniec złudzeń, powiedzieli przedstawiciele Kościoła katolickiego w Polsce.

   Obcy jest nam dialog społeczny, normy Unii Europejskiej i wrażliwość pluralistyczna demokratycznych społeczeństw cywilizowanego świata. Jesteśmy natomiast za wprowadzeniem katopolskiego szariatu. To mocna deklaracja, która zapewne odbije się szerokim echem w świecie, podobnie jak sierpniowa deklaracja tegoż episkopatu na temat osób LGBT+, która nie schodzi z czołówek mediów całego świata jako przykład obskurantyzmu i wyobcowania polskich hierarchów.

   Jednak to również koniec złudzeń dla nich.

   My wszyscy, którym leży na sercu przyszłość demokracji w Polsce, powinniśmy zrobić wszystko by, obnażyć hipokryzję i zakłamanie polskich hierarchów, którzy zamiast rozwiązywać problemy swojej instytucji (vide mocno nagłośniona medialnie wymiana oświadczeń pomiędzy ks. Tadeuszem Zaleskim-Isakowiczem i kardynałem Stanisławem Dziwiszem), stwarzają te problemy innym. Takie stanowisko, jak to wyrażone w oświadczeniu z 17 września 2020 roku przez prezydium Episkopatu Polski nie ma nic wspólnego ani z katolicyzmem, ani z chrześcijaństwem. Jest wyrazem opresyjnej ideologii wyrażającej poglądy fundamentalistycznego marginesu w Kościele katolickim.

   Szkoda, że Kościół katolicki w Polsce wyraża je ustami swych przedstawicieli. Nieśmiały głos sprzeciwu pomocniczego biskupa z Warszawy Jareckiego nic tu nie zmienia.

   studioopinii.pl/archiwa/200354
   Od dziesieciu lat przypominam kto jest motorem polskiej antydemokratycznej krucjaty. Od dekady mowie o opresyjnej ideologii wyrażającej poglądy fundamentalistow kk - o antydemokratycznej i klero-faszystowskiej ideologii katolickiego grajdola. Dla utrzymania wladzy chocby piec lat dluzej, a pozniej chocby potop.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka