Dodaj do ulubionych

Złożył wieniec pod pomnikiem smoleńskim, :O)

27.09.20, 15:52
teraz ma kłopoty. Chodzi o napis na tabliczce.

>> "Pamięci 95 ofiar Lecha Kaczyńskiego, który ignorując wszelkie procedury nakazał pilotom lądować w Smoleńsku w skrajnie trudnych warunkach" – taka właśnie treść tabliczki umieszczonej na wieńcu stała się powodem problemów Zbigniewa Komosy. Autor tych słów ma już jeden proces, teraz szykuje się kolejny, bo pojawiły się nowe zarzuty.(...)

Zbigniew Komosa
Postawiono mi kolejne zarzuty za znieważenie pomnika smoleńskiego. Za miesiące maj, czerwiec, lipiec. Połączono je w jedną sprawę. (...)

"Mam nadzieję, że dzięki zainteresowaniu Prokuratury i jej zaangażowaniu uda mi się dojść do prawdy w imieniu wszystkich Polaków, którzy nie godzą się na kłamstwa smoleńskie".(....)

"Kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności" – stwierdza Kodeks karny.

natemat.pl/321421,zbigniew-komosa-zniewazyl-pomnik-smolenski-w-warszawie-sa-kolejne-zarzuty
Brawo Pan Zbigniew Komosa, bojownik o prawo do mowienia prawdy.
Obserwuj wątek
    • benek231 Złożył wieniec pod pomnikiem smoleńskim, :O) 28.09.20, 15:44
      "Kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia
      > zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograni
      > czenia wolności" – stwierdza Kodeks karny.
      **
      Jestem przekonany, ze zapis Kk dotyczy naruszen nietykalnosci cielesnej pomnikow "lub innych miejsc publicznych urządzonych w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osob", polegajacych na napisaniu badz namalowaniu czegos brzydkiego w rodzaju np. "Legia ..uje", badz swastyki, czy tp.
      W tym przypadku pomnik nie doznal jednak najmniejszego uszczerbku na zdrowiu lub honorze, czli mamy do czynienia ze zlosliwym pzesladowaniem spokojnego obywatela, przez rezym. Niewatpliwie klero-faszysci gotowi sa aresztowac takze czlowieka recytujacego to samo co Pan Komosa napisal na zalaczonej do kwiatow kartce. A od tego to tylko patrzec jak siedziec pojdzie ktos kto glosno zauwazy, ze muchy osraly portret Kaczynskiego.
      O ile juz nie siedzi...
    • institoris2 a ty krzys, jak zwykle, 30.09.20, 13:31
      dupy dac musiales.

benek231 napisał:

> Brawo Pan Zbigniew Komosa, bojownik o prawo do mowienia prawdy.

Zastanow sie chwile, oregonski matolku, czy tak zdefiniowana wolnosc slowa (" prawo do mowienia prawdy") nie spowoduje, ze zaistnieje koniecznosc powolania np. penomocnika rzadu, albo nawet ONZ od ustalania prawdy?

• benek231 Tak, ja jak zwykle gnebie koscielne qrwy :O) 30.09.20, 16:24
        institoris2 napisał(a):

> dupy dac musiales.
        >
        > benek231 napisał:
        >
        > > Brawo Pan Zbigniew Komosa, bojownik o prawo do mowienia prawdy.
        >
        > Zastanow sie chwile, oregonski matolku, czy tak zdefiniowana wolnosc slowa (" prawo do mowienia prawdy") nie spowoduje, ze zaistnieje koniecznosc powolania np. penomocnika rzadu, albo nawet ONZ od ustalania prawdy?
        **
        Domyslam sie, ze ty juz zastanawiales sie nad tym. Czy doszedles do jakichs wnioskow? A jesli tak to jakich(?)

Sam jestes matolek i nie bedzie trudno znow to wykazac.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka