Dodaj do ulubionych

Europa popiera "fundusze za praworządność" :O)

21.10.20, 05:13
Ponad 70 proc. Polaków chce powiązania funduszy unijnych z praworządnością

Jakub Łukaszewski

20 października 2020 | 18:33


72 proc. Polaków uważa, że wypłata pieniędzy z przyszłego budżetu Unii Europejskiej powinna zależeć od przestrzegania zasad praworządności w danym kraju.

Badanie na zlecenie Parlamentu Europejskiego przeprowadziła pracownia Kantar. Między 25 września a 7 października przepytano prawie 25 tys. mieszkańców 27 państw Unii Europejskiej.

Respondentom zadano pytanie: „Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem, że Unia Europejska powinna uzależnić przekazywanie państwom członkowskim unijnych funduszy od przestrzegania przez ich władze rządów prawa i zasad demokracji?”.

Europejczycy zdecydowanie popierają "fundusze za praworządność"

W skrócie chodzi o "fundusze za praworządność", czyli zasadę, która ma pozwolić od stycznia przyszłego roku na zawieszanie wypłat dla krajów łamiących zasady państwa prawa. – Nie możemy dalej, ani politycznie, ani finansowo, nagradzać pana Kaczyńskiego i jego przyjaciół za erozję polskiej demokracji. Nie ma to nic wspólnego z „terroryzowaniem” czy „narzucaniem wartości”. Rząd Polski musi zagwarantować obywatelom wszystkie podstawowe wolności zapisane w konstytucji i w traktatach UE – mówiła Holenderka Kati Piri, wiceprzewodnicząca drugiego co do wielkości w Parlamencie Europejskim klubu centrolewicy, podczas ostatniego posiedzenia Rady UE w Brukseli.

Z raportu Kantar wynika, że znacząca większość (77 proc.) mieszkańców Unii popiera warunkowanie przekazywania pieniędzy państwom członkowskim tylko, jeśli przestrzegają zasad praworządności i demokracji. 12 proc. Europejczyków nie zgadza się z tym stwierdzeniem, a 11 proc. mieszkańców Unii nie ma na ten temat zdania.

Największe poparcie dla mechanizmu "fundusze za praworządność" jest na Cyprze – 89 proc., w Luksemburgu – 86 proc. oraz w Austrii – 83 proc.

W Polsce poparcie dla połączenia budżetu UE z praworządnością to 72 proc. (33 proc. – zdecydowanie, 39 proc. – raczej się zgadza). Widać więc, że ponad dwie trzecie Polaków popiera ten mechanizm, ale i tak to jeden z najniższych rezultatów w całej Unii. Mniej ludzi popiera tę zasadę: na Węgrzech, w Holandii, Danii, Belgii, Litwie i w Czechach.

Najniższe poparcie "fundusze za praworządność" mają w Czechach. Jedynie 59 proc. naszych południowych sąsiadów zgadza się na wprowadzenie tego mechanizmu.

wyborcza.pl/7,75398,26416705,ponad-2-3-polakow-chce-powiazania-funduszy-unijnych-z-praworzadnoscia.html
Malo tego, ze chca powiazania funduszy za praworzadnosc z praworzadnoscia w danym kraju, to jeszcze popieraja UE oraz przynaleznosc do niej, zamiast sie na nia wypiac, jak chcialby Kretyn oraz jego zbutwialy idol J*M, gdyz wedlug nich tego wymaga racja stanu kazdego z panstw czlonkowskich.
Jesli idiotow nie sieja to skad az tylu egzystuje w Polsce.

Licze na to, ze Europa zrealizuje swoje plany "funduszy za praworzadnosc", gdyz bedzie to zarowno interesie Polski jak i jej obywateli. W efekcie albo klero-faszysci zrezygnuja z rozwalania demokracji, albo z braku kasy pograzac sie beda w narodowo-katolickim grajdole, co i tak spowoduje zmiane klero-faszystowskiego kursu.

Czyli tak po dupie i tak po dupie, prosze Kretyna i reszty tutejszej palanterii. Chocbys sie baranie wyryl na druga blache swych sredniowiecznych narodowych pomyslow na polska suwerennosc, polska racje stanu, oraz strategie realizowania narodowych interesow, i recytowal tu je w mundurku oraz na bacznosc.

Jak widzisz, jeden z drugim, "teoretyk" Kretyn robi Rejtana a Europa i tak ma go w dupie.
Obserwuj wątek
   • czuk1 Re: Europa popiera "fundusze za praworządność 21.10.20, 14:14
    xiazeluka napisała: Tego typu mechanizmy są niezgodne z traktatami, Kretynie52, więc teoretyzuj sobie dalej.

    Tu nie trzeba stosować specjalnych mechanizmów. Wystarczy, że UE - stwierdzi nie stosowanie prawa krajowego lub lub zobowiązań członka UE w traktach unijnych. A państwa UE - wystarczy, że przestaną stosować falandyzację prawa . A przede wszystkim, przywrócić ustrój demokratyczny rozwalany sukcesywnie, w dwóch państwach UE. Dodać trzeba, że zamierzenia UE by powiązać system dotacji unijnych z praworządnością mają poparcie większości Polaków , w sondażach.
    Czy UE ma przyglądać się tylko bezprawiu i destrukcji wewnątrz UE ?

     • czuk1 Re: Europa popiera "fundusze za praworządność 21.10.20, 22:45
      xiazeluka napisała:

      > Jakie "UE" coś stwierdzi? Co to jest "UE"? Odróżniacie nazwę organizacji od PE
      > i RE? Wiecie, kto jakie decyzje może podejmować?

      Bezczelne i głupawe są uwagi, wyrażone w tych pytaniach !. A jaka poprawna składnia i sens zdań !. Piszę ogólnie o Unii Europejskiej jako związku państw europejskich . Nie było tu potrzeby wymieniania instytucji UE. Wszyscy wiemy jakie instytucje unijne zarządzają UE , uchwalają prawo unijne i rozstrzygają problemy prawne.
      Znane są kompetencje poszczególnych instytucji unijnych. Przy rozwiązywaniu obstrukcji i problemów prawnych, tworzonych przez Polskę i Węgry, zaangażowane są prawie wszystkie ogniwa zarządzające UE.
      Nadzieją - matką głupich jest wyobraźnia Węgier i Polski, że UE pozwoli im swobodnie rozwalać jedność
      europejską demokratycznych państw UE.


      > Kretynowi52 zaimponujecie tym bezładnym chaosem, normalni ludzie mogą jedynie z ubolewaniem wzruszyć ramionami.
      Nie jestem tu by komukolwiek imponować. A Ty snobie; rozczarowujesz większość uczestników aquanetu swoją donkiszoterią; też bezmyślnym przyssaniem się do idei narodowców i konserwatystów.
   • benek231 Re: Europa popiera "fundusze za praworządność 21.10.20, 15:58
    kretynaluka napisała:

    > Tego typu mechanizmy są niezgodne z traktatami, Kretynie52, więc teoretyzuj sobie dalej.

    **
    Widzisz, kretyn, decyduje unijna racja stanu, a nie infantylny ekumenizm naiwniaków. A unijna racja stanu jest trwac w interesie panstw tym wlasnie zainteresowanych. I to wlasnie jest zgodne z traktatami, ktore ne przewidywaly antyunijnej wewnetrznej dywersji. I ta wlasnie racja stanu spowoduje uchwalenie takich zasad, ktore albo zmusza Polske i Wegry do podporzadkowania sie, albo kreje te wyleca z Unii na pysk, prosto na blotnistym smietniku Europy.
    juz oni cos wymysla, Kretyn. Spokojny twoj pustak.
    • czuk1 Re: Europa popiera "fundusze za praworządność 21.10.20, 16:47
     > xiazeluka napisała: Tego typu mechanizmy są niezgodne z traktatami, Kretynie52, więc teoretyzuj sobie dalej.
     Tu nie trzeba stosować specjalnych mechanizmów. Wystarczy, że UE - stwierdzi nie stosowanie prawa krajowego lub lub zobowiązań członka UE w traktach unijnych . A państwa UE - wystarczy, że przestaną stosować falandyzację prawa . A przede wszystkim, przywrócić ustrój demokratyczny rozwalany sukcesywnie, w dwóch państwach UE. Dodać trzeba, że zamierzenia UE by powiązać system dotacji unijnych z praworządnością mają poparcie większości Polaków , w sondażach.
     Czy UE ma przyglądać się tylko bezprawiu i destrukcji wewnątrz UE ? Nie przepuszczą nam (Polsce).Na pewno zostaniemy z ręką w nocniku.

     ps. Napisałem rano, link wysłałem ok. 16 tej . Jest to moje zdanie. Odpowiedź Benka czytałem później.
     • benek231 Europa popiera "fundusze za praworządność 21.10.20, 17:39
      Wiesz Czuku, ta mala menda Kaczynski liczy na to, ze interesy ekonomiczne wezma w Unii gore, nad wszelkimi innymi. I ja zgadzam sie, ze do pewnego stopnia Unia bedzie chciala przemowic Polsce i Wegrom do rozumu, gdyz jednak szkoda by bylo aby skutkiem odpadniecia Polski i Wegier rynek Unii zostal pomniejszony. Dlatego liczy jeszcze Unia na takie wyniki wyborow w tych krajach, oraz takie przemiany polityczne, badz cud, ktore pozwola na ulozeniu sobie zadowalajacych wzajemnych stosunkow. To jednak nie moze trwac wiecznie. Unia doskonale wie, ze Polska i Wgry to dwa zepsute jablka w koszyku. Zatem jest tylko kwestia czasu by przynajmniej czesc pozostalych zaczela plesniec i gnic - ze jest kwestia czasu by cala Unia zaczela sie chwiac, rozsypywac, rozpadac. I kraje "starej Unii" bezsprzecznie pozbeda sie najpierw Polski i Wegier anizeli dopuszcza do rozpadu wlasnej organizacji. A jak to zrobia, tak zrobia - ale zrobia.

      Kretyn nie jest najlepszym polemista gdy idzie o przynaleznosc Polski do UE, gdyz z powodow ideologicznych jest on przeciwnikiem zrzeszania sie w ekonomicznych organizacjach tego typu.Przy okazji jest to postawa mila Putinowi, ktory wolalby upadku Unii. Czyli gadal dziad do obrazu, bo Kretyn bedzie przeciwny zawsze i bez wzgledu na argumenty oraz akualne wyniki ekonomiczne krajow czlonkowskich, w tym Polskie. Kretyn to uczen tego pojeba J*M a obaj wyznaja neoliberalna ekonomie, czyli kazdy sobie rzepke skrobie. Znaczy wyznaje J*M a Kretyn go tylko malpuje.

      To nic, ze Unia ma piekne osiagniecia, to nic, ze i Polska wyciagnela sie z postkomunistycznej ruiny dzieki pomocy Unii, to nic, ze Unia ma swoj rynek, swoja ekonomie i wymiane w miejsce bycia wchlonieta przez Stany badz Chiny. Ci dwaj deble od 200 lat wiedza, ze Unia nie powinna istniec. Kropka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka