Dodaj do ulubionych

Przez papieza przemawia Duch Swiety, Najmilsi :O)

21.10.20, 19:50
Papież wzywa do uchwalenia prawa chroniącego cywilne związki osób tej samej płci

Jakub Łukaszewski

21 października 2020 | 17:20


- Musimy stworzyć prawo o związkach cywilnych. W ten sposób związki homoseksualne będą prawnie chronione. Będę tego bronił - powiedział Franciszek w filmie dokumentalnym "Francesco"

- Homoseksualiści są dziećmi Boga i mają prawo być częścią rodziny. Nikt nie powinien być nieszczęśliwy z tego powodu i nikogo nie można z tego powodu wyrzucać z rodziny - powiedział papież Franciszek w filmie dokumentalnym "Francesco", który w środę miał premierę.

Papież odniósł się bezpośrednio do kwestii prawnej ochrony związków osób tej samej płci. - Musimy stworzyć prawo o związkach cywilnych. W ten sposób związki homoseksualne będą prawnie chronione. Będę tego bronił - powiedział Franciszek.

Film "Francesco" to dokument, który jest kroniką stosunku papieża Franciszka do palących problemów społecznych i do posługi duszpasterskiej wśród tych, którzy, jak mówi papież, żyją „na egzystencjalnych peryferiach”.

Reżyser filmu Ewgenij Afineevsky potwierdził katolickiej agencji CNA, że deklaracja papieża Franciszka dotycząca prawnej ochrony cywilnych związków homoseksualnych padła w jego dokumencie.

Agencja CNA podkreśla, że bezpośrednie wezwanie papieża Franciszka do uchwalenia prawa chroniącego związki homoseksualne stanowi zmianę myślenia jego poprzedników i jego własnych, bardziej ostrożnych poglądów na ten temat w przeszłości.

Magazyn "Stacja7.pl" przypomina, że jako arcybiskup Buenos Aires Jorge Mario Bergoglio postulował związki partnerskie osób tej samej płci jako formę przeciwstawienia się małżeństwom homoseksualnym. Już jako papież w książce „W niebie i na ziemi” w 2013 roku Franciszek nie odrzucił wprost możliwości związków partnerskich, ale wyraził obawę, że otrzymanie praw adopcyjnych przez takie pary byłoby niekorzystne dla dzieci.


wyborcza.pl/7,75399,26420478,papiez-wzywa-do-uchwalenia-prawa-chroniacego-cywilne-zwiazki.html#S.koronawirus-K.C-B.2-L.1.male
Bog kaze papiezowi pamietac o milowaniu blizniego swego jak siebie samego. Przypomina mu, ze blizniego nalezy kochac a nie byc dla niego nienawistnym skurwysynem, na podobienstwo Polaka-katolika. No i zajal stanowisko wasz papiez, Najmilsi. Pokloncie sie mu i dziekujcie za nie.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka