Dodaj do ulubionych

Ile Der Spiegel zabuli Lewandowskiemu?

28.10.20, 15:16
Jak sądzisz PaFie? Wywinie się pozasądową ugodą na 100 baniek w euro, czy poczeka na 200-300?

Lewandowski wszystko zapisywał, a nawet nagrywał.
_____________________________________________________________
Skąd taka kwota? Tak miał ją oszacować Rafael Buschmann, dziennikarz gazety "Der Spiegel", która jako pierwsza poinformowała o konflikcie Kucharskiego z Lewandowskim i która miała wgląd w dokumenty spółki założonej przez Lewandowskiego i Kucharskiego. O tym, że wspomniane 20 mln euro to pomysł Buschmanna, miał powiedzieć właśnie Kucharski. "Rafał widział te wszystkie kwity (...) Zapytałem go, ile to jest warte dla Lewandowskiego. Wiesz, co on powiedział? Że to jest warte 20 milionów" - miał powiedzieć Kucharski na pierwszym spotkaniu.

...

Lewandowski odpowiedział jednak krótko i dosadnie: "Zero złotych, zero euro".
Przed tym spotkaniem Lewandowski miał zlecić analizę swojej dokumentacji podatkowej specjalistom i był pewien, że żadnych oszustw podatkowych nie popełnił.
Obserwuj wątek
  • oleg3 Pełna treść komunikatu Prokuratury Regionalnej w W 28.10.20, 16:50
   W dniu 27 października 2020r. w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie ogłoszono menedżerowi piłkarskiemu - Cezaremu K. zarzut popełnienia przestępstwa określonego w art. 191 §1 Kodeksu karnego. Czynność przeprowadzono w związku z prowadzonym od kilku tygodni śledztwem zainicjowanym zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożonym przez pełnomocnika pokrzywdzonego piłkarza.

   Prokurator zarzucił podejrzanemu, że od września 2019r. do września 2020r. kilkukrotnie stosował wobec swojego byłego klienta i współpracownika groźbę bezprawną polegającą na zapowiedzi rozpowszechniania informacji dotyczących rzekomych nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych należącej do pokrzywdzonego spółki prawa handlowego. Kierując groźbę podejrzany zapowiadał spowodowanie postępowania karnego i rozgłoszenie wiadomości uwłaczającej czci pokrzywdzonego oraz jego żony, sugerując jednocześnie że zachowa w tajemnicy opisane powyższej okoliczności w przypadku zapłaty przez pokrzywdzonego piłkarza kwoty 20 milionów euro, co stanowi równowartość 84,6 miliona złotych.

   Podstawą dowodową do przedstawienia powyższego zarzutu były zeznania pokrzywdzonego piłkarza, wzmocnione zeznaniami świadków, którzy uzyskali wiedzę o działaniach Cezarego K., ale przede wszystkim - zapis bezpośrednich rozmów jakie przeprowadzili podejrzany i pokrzywdzony w restauracjach znajdujących się w Warszawie oraz w Monachium, a także treść korespondencji sms kierowana do pokrzywdzonego od osób mających wiedzę o zamiarach Cezarego K.

   Jak wynika z zarejestrowanych treści Cezary K. żądając od pokrzywdzonego kwoty 20 milionów euro wyraźniej wskazał, że „czuje, że tyle jest warty spokój pokrzywdzonego”, zaś na pytanie dodatkowe piłkarza „za co naprawdę chce te pieniądze?” podejrzany oświadczył, że „za to, że będzie krył do końca życia, że jest on i jego żona oszustami podatkowymi”. Między innymi powyższe wypowiedzi podejrzanego świadczą o tym, że żądania stanowią szantaż o charakterze kryminalnym.

   W tym miejscu należy zaznaczyć, że przedmiotem śledztwa, a tym samym zarzutu przedstawionego Cezaremu K., nie są roszczenia kierowane wobec pokrzywdzonego dotyczące rozliczeń finansowych w związku zawartymi umowami cywilnoprawnymi, w tym umowami spółek, a także roszczenia będące przedmiotem sporów sądowych.

   Przesłuchany w charakterze podejrzanego Cezary K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, odmówił odpowiedzi na jakiekolwiek pytania prokuratora, w tym dotyczące ustosunkowania się do zapisu powyższej rozmowy. W swych obszernych, składanych przez kilka godzin wyjaśnieniach, koncentrował się na zagadnieniach związanych ze wieloletnią współpracą z pokrzywdzonym, a także na rozliczeniach o charakterze cywilnoprawnym, które - jak wcześniej wskazano - nie są przedmiotem zarzutów, ani nie mają z nimi bezpośredniego związku.

   W trakcie przesłuchania podejrzany korzystał z pomocy dwóch obrońców.

   Po wykonaniu czynności prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec Cezarego K. środków zapobiegawczych o charakterze wolnościowym, tj. poręczeniu majątkowym w kwocie 4,6 miliona złotych, co stanowi równowartość 1 miliona euro, zakazie zbliżania się do pokrzywdzonego oraz jego żony, a także kontaktowania się z nimi, zakazie opuszczania kraju połączonym z zatrzymaniem paszportu, a także dozoru Policji.

   Na dalszym etapie śledztwa Prokuratura Regionalna w Warszawie podejmie działania związane z analizą materiału znajdującego na nośnikach elektronicznych zabezpieczonych w trakcie przeszukań pomieszczań zajmowanych przez Cezarego K. oraz ustaleniem, czy poza Cezarym K., w procederze szantażowania pokrzywdzonego nie uczestniczyły inne osoby, w tym przedstawiciele zagranicznych mediów.


   • oleg3 Re: Ile Der Spiegel zabuli Lewandowskiemu? 28.10.20, 18:18
    polski_francuz napisał:

    > "[i]Wywinie się pozasądową ugodą na 100 baniek w euro, czy poczeka na 200-300?[
    > /i]"
    >
    > Pewnie mu zaproponuja prenumerate za darmo na kilka lat. Moze na dozywocie?

    To trochę za mało! Der Spiegel wziął aktywny udział w szantażowani Lewandowskiego; korzystał nielegalnie z materiałów dostarczonych przez szantażystę, a jego dziennikarz robił "poza anteną" za eksperta. Naraził Lewandowskiego na utratę kontraktów reklamowych i to w momencie okrzyknięcia Go No1 wśród futbolistów. Do tego dochodzi utrata czci małżonków Lewandowskich i trudne do wyliczenia straty moralne.

    Lewy ma wszystko w garści. Der Spiegel ma gówno. Aha. Lewandowski ma jeszcze Bayern i całą Bundesligę.
    - -
    „Prawdziwe korzenie naszej cywilizacji to narracja ewangeliczna i osoba Jezusa, Jego nauczanie jako słowo pochodzące od Niego, a nie wiedza abstrakcyjna, przedestylowana lub skodyfikowana w formie teologii moralnej.”
    Źródło: Leszek Kołakowski
     • oleg3 Re: Ile Der Spiegel zabuli Lewandowskiemu? 28.10.20, 19:06
      A co do tego ma (post)katolicka Bawaria?

      Czy istnieje w Niemczech (w Europie) klub albo piłkarz, który nie stanie za szantażowanym przez byłego menadżera piłkarzem? Nie wyobrażam sobie. Dowody jak mówi obrońca Lewego, prof. Tomasz Siemiątkowski (podobno b. drogi, ale wart swojej ceny) "są porażające".

      sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/906375/nowe-wiesci-ws-sporu-roberta-lewandowskiego-z-cezarym-kucharskim-pelnomocnik-pil
      Jak wynika z wieści przekazanej przez "Die Welt", pełnomocnik Lewandowskiego prof. Tomasz Siemiątkowski wysłał list do redaktora naczelnego "Der Spiegel" Steffena Klusmanna, w którym wyjaśnił, jak wygląda sytuacja.

      "Siemiątkowski wyjaśnił, że jego klient był szantażowany przez swojego byłego menedżera Cezarego Kucharskiego. Istnieją również dowody, z których wynikają zarzuty. Siemiątkowski pisze w liście, że w związku z tym złożona została skarga karna do polskich organów śledczych" - czytamy w "Die Welt".

      Na półtorej strony Siemiątkowski miał wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Tych jest sporo. Lewandowski i jego otoczenie otwarcie powtarza, że piłkarz był szantażowany. Niemieckie media dodają, że Kucharski był w kontakcie z dziennikarzami i przekazując informacje o niepłaconych podatkach miał zrealizować swoje groźby.

      Wojna pomiędzy Kucharskim i Lewandowski trwa od około roku. Menedżer domaga się odszkodowania w kwocie 39 mln zł, bo twierdzi, że kapitan reprezentacji Polski wraz z żoną nielegalnie wydali firmowe pieniądze. W dodatku kilka tygodni temu "Der Spiegel" wypuścił informację, że "Lewy" unikał płacenia podatków.


      polski_francuz napisał:

      > "Der Spiegel ma gówno. Aha. Lewandowski ma jeszcze Bayern"
      >
      > Wow, katolicka Bawaria vs. protestancki Hamburg! Szkoda, ze Hamburg SV spadl do
      > 2-ligi. Tez mieli kiedys dobrych graczy jak np. Kevin Keegan...
      • polski_francuz Na wysokosci brakuje tlenu 28.10.20, 19:14
       "Na półtorej strony Siemiątkowski miał wyjaśnić wszelkie wątpliwości."

       Jak zaczelem pracowac w Berlinie (lata 80-te) szef firmy zaczal mi wyjasniac tajniki sukcesu. I jedna z jego regul stosuje sie, wypisz, wymaluj do RL9: im wyzej zachodzisz tym mniej jest tlenu. Bo ci zazdroszcza, bo masz duze srodki...

       RL9 ma (bardzo) dobra prase w Niemczech. Wlasnie kogos, kto jest nie tylko mistrzem bramek ale uczciwym czlowiekiem. No to jak im sie taki kasek jak oskarzenia Kucharskiego zdarzyly, to sie na nie rzucili na wirus Covid-19 na pluca.

       Takie jest zycie gwiazd.

       PF
       • oleg3 Re: Na wysokosci brakuje tlenu 28.10.20, 19:27
        polski_francuz napisał:


        > RL9 ma (bardzo) dobra prase w Niemczech. Wlasnie kogos, kto jest nie tylko mist
        > rzem bramek ale uczciwym czlowiekiem. No to jak im sie taki kasek jak oskarzeni
        > a Kucharskiego zdarzyly, to sie na nie rzucili na wirus Covid-19 na pluca.

        To jasne. I teraz zabulą. Lewego stać na najlepszych prawników. Wcale bym się nie zdziwił gdyby w kosztach procesu partycypował Bayer. Jako uboczny poszkodowany. Kucharski skierował swego czasu parę listów do Bayernu. Wtedy to olali. Teraz mogą się zrewanżować.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka