Dodaj do ulubionych

Papież Franciszek pozbawił insygniów Kr.Gulbinowic

06.11.20, 13:53
Czy to jest prawda? Miałem kiedyś o nim dobre zdanie.

gazetaplus.pl/pilne-papiez-franciszek-pozbawil-insygniow-biskupich-kardynala-gulbinowicza/24634/?fbclid=IwAR03wDs0C-OEQaEzoMSQ3qFw6vXj-XGSnHXrPyMRAmTW2ylWyzjcjrqfNbM
Obserwuj wątek
      • wikul Re: Papież Franciszek pozbawił insygniów Kr.Gulbi 07.11.20, 16:38
        Terlikowski: sprawa kard. Gulbinowicza to trzęsienie ziemi dla polskiego Kościoła.

www.onet.pl/informacje/stacja7/terlikowski-sprawa-kard-gulbinowicza-to-trzesienie-ziemi-dla-polskiego-kosciola/b4570ez,30bc1058?fbclid=IwAR32Y8GvzXHhFfN1RWrrLZAwGM8iHiYqwKZ-L8dOkaCQ6xLG0vtUzkdNC1A
    • benek231 Re: Papież Franciszek pozbawił insygniów Kr.Gulbi 07.11.20, 18:25
      wikul napisał:

> Czy to jest prawda? Miałem kiedyś o nim dobre zdanie.

**
      A czy pamietasz czasy gdy walkowany byl tu watek dot. pedofilii wsrod katolickiego kleru, na bazie pracy R.Sipe, dot. tej wlasnie materii? Czy takze pamietasz jak bardzo podpadl autor watku tutejszym poboznym poczciwcom? Juz wowczas bylo dla niektorych jasne, ze skala pedofilii w polskim kk musi byc znacznie wieksza od sugerowanej przez ludzi kk.
      • wikul Re: Papież Franciszek pozbawił insygniów Kr.Gulbi 07.11.20, 19:53
        benek231 napisał:

> wikul napisał:
        >
        > > Czy to jest prawda? Miałem kiedyś o nim dobre zdanie.
        >
        > **
        > A czy pamietasz czasy gdy walkowany byl tu watek dot. pedofilii wsrod katolicki
        > ego kleru, na bazie pracy R.Sipe, dot. tej wlasnie materii? Czy takze pamietasz
        > jak bardzo podpadl autor watku tutejszym poboznym poczciwcom? Juz wowczas bylo
        > dla niektorych jasne, ze skala pedofilii w polskim kk musi byc znacznie wieksz
        > a od sugerowanej przez ludzi kk.

Przyznaję ze wstydem że miałem za duże zaufanie do kleru na podstawie odosobnionych pozytywnych przykładów. Kościół polski dawno przeholował. Ale teraz to już nawet Terlkowski krytykują Kościół.

www.rp.pl/Kronika-przepowiedzianej-katastrofy/310239989-Tomasz-P-Terlikowski-Koniec-Kosciola-jaki-znalismy.html
        • wikul Re: Papież Franciszek pozbawił insygniów Kr.Gulbi 09.11.20, 18:48
          Włos się jeży na głowie i brakuje słów

wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-pedofilia-w-kosciele/aktualnosci/news-sprawa-kardynala-henryka-gulbinowicza-ksieza-reakcja-spoznio,nId,4842845?fbclid=IwAR1KFX-0QYSGyLrw8wsaUMJa3sKkHpUnrNwKjA6-mW2klPVorLruX6anQug#utm_source=fb&utm_medium=fb_share&utm_campaign=fb_share&iwa_source=fb_share
    • benek231 Zabrali sie tez za Dziwisza, w koncu :O) 09.11.20, 19:24
      >> Tuszowanie skandali seksualnych, branie łapówek za organizowanie prywatnych audiencji, handel kościelnymi urzędami. Czy kard. Dziwisz obroni się przed coraz częściej powtarzanymi zarzutami o odpowiedzialność za ciemną stronę pontyfikatu polskiego papieża? Reportaż TVN "Don Stanislao" pokazuje upadek hierarchy, który do Polski wracał jako opiekun spuścizny Jana Pawła II, a dziś go pogrąża. >>
      (....)

>> Żałosna jest scena, gdy chroniony przez swoich współpracowników, umyka do samochodu zaparkowanego tuż przy drzwiach, byle uniknąć konfrontacji z kamerą TVN.

Tak kończy don Stanislao, a Martel podsumowuje w reportażu: - Kardynał Dziwisz musi zacząć mówić prawdę. Inaczej pogrąży nie tylko siebie, ale też papieża Jana Pawła II, którego przez tyle lat chronił.

I dodaje, że swoim zachowaniem były papieski sekretarz tylko podkręca atmosferę wokół coraz wyraźniejszych głosów o dekanonizacji papieża. >>

krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26495327,od-ucznia-papieza-do-skompromitowanego-hierarchy-tvn-w-dokumncie.html

Coraz wyraźniejsze głosy o dekanonizacji papieża Wojtyly - WOW!
    • benek231 Pedofilia nie dotyczy polskiego kleru :O) 10.11.20, 16:33

Tak twierdzili na tym forum niemal wszyscy parafianie, gdy publikowany byl tu "Sipe Report". A ja upieralem sie, ze polscy parafianie katoliccy oraz ich kler nie moga az tak roznic sie od swych zachodnich braci w wierze. Pamietam, ze najbardziej wsciekly z powodu poruszonej materii byl tu taki jeden cymbal z Warszawy, o nicku Septyk. Moze jakis cichy ksiadz...

wikul napisał:

> Czy to jest prawda? Miałem kiedyś o nim dobre zdanie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka