Dodaj do ulubionych

"Niech oddelegują polskich lekarzy" :O)

16.11.20, 08:07
>> Niech landy niemieckie oddelegują polskich lekarzy pracujących w niemieckiej służbie zdrowia do Polski na czas pandemii - powiedziała w piątek "Faktowi"(Lichocka). >>

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26514217,bild-pisze-o-skandalu-w-relacjach-polsko-niemieckich-chodzi.html#s=BoxOpImg10

Czyli niech zadysponuja jak jakims przedmiotem, kotem, czy psem, ktorych takze nie pyta sie o zdanie. Dziwne? Niebardzo, gdyz w pisie i na tej calej polskiej prawicy dominuje wlasnie taka mentalnosc wlascicieli niewolnikow.

"Duze bezrobocie? No to oczyscic rynek pracy z kobiet a bezrobocie zostanie zlikwidowane. Zwlaszcza, ze i tak, wiadomo, miejscem kobiety jest dom rodzina." to jeszcze jeden przyklad z tej serii. Lichocka nie wziela sie znikad. nikad.
Obserwuj wątek
    • institoris2 oregonski kretyn, jak zwykle zreszta, 18.11.20, 01:58
      wypowiada sie nader autorytatywnie, podle reguly, im glupszej uzywam argumentacji, tym bardziej autorytatywnie.

benek231 napisał:

> >> Niech landy niemieckie oddelegują polskich lekarzy pracujących w nie
      > mieckiej służbie zdrowia do Polski na czas pandemii - powiedziała w piątek "Fak
      > towi"(Lichocka). >>

pani posel Lichocka podniosla tu istotny problem, polegajacy na tym, ze panstwa bogate bezwstydnie pasozytuja na panstwach biedniejszych, sciagajac do siebie, czesto wysoko wyksztalcona, sile robocza.
      Przyklad lekarzy jest doskonalym przykladem tego procederu.
      Koszta wyksztalcenia lekarza w Niemczech to (skromnie liczac) 300 tys. EUR.
      Tylko w roku 2019 o uznanie kwalifikacji zawodowych zwrocilo sie 9 tys. lekarzy, co, jak latwo policzyc, spowodowalo, ze Niemcy zaoszczedzily 2,7 mld EUR na samych kosztach wyksztalcenia.
      Wplywy budzetu panstwa z jednego lekarza z tytulu podatku dochodowego, odprowadzanego w czasie aktywnosci zawodowej, szacowane sa na okolo 1 mln EUR, (nawet jesli przyjmiemy, ze w przypadku lekarzy zagranicznech bedzie to polowa tej sumy), to i tak z tych 9 tys. osob panstwo zgarnie docelowo 4,5 mld EUR.

> Czyli niech zadysponuja jak jakims przedmiotem, kotem, czy psem, ktorych takze
      > nie pyta sie o zdanie. Dziwne? Niebardzo, gdyz w pisie i na tej calej polskiej
      > prawicy dominuje wlasnie taka mentalnosc wlascicieli niewolnikow.
      >
      > "Duze bezrobocie? No to oczyscic rynek pracy z kobiet a bezrobocie zostanie zli
      > kwidowane. Zwlaszcza, ze i tak, wiadomo, miejscem kobiety jest dom rodzina." t
      > o jeszcze jeden przyklad z tej serii. Lichocka nie wziela sie znikad. nikad.

mozna bylo ujac to znacznie krocej: "popatrzcie jakim jestem idiota"
      • benek231 Niemiecki kretyn, jak zwykle glupi :O) 18.11.20, 15:39
        institoris2 napisał(a):

> wypowiada sie nader autorytatywnie, podle reguly, im glupszej uzywam argumentac
        > ji, tym bardziej autorytatywnie.

**
        Po samym tym wstepie powinienes dostac w pysk bo widac, ze ciebie interesuje wylacznie to co masz do powiedzenia ty. Czyli nic nowego, bo juz wielokrotnie wyglaszales swoje bzdury a po moich ripostach zapadales ze wstydu w szuwar i udawales, ze cie nie ma. Teraz bedzie identycznie, sadze. Ale mimo to odpowiem ci gdyz odpowiem pod katem osob postronnych, ktore potrafia samodzielnie myslec.

Zatem ja doskonale wiem o "ucieczce fachowcow" z Polski, a lekarzy miedzy nimi. Wiem tez jakim stalo sie to problemem polskiej sluzby zdrowia podczas epidemii. Wspolczuje. Niemniej ja pisalem wylacznie o mentalnosci wlasciciela niewolnikow, ktora popisala sie poslanka Lichocka, reagujac na niemieckie komentarze odrzucenia rzeczowej niemieckiej pomocy przez Polske.
        Gdyby zamiast "niech landy niemieckie oddelegują polskich lekarzy pracujących w niemieckiej służbie zdrowia do Polski na czas pandemii" oswiadczyla, ze np. "dobrze by bylo gdyby choc czesc polskich lekarzy pracujacych w Niemczech mogla powrocic do Polski na czas pandemii, co byloby ogromna pomoca ze strony szpitali w ktorych pracuja", to nie zakladalbym niniejszego watku. Mnie jednak interesowala ta wasza chamsko-wielkopanska mentalnosc ktora pozwala wam na traktowanie ludzi jak rzeczy. Badz zwierzeta. Bo pretensje Lichockiemj bylyby akceptowalne gdyby mialo chodzic u przewozna pasieke z pszczolami, ktora w tym momencie jest jej bardzo potrzebna i domaga sie przywiezienia jej na wlasne wlosci. I o tym ja pisalem, o tym wielkopanskim-chamstwie - bez wzgledu na koszty wyksztalcenia lekarza itd. itp.

Swoja droga "nieco" zaskoczony jestem twoja postawa, niedawno zwolennika wolnego rynku, gdyz sadzilem, ze powinienes rozumiec i zaakceptowac wszelkie plusy i minusy wolnorynkowej ekonomii, wlacznie ze swobodnym przeplywem pracownikow. Jesli Polska stworzylaby im lepsze warunki to z cala pewnoscia nie szukaliby szczescia w swiecie. Takze teraz stojac w obliczu dotkliwego braku fachowcow Polska nie stara sie pozyskac w jakis sympatyczny sposob tych emigrantow lecz - w osobie Lichockiej - domaga sie przyslania ich do Polski przez niemieckie landy. Tak jakby w Niemczech obowiazywalo takie przydzielanie lekarzy na rozne "fronty" i "odcinki", jak w Polsce lat 50ch i 60ch.

Czyli, jak teraz widzisz, ja zabralem glos na zupelnie inny temat niz tobie sie wydawalo. Ja pisalem o formie, podczas gdy tobie wydawalo sie, ze o zupelnie innej tresci. No i odpowiedziales - co wiedziales. I sam wyszedles - na idiote.

PS...Licze, ze Kretyn nie bedzie usilowal odpowiedziec za ciebie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka