Dodaj do ulubionych

A.K. Mowa pozasejmowa do obywatela Kaczyńskiego:O)

23.11.20, 15:48
Andrzej Koraszewski: Mowa pozasejmowa do obywatela Kaczyńskiego

2020-11-21


Szanowny panie naczelniku, prezesie, wicepremierze, pośle – sam nie wiem jak chciałby pan, iżby się do niego zwracać. Chyba jednak pozostanę przy obywatelu, to bowiem stawia nas w relacji partnerskiej, jako iż obaj jesteśmy tym samym, równymi sobie obywatelami Rzeczpospolitej.

Chciałbym cię, obywatelu Kaczyński, przeprosić za ten okrzyk w sejmowej izbie, że będziesz siedział. Jeśli dożyję i będę mógł głos mój rzucić na szalę, głosować będę na partię, która obieca, że będziesz miał uczciwy proces, że staniesz przed niezależnymi sędziami, na których żaden Ławrientij Beria, ani inny Zbigniew Ziobro nie będzie mógł mieć żadnego wpływu. Mam nadzieję, że będzie to partia, która przywróci również parlamentarny język w naszym Sejmie.

Niezbyt właściwe to słowo „przywróci”. Tak, wiem, hołubicie w tym naszym Sejmie tradycję narodowego warcholstwa i ze smutkiem patrzę, jak wasze warcholstwo udziela się również tym, którzy mają w tej izbie mnie reprezentować.

Tuszę, obywatelu Kaczyński, iż nie ja jeden będę się rozglądał za partią polityczną obiecującą sprawiedliwe sądy i nie ja jeden będę patrzył podejrzliwie na tych, którzy mówią „sędziami będziem wtedy my”. To warcholstwo trwa od czasów, kiedy mówiło się „szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie”. Nie byli w tej Polsce obywatelami ani chłopi, ani mieszczanie, ani kobiety. Mieliśmy demokrację wyłącznie dla lepszego sortu i uczyliśmy się demokracji na najgorszych wzorach – właścicieli niewolników, którzy nawet nie umieli sobie wyobrazić partnerstwa.

Tak więc, obywatelu Kaczyński, jako wyborca, będę się domagał dla ciebie uczciwego procesu, bez żadnych nacisków na sądy i bez przedwczesnych wyroków medialnych. To drugie będzie bodaj trudniejsze niż to pierwsze. Piekielne polskie swary weszły bowiem na przepastne wyżyny i mediom coraz trudniej zachować bezstronność. Nie mamy mediów publicznych, które stałyby na straży dziennikarskich standardów etycznych. Znów mamy wydział agitacji i propagandy i partyjnych teleewangelistów w mediach zwanymi „narodowymi”.

Nie da się, obywatelu Kaczyński, stworzyć jakiejś wymarzonej, idealnej Polski. Musimy wyznaczyć priorytety, jasno określić, za czym będziemy optować, żeby odejść od tradycji warcholstwa, fanatycznych waśni, poszukiwania haków, deptania obywatelskich wolności. Twój proces będzie testem, nie ja będę stawiał zarzuty, zaś prokurator stanie przed wcale niełatwym zadaniem starannego zbadania, które czyny były sprzeczne z prawem, co było zaledwie wykroczeniem zasługującym na grzywnę, a co przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności. Nie wiem i nie mogę wiedzieć, jakie będą wyroki, jakie odwołania, jakie dokumenty badać będą sędziowie. Chcę być pewien, że będziesz miał prawdziwych obrońców i tego będę się domagał.

To dla mnie ważne, obywatelu Kaczyński, by w Polsce, której pragnę, nikt nie był sądzony przez gałganów, by uprzedzenia i osobiste niechęci nie wpływały na prawo i na sprawiedliwość.

Czy pamiętasz obywatelu Kaczyński, że jedną z pierwszych decyzji po odzyskaniu utraconej przez warcholstwo szlachty i katolickich stronnictw niepodległości było przyznanie prawa głosu kobietom? Wymagało to zignorowania oporu Kościoła katolickiego i obywateli nadmiernie przywiązanych do tradycji. Udało się to i znaleźliśmy się wówczas o krok bliżej demokracji. Inne rzeczy były mniej udane. Ziemiaństwo i Kościół katolicki zgodnie utrudniały reformę rolną i możliwość wydźwignięcia włościan do prawdziwego, a nie tylko nominalnego obywatelstwa w naszym kraju. Również wolność sumienia pojmowana była osobliwie, jako że Kościół katolicki nieustannie domagał się dla siebie nadzwyczajnych praw, często również stawiając się ponad prawem.

Dziś jesteśmy świadkami kolejnej fali przemian społecznych. Mam wrażenie, że masz w tym swój wielki udział. Bowiem to w niemałym stopniu właśnie dzięki tobie kobiety zorientowały się, że muszą bronić swoich praw i że muszą zrobić coś więcej niż tylko czekać cierpliwie aż będą mogły wrzucić swoje głosy do urn wyborczych. Niewątpliwie zrobią to w swoim czasie również, chwilowo protestują przeciw nieludzkim i niesprawiedliwym prawom, które ponownie pozbawiają je możliwości decyzji o nich samych.

W pewnym sensie można powiedzieć, że powinniśmy ci być wdzięczni, obywatelu Kaczyński, za to rozbudzenie obywatelskiej świadomości, za to uświadomienie, że tylnymi drzwiami wpuściłeś na arenę polityczną teokrację, że państwo rozstało się z rolą strażnika wolności sumienia (rolą, której tak naprawdę nigdy nie umiało porządnie wykonywać) i weszło w podstępną symbiozę z instytucjami dominującego wyznania. Zamiast strzec wolności sumienia ty i twoja partia, chcecie podporządkować sobie sumienia ludzi i zmusić ich do myślenia na rozkaz.

Nie dziw się obywatelu Kaczyński, że protestujemy. My, starzy, mamrocząc niezbyt wyraźnie coś o konstytucji, instytucjach i waszej korupcji, dziewczyny mocnymi głosami mówią po prostu basta. Koniec z epoką stawiania pomników bestiom w rodzaju księdza Jankowskiego, koniec z pokornym „niech będzie pochwalony”, koniec z nabożnym słuchaniem biskupów i koniec z dawaniem wiary, że macie jakieś dobre intencje.


Nic dziwnego, obywatelu Kaczyński, że wysyłasz swoich siepaczy przeciw tym dziewczynom i domyślam się, że już starannie ukrywasz swoje sprawstwo, by móc potem winę zwalić na innych. To stara i dobrze znana taktyka. Prawdy dochodzić będą niezależne sądy. Ja mogę tylko przeprosić cię za okrzyk w Sali sejmowej: „będziesz siedział” i obiecać, że dołożę starań, abyś mógł stanąć przed uczciwym sądem.


studioopinii.pl/archiwa/201533
Bardzo to wzniosle, ale ja uwazam, ze sukinsynow powinno traktowac sie tak samo jak oni traktowali innych. Czyli, o ile to mozliwe, nalezy znalezc Kaczynskiemu takego prokuratora jak Ziobro i takiego sedziego jak Piebiak. Niech go sadza.
Obserwuj wątek
  • czuk1 Re: A.K. Mowa pozasejmowa do obywatela Kaczyńskie 24.11.20, 16:08
   benek231 przekazał : mowę Andrzeja Koraszewskiego pt. - Mowa pozasejmowa do obywatela Kaczyńskiego[/b]
   I ocenił :
   ..."Bardzo to wzniosle, ale ja uwazam, ze sukinsynow powinno traktowac sie tak samo
   > jak oni traktowali innych. Czyli, o ile to mozliwe, nalezy znalezc Kaczynskiem
   > u takego prokuratora jak Ziobro i takiego sedziego jak c. Niech go sadza.>>>"

   Wg mnie:
   Pojedyncze bohaterstwo patriotów; "Rejtanowe" apele do władz, o zmianę swoich
   autorytarnych zamierzeń i nieodpowiedzialnych działań, będą nieskuteczne.
   Liczyć się może jedynie powszechny opór społeczny, który doprowadzić może
   do zakończenia procesu rujnowania demokratycznej Polski. Tworzą się siły społeczne
   przeciwne burzeniu demokracji przez autorytarne władze. Receptę na choroby RP
   ma Strajk Kobiet. Ma propozycje strategii i wizje naprawy Polski. Vide SK w akcji, na konferencji.
   Organizacja ta już
   prowadzi uliczne protesty przeciwko autorytarnym i antydemokratycznym rządom PiS .
   Nadzieje na odnowę Polski daje tworząca się partia Hołowni i ruch Trzaskowskiego.
   Mam nadzieję , że doczekam się powrotu Polski do grona wiarygodnych państw
   Europy.


   www.facebook.com/WlodekCiejkaTV/videos/417206919656912/
   - konferencja Rady Konsultacyjnej Strajku Kobiet ,tu .... dwa tematy
   MENTI.COM i wpisz kod 444 05 47 - gdzie można ich znaleźć, strona i kod do strony.
   • benek231 A.K. Mowa pozasejmowa do obywatela Kaczyńskiego:O) 24.11.20, 20:12
    czuk1 napisał:

    > Mam nadzieję , że doczekam się powrotu Polski do grona wiarygodnych państw Europy.[/i]

    **
    Tez mam taka nadzieje, ale samo to sie nie zrobi. Na razie wyglada na to, ze pisiorom i reszcie prawicy uda sie wyprowadzic Polske z UE. Naklamia, naklamia, a elektoraty uwierza, ze to ta paskudna Unia chciala zmusic Polakow do legalizacji handlowania dziecmi przez homoseksualistow, i tym podobnych bzdur. Z pomoca tego zlodziejskiego kosciolka dopna swego. O pozniej nie martwia sie oczywiscie, bo najwazniejsze by Polska wyleciala z demokracji oraz Unii.

    Pozniej przyjdzie jednakze samo. A bedzie to ekonomiczny upadek, przy czym nie jestem pewien czy Zachod bedzie chcial byc w NATO z warcholaca sie Polska, ktora - kto wie, czy - nie jest na pasku Kremla. Poleca tekst z mojego watku pt. "To o Ordo Iuris kazdy Polak wiedziec powinien surprised)" traktujacy o miedzynarodowym antydemokratycznym i antyunijnym spisku, katolickich fundamentalistow religijnych - finansowanym przez Rosje.
     • benek231 A.K. Mowa pozasejmowa do obywatela Kaczyńskiego:O) 28.11.20, 20:41
      wikul napisał:

      > No tak ...

      **
      Wyobraz sobie, Wikulu, ze udalo mi sie znalezc ragment wystapienia Morawieckiego w ktorym zapewnial on wszystkich, ze bedzie wetowal budzet UE w trosce o UE i interesy pozostalych panstw, bo inaczej ta Unia niedlugo sie rozleci. Co za bezczelny wszarz. Co za mostrualny sqrwysyn, bo przekonany jestem, ze pisiory to podchwyca.

      Co ja mowie, juz podchwycili. Czytalem o sporze Zakowskiego z wiceministrem SZ Jablonskim, ktory powiedzial, ze to co robi opozycja to jest nic innego jak wyprowadzanie Polski z UE. Malo tego jest to graie w jednej druzynie z Putinem, ktory takze chce rozpadu Unii. Drugi monstrualny sqrwysyn - bez wstydu i honoru.

      Powyzsze jest dowodem na to, ze rzadowe pisory czytaja nasze forum. Bo to do czego posuneli sie w/w to stara metoda naszego Kretyna. Gdy ja nazwalem go antydemokratycznym gownem, co uzasadnilem, i co mu sie nalezalo zgodnie z prawda, to on wkrotce odpowiedzial mi tym samym, nazywajac i mnie antydemokratycznym gownem. Nawet nie probujac uzasadnic. Dla nich to sa tylko slowa, ktorych uzywa sie kiedy tylko i jak tylko sie chce.
   • benek231 A.K. Mowa pozasejmowa do obywatela Kaczyńskiego:O) 29.11.20, 20:10
    czuk1 napisał:

    > Liczyć się może jedynie powszechny opór społeczny, który doprowadzić może
    > do zakończenia procesu rujnowania demokratycznej Polski. Tworzą się siły społeczne przeciwne burzeniu > demokracji przez autorytarne władze.

    **
    Zgadza sie Czuku. Ale powszechny opor spoleczny pojawi sie wraz z poglebianiem sie zlej sytuacji ekonomicznej, oraz skutkow powyzszego w postaci rosnacego bezrobocia, rozszerzania sie i poglebiania obszarow biedy, itp. itd.
    I tu liczylem na Unie i zajecie przez nia bardziej zdecydowanego stanowiska wobec Polski, ktore zaowocuje albo poddaniem sie pisiorow albo gospodarczym upadkiem Polski. Bo nie oszukujmy sie ale podczas dobrze funkcjonujacej ekonomii rezym nie ma powodow by upadac, a protestujacy - sila rzeczy - moga liczyc na niewielkie poparcie. Czyli - tak jak to kilkakrotnie mowilem - musi Polakom nalac sie wody do dupy. Bo duza czesc z nich wlasnie tak byla wychwywana - by "rozum przechodzil od strony dupy do glowy". I niestety ale innych argumentow oni nie potrafia zrozumiec.
     • benek231 A.K. Mowa pozasejmowa do obywatela Kaczyńskiego:O) 29.11.20, 21:31
      kretynaluka napisała:

      > Zachodnie firmy wyciągają z Polski dwa razy więcej niż wynoszą jej wpływy netto
      > z unijnej kasy, Kretynie52. Czyli polexit byłby przede wszystkim uderzeniem w
      > interesy zachodnich biznesów. O tym oczywiście nie masz pojęcia.

      **
      Ty jestes ruski agent liczacy na ciemnote pisiorow i im podobnych, czyli takich jak ty, ty koscielna kurwo. Gowno znasz sie na tych sprawach i jedynie powtarzasz co te twoje pisiory albo konfederasci pieprza, bez pojecia. Ale ja ciebie oswiecal nie bede. Zdychaj w niewiedzy, ty antydemokratyczne gowno.
       • xiazeluka Re: PS...A.K. Mowa pozasejmowa do obywatela Kaczy 29.11.20, 23:24
        Serwis Politico, hmerykański zresztą, napisał, że w latach 2010-2016 kraje wschodniej Europyu w ramach dotacji otrzymały fundusze warte 2-4 % swoich PKB, a odpływ kapitałów w tym samym czasie wyniósł 4-8 % PKB.

        Z kolei z danych MF wynika, że w latach 2005-2018 transfery z UE pomniejszone o składkę wyniosły 440,5 mld zł (2,03 % PKB Polski). Wypływ kapitałów wszelakich sięgnął 758,9 mld zł, czyli 3,5 % PKB. W ciągu 14 lat Polska straciła 320 mld zł.

        A teraz spytaj swojego Murzyna czy to jest dobry interes.
        • benek231 PS...A.K. Mowa pozasejmowa do obywatela Kaczyńskie 01.12.20, 03:23
         kretynaluka napisała:

         > Serwis Politico, hmerykański zresztą, napisał, że w latach 2010-2016 kraje wsch
         > odniej Europyu w ramach dotacji otrzymały fundusze warte 2-4 % swoich PKB, a od
         > pływ kapitałów w tym samym czasie wyniósł 4-8 % PKB.
         >
         > Z kolei z danych MF wynika, że w latach 2005-2018 transfery z UE pomniejszone o
         > składkę wyniosły 440,5 mld zł (2,03 % PKB Polski). Wypływ kapitałów wszelakich
         > sięgnął 758,9 mld zł, czyli 3,5 % PKB. W ciągu 14 lat Polska straciła 320 mld
         > zł.

         **
         Ty Kretyn mieszasz jablka ze sliwkami, zakalo. Mieszasz transfery pomiedzy UE a Polska z transferami pomiedzy europejskimi firmami (biznesami) a Polska. W tych pierwszych Polska zyskala (dzieki dotacjom pomniejszonym o skladki - ponad 2 razy wysokosc wlasnej skladki), podczas gdy w tych drugich Polska jest na minusie.

         Te inne transfery na ktorych Polska, twoim zdaniem, traci nie maja nic do transferow z Unia. Dotycza udzialu zagranicznych firm w polskim rynku oraz zysku jaki te firmy wyciagaja z wlasnych inwestycji. Podobnie wyciagaja zysk polskie firmy inwestujace na rynkach poszczegolnych panstw. Czyli to nie Unia, ewentualnie, "ograbia" was z kasy lecz prywatne europejskie (globalne) firmy - co tobie najwyrazniej sie myli, gamoniu.

         Jeszcze kilka lat temu Polska witala zagraniczny kapital (nie pomyl przypadkiem znowu z dotacjami z UE) gdyz wlasne mozliwosci inwestycyjne mieliscie raczej kiepsciuchne. Bylo oczywiste, ze te firmy nie wchodza do Polski dla dzialalnosci charytatywnej lecz da zysku. Zysku z zainwestowanego kapitalu, dzieki ktoremu powstawaly miejsca pracy, ludzie mieli zatrudnienie, a panstwo pieniadze z podatkow. Zdobywaliscie tez tzw. "know - how" czyli w sumie mogliscie sie rozwijac i powoli wychodzic z nedzy.

         Rozumiem, ze ktos uznal, ze lepiej gdy to polskie firmy beda zgarniac kase, zamiast tych zagranicznych. Bardzo ladnie. Ale nalezaloby miec do tego kase na wyparcie zagranicznego kapitalu w celu zastapienia go wlasnym. Przynajmniej tyle, zostawiajac na boku sama mozliwosc "wyrwania" danej firmy wlascicielowi niemieckiemu czy wloskiemu. I tu kicha bo Polska rozdala te pieniadze na 500 plus i tp. potrzeby socjalne. A w tej nagonce na ucieczke kapitalu z Polski chodzilo przeciez o zatrzymanie go tzn. o to by firma produkujaca czesci dla Mercedesa zostawiala caly swoj zysk w Polsce. Jak to zrobic? Czy mozna to osiagnac poprzez klamliwa nagonke na Unie, ktora obciazana jest odpowiedzialnoscia za odplyw zyskow Mercedesa, z czym Unia niewiele ma wspolnego? I zadne negocjacje z Unia nie zmienia tego stanu rzeczy, bo to nie Unia lecz prywatne firmy wyciagaja z Polski te zyski o ktorych mowisz ty, i reszta antyunijnego gowna.

         Jak widzisz, Kretyn, o ile cos widzisz tymi swoimi krwawymi slepiami, znow wieszany jest kowal choc to Cygan zawinil. Przynaleznosc do Unii otworzyla dla Polski unijne rynki czyli rynki panstw czlonkowskich. Konflikt z Unia nie pomoze Polsce wyciagac wiekszych zyskow z danej holenderskiej firmy dzialajacej w Polsce. Bo ta firma nie jest wlasnoscia UE lecz jakiegos Holendra czy tez wlascicielem jest swiatowy akcjonariat. By uzyskac korzystniejsze wyniki nalezaloby negocjowac z zarzadem tej firmy a nie z Unia, ktora nic do tego nie ma, ty pieprzony narodowy-socjalisto.

         Twoi kaczysci zdecydowali jednak, ze beda wywierac naciski na Unie i szantazowac jej czlonkow zamrozeniem budzetu Unii. W jakim celu? Chyba tylko po to by ryzykowac wypadniecie z Unii, badz/oraz miec alibi dla wycofania sie z Unii z przyczyn ideologicznych. Bo przed takim ciemnym obywatelem jak ty, klero-faszysci odstawiac beda szopke z obciazaniem Brukseli odpowiedzialnoscia za niezadowalajace wyniki w wymianie z wieloma indywidualnymi zagranicznymi firmami, dzialajacymi na polskim rynku.

         Zachodni wlasciciel raczej nie jest w ciemie bity i doskonale widzi oblizywanie sie kaczystow na jego wlasnosc. Nie jest to nowe zjawisko w swiatowej ekonomii. I gdy tylko poczuje sie zagrozony to po cichutku da noge ze swym kapitalem a Polsce pozostawi budynki po swoich biznesach. Po wypadnieciu z Unii zamkniety zostanie przed Polska dostep do unijnych rynkow we Wloszch, Niemczech czy Francji, a tamtejszy kapital nie bedzie robil interesow z Polska badz wylacznie na takich warunkach ktore wyrzuca wam te chytre oczka z orbit. A wy, na czele z toba, Kretyn, latac bedziecie od sciany do sciany, obciazajac wszystkich wokol wina za wlasna glupote.
         • xiazeluka Re: PS...A.K. Mowa pozasejmowa do obywatela Kaczy 01.12.20, 08:25
          Mumia wciągnęła do swego grona państwa postsowieckie, ponieważ uznała - słusznie - że to ogromne rynki zbytu i można na tym dobrze zarobić. Wypływ kapitału dokonywany przez zagraniczne koncerny wynosi ok. 100 mld zł rocznie. Trzy razy więcej niż wartość dotacji mumijnych, co oznacza utratę 1,4 bln zł (6% PKB w latach 2005-2018).

          Transfery z Mumii także nie są zyskiem netto, Kretynie52. Znaczna część dotacji wraca do gospodarek Zachodu w postaci zamówień oraz zleceń firm i sektora publicznego korzystającego z dotacji mumijnych. Według różnych szacunków jest to rząd wielkości od 60 do szokujących 90% wartości dotacji.

          Wg prof. Krysiaka: "Środki, które płyneły do Polski z UE, w większości były przeznaczone na budowę infrastruktury. Ta infrastruktura była potrzebna właśnie dla zachodnich korporacji do budowania biznesu. Nożna i nawet trzeba zinterpretować to w ten sposób, że te środki z Unii były niejako inwestycją, w pierwszej kolejności szły jako wsparcie rozwoju biznesu tych korporacji, które w dalszej kolejności uzyskiwały dywidendy".

          To nie wszystko. Podległość Brukseli kosztuje konkretne pieniądze w wyniku realizacji mumijnych mrzonek, choćby transformacji energetycznej. Jej koszt dla Polski szacowany jest na 400-500 mld euro, czyli równowartość całego PKB. Trudny do oszacowania jest drenaż specjalistów: lekarzy, inżynierów, informatyków, których wykształcenie kosztowało polskich podatników miliardy PLN, a Zachód dostaje ich po prostu w prezencie.

          W drugą stronę to nie zawsze działa, czego przykładem jest wyeliminowanie przez Makarona przy wsparciu instytucji Mumii polskich przewoźników. Tymczasem w Polsce zachodnie firmy mogą liczyć na zwolnienia podatkowe, które polskim przedsiębiorcom nie przysługują. Ta asymetria już na wejściu utrudnia rodzimym firmom ekspansję na rynkach zachodnich.

          Prof. Grosse: "...wymyślono fundusze strukturalne i fundusz spójności, żeby była to forma rekompensaty, która by niwelowała przynajmniej, do pewnego stopnia ewentualne szkody wynikające z dynamiki funkcjonowania gospodarki na liberalnym rynku. Jeżeli mamy dyskusję o tym, jak będzie wyglądać kolejna wieloletnia perspektywa finansowa UE, że trzeba ciąć przede wszystkim fundusze spójności, to jest to wycofanie się z pewnej obietnicy, którą dano krajom słabiej rozwiniętym, że jest to forma rekompensaty za funkcjonowanie rynku wewnętrznego, który - obiektywnie rzecz biorąc - jest dużo bardziej korzystny właśnie dla takich krajów jak Niemcy i Holandia".

          Nie ma nic za darmo, a Mumia to nie Dziadek Mróz rozdający kanfiety. Dotacje to jałmużna za udostępnienie ogromnych rynków zbytu, a nie działalność charytatywna, ruski agencie Kretynie52.
          • benek231 Re: PS...A.K. Mowa pozasejmowa do obywatela Kaczy 01.12.20, 09:01
           kretynaluka napisała:

           > Wg prof. Krysiaka: "Środki, które płyneły do Polski z UE, w większości były prz
           > eznaczone na budowę infrastruktury. Ta infrastruktura była potrzebna właśnie dl
           > a zachodnich korporacji do budowania biznesu.
           **
           Dai sukinsyny pieniadze na drogi by w efekcie sami nie musieli rozbijac wlasnych samochodow. Bardzo perfidny plan.           *
           Nożna i nawet trzeba zinterpretow
           > ać to w ten sposób, że te środki z Unii były niejako inwestycją, w pierwszej ko
           > lejności szły jako wsparcie rozwoju biznesu tych korporacji, które w dalszej ko
           > lejności uzyskiwały dywidendy".

           **
           A ty myslisz ciemniaku, ze zachodni inwestorzy weszliby do waszego grajdola bez zadnych zachet oraz w warunkach niepewnosci czyi w warunkach wysokiego ryzyka. Przeciez byliscie biedni jak mysz szpitalna i nie mieliscie czym przyciagnac potencjalnych inwestorow.
           Niemniej wlasnie dzieki unijnym pieniadzom znalezli sie chetni, ktorzy wyciagneli was z szamba. Jednakze czesc z was, zamiast podziekowac wybawcom, woli wybrzydzac, ze nie zrobli tego gratis gdyz tak byloby najgodniej. Jak ten ojciec ktorego synka uratowal jeden gosc z topieli. Pytajac - "a gdzie czapeczka?"           *
           > To nie wszystko. Podległość Brukseli kosztuje konkretne pieniądze w wyniku real
           > izacji mumijnych mrzonek, choćby transformacji energetycznej. Jej koszt dla Pol
           > ski szacowany jest na 400-500 mld euro, czyli równowartość całego PKB. Trudny d
           > o oszacowania jest drenaż specjalistów: lekarzy, inżynierów, informatyków, któr
           > ych wykształcenie kosztowało polskich podatników miliardy PLN, a Zachód dostaje
           > ich po prostu w prezencie.

           **
           Skoro "trudny do oszacowania" to dlaczego uprawiacie prestidygitatorstwo z szacowaniem? Juz wczesniej mowilem, ze gdyby ci fachowcy nie wyjechali za chlebem to tylko powiekszyliby armie bezrobotnych w kraju. Oni nie zrobiliby zadnego PKB, gluchy oszuscie, oni nie zarobiliby zadnych pieniedzy, a panstwo nie scianeloby z nich zadnych podatkow.
           Przypominasz mi tego chlopaka z anegdoty slaskiej ktory rozmarzyl sie nad planem zakupu prosiaczka w celu utuczenia go, itd. Tak sie rozmarzyl, ze az wykrzyknal do ojca "tato! a jak zabijemy te swinie to narobimy sobie gore krupniokow i ja same krupnioki bede jadl!!". Na co ojcec plasnal go w pysk mowiac: " a chleba wez do tego".
           >


           **
           > Prof. Grosse: "...wymyślono fundusze strukturalne i fundusz spójności, żeby był
           > a to forma rekompensaty, która by niwelowała przynajmniej, do pewnego stopnia e
           > wentualne szkody wynikające z dynamiki funkcjonowania gospodarki na liberalnym
           > rynku.


           * No to teraz wyobraz sobie jak byscie funkcjonowali na liberalnym rynku bez tych wszystkich funduszy ktore dostaliscie od Unii. Jak byscie dzialali bez tych dotacji, skoro sam wiesz juz, jak widze, ze "Nie ma nic za darmo, a Mumia to nie Dziadek Mróz rozdający kanfiety."

           T Kretyn jestes antyunijny ruski troll, ktorego nie interesuja racjonalne argumenty, gdyz twoim zadaniem jest szczucie przeciwko Unii. Bo takie jest zyczenie twoich mocodawcow w Moskwie, ktora najchetniej widzialaby Europe zatomizowana i wystawiona na wplywy Kremla.           • xiazeluka Re: PS...A.K. Mowa pozasejmowa do obywatela Kaczy 01.12.20, 11:29
            "Dai sukinsyny pieniadze na drogi by w efekcie sami nie musieli rozbijac wlasnych samochodow."

            Właśnie tak, durniu Kretynie52. Dlaczego kolej transsyberyjską budowali Rosjanie, a nie Czukcze? Dlaczego kanał Sueski był dziełem Zachodu i znalazł się pod jego zarządem, a nie Egipcjan?

            "Niemniej wlasnie dzieki unijnym pieniadzom znalezli sie chetni, ktorzy wyciagneli was z szamba."

            Inwestorzy wykładali własną kasę, a nie forsę unijnych podatników, jełopie. W tym "szambie" widzieli miejsce na zrobienie świetnego interesu i to ich pociągało, a nie robienie dobrze tubylcom. Jak idziesz do murzyńskiej knajpy i płacisz za najtańszego drinka, to wyciągasz z szamba Negra za szynkwasem czy po prostu za grosze gasisz pragnienie? To jest biznes, a nie Armia Zbawienia.

            "Juz wczesniej mowilem, ze gdyby ci fachowcy nie wyjechali za chlebem to tylko powiekszyliby armie bezrobotnych w kraju. Oni nie zrobiliby zadnego PKB, gluchy oszuscie, oni nie zarobiliby zadnych pieniedzy, a panstwo nie scianeloby z nich zadnych podatkow."

            Tak, w Polsce jest nadmiar lekarzy, inżynierów oraz programistów, wszyscy oni głodują i mieszkają w kartonach pod mostem. Nie pracy brakuje, lecz dobrego zarobku.

            " Jak byscie dzialali bez tych dotacji,"

            Wyżej masz wykazane, że dotacje to połowa tego, co w sumie tracimy. Dla Ciebie poprawne jest równanie 2-4>0.

            Jak widać jesteś zdrajcą na usługach obcych mocarstw i z całych mizernych sił działasz na szkodę Rzeczpospolitej, Ty amoralne nazikomunistycznomumijne gowno.
            • benek231 PS...A.K. Mowa pozasejmowa do obywatela Kaczyńskie 01.12.20, 15:59
             kretynaluka napisała:

             "Dali sukinsyny pieniadze na drogi by w efekcie sami nie musieli rozbijac wlasnych samochodow."

             Właśnie tak, durniu Kretynie52. Dlaczego kolej transsyberyjską budowali Rosjanie, a nie Czukcze? Dlaczego kanał Sueski był dziełem Zachodu i znalazł się pod jego zarządem, a nie Egipcjan?

             **
             To bylo szyderstwo z tego twojego "rozumowania", syfilityku. Bo drogami na ktore wylozyla Unia jezdzisz nawet ty, jesli potrafisz. Oni nie zarzadzaja tymi drogami jak Brytyjczycy kanalem. To sa polskie drogi glownie dla Polakow, ośla łąko. Ale takze dla kazdego kto po nich jezdzi, bez wzgledu na wyznanie i kolor skory, co ciebie niewatpliwie martwi.


             *
             "Niemniej wlasnie dzieki unijnym pieniadzom znalezli sie chetni, ktorzy wyciagneli was z szamba."

             Inwestorzy wykładali własną kasę, a nie forsę unijnych podatników, jełopie. W tym "szambie" widzieli miejsce na zrobienie świetnego interesu i to ich pociągało, a nie robienie dobrze tubylcom. Jak idziesz do murzyńskiej knajpy i płacisz za najtańszego drinka, to wyciągasz z szamba Negra za szynkwasem czy po prostu za grosze gasisz pragnienie? To jest biznes, a nie Armia Zbawienia.


             **
             A nieco wczesniej sam powedziales, ze

             >> Wg prof. Krysiaka: "Środki, które płyneły do Polski z UE, w większości były przeznaczone na budowę infrastruktury. Ta infrastruktura była potrzebna właśnie dla zachodnich korporacji do budowania biznesu. Nożna i nawet trzeba zinterpretować to w ten sposób, że te środki z Unii były niejako inwestycją, w pierwszej kolejności szły jako wsparcie rozwoju biznesu tych korporacji, które w dalszej kolejności uzyskiwały dywidendy". >>

             Czyli co, albo dawali albo nie dawali, w zaleznosci od potrzeby chwili, prawda kretaczu? Gdyby nie unijne dotacje to raczej nie byloby chetnych do wyciagania was z tego szamba i musielibyscie znow zwrocic sie o bratnia pomoc do Zwiazku Radzieckiego (tak jak Wegry).


             *
             "Juz wczesniej mowilem, ze gdyby ci fachowcy nie wyjechali za chlebem to tylko powiekszyliby armie bezrobotnych w kraju. Oni nie zrobiliby zadnego PKB, gluchy oszuscie, oni nie zarobiliby zadnych pieniedzy, a panstwo nie scianeloby z nich zadnych podatkow."

             Tak, w Polsce jest nadmiar lekarzy, inżynierów oraz programistów, wszyscy oni głodują i mieszkają w kartonach pod mostem. Nie pracy brakuje, lecz dobrego zarobku.


             **
             No to podpusc Kaczynskiego by im wydali nakazy pracy w Polsce, za ten gorszy zarobek. Jako wolnosciowiec go podpusc, oraz tuz wsrod tutejszych ekonomicznych liberalow.
             Wlasnie o to chodzi, ze jesli jest praca to za psie pieniadze, badz jej nie ma, co na jedno wychodzi, i dlatego ludzie szukaja godnego zycia na saksach. Jak jest robota za psie pieniadze to tak jakby jej nie bylo. Sam sobie pracuj ku chwale ojczyzny, debilu.             *
             " Jak byscie dzialali bez tych dotacji,"

             Wyżej masz wykazane, że dotacje to połowa tego, co w sumie tracimy. Dla Ciebie poprawne jest równanie 2-4>0.


             **
             Cale szczescie, ze macie byznes zamkniety w niedziele, bo poszlibyscieWg prof. Krysiaka: "Środki, które płyneły do Polski z UE, w większości były przeznaczone na budowę infrastruktury. Ta infrastruktura była potrzebna właśnie dla zachodnich korporacji do budowania biznesu. Nożna i nawet trzeba zinterpretować to w ten sposób, że te środki z Unii były niejako inwestycją, w pierwszej kolejności szły jako wsparcie rozwoju biznesu tych korporacji, które w dalszej kolejności uzyskiwały dywidendy". z torbami smile))

             Z tego co tutaj pleciesz wynika, ze niewiele brakowalo by to Polska zaczela dotowac Unie, czyli swietnie dalaby sobie rade bez zadnej pomocy i sama wyskoczyla rzesko z szamba. I tylko ta Unia sie wpieprzyla. Na wasza zgube.

             Ozesz ty... koscielna kurwo.
             • xiazeluka Re: PS...A.K. Mowa pozasejmowa do obywatela Kaczy 01.12.20, 22:05
              Polskie drogi są t e ż dla Polaków. Koloniści lubią wygodnie podróżować i szybko wywozić łupy. A polskie drogi nie kończą się na Bugu, Kretynie52.

              To "dawanie", którym tak się podniecasz, jest dowodem na Twoją mentalność zakompleksionego parobka podziwiającego przybysza zza morza. Ta obrzydliwa służalczość, charakterystyczna dla Ciebie i tak zwanej elity politycznej spod znaku zdrady narodowej (Rurza Zdun won Hajhitla, TW Boni, tow. Halicki et consortes), którzy każde polecenie, każde warknięcie, każde skinienie traktują jak rozkaz do wypełnienia. Dlaczego? No właśnie dlatego, że dobra Mumia "dała" pieniążki, dała dostęp do krańca stołu, uznała warunkowo polskie małpy za godne uczłowieczenia. Stąd nieustanne wzmożenie: "Jak to? Dostaliście tyle kasy i nie jesteście posłuszni? Co sobie o nas w Brukseli pomyślą?! Siara w chooy przed Europą...!" To nie jest interes, to nie jest umowa dwóch umawiających się stron, lecz podległość, zobowiązanie psa do wiernego maszerowania przy nodze pana. Takim właśnie jesteś odrażającym rabem, wielbiącym niebieskie Mzinu za to, że oświetla swoimi gwiazdkami ciemnotę między Zgorzelcem a Brześciem.

              Tymczasem jest to interes. A raczej - powinien być. Dlatego należy walczyć o swoje, targować się, stawiać warunki, starać się wyciągnąć jak najwięcej z Zachodu, nawet drogą weta, normalnego i całkowicie dozwolonego środka negocjacyjnego. Dla niewolników Twojego pokroju korzystanie z legalnych metod to "polexit", o którym bezustannie ględzisz, bo w Twoim zniewolonym ptasim móżdżku nie ma miejsca na nieposłuszeństwo. Jak Bruksela ryknie "Baczność!", to zrywasz się na równe nogi by strzelać obcasami iskry, Ty psie. Nawet nie czujesz się partnerem organizacji, która miała być platformą gospodarczą, a nie polityczną i ideologiczną. Przypominanie o tych faktach nie jest buntem, lecz normalną walką o pryncypia i suwerenność decyzyjną.

              Ty tego wszystkiego nie ogarniasz, podeszwo Brukseli.
              • benek231 PS...A.K. Mowa pozasejmowa do obywatela Kaczyńskie 01.12.20, 22:17
               kretynaluka napisała:

               > Polskie drogi są t e ż dla Polaków. Koloniści lubią wygodnie podróżować i szybko wywozić łupy.

               **
               A to juz wyraznie histeryczna demagogia. Pamietam jak po upadku komuny Niesiolowski z Kropiwnickim przestrzegali przed budowa porzadnych autostrad i sieci nowoczesnych drog. Uwazali oni wowczas, ze nie mozna ulatwiac Niemcom inwazji na Polske.
               Ty widze jestes ich uczniem. Malo tego bo przerosles swych mistrzow, debilu. Tym kretynskim wystapieniem takze przekresliles sie calkowicie, glupku.
               Podejrzawam, ze te dziury w polskich drogach (widzialem 4 lata temu a podobno ciagle ich przybywa) robisz specjalnie ty, ze swymi poyebanymi kolegami narodowo-katolickimi - wlasnie w celu utrudnienia zycia Niemcom. smile))

               Nie mamy juz czym mowic, glupcze - ty antyunijne i antydemokratyczne gowno

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka