Dodaj do ulubionych

"Na Nowogrodzkiej zapada ciemność. :O)

30.12.20, 08:53
Kiedy rozpocznie się ucieczka z tonącego okrętu?"

Marek Beylin
29 grudnia 2020 | 15:17


Ponure nastroje panują w obozie władzy, skoro jego czołowy propagandzista przepowiada nie ekspansję, lecz męczeństwo własne i swego środowiska.

Michał Karnowski przestrzega bowiem na portalu wPolityce.pl, że rządy PiS i związana z nimi „prawdziwa wolność” słowa mogą się skończyć. Propagandzista PiS za wolność „prawdziwą” uważa bezkarność w urządzaniu nagonek na przeciwników i mniejszości oraz rozsiewaniu kłamstw i mowy nienawiści. I alarmuje swe koleżeństwo po fachu, że wraz z końcem tej władzy grozi im „gwałt na duszy i sumieniu albo utrata pracy”.

Tekst Karnowskiego to właściwie apel: nie bądźcie szczurami, nie myślcie o ucieczce z tego okrętu.

Bracia Karnowscy przekazują zazwyczaj nastroje i poglądy obecne w jądrze PiS na Nowogrodzkiej. Jak się więc zdaje, zapada tam ciemność.

Bo Jarosław Kaczyński i wierchuszka PiS czują, że radykalnie zmieniły się warunki sprawowania władzy. Obóz rządzący nie tylko osłabł w sondażach i jest rozrywany wewnętrznymi konfliktami. Wraz z tymi kłopotami każde potknięcie PiS, niesprawność państwa, zaniechanie oraz mowa pogardy i nienawiści są surowiej niż dotychczas oceniane przez coraz większą część społeczeństwa.

Wcześniej, gdy PiS był potęgą, zdawało się, że liczne afery polityków władzy nie robią wrażenia na Polakach, którzy sprzyjają tym rządom bądź są wobec nich neutralni. Oczywiście, tak nie było – informacje o przekrętach i nepotyzmie PiS odkładały się w społecznej pamięci i wolno kumulowały. Ale nie przekładały się na spadek poparcia dla tej partii, ponieważ rekompensowało je przekonanie, że PiS jest wielką sprawczą siłą. Owszem, kradną, lecz tylko oni potrafią coś zmienić w Polsce – ta wiara podtrzymywała aprobatę dla władzy.

Kiedy jednak pandemia ukazała bezradność PiS i to, że obiecywane przezeń silne państwo jest niesprawną, chaotyczną machiną, posypał się też wizerunek partii jako sprawczej potęgi. Odtąd każdy błąd PiS uderza w tę partię w dwójnasób. Co przydarza się każdej władzy, która czerpie legitymację do rządzenia z siły i przemocy, a okazuje się towarzystwem nieudaczników.

Teraz PiS dostał kolejną fangę. Kaczyński i premier Morawiecki ogłosili, że w sprawie mechanizmu „pieniądze za praworządność” rzucili Unię na kolana. Będziemy rządzić, jak chcemy, bo mechanizm to fikcja, a pieniądze mamy – mówili. Jednak wiceszefowa Komisji Europejskiej Vera Jourova zapowiedziała, że Unia zajmie się wkrótce łamaniem praworządności w Polsce i na Węgrzech. A unijny Trybunał Sprawiedliwości orzeknie o legalności zasady „praworządność za pieniądze” w ciągu kilku miesięcy, a nie lat, jak spodziewał się PiS. Widać, że Unia będzie wobec tej władzy bardziej stanowcza niż wcześniej.

Toteż obóz władzy wchodzi w następny rok z najgorszymi rokowaniami od pięciu lat. Ciekawe, kiedy się rozpocznie ucieczka z tego okrętu.

wyborcza.pl/7,75968,26644926,ciemnosc-w-obozie-wladzy.html#S.main_topic-K.P-B.3-L.4.glowka
Doprawdy nie wiem co pani Jourowa moze zrobic by pomoc polskiej demokracji. Jestem mocno sceptyczny co do przywiazania UE do wartosci. Bardzo mnie rozczarowali. Unia postawila jednak na byznes i najwyrazniej dynda jej jaki w Polsce bedzie ustroj i jaka bedzie rzadzic kamaryla. Tylko patrzec jak przyjma i Turcje.
Obserwuj wątek
   • institoris2 Re: "Na Nowogrodzkiej zapada ciemność. :O) 30.12.20, 23:44
    najwiekszy problem z kretynem 52 jest taki, ze on zdaje sie niepojmowac, skad sie wziela ksywka "kretyn" i mysli, ze to taka zlosliwosc wobec niego, a nie precyzyjna diagnoza.

    xiazeluka napisała:

    > Kretynie52, w którym kraju wybór sędziów jest bardziej upolityczniony: w IV Rze
    > szy, Nadsekwańskim Kalifacie czy w TymKraju?

    tu masz Kretynie czarno na bialym:
    Bundesverwaltungsgericht czyli Federalny Sąd Administracyjny, odpowiednik polskiego Naczelnego Sadu Administracyjnego, w Niemczech instancja najwyzsza.

    Tu masz linka Kretynie do strony sadu:

    www.bverwg.de/das-gericht/organisation/richter-und-senate
    Wahl und Ernennung
    Die Richterinnen und Richter am Bundesverwaltungsgericht werden auf Lebenszeit ernannt. Gegenwärtig sind hier 17 Bundesrichterinnen und 39 Bundesrichter tätig. Die Richter werden von einem Richterwahlausschuss gewählt. Ihm gehören die für die Verwaltungsgerichtsbarkeit zuständigen Minister der Länder und eine gleiche Zahl durch den Bundestag gewählter Mitglieder an.

    Den Vorsitz im Richterwahlausschuss führt die Bundesministerin der Justiz und für Verbraucherschutz. Sie und jedes Mitglied des Wahlausschusses sind berechtigt, die Kandidaten vorzuschlagen. Zu jedem Vorschlag, der das Bundesverwaltungsgericht betrifft, nimmt dessen Präsidialrat schriftlich Stellung. Der Richterwahlausschuss ist an dieses Votum nicht gebunden. Er wählt mit einfacher Mehrheit die ihm geeignet erscheinenden Kandidaten.

    Stimmt die Bundesministerin dem Wahlergebnis zu, werden die Gewählten durch den Bundespräsidenten ernannt.

    Wybór i mianowanie
    Sędziowie Federalnego Sądu Administracyjnego powoływani są dożywotnio. Obecnie pracuje tu 17 sędzin i 39 sedziow federalnych.
    Sędziów wybiera sędziowska komisja wyborcza. Obejmuje ministrów krajów związkowych odpowiedzialnych za jurysdykcję administracyjną oraz taką samą liczbę członków wybranych przez Bundestag.

    (16 ministrow z poszczegolnych landow + 16 czlonkow wybranych przez Bundestag+ minister federalny)

    Federalny Minister Sprawiedliwości i Ochrony Konsumentów przewodniczy komisji wyborczej sędziów.
    On i każdy członek komitetu wyborczego jest uprawniony do zgłaszania kandydatów.
    Rada Prezydialna zajmuje pisemne stanowisko w sprawie każdego wniosku, Komisja selekcyjna sędziów nie jest związana tym stanowiskiem. Wybiera zwykłą większością głosów kandydatów, których uzna za odpowiednich.

    Jeżeli minister federalny zatwierdzi wynik wyborów, to wybrany kandydat zostaje mianowany na sedziego przez prezydenta federalnego.

     • institoris2 i to jest ostateczny argument 31.12.20, 01:21
      potwierdzajacy kretynizm Kretyna 52.
      Tow. Jurowa byc moze wykonuje rozkazy, a z pewnoscia kasuje przyzwoita pensje za idiotyzmy, ktorymi nas nieustannie raczy, wiec trudno odmowic jej racjonalnosci postepowania.
      Kretyn natomiast serwuje nam swoje idiotyzmy, jak przypuszczam, z przekonania i raczej bezinteresownie.

      xiazeluka napisała:

      > Tow. Jurowa najwyraźniej jest niedoinformowana, że taki skandal z upolitycznien
      > iem wymiaru sprawiedliwości ma miejsce u jej mocodawców. Albo jest, lecz Befehl
      > ist Befehl.
      >
     • monalisa2016 Re: "Na Nowogrodzkiej zapada ciemność. :O) 31.12.20, 01:34
      Szkoda ze nie znacie jezyka niemieckiego, opinia o Polsce belgijskiego historyka ktory przeniosl sie do Polski i zamieszkuje jak i pracuje w Warszawie.

      www.youtube.com/watch?vshockRadw31KPJw&t=420s

      A tu Niemca ktory studiowal na Wegrzech pozostal w tym kraju zalozyl wlasne medium:

      www.youtube.com/watch?v=ALqKQNWkE8I&t=59s

      Te osoby mowia calkiem innym jezykiem jaki wciskany jest Polakom a tym Benkowi miedzy uszy.smile
    • benek231 "Na Nowogrodzkiej zapada ciemność. :O) 31.12.20, 05:55
     institoris2 napisał(a):

     > najwiekszy problem z kretynem 52 jest taki, ze on zdaje sie niepojmowac, skad s
     > ie wziela ksywka "kretyn" i mysli, ze to taka zlosliwosc wobec niego, a nie pre
     > cyzyjna diagnoza.

     **
     Gdybys nie byl retard to moze cos wymyslilbys sam, w miejsce malpowania mnie. Ale OK, ksywka 'Kretyn' wziela sie stad, ze tak wlasnie nazwalem Kretyna. Ktory wczesniej nazwal mnie Kretynem52, w odwecie za umieszczenie go w gronie kretynow. Gdybys byl wowczas na forum to takze trafilbys do tej grupy, gdyz ewidentnie wlasnie tam przynalezysz.


     *
     > Sędziowie Federalnego Sądu Administracyjnego powoływani są dożywotnio.

     **
     I to jest bardzo wazna roznica: dozywotnio vs czasowo z mozliwoscia zamknietego powrotu do wczesniejszej pracy, badz innych szykan.
     Druga istotna roznica jest taka, ze sedziow niemieckich nie powoluja ludzie PiSu, panie Retard.

     Co moze wiedzialbys gdybys nie byl antydemokratyczne gowno.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka