Dodaj do ulubionych

"Ale jest i nagroda specjalna. Przekręt roku :O)

31.12.20, 15:44
Zdarzenie roku? Pandemia. Marzenie roku? Koniec pandemii. Ale jest i nagroda specjalna. Przekręt roku

Agnieszka Graff
31.12.2020

Jak zarobili tę kasę? Rzec można, że uciułali - sprzedając drogą pocztową dewocjonalia. Medaliki, różańce, takie tam święte drobiazgi. Kto to kupuje? Zapewne pobożne starsze panie, które myślą, że wspierają Kościół

Czy wy też robicie pod koniec roku prywatne rankingi? Ulubiona książka, serial, piosenka? Rok ZOZO był pod tym względem szczególny. Zdarzenie roku? Pandemia. Marzenie roku? Koniec pandemii. Zdziwienie roku? Zaprzeczanie pandemii. Na tym tle blakną książki i seriale (no dobra: „Calypso” Sedarisa i „Mrs. America”), zaś zdarzenia polityczne wydają się niemal błahe, choć błahe nie były. W ciągu kilku miesięcy prawicowy populizm zamienił nam się w regularną dyktaturę. Biorę się zatem do rankingu politycznego roku ZOZO, drżąc, by czegoś nie przegapić.

Najobrzydliwszy wyczyn PiS-u? Wyrok niby-Trybunału. Zaraz za nim lecą niewybory, nagonka na LGBT, przejęcie mediów lokalnych i przemoc policji wobec demonstrantów.

Najlepszy protest? Marsz na Warszawę – medal za liczebność (ok. 100 tys.), blokady ulic – mój prywatny dyplom za emocje. Najlepsze hasło na kartonie? „Liberté, Egalité, Wypierdalité” wygrywa w cuglach, ale zachwyciły mnie też „Módlmy się za prawo do aborcji”, „Kot może zostać”.

Obciach roku to niewątpliwie nagroda Press za transfobiczny wywiad z Margot w Zetce.

Słowo roku? Stawiam na „dziadersa” i „dziadocen”.

Już chciałam zgrabnie zakończyć mój ranking, przyznając pancernym różańcom i papieżowi z meteorytem wspólny puchar za twórcze wykorzystanie religii w celach politycznych. Jednak dwa dni przed Nowym Rokiem pojawił się raport Onetu o wyczynach Stowarzyszenia im. Piotra Skargi. Zepsuł mi nie tylko ranking, ale też w miarę stabilny (choć mroczny) obraz rzeczywistości. Byłam przekonana, że polska ultrareligijna prawica jest wpływowa, fanatyczna i okrutna, ale jednak dość gapowata od strony finansowej, więc wspiera ją, mówiąc oględnie, zagranica. Tymczasem okazuje się, że jest odwrotnie.

Stowarzyszenie Piotra Skargi (krakowska organizacja, z której kilka lat temu wykluło się Ordo Iuris) w ciągu kilku lat przetransferowało z Polski 10 mln euro do organizacji związanych z ultrakatolicką międzynarodową siecią TFP.

Jak zarobili tę kasę? Rzec można, że uciułali – sprzedając drogą pocztową dewocjonalia. Medaliki, różańce, takie tam święte drobiazgi. Kto to kupuje? Zapewne pobożne starsze panie, które myślą, że wspierają Kościół. Na co te miliony? Na rozsiane po świecie pałacyki, w których obradują dziwnie odziani panowie (marsowe miny, czerwone pelerynki, zobaczcie to koniecznie), planując walkę z prawami kobiet (w planie: likwidacja rozwodów). Skąd to wiemy? Ano stąd, że polski szef pokłócił się z szefem zagranicznym i dla wzmocnienia swojej pozycji pochwalił się w mailu wkładem finansowym w ogólnoświatową krucjatę.

Ogłaszam zatem przyznanie nagrody specjalnej: za odkrycie roku, biznes dekady, konflikt stulecia oraz wkład w miejsce Polski na arenie międzynarodowej.

Szczęśliwego Nowego Roku.

www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,100865,26648320,zdarzenie-roku-pandemia-marzenie-roku-koniec-pandemii-ale.html?_ga=2.99362334.1805436972.1608896113-214425431.1529977133#S.main_topic-K.C-B.3-L.2.glowka
Tekst niniejszy dedykuje naszemu Retardowi, tak troszczacemu sie o dobro Polski oraz Ordo Iuris.
Obserwuj wątek
  • xiazeluka Re: "Ale jest i nagroda specjalna. Przekręt roku 31.12.20, 16:50
   Tłumaczenie z lewackiego na normalny:

   "Najobrzydliwszy wyczyn PiS-u? Wyrok niby-Trybunału."

   Komunistce nie podoba się KON-STY-TU-CJA, która gwarantuje ochronę życia każdemu człowiekowi. Każdy TK, niezależnie od składu, wydałby takie orzeczenie, zgodne z dotychczasową linią i opiniami Zolla oraz Rzeplińskiego. Ale aby ukryć gwałcenie KON-STY-TU-CJI komunistka czepia się drugorzędnych szczegółów, a zawody demotfukrata Kretyn52 w łamaniu KON-STY-TU-CJI komunistce basuje.

   "Zaraz za nim lecą niewybory,"

   Chodzi o brak wyborów w konstytucyjnym terminie, które z całych sił torpedowała Totalna Targowica. Gdy wreszcie PiS się poddał i wybory przełożył, Totalna Targowica zawyła: "Wybory się nie odbyły! Skandal!" Nawiasem pisząc komunistka i jej kamraci domagali się przeprowadzenia wyborów jesienią, a więc podczas sezonowego wzrostu zachorowań na infekcje oddechowe.

   "nagonka na LGBT"

   Ta nagonka polega na tym, że zboczeńcy robią co chcą i żadna państwowa, pisiacka służba nie jest w stanie ich okiełznać: dewianci niszczą mienie (samochody, kościoły), fałszują rzeczywistość poprzez pozowane zdjęcia oraz ślą donosy do "Europy", w których nie ma prawdy nawet w znakach interpunkcyjnych, ideolodzy LGBTWCNSDAP doprowadzają do zwalniania ludzi z pracy, a kilkadziesiąt obcych ambasad dopuszcza się skandalu dyplomatycznego wywieszając pseudotęczowe szmaty z okazji dnia zboczeńca czy jakiejś innej pomylonej okazji. A najlepsze jest to, że ze spraw prywatnych tworzy się politykę.
   Tak wygląda "prześladowanie" dewiantów.

   "przejęcie mediów lokalnych"

   Tutaj chodzi o to, że państwowy koncern wykupił z rąk Niemców kilkadziesiąt lokalnych tytułów prasowych. Potencjalnie wiąże się to ze zmianą narracji z antypolskiej na propisiacką i trudno powiedzieć, co jest gorsze. Niemniej komunistce wcześniejsze przejęcie mediów lokalnych przez Szkopów w ogóle nie wadziło.

   " i przemoc policji wobec demonstrantów."

   Chuliganeria demolowała miasto, blokowała trasę szybkiego ruchu, więc za którymś razem bandyci zostali zepchnięci przez ZOMO na chodniki. Paru wandali oberwało pałą, paru nawdychało się gazu i na tym zakończyły się ciężkie straty. W takiej Francji po demonstracjach żółtych kamizelek potrzebne były interwencje medyczne i pogrzebowe, ale tam panuje praworządność, polegająca na tym, że oprócz żółtych kamizelek pałuje się sędziów, a w TymKraju szaleje krwawa dyktatura, której największym osiągnięciem jest złamanie łapy jakiejś kretynce.

   "blokady ulic – mój prywatny dyplom za emocje."

   Emocje wyrażali zablokowani na ulicach kierowcy, którzy spieszyli się po pracy do domów, ale Mła ma wrażenie, że komunistka raczej nagradza chuliganerię blokującą ruch.

   "Najlepsze hasło na kartonie? „Liberté, Egalité, Wypierdalité” wygrywa w cuglach"

   No, tu nie ma czego tłumaczyć - komunistce imponuje wulgarność i chamstwo, a przy tym najwyraźniej ma problem z najprostszymi sprawami, jako że treść tego hasła nijak się ma do przesłania oryginału. Ważne, że jest ordynarnie, o sens mniejsza.

   "ale zachwyciły mnie też „Módlmy się za prawo do aborcji”

   Tu także nie ma czego tłumaczyć - niewierząca komunistka poprawia pana Boga.

   "Obciach roku to niewątpliwie nagroda Press za transfobiczny wywiad z Margot w Zetce."

   Obciach polegał na tym, że starsza już wiekiem, bardzo kulturalna i zawsze obiektywna pani dziennikarz nie nazywała młodocianego cwaniaczka i chuligana tak, jak ów sobie biznesowo wymyślił. Zbrodnia to niesłychana, mniej więcej na poziomie obchodu w Tworkach, kiedy ordynator mianofobicznie nie tytułuje swoich pacjentów "Napoleonami".
   • benek231 "Ale jest i nagroda specjalna. Przekręt roku :O) 01.01.21, 22:21
    xiazeluka napisała:

    >
    > Komunistce nie podoba się KON-STY-TU-CJA, która gwarantuje ochronę życia każdem
    > u człowiekowi.

    **
    Czlowieczenstwo plodu to sprawa uznaniowa. A konstytucja nie grarantuje plodowi ochorny zycia. o jest jedynie pobozne zyczenie koscielnych kurew, czyli i twoje.

    Dalej nawet nie czytam, bo skoro na poczaku palnales taka glupote to dalszy ciag moze byc tylko gorszy.
    • xiazeluka Re: "Ale jest i nagroda specjalna. Przekręt roku 01.01.21, 22:42
     Początek człowieka to kwestia naukowa, a nie uznaniowa, Kretynie52. Nie tylko gwałcisz konstytucję, lecz także biologię, medycynę i logikę. A skoro życie człowieka zaczyna się od chwili poczęcia, to oczywistym jest, że KON-STY-TU-CJA gwarantuje ochronę w każdym etapie rozwoju.

     Wyobraź sobie, że nawet Ty byłeś zarodkiem. Takim małym Kretynkiem52.
       • benek231 Wal sie , glupku Kretynie :O) 02.01.21, 16:25
        kretynaluka napisała:
        kupe bzdur, jak zwykle

        **
        Gdy to czlowieczenstwo jest wielkosci kciuka, czy paznokcia, a jest ono niechcianym czlowieczenstwem wowczas kobieta musi miec prawo do decyzji o aborcji tego czlowieczenstwa. Twoja mama najwyrazniej nie byla tego swiadoma, Kretynie.

        Ostatnio w Argentynie!!! przywocono prawo do swobodnej aborcji do 12-go tygodnia, choc koscielne kurwy, jak ty Kretyn, wyly w nieboglosy. W Polsce prawo do aborcji popiera ponad 60% obywateli a mlodsze pokolenia jeszcze bardziej. Spodziewac sie wiec mozesz, zamordysto, ze niedlugo i w Polsce przywrocone zostanie liberalniejsze prawo do abrcji, mam nadzieje, ze do 14go tygodnia, gdyz tak jest najrozsadniej. A ty glupku zesrac sie mozesz z rozpaczy a i tak ci to nie pomoze, ty koscielna kurwo.


        ~
        • xiazeluka Re: Wal sie , glupku Kretynie :O) 02.01.21, 18:43
         Co za różnica, jakiej wielkości jest to człowieczeństwo? Od kiedy prawo do życia zależy od wzrostu? Kobieta ma prawo do wyboru - jak to celnie określił Gwiazdowski - do chwili, gdy nie ściągnie jeszcze majtek. Potem to już tylko konsekwencje wolnego wyboru. No i oczywiście kobieta nie ma prawa do wykonywania kary śmierci na dziecku, które jest jej tylko w połowie, Ty amoralne mordercze nazikomunistyczne gowno.
         • benek231 Wal sie Kretynie, morderco kobiet :O) 04.01.21, 16:37
          kretynaluka napisała:

          > Co za różnica, jakiej wielkości jest to człowieczeństwo?

          **
          To jest rzecza gustu. Do 14go tygodnia kobieta musi miec prawo do usuniecia niechcianej ciazy, bez zadnych ograniczen, ty amoralne mordercze nazikomunistyczne gowno.


          ~
          • xiazeluka Re: Wal sie Kretynie, morderco kobiet :O) 04.01.21, 18:12
           To nie jest rzecz gustu, ponieważ gdyby była to rzecz gustu, to można byłoby zamordować każdego - w zależności od aktualnego humoru. Po drugie, dziecko nie jest kobiety, kobieta jest jedynie współwłaścicielką prawa do dziecka, a więc nie może wykonywać na nim kary śmierci bez zgody ojca. Pomijając fakt, że - patrz punkt pierwszy, Ty amoralne mordercze nazikomunistyczne gowno.
           • benek231 Wal sie Kretynie, morderco kobiet :O) 04.01.21, 18:46

            Niezle nasrali ci w leb na tych katechezach, ty amoralne mordercze nazikomunistyczne gowno.


            kretynaluka napisała:

            same bzdury            Czy mozna byc jednoczesnie zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, antymaseczkowcem, katolickim fundamentalista-integrysta, oraz wrogiem praw kobiet?
            Jak najbardziej mozna. To Kretyn znany tez jako Lowca_komuchow

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka