Dodaj do ulubionych

Nie pozwolę, by jawne dranie prawiły mi kazania:O)

06.01.21, 07:58
o moralności"


Eliza Michalik
5 stycznia 2021 | 06:00

Gdyby w Polsce partie polityczne miały swoje godła, na sztandarze PiS powinni powiewać Jacek Sasin, chowający za pazuchę 70 mln, i Kurski, bez żenady biorący sobie 2 mld na propagandę, podczas gdy ludzie umierają z powodu niedofinansowania i niewydolności służby zdrowia.

Oczywiście, że szczepienia aktorów poza kolejnością to nie jest czyn godzien pochwały (wciąż nie jestem do końca pewna, czy to nie jest jakaś prowokacja). Ale tabuny członków PiS, którzy jawnie i bezczelnie załatwiają sobie i swoim rodzinom wszystko, co mogą, nie tylko poza kolejnością, ale i często poza prawem, ubolewające gremialnie w mediach nad nepotyzmem, to już jest jednak kabaret lepszy niż Ani Mru Mru.

Nie, takie moje stanowisko nie oznacza bynajmniej (jak natychmiast zarzuciły mi na Twitterze rządowe trolle), że elity liberalne rozgrzeszam, bo są „moje”, podczas gdy pisowców za to samo bym potępiła. Skądże znowu!

Nepotyzm jest nepotyzmem bez względu na to, kto się go dopuszcza, a (co głoszę od zawsze) zasady powinny być jawne i takie same dla wszystkich. Ale jednak, parafrazując klasyczkę - nie pozwolę, by jawne dranie prawiły mi kazania o moralności.

To PiS zawrócił Polskę z drogi demokracji i równości obywateli wobec prawa i zupełnie się z tym nie kryjąc, bez żadnej żenady stworzył panującą kastę, stojącą ponad prawem, do której należą członkowie i sympatycy PiS, użyteczni tej władzy kibole i naziole, fanatycy oraz hierarchowie Kościoła katolickiego i toruński biznesmen Rydzyk.

To PiS uczynił z „załatwiania” i łupienia państwa i obywateli oraz chapania, łupienia wszystkiego, co wpada w ręce, swoje credo i naczelną zasadę swojej polityki - zasadę, którą posunął zresztą tak daleko, że nie zawahał się i nie waha narażać ludzi na śmierć z powodu COVID-u, żeby tylko osiągać swoje polityczne cele. Bez względu na to, czy tym celem są wybory czy deale robione na respiratorach i maskach, zabójcza dla ludzi wycinka lasów (trwa w najlepsze) czy walka z pandemią, dostęp do szczepionek i procedury szczepień.

Gdyby w Polsce partie polityczne miały swoje godła, na sztandarze PiS powinni powiewać Jacek Sasin, chowający za pazuchę 70 mln, Kurski, bez żenady biorący sobie 2 mld na propagandę, podczas gdy ludzie umierają z powodu niedofinansowania i niewydolności służby zdrowia, i Kaczyński, wicepremier do spraw bezpieczeństwa, otoczony kordonen kilkudziesięciu policjantów, którzy bronią go przed lękami z jego głowy, zamiast ścigać bandziorów na ulicach.

Dlatego nie życzę sobie w wykonaniu tych panów i pań i ich klakierów połajanek i uwag o nepotyzmie nie tylko dziś, ale i do końca świata. Swoją drogą nawet skrytykować aktorów PiS nie potrafi normalnie, mówiąc, że wepchnęli się przed innych, bez kłamliwego dodania, że to „elity PO”.

Cóż, mimo „afery” szczepionkowej ja nadal wolę Krystynę Jandę i Wiktora Zborowskiego od Rydzyka i Biereckiego, Banasia, Czarnka i Ziobry.

Swoją drogą wiele bym dała, żeby poznać listę polityków PiS i Zjednoczonej Prawicy, a także biskupów, arcybiskupów i kardynałów oraz redemptorystów, którzy już zaszczepili się poza kolejką albo zrobią to za chwilę (rzecz jasna, po cichu). Przede wszystkim zaś chciałabym wiedzieć, czy Jarosław Kaczyński już się zaszczepił, czy też czeka grzecznie na swoją kolej. I mam szczerą nadzieję, że dociekliwi dziennikarze śledczy wkrótce dla nas tę listę wydobędą i ogłoszą.

„Podłość ludzka nie zna granic" - mawiała grana przez Bożenę Dykiel postać cwanej funkcjonariuszki partyjnej w jednym ze starych polskich seriali. Oj, tak. Tyle że na hipokryzję i podłość zepsutych do szpiku kości pisowskich „obrońców” moralności ja się już nie nabiorę. Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni.

wyborcza.pl/7,75968,26659219,nie-pozwole-by-jawne-dranie-prawily-mi-kazania-o-moralnosci.html#S.main_topic-K.P-B.3-L.4.glowka
Za Polske PiSu podziekujmy biskupom.


A czy jest ktos kto moze byc jednoczesnie zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, antymaseczkowcem, katolickim fundamentalista-integrysta, oraz wrogiem praw kobiet?
Jak najbardziej moze. To Kretyn znany tez jako notoryczny Lowca_komuchow.
Obserwuj wątek
  • benek231 Nie pozwolę, by jawne dranie prawiły mi kazania:O) 06.01.21, 16:19
   "Swoją drogą wiele bym dała, żeby poznać listę polityków PiS i Zjednoczonej Prawicy, a także biskupów, arcybiskupów i kardynałów oraz redemptorystów, którzy już zaszczepili się poza kolejką albo zrobią to za chwilę (rzecz jasna, po cichu)."

   **
   Tego akurat to jestem pewien na 100%. Po to pisiory wyciely prowokacje z tymi 18-oma zaszczepionymi poza kolejnoscia - by z nich zrobic sobie dupokrytke. Ponadto jest na kogo pruc ryj "lapaj zlodzieja". I jednoczesnie szczepic sie samemu.

   W celu jeszcze mocniejszego zmacenia wody dorzucily pisiory do Grupy I sluzby mundurowe, nauczycieli, i przedszkolanki. Do wymienionych dojda jeszcze wszyscy pracownicy techniczni i porzadkowi. I bardzo mozliwe, ze i czlonkowie ich rodzin. Oczywiscie bez wzgledu na wiek. A mieli byc tylko ludzie po 60-tce w tej Grupie I.

   Teraz nikt nie zauwazy, iz w Grupie I szczepic sie beda takze pisiory sredniego szczebla i bez wzgledu na wiek. Ci ze szczebla pierwszego, liderzy i ich rodziny, szczepieni juz teraz, razem z Grupa 0   A czy jest ktos kto moze byc jednoczesnie zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, antymaseczkowcem, katolickim fundamentalista-integrysta, oraz wrogiem praw kobiet?
   Jak najbardziej moze. To Kretyn znany tez jako notoryczny Lowca_komuchow

   Czy moze byc taki ktos kto jest jednoczesnie zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet, oraz katolickim fundamentalista-integrysta?
   Oczywiscie, ze moze. To Kretyn znany tez jako Xiazeluka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka