Dodaj do ulubionych

Nowy ład - Nowy bat :O)

14.02.21, 22:27
Nowy bat

Tomasz Lis
07.02.2021, 20:00

Wygląda na to, że powoli kończy się zabawa kota z nadgryzioną już przez niego myszką. A ponieważ władza coraz chętniej i brutalniej korzysta ze starych metod, próbuje nieudolnie to przykrywać, obiecując jakiś „nowy ład”.

Głównym celem ogłoszenia owego ładu jest przekonanie Kaczyńskiego przez Morawieckiego, że ten ostatni jeszcze coś pokaże. Jest to więc nie tyle plan rządu, ile prośba o pozostawienie na stanowisku.

Na razie jednak bardziej konsekwentnie niż wzorowany na gierkowskim nowy ład realizowany jest gomułkowski ład prokuratorsko-policyjny. Silniejszy niż modny w PRL zapach wody kolońskiej Brutal jest smród autorytaryzmu.

Nowy ład, czyli nowy bat, to szykujący się właśnie zamach na resztki wolności obywatelskich. Już teraz społeczeństwu dokręca się śrubę tak, że słychać trzeszczenie gwintów. Ale to nie koniec. Domykanie systemu trwa, zmiany są coraz głębsze. Chodzi o to, by z labiryntu niewoli nie było ucieczki, żeby kotek mógł unicestwić mysz jednym ruchem.

Symetryści, jak zbiorczo nazywa się u nas głupców, tchórzy, oportunistów i cwaniaków, uważają, że ponieważ nie podajemy dokładnej daty, kiedy Polska przestała być demokratycznym państwem prawa, to nie nastąpiło to nigdy. Ale czy myliliśmy się tyle razy, ostrzegając, że za chwilę będzie koniec? Przeciwnie – za każdym razem mieliśmy rację. Po prostu rejestrowaliśmy, że brniemy – jak u Dantego – przez kolejne piekielne kręgi. I brniemy dalej. Sankcje wobec protestujących na ulicach są coraz ostrzejsze. Z programów szkolnych wykreśla się właśnie „społeczeństwo obywatelskie”, bo oba słowa brzmią władzy źle, a połączone brzmią groźnie.

Wraz z dorzynaniem wolnych sądów mamy dorzynanie wolnych mediów. Władza zastanawia się, czy lepiej dać prokuratorowi prawo natychmiastowego usuwania treści w internecie, czy może lepiej, by minister jednym wciśnięciem guzika wyłączył internet w kraju. Wszystko w ramach projektu ustawy o ochronie wolności słowa w internecie, jakby dotychczas z wolnością słowa w internecie był kłopot i tylko interwencja Ziobry może to zmienić. Ponieważ niektóre wolne media wciąż oddychają, należy ponownie wepchnąć je pod wodę. Części z nich wolność zabezpieczy nieoceniony prezes Obajtek, innym dowali się nowym podatkiem, dzięki któremu albo zmniejszy się ich zyski, albo zepchnie się je na skraj bankructwa. Zyski z reklam dadzą swoim. Zbankrutowane media też. Jesteśmy więc już naprawdę blisko chwili, gdy nie będzie już ani wolnych mediów, ani wolnych sądów. Od Białorusi i Rosji będziemy się różnić wyłącznie liczbą zatrzymanych po kolejnych demonstracjach. Różnica znacząca, ale nie przekreślająca złowrogiego zbliżania się modelu władzy do tego na Wschodzie.

PiS w coraz większym stopniu rządzi tak, jakby miało w parlamencie większość konstytucyjną. Mamy więc do czynienia z monstrualnym oszustwem. Jakby ukraść ludziom kilka milionów głosów i przywłaszczyć sobie w Sejmie ponad 100 posłów. Hitler też wygrał wybory, po czym postępował tak, jakby uzyskał nieskończenie większy mandat. Nie porównuję Kaczyńskiego do Hitlera, zwracam jedynie uwagę, że obalanie porządku prawnego z wykorzystaniem demokratycznego mandatu ma dłuższą tradycję.

Na naszych oczach rodzi się rzeczpospolita prokuratorska. Nie ma najmniejszego znaczenia, że Kaczyński ma Ziobrę za nic. To nieistotne, skoro psychopatyczna mściwość i nienawiść ministra do prawniczych elit są mu teraz potrzebne. Każdy Stalin ma swojego Berię, Jeżowa czy Jagodę. Przy Ziobrze Piłat to przykład surowej, ale jednak łaskawości.

Nasz wielki brat świetnie się nami bawi. Nami, bo to my jesteśmy tą nadgryzioną przez niego myszą. Na razie pożera nas wzrokiem, leje nas po twarzy, jednocześnie w twarz nam plując. Ostatnio Kaczyński stwierdził, że „Polska pozostaje swego rodzaju oazą wolności w Europie, ale istnieją niestety siły, które dążą do tego, żeby przestała być taką oazą”. Warto, byśmy spojrzeli, kto tę przecudowną oazę próbuje nam zniszczyć. Wspinajmy się na palce już teraz, póki widoku poza granicę oazy nie przesłania nam drut kolczasty. I wypinajmy jednocześnie tylną część ciała. Nowy bat już czeka.

www.newsweek.pl/opinie/nowy-bat-tomasz-lis-o-nowym-autorytaryzmie-pis/yd18fnj
A ja czuje ten nadchodzacy "smrod autorytaryzmu" od ladnych paru lat. Jak to mozliwe? Po prostu obserwuje bacznie zachowanie tego waszego zlodziejskiego kosciolka, Najmilsi.


--
A czy jest ktos kto moze byc jednoczesnie zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, antymaseczkowcem, katolickim fundamentalista-integrysta, oraz wrogiem praw kobiet?
Jak najbardziej moze. To Kretyn znany tez jako notoryczny Lowca_komuchow
Obserwuj wątek
  • benek231 Re: Nowy ład - Nowy bat :O) 15.02.21, 15:50
   >> Symetryści, jak zbiorczo nazywa się u nas głupców, tchórzy, oportunistów i cwaniaków, uważają, że ponieważ nie podajemy dokładnej daty, kiedy Polska przestała być demokratycznym państwem prawa, to nie nastąpiło to nigdy.>>

   **
   Zgadza sie, symetrysci to banda glupcow oraz antydemokratycznego gowna, w jednym.
    • benek231 Nowy ład - Nowy bat :O) 16.02.21, 16:41
     wikul napisał:

     > Dlaczego ...

     **
     Obawiam sie, ze nie tylko ja dalem sie na to zlapac. Bo absolutnie nie spodziewalem sie Goebbelsa w charakterze autora cytowanej wypowiedzi. W trakcie czytania chodzilo mi po glowie pytanie z ktorego to pisiora jest taki "postempak". Przy czym absolutnie nie moglem wowczas przypuscic, ze moze to byc Oleg3 badz Kretyn. Pytanie dotyczylo tamtych rzadowych poyebow. A tu okazalo sie, ze nieslusznie kogos ewentualnie posadzilem, gdyz autorem byl Jozio G.

     Wiesz Wikul, coraz trudniej jest mi funkcjonowac na tym forum gdy nie mam z kim rozmawiac. Kiedys sekowaliscie mnie wspolnie ale aktualnie Ty, czy Obaba, nie poczuwacie sie juz do zwiazkow z Kretynami. Wtedy, gdy bylo gorzej, mialem jednakze wiecej przyjaznych mi rozmowcow niz teraz, gdy wydaje sie, ze jest lepiej.
     "Dyskusje" z antydemokratycznym gownem nie maja sensu, a ludzie sensowni poznikali. Zaczyna mnie to nuzyc.


     --
     A czy jest ktos kto moze byc jednoczesnie zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, antymaseczkowcem, katolickim fundamentalista-integrysta, oraz wrogiem praw kobiet?
     Jak najbardziej moze. To Kretyn znany tez jako notoryczny Lowca_komuchow
     • xiazeluka Re: Nowy ład - Nowy bat :O) 16.02.21, 21:11
      "Wiesz Wikul, coraz trudniej jest mi funkcjonowac na tym forum gdy nie mam z kim rozmawiac. "

      Do powyższego oświadczenia wkradły się przykre błędy. Po korekcie prawidłowo jest tak:

      "Wiesz Xerokopiarko, coraz trudniej jest mi promować faszyzm na tym forum gdy nikt się ze mną nie zgadza. "

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka