Dodaj do ulubionych

Przed wolnymi sądami nie uciekniesz właśnie

04.03.21, 19:01
Tytuł zapożyczony od perły.

perla_roztocza
23.02.21, 15:07
niestety ale mam przykrą wiadomość.
Ostatnio sąd w Sieradzu skazał nieboszczyka mimo posiadania informacji, że podsądny nie żyje.
Przed wolnymi sądami nie uciekniesz właśnie.

Sąd w Sieradzu wydał wyrok ws. pijanego kierowcy. Nie zauważył, że skazany nie żyje od 2 miesięcy

Nowy news. Gorzowski sąd skazał niewinnego bezdomnego. Tylko dlatego, że miał to samo imię i nazwisko, co sprawca

Ten bezdomny, zgodnie z wyrokiem, był rekinem nielegalnego hazardu. > Mężczyzna miał popełnić przestępstwo z art. 107 par. 1 kodeksu karnego skarbowego. Artykuł ten mówi o urządzaniu albo prowadzeniu wbrew przepisom lub warunkom zezwolenia "gry na automacie, gry na automacie o niskich wygranych lub zakładu wzajemnego".<
Obserwuj wątek
  • oleg3 Jak bezdomny został rekinem hazardu 04.03.21, 19:09
   To co poniżej to cytaty

   Jak czytamy w uzasadnieniu wyroku SN, skazany mężczyzna już podczas przesłuchania w charakterze podejrzanego "podał nie tylko wszystkie swoje dane osobowe różniące się od danych osoby, której postępowanie dotyczyło, ale podkreślał stanowczo, że musiało dojść do pomyłki, gdyż jest on osobą bezdomną, nigdy nie prowadził żadnej działalności gospodarczej, nie zajmował się też hazardem i nigdy nie był w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie miało dojść do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa".

   A mimo to naczelni Urzędu Celno-Skarbowego sporządził akt oskarżenia, który został następnie zatwierdzony przez Prokuraturę Rejonową w Gorzowie Wielkopolskim. Mężczyzna, którego naprawdę dotyczyły zarzuty, złożył wniosek o wydanie wyroku bez przeprowadzenia postępowania dowodowego. Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim wniosek uwzględnił, choć mężczyzna nie figurował przecież w dokumentach jako oskarżony. W konsekwencji skazana została nieodpowiednia osoba - 42-latek.

   Sąd Najwyższy przyznał, że nie ma znaczenia, że to Urząd Celno-Skarbowy i prokuratura popełniły błąd dotyczący danych osobowych. "Za takie nieprawidłowości odpowiada bowiem Sąd, który doprowadził do skazania osoby niewinnej" - czytamy w uzasadnieniu.
   • felusiak1 Re: Jak bezdomny został rekinem hazardu 04.03.21, 19:45
    Odwieczny dylemat. Popatrz na prawo. Na moje "na prawo" czy na twoje "na prawo". Bo twoje "na prawo" to moje "na lewo".
    I w końcu to lepsze niż amputacja prawej nogi bo zaznaczono "moją prawą". Pacjent budzi się i nie ma dobrej nogi i czeka go kolejna amputacja. Tym razem nie dojdzie do pomyłki.
     • oleg3 Re: Jak bezdomny został rekinem hazardu 05.03.21, 13:24
      oleg3 napisał:

      > To nie była pomyłka, To była ustawka.

      Z ostrożności procesowej wyjaśniam, że to nie jest opis realnej sytuacji w Gorzowie Wielkopolskim. To taki pomysł na opowiadanie, bo chyba nie na powieść.

      Średnie miasto. X jest w tym mieście królem automatów do gry. Z tego jest d u ż a kasa. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak duża .X ma jakieś kłopoty z legalizacją już działających automatów. To pewnie kwestia zmian w prawie. X powinien je usunąć, ale pokusa jest za duża. Zwleka. Jakaś kontrola łapie go na organizowaniu nielegalnego hazardu. Rusza procedura. Sporo osób ma za uszami. Ktoś wpada na pomysł, że winien jest X'. Bezdomny, bezradny i niewypłacalny. SN ogłasza, że X' jest niewinny. Sprawiedliwość triumfuje. Dowody w ewentualnym procesie X już dawno zostały zagubione gdzieś między służbą celno-skarbową, prokuraturą i sądem.
  • oleg3 W imieniu Rzeczypospolitej 29.03.21, 16:25
   Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał wydanie 4-letniego dziecka do Holandii ojcu skazanemu za handel narkotykami i poszukiwanemu Europejskim Nakazem Aresztowania
   www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/rpd-s%c4%85d-chce-odda%c4%87-dziecko-handlarzowi-narkotyk%c3%b3w/ar-BBVoSlg?ocid=msedgntp
   – To wyrok kuriozalny. Ojciec nawet nie mógłby przyjechać po dziecko do Polski, bo na granicy zostanie zatrzymany i osadzony na 2,5 roku w więzieniu. Jest poszukiwany w całej Europie. Nie rozumiem, jak sąd mógł wydać taki wyrok. Dawno nie spotkałem się z takim brakiem logiki. Inny sąd skazał przecież prawomocnie tego ojca za przestępstwo i taki wyrok jest wiążący dla pozostałych sądów – powiedział Rzecznik Praw Dziecka.

   – Ten wyrok w oczywisty sposób narusza podstawowe prawa tego dziecka. Mały Antonii nie może być wydany skazanemu za handel narkotykami ojcu, bo to by oznaczało, że zamiast wychowywać się w polskiej rodzinie, z kochającą go mamą i bliskimi, może niejako z automatu trafić do holenderskiego domu dziecka – tłumaczy Mikołaj Pawlak.

   .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka