Dodaj do ulubionych

To wy, Najmilsi, jestescie 'ONI' :O)

06.03.21, 15:46
Nie pierwszy raz Polską rządzą ONI

Jacek Żakowski
4 marca 2021 | 06:00

ONI chcą, by w Polsce było jak w Rosji, Chinach, Iranie. MY chcemy żyć jak Niemcy lub Amerykanie. Nie wiem, który wybór jest lepszy, ale wiem, który jest mój.

„Wyrok TSUE jest dla nas nie do przyjęcia” stwierdził Zbigniew Ziobro, odwołując się do suwerenności, konstytucji, fundamentów państwa etc. Trudno mu się dziwić. Dla NICH ten wyrok istotnie jest nie do przyjęcia. Dla Polski jest oczywisty. Dla NICH wręcz przeciwnie. Także w świetle polskiej konstytucji, zgodnie z którą Polacy w referendum zdecydowali o ratyfikowaniu umowy akcesyjnej przekazującej Unii – jak mówi konstytucja – „niektóre kompetencje państwa”. Między innymi te, którymi teraz dysponuje TSUE.

Oczywiście, IM się to nie podoba. Ale Polacy tak zdecydowali, bo chcieli wrócić na Zachód zachęcani m.in. przez Jana Pawła II. ONI są z tego niezadowoleni, bo MY wybraliśmy wtedy rządy prawa zgodne z zachodnią tradycją, a ONI chcą rządów woli – konkretnie swojej woli – zgodnie z tradycją wschodnią.

Nie pierwszy raz Polską rządzą ONI, którzy sprawują władzę wedle modły wschodniej, łamiąc decyzję Polaków wyrażoną w formie referendum. Różnica polega na tym, że poprzedni ONI sfałszowali wynik w 1946 r. A obecni ONI po prostu go lekceważą. I podobnie jak tamci próbują robić nam wodę z mózgu, plotąc trzy po trzy o konstytucji i suwerenności.

Nie twierdzę, że Wschód jest gorszy ani że jest lepszy. Ale jest bardzo inny. Zachód woli, gdy MY kontrolujemy władzę, a Wschód woli, by władza kontrolowała NAS. Rzecz gustu. To ta różnica sprawia, że ONI nie mogą zaakceptować zachodniej logiki kolejnych wyroków TSUE, a MY uważamy je za oczywiste.

Wszystko, o co się z ICH władzą spieramy, wynika z tej różnicy. ONI chcą, by w Polsce było jak w Rosji, Chinach, Iranie. MY chcemy żyć jak Niemcy lub Amerykanie. Nie wiem, który wybór jest lepszy, ale wiem, który jest mój.

ONI chcą, by władza kontrolowała prasę, jak wszędzie na Wschodzie, a MY chcemy, by prasa kontrolowała władzę, jak wszędzie na Zachodzie. ONI chcą, by banki były faktycznie państwowe, jak na Wschodzie, MY chcemy, by były faktycznie prywatne, jak jest na Zachodzie. ONI chcą dla Obajtka praktycznej nietykalności, MY chcemy uczciwej rozliczalności. ONI w razie kłopotów dzwonią do Pekinu, a MY do Brukseli albo Waszyngtonu. ICH wspierają farmy trolli ze Wschodu. NAS koledzy dziennikarze z Zachodu.

Kiedyś wiele osób wierzyło, że Polska będzie pomostem między Zachodem a Wschodem. Może mogła. Gdy zimna wojna wróciła, ta możliwość znikła. Trzeba wybierać pomiędzy Zachodem opierającym się na kooperacji a Wschodem opierającym się na dominacji.

Schyłkowa I RP rwała się na Zachód, ale należała do Wschodu, bo dominowała wschodnia magnateria. II RP dość szybko wybrała wschodnią tradycję polityczną, bo dominowała elita z zaboru rosyjskiego. PRL – wiadomo. Władza wschodnia, inteligencja w dużej mierze zachodnia. III RP chciała się wyrwać na Zachód, ale Wschód ją coraz bardziej zagarniał. Aż ONI zagarnęli państwo i dużą część społeczeństwa.

W obozie władzy nie widać już debat Wschód czy Zachód. ONI są rozdarci między „miską ryżu” a „chustą kartoszków”. Między stronnikami rosyjskiego węgla i chińskich szczepionek. Dla jednych i drugich istnienie TSUE jest nie do przyjęcia. A co dopiero wyrok opóźniający dołączenie do Wschodu.

wyborcza.pl/7,75968,26845152,nie-pierwszy-raz-polska-rzadza-oni.html
Konfederacje Targowicka takze zawiazali ONI i - w trosce o wlasne interesy, dla odciecia "zgubnych wplywow" Oswiecenia - oddali panstwo i narod w obce rece. Ci sami ONI gotowi sa powtorzyc ten sam numer, teraz.
Ci sami ONI, czyli i wy, Najmilsi.

--
A czy jest ktos kto moze byc jednoczesnie zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, antymaseczkowcem, katolickim fundamentalista-integrysta, oraz wrogiem praw kobiet?
Jak najbardziej moze. To Kretyn znany tez jako notoryczny Lowca_komuchow
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka