Dodaj do ulubionych

Nie bedzie Czeszka plula nam w twarz!

31.03.21, 13:16
Komisja Europejska zaskarzyla nowe polskie prawo przed Trybunalem Europejskim. Dlaczego? Ano bo

Das Gesetz hindere polnische Gerichte daran, bestimmte Vorschriften des EU-Rechts zum Schutz der Unabhängigkeit der Justiz umzusetzen und sich in derartigen Fällen an den EuGH zu wenden, so die Kommission. Zudem verstoße Polen gegen EU-Recht, indem es die Disziplinarkammer des Obersten Gerichts – deren politische Unabhängigkeit nicht garantiert sei – weiterarbeiten lasse.

Nowe polskie prawo uniemozliwia realizowac w Polsce niektore § europejskiego prawa

I co,do tego, mowi wiceprezydentka komisji Europejskiej pani Weronika Jurowa:

Kommissionsvizepräsidentin Věra Jourová zeigte sich »tief besorgt« über das Vorgehen der polnischen Regierung gegen die Unabhängigkeit der Justiz. »Ich bin zutiefst besorgt über die fortgesetzten Maßnahmen, die die Unabhängigkeit der Justiz in Polen untergraben«, sagte sie.

Pani Weronika jest zaniepokojona tym, ze niezaleznosc sprawiedliwosci jest Posce grzebana.Wezmy pod uwage, znane dobrze polskim histerykom, narzucenie przez Czechow ich wiary przez ich Zla krolowa ktora przyjela pseudonim Dobrej. Tej wiary, ktora doprowadzila do pedofilli na wielu polskich dzieciach. Ze juz nie wspomne o probie ukradzenia Zaolzia wiecznie polskiego.

W konkuzji, nie bedzie Czeszka nam mowila, jakie w Polsce ma byc prawo!

PF

Obserwuj wątek
  • qwardian Re: Nie bedzie Czeszka plula nam w twarz! 31.03.21, 13:58
   Polski Trybunał Konstytucyjny wzorem naszych teutońskich braci z Niemieckiego Trybunału w Karlsruhe powinien zawiesić ratyfikację Funduszu Odbudowy UE, który jest pułapką do stworzenia superpaństwa. W tym z Jurową zgadzam się w stu procentach, że polski system prawny jest okupowany przez masońsko-bliskowschodnich bandziorów..
  • herr7 czy pałowanie jest zgodne z europejskimi wartościa 31.03.21, 13:59
   polski_francuz napisał:


   >
   > Pani Weronika jest zaniepokojona tym, ze niezaleznosc sprawiedliwosci jest P
   > osce grzebana.   Czy pałowanie "żółtych kamizelek" jest zgodne...z europejskimi wartościami? A także, czy pani Jurova zdobyłaby się na odwagę, żeby tak postawić tę kwestię?
    • herr7 Re: czy pałowanie jest zgodne z europejskimi wart 31.03.21, 14:13
     polski_francuz napisał:


     > Trudne pytania. Jak spotkam pania Weronike to sie zapytam.

     Nie całkiem. Problem należy do tego rodzaju, który kiedyś trafnie ujął Herman Goering - "to ja decyduję, kto jest Żydem!". Pani Weronika należy zaś do kategorii "wynieś, przynieś", więc ona o niczym nie decyduje.

     PS
     Pod skrzydłami Goeringa karierę w Luftwaffe zrobił Erhard Milch, który był Żydem. Milch zmarł w 1972 r w swoim własnym łóżku.
     • polski_francuz Re: czy pałowanie jest zgodne z europejskimi wart 31.03.21, 14:28
      herr7 napisał:

      "Pani Weronika należy zaś do kategorii "wynieś, przynieś", więc ona o niczym nie decyduje. "

      Z Jej CV wynika, ze doznala od wymiaru sprawiedliwosci i sie nie dala ja bym Jej za kelnerke nie bral. Chyba ma charakter.

      Pytanie jest czy rzeczywiscie Polska potrzebuje tej reformy sadowniczej niezbyt zgodnej z prawem europejskim? I czy ten konflikt z komisja ma dla naszego kraju sens? Jaki? Moze chodzi o to, ze polskie wladze niezbyt rozumieja co ryzykuja?

      PF
      • oleg3 Re: czy pałowanie jest zgodne z europejskimi wart 31.03.21, 19:07
       polski_francuz napisał:


       > Pytanie jest czy rzeczywiscie Polska potrzebuje tej reformy sadowniczej niezbyt
       > zgodnej z prawem europejskim? I czy ten konflikt z komisja ma dla naszego kraju
       > sens? Jaki? Moze chodzi o to, ze polskie wladze niezbyt rozumieja co ryzykuja ?


       Ja trochę nie na temat, choć oczywiście w kontekście.Jak wczoraj pisałem w innym wątku masz ubogi zestaw diagnostyczny. Bardzo ubogi, składający się z jednego, jedynego odczynnika (szefuncio). Ciekawe rzeczy można przeczytać nie tylko w Der Spiegel. Nawet na gazeta.pl.

       next.gazeta.pl/next/7,151003,26928624,polacy-jestescie-zwyczajni-ani-wielcy-bohaterowie-ani-straszni.html
       - Część antypisu w ogóle nie chce myśleć o narodzie, uważają, że są Europejczykami i że ten spór jest anachroniczny. Zwłaszcza inteligencja ma taki pogląd. To jest nieprawda. Ten spór trwa i nie da się od niego uciec - z prof. Brianem Porter-Szucsem z Michigan University rozmawia Grzegorz Sroczyński.       • polski_francuz Wystajacy gwozdz 31.03.21, 19:27
        oleg3 napisał:

        " Bardzo ubogi, składający się z jednego, jedynego odczynnika (szefuncio). Ciekawe rzeczy można przeczytać nie tylko w Der Spiegel. Nawet na gazeta.pl
        . "

        Uwaga sluszna. Odpowiedz jest, ze rzadko sie zdarza, ze jedna osoba uosabia wady narodu. Przy czym "uosabia" znaczy w polityce "gra na". Nasza narpodowa wada jest klotliwosc i niezmierna trudnosc w przekonaniu ludzi do celow pozytywnych i bezosobowych. Nie wiem czy to jest wada "slowianska". Pewnie nie bo Czesi jej nie maja ale Slowacy ja maja.

        Ja te wade widze jako wystajacy gwozdz. I jak gwozdz wystaje to ja w niego wale mlotkiem.

        Sorry, ale tak nas uczyli na studiachsmile

        PF
  • felusiak1 Re: Nie bedzie Czeszka plula nam w twarz! 31.03.21, 19:55
   Gugiel przetłumaczył mi ten paszkwil z Derszpigiel i muszę powiedzieć, ze jest to niesamowity kit. Czysta propaganda. Walka z politycznym wrogiem.
   Problem w tym, ze PiS nie wie jak z tym walczyć a remedium jest proste. Należy wnosić sprawy do TSUE o zbadanie organow dyscyplinarnych w Niemczech, Francji, Hiszpanii itd. TSUE musi skargę rozpatrzyć. I nastepna skarge i nastepna.
   I może nie oszukujmy sie co do niezawislości sędziow. W Polsce sędziowie są politycznie motywowani.
   Widzą siebie jako państwo w państwie niezalezne od wladzy ustawodawczej, ignorujące prawo uchwalone przez Sejm. To nie Sejm narusza prawo. Sejm prawo ustanawia. To sedziowie naruszaja praworzadność.
   Weźmu takiego sedziego Tuleyę. Niewatpliwie twor polityczny. Jakie szanse ma pisowiec w jego sadzie? No.
   • herr7 Re: Nie bedzie Czeszka plula nam w twarz! 31.03.21, 21:33
    felusiak1 napisał:


    > Problem w tym, ze PiS nie wie jak z tym walczyć a remedium jest proste. Należy
    > wnosić sprawy do TSUE o zbadanie organow dyscyplinarnych w Niemczech, Francji,
    > Hiszpanii itd. TSUE musi skargę rozpatrzyć. I nastepna skarge i nastepna.
    > I może nie oszukujmy sie co do niezawislości sędziow. W Polsce sędziowie są pol
    > itycznie motywowani.
    > Widzą siebie jako państwo w państwie niezalezne od wladzy ustawodawczej, ignoru
    > jące prawo uchwalone przez Sejm. To nie Sejm narusza prawo. Sejm prawo ustanawi
    > a. To sedziowie naruszaja praworzadność.
    > Weźmu takiego sedziego Tuleyę. Niewatpliwie twor polityczny. Jakie szanse ma pi
    > sowiec w jego sadzie? No.

    Pełna zgoda. Z jedną uwagą. Polskie państwo jest za słabe żeby dokonać naprawy systemu sądowniczego. Z pewnością minister Ziobro jest za słaby. Chociaż kurację można zacząć od zniesienia immunitetu sędziów jeżeli są podejrzani w sprawach kryminalnych czy w popełnianiu wykroczeń w rodzaju jazdy po pijaku. Sędziowie powinni mieć kryształową opinię i złapanie ich, jak prowadzą pijani powinno skutkować z automatu wyrzuceniem z zawodu bez prawa odwołania się.

    Należy także znieść niektóre przywileje w rodzaju przechodzenia na emeryturę w wieku młodszym niż policjanci czy wojskowi.
    • felusiak1 Re: Nie bedzie Czeszka plula nam w twarz! 01.04.21, 00:11
     W Ameryce nikt nie ma immunitetu. Jedynie prezydenta nie można oskarzyć kryminalnie kiedy pelni obowiazki. Można wnosić pozwy cywilne.
     Immunitet posiadaja jedynie obcokrajowcy pracujacy w misjach dyplomatycznych. W Nowym Jorku parkuja gdzie chcą i nie placa mandatow i nic nie mozna im zrobić.
  • boomerang Podwójne życie Weroniki 31.03.21, 22:27
   Pani komisarz, która nam pluje w twarz, do komisji europejskiej nominowana była przez Babisza, dziś miliardera i premiera Czechii, a od 1980 członka partii komunistycznej i agenta czechosłowackiej służby bezpieczeństwa StB (StB była głównym poplecznikiem włoskich Czerwony Brygad, organizując im szkolenia). Karierę w UE rozpoczęła jako komisarz ds. sprawiedliwości, spraw konsumenckich i równości płci, której szefem był znany przyjaciel Polaków Jean-Claude Juncker. Nieśmiało twierdzę że komisarz Weronika pluje na zlecenie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka