Dodaj do ulubionych

unia wprowadza paszporty kowidowe

08.05.21, 18:01
paszporty dla zaszczepionych.
Szczęśliwi posiadacze będą mogli jeździć na wakacje, iść do restauracji i korzystać z wielu atrakcji socjalistycznych zdobyczy.
Znając komunistów unijnych to w tych paszportach będzie zdjęcie, odciski palców, DNA i kody kreskowe, które powiedzą służbom wszystko o danym delikwencie.
Mnie się wydaje, że można zrobić to taniej sięgając do sprawdzonych metod z przeszłości.
Po prostu oznakować niezaszczepionych żółtą gwiazdą, najlepiej sześcioramienną właśnie.
Obserwuj wątek
    • polski_francuz Idzmy za Izraelem 08.05.21, 19:12
      perla_roztocza napisał:

Po prostu oznakować niezaszczepionych żółtą gwiazdą, najlepiej sześcioramienną właśnie.

Pewnie dlatego panstwo Izrael tak motywuje Zydow by sie szczepili. Zaszczepieni moga pojsc do restauracji i napic sie wodki. I jeszcze jedna roznica, gwiazda trzeba oznaczyc tych i te co sie nie chca szczepic.

PF
      • perla_roztocza Re: Idzmy za Izraelem 08.05.21, 23:43
        polski_francuz napisał:

I jeszcze jedna roznica, gwiazda
        > trzeba oznaczyc tych i te co sie nie chca szczepic.

ty naprawdę jesteś naukowcem i na dodatek profesorem?
        Przecież dokładnie o tym napisałem Francuska Popierdułko właśnie.
        • polski_francuz Analiza 09.05.21, 08:58
          perla_roztocza napisał:

" ty naprawdę jesteś naukowcem i na dodatek profesorem? Przecież dokładnie o tym napisałem Francuska Popierdułko właśnie."

No coz, poznalem cie szmaciarzu jak dyskutowalismy, czasami walecznie, z dana, lat temu >15. I nigdy nie krylem ani kim jestem ani co robie.

I po tylu latach, po ktorych ja zachowuje i kulture i szacunek do innych okazuje sie, ze ty, oleg czy xiazek zaczynacie hajlowac, wyzywac, pluc; charczec i przeklinac.

Pytanie dlaczego?

Jednym, oczywistem powodem, jest populista u wladzy. By miec wladze pozwolil Polakom pokazac ich zawistna mentalnosc i pozwolil na "trzymanie miedzy soba" i na rzadzenie tych, ktorzy rzadzic nie potrafia. Drugim powodem, zwiazanym zreszta z pierwszym jest umafijnienie forum. Nie ma juz dyskusji, ale jest narracja. Mozna mowic co sie chce i nikt nie cenzuruje. I zgowniarzeni forumowicze, a ty, oleg czy ksiazek mozecie swoje "Sieg Heil" wywrzaskiwac a kalllka moze wam wyciagac rece w hitlerowskim zachwycie.

Czy to jest polskie? Kazdy narod ma swoje ciemne strony. Niemcy rasizm, Francuzi nacjonalizm, Wlosi milosc do kiepskiej pracy jak sie z domu wyjdzie...Ale te nacje nie pokazuja ich caly czas. Poza tym i to forum ma porzadnych ludzi jak andrzej czy tête.

Walka stala sie zatem bratobojcza. I walczyc gowniarzyku bedziemy, spoko. Tak jak kiedys z dana o 65 mld €. Ale tym razem o polska dume i honor.

PF

• xiazeluka Re: Analiza 09.05.21, 10:47
            "ja zachowuje i kulture i szacunek do innych "

Pseudoprofesor zaczął pisać skecze.

"ty, oleg czy xiazek zaczynacie hajlowac, wyzywac, pluc; charczec i przeklinac."

A, już skończył. Teraz jedzie Gebelsem i Susłowem.

"Jednym, oczywistem powodem, jest populista u wladzy."

Z propagandą także koniec, czas na wypisywanie głupstw.

"Drugim powodem, zwiazanym zreszta z pierwszym jest umafijnienie forum. "

Po głupstwach wytrysk kompleksów, żali, ogólnie łajzowatego mazgajstwa.

"I zgowniarzeni forumowicze, a ty, oleg czy ksiazek mozecie swoje "Sieg Heil" wywrzaskiwac a kalllka moze wam wyciagac rece w hitlerowskim zachwycie."

...ale ciągnie kundla do odpadków na zapleczu garkuchni, więc nawrót do kłamstw.

"Kazdy narod ma swoje ciemne strony. Niemcy rasizm, Francuzi nacjonalizm, Wlosi milosc do kiepskiej pracy "

Wreszcie coś osobistego, szczerego, komsomolskiego: stosowanie odpowiedzialności zbiorowej. Dobry komunista pseudoprofesor, dobry.

"to forum ma porzadnych ludzi jak andrzej czy tête."

Jak szczerze, to szczerze: andrzeju i tete, pomóżcie, wesprzyjcie, bez potakującego stada czuję się wyobcowany, wykluczony, niepewny swojej politpoprawności. Ratunku!

"Ale tym razem o polska dume i honor."

Pseudoprofesor zna takie słowa?! No, może zna, lecz od słów do czynów daleka droga.
              • kalllka Re: Analiza 10.05.21, 11:50
                Rzeczywiście, pf się tylko nachalnie narzuca. Grafoman- mitoman od lat klejący hurtowe wątki na forum świat to świetny przykład auto-miernot u władzy.
                Taka sztuczka nie może dezawuuowac nauki, sztuki i kultury.. en masse, bo to niemożliwe przecież. Wszak przecież, nie przez niewlasciwe sformułowane przesłanie Kapitol zdemolowano i zginęli ludzie...
                • polski_francuz Re: Analiza 10.05.21, 12:40
                  kalllka napisała:

" Grafoman- mitoman od lat klejący hurtowe wątki na forum świat to świetny przykład auto-miernot u władzy.
                  "

Grafoman? Ja tak ladnie nie rysuje jak moja corka. Uzywam glownie PowerPoint, kierujac sie zasady "prosto i zrozumiale". A, jesli chodzi o grafit, to pracowalem jakis czas nad CNx ale nie nad grafenem. Moze to podskorna niechec, bo grafen wymyslili ruscy emigrancismile

Mitoman? No wiec nie MIT tylko PWr. Polski MIT and nie bostonski. Albo zyjacy mitami? No czasami znajduje mity w domu, i mi zzeraja kolnierzyki. No i w koncu mit. Ok, mam mit, ze Polak potrafi! Tylko mnie cholera zzera, ze juz jeden Slazak naduzyl tego mitusmile

Jesli czegos zapomnialem, let me know!

PF
              • xiazeluka Re: Analiza 10.05.21, 13:18
                "Stado to ja widzę po drugiej stronie."

Oczywiście. Nie ma to jak indywidualności, wolnomyśliciele w rodzaju Kretyna52 (regularnie wyjącego do księżyca "gdzie się podziali demokraci na forum tym, z którymi można pogadać"), kundelka pokraka, zawsze gotowego stanąć na baczność u boku samców alfa ("Zawsze będę cię popierał") czy pseudoprofesora, ciągle potrzebującego sojuszników podtrzymujących go za ramiona, aby mógł zachować pion. Oś Portland-Paryż-Warszawskie slumsy nie jest wcale żartem.

Stado to np. Mła, który śmiertelnie (niestety) pokłócił się z Borsukiem i piqiem o panią Dudę, czy parę razy z olegiem o niektóre aspekty wypadku smoleńskiego.
                • perla_roztocza Re: Analiza 10.05.21, 13:25
                  xiazeluka napisała:

> Stado to np. Mła, który śmiertelnie (niestety) pokłócił się z Borsukiem i piqie
                  > m o panią Dudę, czy parę razy z olegiem o niektóre aspekty wypadku smoleńskiego

a awantury o podatki z moją skromną osobą to Książe nie pamięta właśnie?
          • qwardian Re: Analiza 09.05.21, 11:19
            polski_francuz napisał:

> I zgowniarzeni forumowicze, a ty, oleg czy ksiazek mozecie swoje "Sieg Heil" wywrzaskiwac a kalllka moze wam wyciagac rece w hitlerowskim zachwycie.

Z ust mi to wyjąłeś PF, wyciągają wysoko prawą rękę po francuskie koniaczki, zamiast ponieść ofiarę w spiekocie pustyni, albo mroźnym stepie w wojnie przeciw belzebubowi. Odchodzę od zmysłów od arogancji i cynizmu z jakim współforumowicze traktują teutońskich nadludzi, którzy walczyli i polegli broniąc zachodniej cywilizacji. Nie będę ich wymieniać, bo sam to zrobiłeś, szanowny PF..
            • qwardian Re: Analiza 09.05.21, 11:27
              Proszę uprzejmie Francuzie, żebyś zachował się szarmancko wobec Kaleczki. To jednak polskie forum i nie możemy tolerować boksu na kobietach, oraz szargania ich reputacji..
              • polski_francuz Re: Analiza 09.05.21, 14:24
                qwardian napisał:

" Proszę uprzejmie Francuzie, żebyś zachował się szarmancko wobec Kaleczki."

To raczej ona uwaza, zem oszust bioracy pieniadze za wpisy na forum.

Ja, ze swojej strony poprosze, zeby xiazek nie wyzywal tête. To jednak polskie jest forum i nie możemy tolerować boksu na kobietach, oraz szargania ich reputacji...

PF

• qwardian Re: Analiza 09.05.21, 18:51
                  polski_francuz napisał:

> Ja, ze swojej strony poprosze, zeby xiazek nie wyzywal tête.

Przekażę mu osobiście, bo jest moim sąsiadem i często spotykamy się podczas robienia zakupów..
          • perla_roztocza Re: Analiza 09.05.21, 11:36
            polski_francuz napisał:

> nigdy nie krylem ani kim jestem ani co robie.

nie mam zielonego pojęcia kim jesteś ani co robisz.
            Nie jesteś interesującym osobnikiem abym tym się zajmował.
            A "profesor" to rozumiem, że jest to twoja ksywa netowa.

> I po tylu latach, po ktorych ja zachowuje i kulture i szacunek do innych

he he

> ty, oleg czy xiazek zaczynacie hajlowac

aleś Amerykę odkrył.
            Przecież każdy widzi, że każdy swój post zaczynam i kończę od pozdrowienia "hail hitler".

> Jednym, oczywistem powodem, jest populista u wladzy.

no tak, ten karakan rządzi nawet forum Aqua.
            Czas na melisę profesorze.

> jest umafijnienie forum.

to oczywiste.
            Dlatego wszyscy nazywany Księcia Donem a ty uważaj abyś któregoś dnia nie obudził się przytulony do końskiego łba.

> Poza tym i to forum ma porzadnych ludzi jak andrzej czy tête.

profesor podlizuje się czy woła o posiłki?

> Ale tym razem o polska dume i honor.

ty lepiej walcz aby ci Arabowie auta nie spalili właśnie.
          • benek231 Znow twego trupa, do mych stop przyniosla rzeka:O) 09.05.21, 16:02
            polski_francuz napisał:

"Drugim powodem, zwiazanym zreszta z pierwszym jest umafijnienie forum. Nie ma juz dyskusji, ale jest narracja."

**
            Interesujaca obserwacja, swiadczaca o tym, ze przez te wszystkie lata wolales miec bielmo na oczach. To forum jest mafijne i sitwiarskie od samego poczatku swego istnienia. Zawsze byl podzial na WAS, czyli zazwyczaj mocno przytlaczajaca czarnoszczecinna wiekszosc, oraz na NAS czyli pro_demokratyczna mniejszosc nie_koscielna. I tak dlugo jak ta wiekszosc glanowala i sekowala mnie, na przyklad, tak dlugo niespecjalnie ci przeszkadzalo to sitwiarstwo oraz niekulturalne zachowania. Od czasu do czasu kopnales mnie w kostke by wykazac sie przed kolegami i mieles swiety spokoj, oraz polemistow. A wykazywales sie takze w pierwszych 18 latach gdy staralem sie byc wobec was grzeczny i kulturalny. Wprawdzie nie na wiele mi sie to zdalo gdyz moja postawe odbieraliscie jako przyzwolenie na glanowanie, bluzg pod moim adresem, wylewanie na mnie wszelkich nieczystosci, "umilanie mi zycia" na mnostwo sposobow abym zniechecil sie i zniknal, ale twojej delikatnosci nigdy nie urazily zachowania twoich kolegow wobec mnie, na przyklad. Delikatny zrobiles sie ostatnio gdy zdecydowalem odplacac tym bydlakom pieknym za nadobne. Wczesniej jednak wybrales trzymanie ze stadem - z sitwa czy tez banda, ktora uznaje wyrazny podzial na 'swoich' i 'obcych'. Przez wiele lat ty byles ten "swoj". A teraz, gdy masz w bandzie do czynienia z samymi najbardziej smierdzacymi odpadkami, ktore, o zgrozo, nie znaja sie na delikatnosci, podnosisz raban o "umafijnienie forum". Zesrala sie bida i placze.

--
            A czy jest ktos kto moze byc jednoczesnie zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, antymaseczkowcem, antyociepleniowcem, socjopata, katolickim fundamentalista-integrysta, oraz wrogiem praw kobiet?
            Jak najbardziej moze gdyz jest to, po prostu, KretynLuka znany tez jako notoryczny XiaKretyn - plynne gowno w ludzkiej skorze. Ruski troll. To jeden z was, Najmilsi - to kazdy z was.
            • polski_francuz Re: Znow twego trupa, do mych stop przyniosla rze 09.05.21, 16:24
              benek231 napisał:

" Interesujaca obserwacja, swiadczaca o tym, ze przez te wszystkie lata wolales miec bielmo na oczach."

No coz Polska sie stawala. Teraz sie stala ale nie taka, jak sobie wyobrazalem. Mowiac szczerze to Ciebie nie pamietam. Moze pisales pod innym nickiem. Ja tez czesciej pisalem na FS.

Co do trupa i rzeki, to zerknalem na Portland na mapie. I niestety tam nie bylem. Bylem w 2006 roku w sasiednim Seattle i mnie kolega forumowy kolega split po miescie oprowadzal.

Tyle przed ostatecznym splynieciem do Pacyfiku moge powiedziec.

PF
          • institoris2 objawil sie kolejny wyznawca 09.05.21, 23:18
            PiSu na forum.
            Tam kazden jeden o nic pomniejszego jak o "polska dume i honor" walczy, poswiecajac sie bezgranicznie dla Polski.
            Regula jest natomiast, ze kazdy, kto nie uwaza za stosowne poswiecac sie dla Polski z rownym oddaniem, mianowany jest ruska onuca. Widocznie PiS wkracza na nowy etap propagandy i przeciwnikow mozna bedzie nie tylko za onuce uznac, ale i za nazi..

polski_francuz napisał:

> Walka stala sie zatem bratobojcza. I walczyc gowniarzyku bedziemy, spoko. Tak j
            > ak kiedys z dana o 65 mld €. Ale tym razem o polska dume i honor.
            >
            > PF

• benek231 Nie uda ci sie wykrecic, zgnilku :O) 10.05.21, 06:05
              I tak wiadomo, ze jestes pisior - ty antydemokratyczne gowno.

institoris2 napisał(a):

--
              A czy jest ktos kto moze byc jednoczesnie zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, antymaseczkowcem, antyociepleniowcem, socjopata, katolickim fundamentalista-integrysta, oraz wrogiem praw kobiet?
              Jak najbardziej moze gdyz jest to, po prostu, KretynLuka znany tez jako notoryczny XiaKretyn - plynne gowno w ludzkiej skorze. Ruski troll. To jeden z was, Najmilsi - to kazdy z was.
          • oleg3 Potwarco! 10.05.21, 15:24
            Zacytuj profesorku coś, co upoważni Der Spiegel do napisania o mnie, że wywrzaskuję "Sieg Heil". Napisz to pod nazwiskiem mendo!

polski_francuz napisał:

> ty, oleg czy ksiazek mozecie swoje "Sieg Heil" wywrzaskiwac
            • xiazeluka Re: Potwarco! 10.05.21, 17:02
              Olegu, spokojnie. Pseudoprofesor sobie nie radzi, a że inaczej nie umie, to prowokuje prostackim chamstwem (który lubi przypisywać wszystkim dookoła).
              • oleg3 Re: Potwarco! 10.05.21, 18:23
                Kiedyś argument ad Hitlerum zgodnie z Prawem Godwina kończył dyskusję.

xiazeluka napisała:

> Olegu, spokojnie. Pseudoprofesor sobie nie radzi, a że inaczej nie umie, to pro
                > wokuje prostackim chamstwem (który lubi przypisywać wszystkim dookoła).
                >
            • polski_francuz Re: Potwarco! 10.05.21, 17:14
              oleg3 napisał:

" Zacytuj profesorku coś, co upoważni Der Spiegel do napisania o mnie, że wywrzaskuję "Sieg Heil". Napisz to pod nazwiskiem mendo!"

Als Zitat aus "dem Spiegel", meine Antwort doch auf Deutsch sein müsste. Also, versuche ich. Um die richtige Zitate zu finden, brauch man die Zeit. Der habe ich nicht, Mein erste und wichtigste Aufgabe ist hart aud meinem Gebiet zu arbeiten um "-ek" aus meinem Titel so schnell wie möglich wegschmeissen zu könnensmile

PF
                • oleg3 Re: Errata 10.05.21, 17:58
                  Profesorku. Mniemasz, że wykpisz się odpowiadając po niemiecku?
                  Nie masz honoru!

Wystarczy:

Es tut mir leid, Herr oleg.

polski_francuz napisał:

> polski_francuz napisał:
                  >
                  > Die habe...Meine.
                  >
                  > und viele andere, nehme ich ansmile
                  >
                  > PF
              • perla_roztocza Re: Potwarco! 10.05.21, 17:23
                polski_francuz napisał:

> Als Zitat aus "dem Spiegel", meine Antwort doch auf Deutsch sein müsste. Also,
                > versuche ich. Um die richtige Zitate zu finden, brauch man die Zeit. Der habe i
                > ch nicht, Mein erste und wichtigste Aufgabe ist hart aud meinem Gebiet zu arbei
                > ten um "-ek" aus meinem Titel so schnell wie möglich wegschmeissen zu könnensmile

to najpierw profesor oskarża kolegę forumowego a teraz wykręca się brakiem czasu na znalezienie cytatów na hajlowanie.
                Profesor nasiąkł musi Niemcami, którzy też wykręcają się ze swojej historii właśnie.
            • institoris2 podziwiam Twoj optymizm Olegu 10.05.21, 20:31
              Prawdopodobnie oczekujesz od naszego forumowego kolegi rzeczowych argumentow, pozwalajacych zakwalifikowac gloszone przez Ciebie poglady, jako wywodzace sie z nazistowskiej ideologii, albo nawet i stosownych cytatow z Twoich postow.
              Obawiam sie, ze tym razem Twoj optymizm poddany zostanie ciezkiej probie, bo mamy tu do czynienia z ofiara politpoprawnej indokrynacji, a jednoczesnie z lewackim propagandzista, a co za tym idzie z osoba przekonana o niepodwazalnosci gloszonych przez siebie racji niekoniecznie opartych na rzeczowej argumentacji, tylko na przekonaniu o swojej wyzszosci moralnej.
              Osoby takie zwane sa w Niemczech powszechnie "gutmensch" i z takim wlasnie gutmenschen mamy tutaj do czynienia. Taki Gutmensch charakteryzuje sie absolutna nieprzemakalnoscia na argumenty, osoby o pogladach odbiegajacych od ich wlasnych sa dla nigo co najmniej podejrzane, niesolidarne, byc moze to ukryci religianci, ksenofobowie, a nawet, jak w Twoim przypadku- nazisci.
              Zostales potraktowany tzw. "nazikeule", co najlepiej moznaby przetlumaczyc jako "nazistowski kij bejsbolowy", a co dla Gutmenscha jest argumentem ostatecznym i niepodwazalnym.
              Powinienes teraz posypac glowe popiolem i solennie obiecac, ze sie poprawisz, a niefortunne wpisy Twojego autorstwa spowodowane byly niewiedza i brakiem obycia. No i podziekowac Gutmenschowi, ze otworzyl Ci oczy.

oleg3 napisał:

> Zacytuj profesorku coś, co upoważni Der Spiegel do napisania o mnie, że wywrzas
              > kuję "Sieg Heil". Napisz to pod nazwiskiem mendo!
              >
              >
              > polski_francuz napisał:
              >
              > > ty, oleg czy ksiazek mozecie swoje "Sieg Heil" wywrzaskiwac
              >
              >
        • kalllka Re: unia wprowadza paszporty kowidowe 10.05.21, 11:32
          Cześć Monia, w odpowiedzi/nie osoby są rejestrowane, a szczepionki. Każda dawka ma swój nr referencyjny i kod kreskowy.
          A my, ludzie, od zawsze jesteśmy ewidencjonowani, w taki czy inny sposób.
          odkąd internet powszechny odtąd nie ma anonimowości. Głównie dlatego ze z natury jesteśmy socjalni Od dawna tez
          112 można wystukać- nie mając telefonu. Nie wspominając o zwracaniu uwagi CCTV gdy autoreklamuje dzikość nad wyspami brytyjskimi oraz Australia. Wszyscy jakoś próbują ogarnąć cała ta sytuacje aby wyjść z pandemii.
          A u nas, powrotu do czasu sprzed pandemii..
          Bo właściwie tylko do tego się odnoszą te śmieszno- strasznie sformułowane tematy
          o nielegalność pandemii (!)

• monalisa2016 Re: unia wprowadza paszporty kowidowe 10.05.21, 20:16
            kalllka napisała:

> Cześć Monia, w odpowiedzi/nie osoby są rejestrowane, a szczepionki. Każda dawk
            > a ma swój nr referencyjny i kod kreskowy.

Witaj Kaleczko, kod kreskowy czy punktowy to nie wszystko i nie załatwia całej sprawy, skoro sprawę od poczatku się zawaliło i tak największe skoro chodzi o poczytalność i nakład medium (nie jest ono z mojej bajki!) dziś napisało, że dane osób zaszczypawkowanych nie są zarejstrowane i że nasze państwo przespało kartę cyfrową szczypawek.

Druga sprawa, bez Stanów nic się nie załatwi, tam nie ma jednogłośności ponieważ republikanskie stany się wyłamują z projektu twierdząc (słusznie) że szczypawki są osobistym wyborem opartym na indywidualnych decyzjach.
          • monalisa2016 Re: unia wprowadza paszporty kowidowe 11.05.21, 23:37
            Kaleczko wiem do czego zmierzasz, chetnie bym na ten temat, znaczy kodu kreskowego, numeru serii, itd napisala ale po co, po to bym byla zablokowana a post wylecialby z forum? Kazdy powinien dosc sam do tego w ramach wlasnej edukacji.

PS.
            Popieram "Internetowa akademie" dla Polakow polskiego profesora Miroslawa Matyji, doradcy rzadzacych w Szwajcarii.
    • benek231 unia wprowadza paszporty kowidowe 08.05.21, 20:31
      pierdla_z_krocza napisała:

> paszporty dla zaszczepionych.
      > Szczęśliwi posiadacze będą mogli jeździć na wakacje, iść do restauracji i korzy
      > stać z wielu atrakcji socjalistycznych zdobyczy.

**
      A zdjecie twoje i Kretyna bedzie wisialo na kazdym przejsciu granicznym, tak jak na westernach wisialy zdjecia bandytow, ty antydemokratyczne gowno.

--
      • perla_roztocza Re: unia wprowadza paszporty kowidowe 08.05.21, 23:35
        benek231 napisał:

> A zdjecie twoje i Kretyna bedzie wisialo na kazdym przejsciu granicznym, tak ja
        > k na westernach wisialy zdjecia bandytow, ty antydemokratyczne gowno.

widzisz Kretynie52, gdybyś nie był Kretynem52 to nie pisałbyś o bajkach zwanych westernami.
        Dziki Zachód trwał około 100 lat i najdłuższa strzelanina była w Arizonie, która trwała 30 sekund.
        Przez te lata było zaledwie 5 napadów na banki i tylko jeden udany.
        Nie wieszano też ludzi na środku miasta, to mit.
        Pionierzy woleli ze sobą współpracować niż walczyć wzajemnie.
        Ci "szlachetni" kowboje to byli najbardziej śmierdzący lumpie, których nie spotkasz pod sklepem na Roztoczu.
        Niemniej ciężko pracowali aby takie jak ty ścierwo wprost z polskiego więzienia wydmuchany znalazł byś się w Ameryce.
        Naoglądałeś się tępy młocie Bonanzy i szturmujesz za demokracją.
        Jełop jesteś, który nie ma idei o wolności osobistej, ćwoku jeden właśnie.
        • benek231 unia wprowadza paszporty kowidowe 09.05.21, 08:22
          pierdla_z_krocza napisała:

**
          Istotne jest to, iz jestes antydemokratyczne i antyunijne gowno co czyni z ciebie, oraz Kretyna, pacholkami Putina - wy koscielne kurwy.

--
    • andrzejg Re: unia wprowadza paszporty kowidowe 10.05.21, 11:47
      paszporty dla zaszczepionych.
      Szczęśliwi posiadacze będą mogli jeździć na wakacje, iść do restauracji i korzystać z wielu atrakcji socjalistycznych zdobyczy.

Jak wprowadzą te paszporty , to zaprzeczą teorii odporności stadnej po zaszczepieniu iluś tam procent populacji. Wychodzi na to , że takiej nie będzie jak trzeba wprowadzić paszporty.

Po wprowadzeniu zakres obowiązków uprawniających do.... można powiększyć.

Skoro szczepienia zabezpieczają przed chorobą , ale nie przed nosicielstwem, to takie selektywne izolowanie zaszczepionych jest w ich obronie. Wychodzi na to, że paszporty nie są potrzebne, bo każdy niezaszczepiony bierze ryzyko na siebie i z pewnością nie chce opieki państwa.

A.
      • kalllka Re: unia wprowadza paszporty kowidowe 10.05.21, 12:09
        No bo teoria jest zawsze początkiem praktyki.
        W UK, szczepienia dwudawkowe, głównie a-z bo to ichnia / tańsza szczepionka/ odbywają się w 12 tygodniowych odstępach. Jako, ze ang populacja liczy blisko 70mln a gęstość zaludnienia zruznuciwana to szczepionka typu viral, która bardziej objawowa jednak w wydłużonym odstępie pobrania zabezpiecza większość odporność;
        Tym samym procentowo większej liczby w populacji odpornych.
        Choc już teraz wiekszosc ekspertów twierdzi szczepić trzeba przynajmniej 80% populacji i ze sekwencje szczepień, co jakoś czas trzeba będzie powtarzać.
        A u nas, gdy w końcu pogoda jak dzisiaj,
        chce się żyć i mieć z głowy... ;
        największa popularnością cieszy się szczep. jednodawkowa, Johnson’a. Po ostatnim weekendzie, ponoć, jej zabrakło.. tyle było chętnych.

• t_ete Solidaryzm spoleczny - szczepienia 10.05.21, 11:51
      Solidaryzm spoleczny nie jest 'lewackim' pomyslem.
      Wrecz przeciwnie.

Ma korzenie w wartosciach chrzescijanskich.

'Jeden drugiego brzemiona noście'.

I tak jest ze szczepieniami, ktore sa jedyna szansa na to
      by jak najmniej ludzi ucierpialo - w kazdym sensie,
      nie tylko zdrowotnym.

Nie widze niczego zlego w tym by dokument szczepien
      'zwalnial' z koniecznosci robienia testow czy obowiazku kwarantanny,
      ktore przeciez od wielu miesiecy obowiazuja podczas
      przekraczania granic.

Tak. Jestem 'za' bonusem w postaci ulatwien dla osob
      zaszczepionych.Przeciez to logiczne w czasie pandemii - gdy
      juz wiemy, ze wirus 'sam z siebie' nie zniknie a cudownego leku na ciezki
      przebieg covid-19 - jeszcze nie opracowano. Nie wiadomo tez
      kto po bezobjawowym lub skapoobjawowym zakazeniu koronawirusem
      bedzie mial powiklania a kto nie.

...........................................................................................................................

Czy jest sens wyjasniac, ze 'znakowanie' podczas okupacji
      Zydow zolta gwiazda nie mialo z tym nic wspolnego ?

I ze to porownanie jest hanbiace dla autora (Perly) ?

tete

• andrzejg Re: Solidaryzm spoleczny - szczepienia 10.05.21, 12:11
        Mam wątpliwości tete.
        Już dowiadywałem się, czy po dwóch szczepieniach będę zwolniony z testów przy przyjęciu do szpitala.
        Nie. Człowiek zaszczepiony może być nosicielem, tyle tylko że podobno jest uodporniony na chorobę. Z niejednym wirusem, czy bakteria tak jest. Weź nosicieli gronkowca.
        • t_ete Re: Solidaryzm spoleczny - szczepienia 10.05.21, 14:07
          andrzejg napisał:

> Mam wątpliwości tete.
          > Już dowiadywałem się, czy po dwóch szczepieniach będę zwolniony z testów przy p
          > rzyjęciu do szpitala.
          > Nie. Człowiek zaszczepiony może być nosicielem, tyle tylko że podobno jest uodp
          > orniony na chorobę. Z niejednym wirusem, czy bakteria tak jest. Weź nosicieli g
          > ronkowca.

Moim zdaniem to efekt 'informacyjnego bezwladu'.
          W grudniu 2020 - styczniu 2021 jeszcze dywagowano o tym czy szczepienie ogranicza
          transmisje wirusa... Najnowsze wyniki badan z Izraela dowodza, ze tak.

Mam nadzieje, ze wyniki naukowych badan dotra i do nas.
          Zreszta - gdyby udalo sie 'wyszczepic' wiekszosc populacji - sami
          zaobserwujemy minimalna transmisje wirusa - tak jak w Izraelu.
          Mysle, ze wtedy zmienia sie procedury obowiazujace w szpitalach.

Z gronkowcem jest 'troche' inaczej. Bezobjawowe nosicielstwo wrecz
          wymusza robienie badan w kierunku MRSA. Gdyby mozna bylo sie zaszczepic
          przeciw gronkowcowi - nie byloby problemu.

tete
      • perla_roztocza Re: Solidaryzm spoleczny - szczepienia 10.05.21, 12:32
        dzielisz tete ludzi na zaszczepionych i na niezaszczepionych.
        Niemcy dzielili ludzi na Aryjczyków i na Żydów.
        I na początku nie mieli zamiaru ich wymordować.
        Ludobójstwo to proces, który zaczyna się od drobnych dokuczliwości w stronę przyszłych ofiar.
        Było jakieś demolowanie sklepów, ograniczenia praw, wymuszanie emigracji, oznakowanie, potem umieszczenie w gettach i dopiero na początku 1942 roku na konferencji w Wannsee Niemcy postanowili całkowicie wymordować Żydów.
        Unia idzie tą samą drogą na końcu której będzie eksterminacja.
        I ty tete tego chcesz. Pozbyć się niezaszczepionych i świat stanie się piękny.
        Tak wiem, póki co nie chcesz nikogo mordować.
        Póki co właśnie...
        • kalllka Re: Solidaryzm spoleczny - szczepienia 10.05.21, 12:47
          Hmm, ja z tetowego postu zrozumiałam, ze i owszem dzieli ludzi ale na tych którzy chcą się szczepić i tych należy nagradzac. Jak nagradzac np paszportem, na którym twój temat stoi.

Domyślnie co prawda, ale daje ci zielone światło do kontynuowania dyskusji jakkolwiek...
          O to ci perl chodzi?
            • polski_francuz Help! 10.05.21, 13:05
              perla_roztocza napisał:

" chodzi o to, że tete ujawniła swoje nazistowskie ciągnoty właśnie."

Tête napisala, ze warto motywowac tych co sie szczepia. A ten i..ta analizuje, ze ma nazistowskie ciagaty.

Ludzie pomocy!

PF
              • perla_roztocza Re: Help! 10.05.21, 13:15
                polski_francuz napisał:

> Tête napisala, ze warto motywowac tych co sie szczepia. A ten i..ta analizuje,
                > ze ma nazistowskie ciagaty.

bo ma.
                Teraz nawołuje do segregacji ludzi i przywilejów dla zaszczepionych, a potem będzie optowała za budową komór gazowych czy strzałem w potylicę.
                To zawsze się tak zaczyna właśnie.
                • qwardian Re: Help! 10.05.21, 13:48
                  Ja nie mam problemu z tym, że Pani Tete mnie zamorduje i nie miałbym również gdyby zrobili to Niemcy, albo Sowieci. Za bardzo Perła przeceniasz długowieczność, przecież każdy z nas trafi na drugą stronę, istotne tylko, żeby nie w jednym worku..
                  • perla_roztocza Re: Help! 10.05.21, 14:10
                    qwardian napisał:

> Za bardzo Perła przeceniasz długowieczność
                    > , przecież każdy z nas trafi na drugą stronę, istotne tylko, żeby nie w jednym
                    > worku..

tu chodzi o podtrzymanie tradycji rodowych.
                    Chcę zejść jak moje dziady czyli prawidłowo w łóżku mając 90+.
                    W tym planie nie mieści się krwawa tete właśnie.

• kalllka Re: Solidaryzm spoleczny - szczepienia 10.05.21, 13:24
              Takie ciągoty do dzielenia ludzi, w domyśle na dobrych- naszych i złych-innych, są starsze niż , „nazistowskie”.
              ideolo stoi na polaryzacji postaw: zawsze działa gdy n-powtarzających... jest większa od zera.
              Mnie interesuje czy ciebie interesuje potencjał.. i dlatego pytałam o zrozumienie intencji, a nie zdalnie wysyłane impulsy
        • t_ete Kompromitujesz sie 10.05.21, 14:08
          perla_roztocza napisał:

> dzielisz tete ludzi na zaszczepionych i na niezaszczepionych.
          > Niemcy dzielili ludzi na Aryjczyków i na Żydów.
          > I na początku nie mieli zamiaru ich wymordować.
          > Ludobójstwo to proces, który zaczyna się od drobnych dokuczliwości w stronę prz
          > yszłych ofiar.
          > Było jakieś demolowanie sklepów, ograniczenia praw, wymuszanie emigracji, oznak
          > owanie, potem umieszczenie w gettach i dopiero na początku 1942 roku na konfere
          > ncji w Wannsee Niemcy postanowili całkowicie wymordować Żydów.
          > Unia idzie tą samą drogą na końcu której będzie eksterminacja.
          > I ty tete tego chcesz. Pozbyć się niezaszczepionych i świat stanie się piękny.
          > Tak wiem, póki co nie chcesz nikogo mordować.
          > Póki co właśnie...

Strasznie sie kompromitujesz.
          Rece opadaja.

tete
        • pikrat Re: Solidaryzm spoleczny - szczepienia 10.05.21, 19:58
          perla_roztocza napisał:

> dzielisz tete ludzi na zaszczepionych i na niezaszczepionych.
          > Niemcy dzielili ludzi na Aryjczyków i na Żydów.
          > I na początku nie mieli zamiaru ich wymordować.
          > Ludobójstwo to proces, który zaczyna się od drobnych dokuczliwości w stronę prz
          > yszłych ofiar.
          > Było jakieś demolowanie sklepów, ograniczenia praw, wymuszanie emigracji, oznak
          > owanie, potem umieszczenie w gettach i dopiero na początku 1942 roku na konfere
          > ncji w Wannsee Niemcy postanowili całkowicie wymordować Żydów.
          > Unia idzie tą samą drogą na końcu której będzie eksterminacja.
          > I ty tete tego chcesz. Pozbyć się niezaszczepionych i świat stanie się piękny.
          > Tak wiem, póki co nie chcesz nikogo mordować.
          > Póki co właśnie...

=============================
          Boże, co za dureń....
      • xiazeluka Re: Solidaryzm spoleczny - szczepienia 10.05.21, 13:23
        "Czy jest sens wyjasniac, ze 'znakowanie' podczas okupacji
        Zydow zolta gwiazda nie mialo z tym nic wspolnego ?"

Jest. Ponieważ ma wiele wspólnego. Żydzi, według Twoich kolegów nazistów, byli nosicielami tyfusu. W dodatku niezaszczepionymi.
      • sz0k Re: Solidaryzm spoleczny - szczepienia 10.05.21, 14:06
        t_ete napisała:

> Solidaryzm spoleczny nie jest 'lewackim' pomyslem.
        > Wrecz przeciwnie.
        >
        > Ma korzenie w wartosciach chrzescijanskich.

Panie tete raczyła uderzyć w cymbał "wartości chrześcijańskich". Szkoda tylko, że wybrzmiał on wyjątkowo fałszywie.

> 'Jeden drugiego brzemiona noście'.
        >
        > I tak jest ze szczepieniami, ktore sa jedyna szansa na to
        > by jak najmniej ludzi ucierpialo - w kazdym sensie,
        > nie tylko zdrowotnym.

Jedno małe słówko a jakże wielki ciężar gatunkowy za sobą niesie. Z wartościami chrześijańskimi to Pani tete ma na pewno wspólną wiarę. Szkoda tylko, że w przypadku Pani tete to jest wiara w cudowną moc szczepionki.

> Tak. Jestem 'za' bonusem w postaci ulatwien dla osob
        > zaszczepionych.Przeciez to logiczne w czasie pandemii - gdy
        > juz wiemy, ze wirus 'sam z siebie' nie zniknie a cudownego leku na ciezki
        > przebieg covid-19 - jeszcze nie opracowano. Nie wiadomo tez
        > kto po bezobjawowym lub skapoobjawowym zakazeniu koronawirusem
        > bedzie mial powiklania a kto nie.

Pani tete jest może agentem opłacanym przez firmy farmacuetyczne, czy to po prostu tak z głębokości kobiecego serduszka te mądrości?
        Teraz to już nie pozostaje nic innego jak tylko ogłosić konieczność corocznego szczepienia się na covid (przecież "zwykłą" szczepionkę na grypę trzeba odnawiać co roku to co dopiero tą na covid - ta którą z takim entuzjazmem przyjęła Pani tete i nie oszczędziła nam szczegółowej relacji - już jest pewnie nieaktualna) i pewne firmy mogą spać spokojnie do końca świata.

Jestem też niezmiernie ciekaw jak Pani tete wyobraża sobie koniec tej "pandemii"? Ani chybi jakaś Pani redaktor Pochanke czy inna Szczepkowska musi się pojawić pewnego pięknego poranka w telewizorze i ogłosić, że "Proszę państwa dzisiaj na świecie skończyła się pandemia covid-19"...
        • t_ete Re: Solidaryzm spoleczny - szczepienia 10.05.21, 15:16
          sz0k napisał:

> Panie tete raczyła uderzyć w cymbał "wartości chrześcijańskich". Szkoda tylko,
          > że wybrzmiał on wyjątkowo fałszywie.

Boli ?
          To i slusznie.
          Niech boli.

> Jedno małe słówko a jakże wielki ciężar gatunkowy za sobą niesie. Z wartościami
          > chrześijańskimi to Pani tete ma na pewno wspólną wiarę. Szkoda tylko, że w prz
          > ypadku Pani tete to jest wiara w cudowną moc szczepionki.

Mozesz nie wierzyc w to, ze koronawirus istnieje, ani w to, ze w niektorych przypadkach
          powoduje ciezka chorobe zwana covid 19 i w efekcie zgon. Mozesz rowniez nie wierzyc, ze
          szczepienia ograniczaja transmisje wirusa i chronia przed ciezkim przebiegiem
          covid 19 a wiec i chronia przed 'zejsciem'.

Fakty sa inne.

Szczepiac sie - chronisz siebie i tych, ktorzy zaszczepic sie nie moga.
          Milosc blizniego / solidaryzm spoleczny, nazwij to jak chcesz
          ale zaprzeczanie faktom nic nie da.

> Pani tete jest może agentem opłacanym przez firmy farmacuetyczne, czy to po pro
          > stu tak z głębokości kobiecego serduszka te mądrości?
          > Teraz to już nie pozostaje nic innego jak tylko ogłosić konieczność corocznego
          > szczepienia się na covid (przecież "zwykłą" szczepionkę na grypę trzeba odnawia
          > ć co roku to co dopiero tą na covid - ta którą z takim entuzjazmem przyjęła Pan
          > i tete i nie oszczędziła nam szczegółowej relacji - już jest pewnie nieaktualna
          > ) i pewne firmy mogą spać spokojnie do końca świata.

Firmy farmaceutyczne zarabiaja kolosalna kase.
          To oczywiste, ze tansza jest profilaktyka niz leczenie.
          A szczepienie to profilaktyka.
          Czy koncerny zarabiaja na szczepionkach ?
          Jasne, ze tak. Ale jeszcze wiecej zarabiaja na lekach.

Mnostwo zarabiaja koncerny farmaceutyczne na
          wydluzeniu zycia. Bo ten ostatni etap zywota czesto obfituje w
          roznorakie schorzenia. Kiedys smiertelne, dzisiaj mozliwe do
          leczenia. Ale to kosztuje.

Poza tym - Polacy 'zjadaja' parafarmaceutyki i suplementy diety na ok. 18 mld rocznie
          (same suplementy diety - 5 mld). W spozyciu lekow bez recepty jestesmy
          na drugim miejscu w Europie (zaraz za Francja).

Wydaje sie dziwne, ze 'przebijamy' w tym kraje wieksze i bogatsze
          ale takie sa fakty.

No to teraz proste dzialanie matematyczne : policz ile dostaly koncerny
          farmaceutyczne za szczepionki - a ile za leki receptowe, bezreceptowe, parafarmaceutyki
          i suplementy diety.

Drobne ulatwienie : w 2019 wartosc calego 'rynku farmaceutycznego' w Polsce
          wyniosla ponad 36 mld. Bez segmentu szpitalnego.

> Jestem też niezmiernie ciekaw jak Pani tete wyobraża sobie koniec tej "pandemii
          > "? Ani chybi jakaś Pani redaktor Pochanke czy inna Szczepkowska musi się pojawi
          > ć pewnego pięknego poranka w telewizorze i ogłosić, że "Proszę państwa dzisiaj
          > na świecie skończyła się pandemia covid-19"...

Nie.

Wyobrazam sobie, ze 'kiedys' - pomimo zluzowania zakazow/nakazow i powrotu
          do 'normalnego zycia' - ewentualne testy beda wykrywac coraz mniej zakazen.
          Procent wykrycia zakazen spadnie z dzisiejszych kilkunastu procent
          do max kilku w tzw. ogniskach zakazen, ktore beda szybko identyfikowane przez
          sluzby sanitarne. A zachorowania na pelnoobjawowy covid beda rzadkoscia.

Wtedy bedzie mozna powiedziec, ze odzyskalismy kontrole.

tete
          • sz0k Re: Solidaryzm spoleczny - szczepienia 10.05.21, 15:58
            t_ete napisała:

> Boli ?
            > To i slusznie.
            > Niech boli.

Powiedzenie mówi, że głupota nie boli, a już zwłaszcza cudza.

> Mozesz nie wierzyc w to, ze koronawirus istnieje, ani w to, ze w niektorych prz
            > ypadkach
            > powoduje ciezka chorobe zwana covid 19 i w efekcie zgon. Mozesz rowniez nie wie
            > rzyc, ze
            > szczepienia ograniczaja transmisje wirusa i chronia przed ciezkim przebiegiem
            > covid 19 a wiec i chronia przed 'zejsciem'.

Ciesze się, że ustaliliśmy że poruszamy się w sferze wiary.

> Fakty sa inne.

Słowo "fakty" zostało przy okazji medialnej hucpy związanej z covid-19 doszczętnie skompromitowane. Ustaliliśmy już, że poruszamy się w sferze wiary. To że Pani obudowuje sobie ją jakimiś cyferkami czy "badaniami naukowymi" i "wypowiedziami niezależnych ekspertów" nie zmienia jej charaketru.

> Szczepiac sie - chronisz siebie i tych, ktorzy zaszczepic sie nie moga.
            > Milosc blizniego / solidaryzm spoleczny, nazwij to jak chcesz
            > ale zaprzeczanie faktom nic nie da.

Możliwe, ale wcale nie pewne. Gdyby było pewne cóż stałoby na przeszkodzie aby to szczepienie zrobić obowiązkowym jak w przypadku jakiejś tam ospy, polio, czy innej różyczki? Nie robią bo ta szczepionka (podobnie jak ta na grypę) tej choroby nie likwiduje, dlatego muszą Panią karmić tymi głodnymi kwałkami o "ale przynajmniej lżej się przechodzi jak sie zachoruje"... ziew... Lżej albo ciężej to i teraz się przechodzi i bez żadnych szczepionek bo to zależy od pierdyliona innych rzeczy...

> > Pani tete jest może agentem opłacanym przez firmy farmacuetyczne, czy to

[cut - lanie wody]

> Drobne ulatwienie : w 2019 wartosc calego 'rynku farmaceutycznego' w Polsce
            > wyniosla ponad 36 mld. Bez segmentu szpitalnego.

Wnosząc po powyższym wylewie jednak agent, stąd nie muszę nawet się wysilać, Pani doskonale zna odpowiedź.

> Nie.
            >
            > Wyobrazam sobie, ze 'kiedys' - pomimo zluzowania zakazow/nakazow i powrotu
            > do 'normalnego zycia' - ewentualne testy beda wykrywac coraz mniej zakazen.
            > Procent wykrycia zakazen spadnie z dzisiejszych kilkunastu procent
            > do max kilku w tzw. ogniskach zakazen, ktore beda szybko identyfikowane przez
            > sluzby sanitarne. A zachorowania na pelnoobjawowy covid beda rzadkoscia.
            >
            > Wtedy bedzie mozna powiedziec, ze odzyskalismy kontrole.

smile))) O słodka naiwności, jakie to urocze. Przecież tu nie ma żadnych konkretów, coś spadnie, coś się zmniejszy, coś zwiększy. To jest wszystko względne i kompletnie nic nie znaczące. Pandemia będzie trwała tak długo jak będą to Pani wmawiali w mediach, liczby nie mają najmniejszego znaczenia. Mogą być 10 razy większe niż teraz a Pani może nawet słowa o tym nie usłyszeć i żadnej pandemii nie będzie, a mogą być 10 razy mniejsze i będzie panika trwała w najlepsze bo póki choć jeden chory jest to możemy wszyscy się zarazić i umrzeć!
            • t_ete Nie chce zanadto urazic ... 10.05.21, 20:12
              sz0k napisał:

> Ciesze się, że ustaliliśmy że poruszamy się w sferze wiary.

To Ty poruszasz sie 'w sferze wiary'. Ja nie mam na to wplywu.

> Słowo "fakty" zostało przy okazji medialnej hucpy związanej z covid-19 doszczęt
              > nie skompromitowane. Ustaliliśmy już, że poruszamy się w sferze wiary. To że Pa
              > ni obudowuje sobie ją jakimiś cyferkami czy "badaniami naukowymi" i "wypowiedzi
              > ami niezależnych ekspertów" nie zmienia jej charaketru.

Ustaliles, ze poruszasz sie 'w sferze wiary'.
              Swojej wiary.

Jesli fakty (tu -wyniki naukowych badan) sa inne niz to co
              na jakiejs (sobie tylko znanej) podstawie wysnules - tym gorzej
              dla faktow.

> Możliwe, ale wcale nie pewne. Gdyby było pewne cóż stałoby na przeszkodzie aby
              > to szczepienie zrobić obowiązkowym jak w przypadku jakiejś tam ospy, polio, czy
              > innej różyczki?

A jakie to ma znaczenie ?
              Wieloletnie doswiadczenia szczepionkowe nie robia wrazenia na
              antyszczepionkowych ruchach.
              Odpornosc populacyjna w przypadku chorob, ktore wspomniales
              to efekt b.wysokiego poziomu szczepien - rozny dla roznych chorob.
              W przypadku odry to az 95%. Gdy sie obniza - tak jak w Polsce w ciagu
              ostatnich kilku lat - ludzie choruja. Na odre.
              Tak, moga zachorowac takze osoby na odre kiedys zaszczepione bowiem
              niektore schorzenia powoduja utrate osiagnietej wczesniej
              dzieki szczepionce odpornosci.

Ale antyszczepionkowcy w to 'nie wierza'. I pozamiatane.

> Nie robią bo ta szczepionka (podobnie jak ta na grypę) tej cho
              > roby nie likwiduje, dlatego muszą Panią karmić tymi głodnymi kwałkami o "ale pr
              > zynajmniej lżej się przechodzi jak sie zachoruje"... ziew... Lżej albo ciężej t
              > o i teraz się przechodzi i bez żadnych szczepionek bo to zależy od pierdyliona
              > innych rzeczy...

Rok. Tyle maja doswiadczen z koronawirusem i covid19 - naukowcy.
              To nauka na 'zywym organizmie' z nieznana wczesniej choroba i
              jej nastepstwami.

Trzeba byc idiota by uznac, ze szczepionka 'likwiduje' chorobe.
              Daje odpornosc na wariant lub kilka wariantow wirusa.
              Ale z pewnoscia nie na 'cale zycie'.

> Wnosząc po powyższym wylewie jednak agent, stąd nie muszę nawet się wysilać, Pa
              > ni doskonale zna odpowiedź.

Przemowila przez Ciebie bezradnosc.
              Musialbys przyznac mi racje w sprawie udzialu szczepionek w
              zyskach koncernow farmaceutycznych - a tego nie zniesiesz wink

Mam tyle wspolnego z przemyslem farmaceutycznym co przecietny
              zjadacz lekow. Nawet mniej - bo staram sie ich jak najmniej spozywac.

> smile))) O słodka naiwności, jakie to urocze. Przecież tu nie ma żadnych konkretów
              > , coś spadnie, coś się zmniejszy, coś zwiększy. To jest wszystko względne i kom
              > pletnie nic nie znaczące.

Oczywiscie, ze sa konkrety. Wysoki poziom szczepien,
              niski, sladowy poziom zakazen oraz sprawne sluzby sanitarne.
              Nie wydaje mi sie by w Polsce nastapilo to szybko.
              Gdy zaszczepi sie zbyt malo ludzi, koronawirus bedzie sie
              ciagle 'tlil' i mutowal przy okazji.

> Pandemia będzie trwała tak długo jak będą to Pani wma
              > wiali w mediach, liczby nie mają najmniejszego znaczenia. Mogą być 10 razy więk
              > sze niż teraz a Pani może nawet słowa o tym nie usłyszeć i żadnej pandemii nie
              > będzie, a mogą być 10 razy mniejsze i będzie panika trwała w najlepsze bo póki
              > choć jeden chory jest to możemy wszyscy się zarazić i umrzeć!

Pytanie do antyszczepionkowcow :

- co mogloby was przekonac do szczepien ?
              - nic

tete
              • sz0k Re: Nie chce zanadto urazic ... 10.05.21, 23:20
                t_ete napisała:

> Jesli fakty (tu -wyniki naukowych badan) sa inne niz to co
                > na jakiejs (sobie tylko znanej) podstawie wysnules - tym gorzej
                > dla faktow.

I czego te wyniki badań naukowych dowodzą? Że lżej się covid przechodzi? Badania naukowe w medycynie są prowadzone dziesiątki lat żeby coś w ogóle ustalić a i to czasem bez pewności. Tu mamy do czynienia z ekspresowo opracowaną szczepionką i niecałym rokiem jej stosowania.

Upaja się Pani słowem "fakty", "fakty", jakby mnie to miało jakoś niesamowicie przerazić. Co innego pewne konkretne dane, czy badania, a co innego ich interpretacja, czy zaprzęganie na potrzeby takiej czy innej narracji. "Słońce świeci" to jest fakt co nie oznacza od razu, że mamy do czynienia z globalnym ociepleniem.
                Jedni pokażą takie badania a inni siakie i wyciągną z nich zupełnie inne wnioski. I każdy będzie się zapluwał o "faktach". Nasz Minister Zdrowia potrafił jednego dnia wyśmiewać maseczki i mówić, że one kompletnie przed niczym nie chronią, aby kolejnego dnia wmawiać wszystkim, że to najlepsza ochrona i każdy ma ją bezwzględnie stosować. I tak samo było ze wszystkim i to bynajmniej nie tylko u nas. W USA też miały miejsce, co chwila zmieniane, opowieści z mchu i paproci.

Ja z faktami, czy danymi nie dyskutuję bo nawet nie mam możliwości ich weryfikacji. Ja dyskutuję z wnioskami, które na ich podstawie są wyciągane, a co do których nie mam przekonania. Zacznijmy od podstaw - dane na temat zachorowalności i śmiertelności tego wirusa wcale nie upoważniają do tak masowej, globalnej histerii. A mimo to mamy z nią do czynienia i jest mi wmawiane, że dokładnie przeciwnie - te same dane dokładnie do takiej histerii upoważniają. Różnimy się więc diametralnie na poziomie samych fundamentów to co tu dopiero dyskutować o rzekomej "cudowności" szczepionki...

> Ale antyszczepionkowcy w to 'nie wierza'. I pozamiatane.

Nie wiem w co wierzą czy nie wierzą "antyszczepionkowcy". Faktem natomiast jest, że jest grupa szczepionek, która jest obowiązkowa i dzięki temu udało się objęte nią choroby niemal całkowicie wyeliminować. Czemu więc tamte mogą być obowiązkowe a ta nie? Czyżby jednak była jakaś doza niepewności? Nikt nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności? Może tamte jednak nieco dłużej były badane i stosowane?

> Rok. Tyle maja doswiadczen z koronawirusem i covid19 - naukowcy.
                > To nauka na 'zywym organizmie' z nieznana wczesniej choroba i
                > jej nastepstwami.

Rok to dużo czy mało czasu wg. Pani? To odpowiednia ilość czasu do przesądzania o genialności szczepionki na covid i stręczenia jej wszystkim?

> Trzeba byc idiota by uznac, ze szczepionka 'likwiduje' chorobe.
                > Daje odpornosc na wariant lub kilka wariantow wirusa.
                > Ale z pewnoscia nie na 'cale zycie'.

"Likwiduje" w sensie eliminuje z populacji w momencie przymusowego zaszczepienia wszystkich. Nie ma tej pewności w przypadku covida, czy co? Czemu nie ma przymusu szczepień na grypę? To przecież tak upierdliwa choroba, warto byłoby ją chyba wyeliminować, nie?

> Przemowila przez Ciebie bezradnosc.
                > Musialbys przyznac mi racje w sprawie udzialu szczepionek w
                > zyskach koncernow farmaceutycznych - a tego nie zniesiesz wink

Tete zlituj się... Przecież tu nie chodzi o porównywanie %-go udziału w odniesieniu do innych kategorii tylko o zastrzyk ekstra bonusowej, nigdy nie kończącej się kasy. Taki czy siaki lek może brać jakiś tam promil ludzi. Konieczność szczepienia ( i to najlepiej kilkoma dawkami co najmniej 2 razy w roku) - 8 mld ludzi to jest deal jakiego najbardziej łebski Żyd by nie wymyślił.

> Mam tyle wspolnego z przemyslem farmaceutycznym co przecietny
                > zjadacz lekow. Nawet mniej - bo staram sie ich jak najmniej spozywac.

To się chwali smile

> Oczywiscie, ze sa konkrety. Wysoki poziom szczepien,
                > niski, sladowy poziom zakazen oraz sprawne sluzby sanitarne.
                > Nie wydaje mi sie by w Polsce nastapilo to szybko.
                > Gdy zaszczepi sie zbyt malo ludzi, koronawirus bedzie sie
                > ciagle 'tlil' i mutowal przy okazji.

Ale to są nadal subiektywne ogólniki... Co to znaczy "śladowy"? Jaki to jest "wysoki poziom"? Nad "sprawnymi" to już nawet nie będę się pastwił... Kto to ma określać? Ilu ludzi powinno się zaszczepić żeby ciągle nie było "zbyt mało"? Przecież wystarczy jeden co przyjedzie z jakiegoś Timbuktu z "odmianą Kilimandżarską" i cała "zabawa" zaczyna się od nowa. Tak można w nieskończoność...

> Pytanie do antyszczepionkowcow :
                >
                > - co mogloby was przekonac do szczepien ?
                > - nic

Nie uważam się za antyszczepionkowca, ale po prostu nie widzę potrzeby się szczepić. Jeśli nie daje mi to pewności, że nie zarażę się jednym z pierdyliona mutacji wirusa i nie zachoruję, a tylko jakieś mgliste zapewnienia o "lżejszym przebiegu" to po co mam sobie wstrzykiwać te mikstury? A jeszcze przecież są jakieś tam nikłe szanse na powikłania po tej szczepionce. Rachunek zysków i strat moim zdaniem nie jest zdecydowanie przesądzający na którąś ze stron więc się wstrzymuję, tym bardziej jak zaraz mi każą kolejną przyjmować i kolejną ad nauseam... Na grypę początkowo też się szczepiłem (łuhu dają za darmo, czemu nie skorzystać!), ale po paru latach widząc, że nie ma żadnego znaczenia czy jestem zaszczepiony, czy nie (i tak chorowałem albo nie, bez większego związku), przestałem... i tak chyba od 10 lat się nie szczepiłem... Także... jak przymuszą to trzeba będzie, póki nie to nie...
        • pikrat Re: Solidaryzm spoleczny - szczepienia 10.05.21, 20:05
          sz0k napisał:

>
          > Pani tete jest może agentem opłacanym przez firmy farmacuetyczne, czy to po pro
          > stu tak z głębokości kobiecego serduszka te mądrości?
          > Teraz to już nie pozostaje nic innego jak tylko ogłosić konieczność corocznego
          > szczepienia się na covid (przecież "zwykłą" szczepionkę na grypę trzeba odnawia
          > ć co roku to co dopiero tą na covid - ta którą z takim entuzjazmem przyjęła Pan
          > i tete i nie oszczędziła nam szczegółowej relacji - już jest pewnie nieaktualna
          > ) i pewne firmy mogą spać spokojnie do końca świata.
          >
          > Jestem też niezmiernie ciekaw jak Pani tete wyobraża sobie koniec tej "pandemii
          > "? Ani chybi jakaś Pani redaktor Pochanke czy inna Szczepkowska musi się pojawi
          > ć pewnego pięknego poranka w telewizorze i ogłosić, że "Proszę państwa dzisiaj
          > na świecie skończyła się pandemia covid-19"...
          >
          ==========================
          Kolejny, beznadziejny wręcz, szokujący dureń.
    • oleg3 Najlepiej zaszczepiony kraj ma najwięcej zakażeń 10.05.21, 14:34
      Wyznawcom szczepionki pewnie umknęła poniższa wiadomość. Niech będzie podsumowaniem wątku.

Wyspiarskie państwo na Oceanie Indyjskim w pełni zaszczepiło 62 proc. swojej populacji - więcej niż Izrael. Mimo to nawrót infekcji zmusił rząd Seszeli do ponownego zamknięcia szkół i nałożenia innych ograniczeń.

Szczepienia zaczęły się w styczniu. Według licznika agencji Bloomberg do tej pory w pełni zaszczepiono 62,2 proc. kwalifikującej się populacji Seszeli. Dla porównania w Izraelu, kolejnym najlepiej zaszczepionym kraju, odsetek ten wynosi 55,9 proc.

Już 25 marca Seszele otworzyły się dla turystów. Bez konieczności kwarantanny i zaświadczeń o szczepieniu; wystarczał negatywny wynik testu PCR wykonanego krócej niż 72 godziny przed podróżą.

Radość nie trwała długo. W tym tygodniu Seszele odnotowały największą liczbę nowych przypadków koronawirusa w relacji do liczby mieszkańców. W ciągu tygodnia liczba zakażonych wzrosła z 612 do 1068 (dane z 3 maja).
      • benek231 A Du*a chcial wam kupic te chinszczyzne :O) 10.05.21, 15:20
        I patriotycznie wytruc polowe populacji. Choc wlasciwie powinni podawac tego chinskiego Sputnika wylacznie pisiorom - na czele z Du*a, oczywiscie.

--
      • t_ete To nie jest pelne podsumowanie 10.05.21, 15:48
        oleg3 napisał:

> Wyznawcom szczepionki pewnie umknęła poniższa wiadomość. Niech będzie podsumowa
        > niem wątku.
        >
        >
        > Wyspiarskie państwo na Oceanie Indyjskim w pełni zas
        > zczepiło 62 proc. swojej populacji - więcej niż Izrael. Mimo to nawrót infekcji
        > zmusił rząd Seszeli do ponownego zamknięcia szkół i nałożenia innych ogranicze
        > ń.

>
        > Szczepienia zaczęły się w styczniu. Według licznika agencji Bloomberg do tej po
        > ry w pełni zaszczepiono 62,2 proc. kwalifikującej się populacji Seszeli. Dla po
        > równania w Izraelu, kolejnym najlepiej zaszczepionym kraju, odsetek ten wynosi
        > 55,9 proc.
        >
        >
        > Już 25 marca Seszele otworzyły się dla turystów. Bez konieczności kwarantanny i
        > zaświadczeń o szczepieniu; wystarczał negatywny wynik testu PCR wykonanego kró
        > cej niż 72 godziny przed podróżą.
        >
        > Radość nie trwała długo. W tym tygodniu Seszele odnotowały największą liczbę no
        > wych przypadków koronawirusa w relacji do liczby mieszkańców. W ciągu tygodnia
        > liczba zakażonych wzrosła z 612 do 1068 (dane z 3 maja).

Na Seszelach ok. 60 % szczepiacych sie - przyjelo Sinopharm, pozostali otrzymali
        Covishield czyli produkowana w Indiach wersje AstraZeneca. Ogolnie zaszczepiono
        jedna dawka prawie 70 % populacji, ok. 60 % dwiema dawkami.

2/3 zakazonych koronawirusem to osoby niezaszczepione lub po jednej dawce ale
        1/3 to osoby zaszczepione dwiema dawkami.

Trwaja badania porownawcze zakazonych pacjentow - wczesniej niezaszczepionych,
        zaszczepionych Sinopharmem i Covishieldem. Sekwencjonowanie genomu, ciezkosc
        przebiegu choroby.

Sinopharm byl przez Chinczykow testowany na osobach 18-59. Czy jest rownie skuteczny
        w przypadku osob starszych ?

Czy na Seszelach szaleje wariant poludniowoafrykanski, ktory pojawil sie tam w lutym
        i czy to potwierdza mniejsza skutecznosc AstraZeneca w przypadku tej mutacji wirusa ?

Okaze sie.

Doswiadczenia z Wielkiej Brytanii (zaszczepiono 52 % pierwsza dawka) i z
        Izraela (zaszczepiono 62 % pierwsza dawka) pokazuja, ze zachorowania spadly
        tam o ponad 90 %.

Czy dzieki temu, ze zachowano tam scisly lockdown do czasu podania wiekszosci
        obywateli przynajmniei jednej dawki szczepionki i 'nie wpuszczono'
        innych groznych mutacji wirusa ?

.....................................................................................................................................................

Nie Oleg, na podsumowanie jest stanowczo zbyt wczesnie.

A nazywanie ludzi, ktorzy uwaznie sluchaja argumentow naukowcow i lekarzy
        - 'wyznawcami' - jest obrazliwe.

tete
          • t_ete Re: To nie jest pelne podsumowanie 10.05.21, 21:21
            oleg3 napisał:

> Wybranych naukowców i lekarzy, Tete. To nie jest obraźliwe. To opis.

Oleg - ale to przeciez Ty wybrales i zamiesciles tekst z wypowiedzia
            dr Jennifer Huang Bouey oraz uznales, ze jest
            'podsumowaniem' watku.

Info o Seszelach - gdzie mimo szczepien - nastapil wzrost zakazen.

Dla antyszczepionkowca to moze byc 'podsumowanie' czyli koniec dyskusji.
            'Szczepionki nie dzialaja, a nie mowilem ?'

Ale Ty chyba nie jestes antyszczepionkowcem ....?

Interesuja Cie chyba badania, wyjasnienie - co sie tam, na Seszelach, stalo ?

Chyba ....

Prof. Daniel Lucey - chyba z tego samego uniwersytetu co dr Jennifer Huang Bouey.

www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-na-swiecie,zaszczepiono-tam-prawie-70-proc--mieszkancow--a-liczba-zakazen-jest-rekordowa,artykul,07342864.html

tete
    • benek231 Perla to chodzaca kompromitacja, Tete :O) 10.05.21, 15:14
      Gdybym byl mieszkancem Czech czy Niemiec to nie zyczylbym sobie by wpuszczali do mojego kraju jakiegos niezaszczepionego Beduina z Roztocza, z kozami czy bez koz, i dlatego wlasnie popieralbym ten Covidowy Paszport. Podobnie jak testy poprzedzajace przekraczanie granic. Nie o to nawet chodzi, ze dodatkowo zarazil sie Perla hitlerowcami od Kretyna, a ci hitlerowcy nieustannie pokutuja teraz w ich tepych lbach. Chodzi tylko i wylacznie o zdrowie moje oraz moich najblizszych. Jak i o to, oczywiscie, by w moim kraju jak najszybciej skonczyla sie pandemia i zwiazane z nia ograniczenia. Jesli uwazaja glaby, ze to dyskryminacja to niech tak sobie uwazaja. Przejmuje sie nimi jak pijanym oskarzajacym policje o dyskryminowanie go poprzez ograniczanie prawa do prowadzenia pojazdow.
      Jak chamstwo nie chce to niech sie nie szczepi. W czym problem? I siedzi sobie w domu.

--
      • xiazeluka Re: Perla to chodzaca kompromitacja, Tete :O) 10.05.21, 17:07
        Kretynie52, zostałeś zapewne już zaszczepiony niczym bydło na farmie, ale nie oznacza to, że nie możesz się zarazić, a więc i zarażać innych. Jeśli chcesz zadbać o innych, to załóż swoją służbową gestapowską czapkę, na nią wiadro, następnie zejdź do piwnicy i się w niej zamuruj.
        • benek231 Kretyn to tez chodzaca kompromitacja, Tete :O) 10.05.21, 17:18
          kretynaluka napisała:

**
          Zgodnie z przewidywaniami hitlerowcy ciagle ci tupia we lbie, Kretyn.
          Najwyrazniej wprowadzili sie na stale, i odstawiaja defilady na tych waszych parteitagach, ty antydemokratyczne gowienko Putina.

--
        • benek231 Perla to chodzaca kompromitacja, Tete :O) 10.05.21, 19:50
          pierdła_z_krocza napisała:
          >
          > ale jak ja mogę cię zarazić Kretynie52 skoro ze względu na twój paskudny ryj ni
          > e dopuścił bym cię na 100 metrów w okolice posesji właśnie?

**
          Bardzo ladnie popisales sie, dziadku z lesnych ostepow, i niewatpliwie walnales poteznego kleksa, z wysilku. No ale ty juz jestes taki glupek a na takiego to nie poradzi sie nic. Bo mozna ci pluc w ten debilny pysk a ty i tak za chwile wstajesz bo, po prostu, jestes Wanka Wstanka radzieckiej produkcji. Cos co ruskie wojsko pozostawilo w Polsce w czasie wycofywania sie. Ruski agent jestes mlotku i pewnie nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy, ty antydemokratyczne gowno.

--
    • oleg3 Czy przeciwciała zwolnią ze szczepionki? 10.05.21, 16:03
      Mam takie pytanie do autorytetów. Czy osobnik nieszczepiony, u którego stwierdzono urzędowo przeciwciała ma szansę na paszport?

podroze.wprost.pl/10445482/paszporty-covidowe-na-wakacje-ursula-von-der-leyen-do-konca-maja-porozumienie.html

– Możemy realistycznie przyjmować, że porozumienie polityczne (dotyczące paszportów szczepień) będzie osiągnięte do końca tego miesiąca (maja). Pozwoli to na uruchomienie systemu, tak by ludzie mogli dysponować niepodrabialnym dowodem zaszczepienia lub negatywnego wyniku testu (...) lub obecności przeciwciał – oświadczyła szefowa KE. – Prace techniczne i prawne trwają, tak że system powinien działać w czerwcu – dodała.
    • t_ete Informacja prasowa 11.05.21, 00:21
      "Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, uruchomienie systemu "paszportów szczepionkowych", które będą wzajemnie uznawane przez państwa członkowskie UE, planowane jest na 25 czerwca.

Zgodnie z rozporządzeniem KE „paszporty” będą nieodpłatne. W Polsce będą wydawane przez Internetowe Konto Pacjenta i w usłudze mObywatel. Będą ważne 180 dni.

Uprawnieni do odbioru certyfikatów będą:

- wszyscy, którzy zaszczepili się przynajmniej jedną dawką preparatu dopuszczonego przez Europejską Agencję Leków (EMA): Pfizer, Moderna, AstraZeneca i Johnson&Johnson. Nie oznacza to jednak, że każde państwo członkowskie UE będzie honorowało taki certyfikat już od pierwszej dawki. Przed wyjazdem do danego kraju, warto się więc upewnić, czy jego władze akceptują przyjazd osób zaszczepionych jedną dawką. Certyfikaty będą wydawane po każdej z dawek z wyraźnym oznaczeniem fazy cyklu szczepienia

- osoby, które mają negatywny wynik testu na koronawirusa (PCR lub RAT)

- wszyscy, którzy mają pozytywny wynik testu PCR starszy niż 11 dni.

Jeśli ktoś przeszedł infekcję COVID-19 wcześniej niż sześć miesięcy temu, „paszport” nie zostanie mu wydany. Żeby się o niego ubiegać, musi dostać negatywny wynik testu lub się zaszczepić."

www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,27059584,na-wakacje-z-paszportem-covidowym-kto-kiedy-i-gdzie-bedzie.html
      • monalisa2016 Re: Informacja prasowa 11.05.21, 00:33
        t_ete napisała:

> "Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, uruchomienie systemu "paszportów szczep
        > ionkowych", które będą wzajemnie uznawane przez państwa członkowskie UE, planow
        > ane jest na 25 czerwca.

>
        > Zgodnie z rozporządzeniem KE „paszporty” będą nieodpłatne. W Polsce będą wyd
        > awane przez Internetowe Konto Pacjenta i w usłudze mObywatel. Będą ważne 180 dn
        > i.

>

Wazne 180 dni, co dalej? Nastepna dawka eliksiru "zycia"?smile
            • benek231 Re: Informacja prasowa 11.05.21, 07:49
              monalisa2016 napisał(a):

> Pytam sie grzecznie co dalej po uplywie 180 dni?
              > Skoro "!szczypawki" sa dobrowolne wiec zapytam sie po co ten absurdalny "paszport szczypawkowy"?

**
              Jak to po co!? Obywatele krajow europejskich nie chca wpuszczac antyszczeponkowcow, czyli ciebie, Monia, Kretyna, Perly, Sz0ka, Olga3, czy Institorisa. Najwyrazniej dyskryminuja jawne inkubatory wszelkich mozliwych nowych mutacji zarazy. Boja sie was i przed wami sie bronia. Wolno im.

--
            • kalllka Re: Informacja prasowa 11.05.21, 11:44
              Pnw Mo,
              w odpowiedzi i na pytanko z oryginalnego tematu; Rejestracja szczepionek, nie ludzi- dlatego „kod kreskowy” zawierający jej dane: typ ale i indywidualny numer+ nr. serii i co najważniejsze jej datę.
              Paszporty, jak paszporty są dokumentem podróży wiec tak jak przedstawiała je propozycja brytyjska, do elektronicznych werfikatorow danych, miałaby być doładowana info. dotyczaca szczepionki.
              Na mój ogląd propozycja paszportów+ ma na celu głównie udrożnienie podróżujących, jakkolwiek to brzmi, bezpiecznego i szybkiego tranzytu, nie nastawania na wolność.

Jak już wspomnialam,
              w UK, na podstawie całorocznej obserwacji statystyk, inaczej niż sadzono na początku, już weryfikuje się dane dot. wymaganej odporności z 60% społeczeństwa dorosłego, do ponad 80%,
              Naturalnym, ze wiedza o kowidzie o wirusach i w ogóle o naszym zdrowiu zmienia się- updatuje; dziaiaj wiemy o sobie więcej niż rok temu.. i wiemy, z cała pewnością, ze nie da się cofnąć czasu i cywilizacyjnych naleciałości zanieczyszczan i postępującej szybciej niż możliwości ludzkiego systemu immunologicznego, degradacji eco-systemu.. Dlatego i to w tak nie/zaawansowanej, jak na przeszłe doświadczenia pandemii sprzed 100 lat, szczepienia z DNA.
              Tym samym, bardzo prawdopodobnym, ze do zwykłego paszportu- weryfikacji elektronicznej doładowywany będą dane dot szczepien kowidowych , jak np.tych na malarie i ze będą obligatoryjne oraz powtarzalne.
              Możliwym tez, ze zasada będzie ze stosowane w swojej podst. jednorazowej wersji i obowiązkowe jak testy, będą dla podróżujących zawodowo, strefowo, lokalnie czyli unijnie np.

Jak, tak dynamicznie zmieniająca się sytuacja- nasze poczucie bezpieczeństwa, niezbywalnych dotąd praw, będzie procedowac prawna przestrzeń?
              Cóż, spróbujmy się dowiedzieć, może już dzisiaj i z przemowy, JM Queen Elizabeth II.
            • monalisa2016 Re: Informacja prasowa 12.05.21, 00:20
              monalisa2016 napisał(a):

> Pytam sie grzecznie co dalej po uplywie 180 dni?
              > Skoro "!szczypawki" sa dobrowolne wiec zapytam sie po co ten absurdalny "paszpo
              > rt szczypawkowy"?
              >

Probowalam Tete sprowokowac by objawila nam jej wiedze, pozycje w tym temcie, niestety jak slimak zwinela sie do swojego slimaczego domku.smile
    • wikul Re: unia wprowadza paszporty kowidowe 01.06.21, 16:05
      Twoje prymitywne i prostackie porównania nie zasługiwały by na uwagę gdyby polegały na prawdzie. Przede wszystkim to jest dokument dobrowolny i jak wiele certyfikatów i świadectw wydawanych w cywilizowanym świecie i nie wiąże się z noszeniem jakichkolwiek znaków. Nie chcesz nie musisz.
      Ja taki certyfikat mam bo może mi się przydać a tobie radzę żebyś poprosił swojego psychiatrę żeby ci wystawił świadectwo głupoty zwane Żółtymi albo Wariackimi Papierami. wsjp.pl/index.php?id_hasla=2485

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka