Dodaj do ulubionych

Balcerowicz: Trzeba przygotować listę hańby :O)

10.05.21, 17:10
Łajdacy muszą mieć świadomość, że będą rozliczeni

08.05.2021, 20:56

Jeżeli jest jakiś korzystny skutek reżimu Kaczyńskiego, to ujawnienie się ludzi podłych. Dlatego ciągle powtarzam: nazwiska. Trzeba przygotować listę największych łajdaków, którzy muszą mieć świadomość, że będą rozliczeni – mówi prof. Leszek Balcerowicz.
(...)
Szef NIK mówi, że wróciły czasy bolszewickie, bo reakcją na raport była inwigilacja jego syna przez CBA. „Kto się nie zgadza z władzą, może na podstawie pomówień być aresztowany i skazany” – twierdzi Marian Banaś.

– Dlatego ciągle powtarzam: nazwiska. Trzeba przygotować listę największych łajdaków, których należy rozliczyć i którzy muszą mieć świadomość, że będą rozliczeni.

Kto otwiera tę listę?

– Oczywiście Kaczyński, a obok Ziobro. Nie może być tak, że jest dobry car i źli bojarzy. Choć oczywiście – bojarzy są na niej również. Wszyscy, bez których ten projekt nie miałby szans zaistnieć, a którzy z powodów ideologicznych lub, co bardziej prawdopodobne, oportunistycznych zdecydowali się temu projektowi służyć: przede wszystkim Przyłębska, Święczkowski, Kamiński, Szydło, Jacek Kurski, członkowie pisowskiej KRS i osoby przez nich awansowane. Lista aktywistów wiernie służących tym na górze jest długa.

Powtarza pan, że nie należy nazywać państwa PiS państwem z tektury, bo „Przyłębska, Ziobro, Świeczkowski nie są z tektury. Policyjne pałki też nie”.

– Razi mnie, że głupi slogan żyje własnym życiem i fałszuje rzeczywistość. Generalnie reżim, który zaczyna od demokracji i stara się dojść do dyktatury, zawsze posługuje się trzema instrumentami. Po pierwsze, rozdawnictwem pieniędzy i stanowisk. Po drugie, propagandą i eliminacją wolnych mediów. Po trzecie, zastraszaniem. Czyli najkrócej mówiąc: przekupić, ogłupić, zastraszyć. PiS miało niebywały fart, że doszło do władzy, gdy gospodarka była rozkręcona i przyspieszyła dzięki ożywieniu w Unii oraz podwojeniu się liczby Ukraińców pracujących w Polsce. Nie ma nic gorszego niż „bad guys”, którzy mają „good luck”. Mieli co rozdawać. Teraz to się kończy, ale zobaczymy, jak propaganda pisowska będzie żerować na odbiciu się gospodarki po pandemii, bo co do tego, że będzie, nie mam wątpliwości. I do jakiego stopnia PiS z Ziobrą posuną się w zastraszaniu, który jest ostatecznym orężem pełzającego zamachu stanu.

Na ile ten zamach jest skuteczny?

– Nie trzeba być geniuszem, żeby wymyślić, w jaki sposób sparaliżować instytucje państwa prawa, żeby nie uderzało to jak obuchem. W Polsce skutecznie przećwiczyli to już komuniści na przełomie lat 1945-1950. Infiltracja. Kiedy obejmowali władzę po II wojnie światowej, infiltrowali, co się dało. Dawali swoich wszędzie, nawet do PPS. Co zrobiła ekipa Kaczyńskiego? Trybunał Konstytucyjny, prokuratura, KRS, atak na sądy. To znana recepta autokratów. Czasami dziwię się, że obserwatorzy uważają Kaczyńskiego za geniusza, podczas gdy miał on tylko niebywałe szczęście. Kilka razy znalazł się na marginesie polityki i kilka razy okoliczności okazały się dla niego niebywale sprzyjające. Raz, gdy premier Buzek powołał Lecha Kaczyńskiego na ministra sprawiedliwości i Jarosław zbudował na tym nową partię – PiS. I drugi raz, gdy obejmując władzę, trafiał na prosperity. To nie jest przejaw geniuszu, ale raczej szczęścia oraz sprytu i braku skrupułów. Większość dyktatorów nie była geniuszami, tylko ludźmi pozbawionymi zahamowań.

Skoro Kaczyński otwiera „listę hańby i zaniedbań”, za co przede wszystkim należy go rozliczyć? Od pół roku jest wicepremierem, więc podlega odpowiedzialności konstytucyjnej, ale wcześniej był zwykłym posłem.

– Umówmy się, że Trybunał Stanu to w jego przypadku minimum, śmieszna groźba w stosunku do tego, co zrobił Polsce. Prawnicy będą oczywiście wiedzieć lepiej, ale są artykuły kodeksu karnego dotyczące przekroczenia uprawnień. I trzeba je wszystkie, paragraf po paragrafie, skrupulatnie wykorzystać.

Sądzi pan, że Jarosław Kaczyński się tego boi?

– To człowiek, który wkroczył na drogę bez powrotu. Musiałby uznać zło, które uczynił, i wziąć za nie odpowiedzialność. Uznać, że czarne jest czarne. Nie zrobi tego, bo ludzie, którzy popełniają dużo zła, próbują to usprawiedliwiać. Weźmy skrajny przykład: przestępcy nazistowscy nie przyznawali się do zła, bo w ich mniemaniu czynili dobro. Nazistowscy lekarze pogłębiali wiedzę naukową, mordując ludzi. W przypadku reżimu Kaczyńskiego presja społeczna musi być skupiona na jego otoczeniu i aparacie, który wykorzystuje. Dyktatura bez aparatu represji nie ma zębów. Niedocenioną rolę odgrywa tu prokuratura Ziobry. Do tego dochodzą różnego rodzaju służby, ale one często działają na polecenie prokuratury.

Apelował pan niedawno, że „muszą być ujawnione nazwiska barbarzyńców wzorujących się na Putinie”.

– Jest hańbą, że prokuratorzy Ziobry, czyli tacy, którzy nie awansowaliby bez Ziobry, ścigają ludzi na rozkaz. Jeżeli oskarża się bez uzasadnienia lub z naciąganym uzasadnieniem, a potem dochodzenie trwa miesiącami czy latami i na koniec człowiek trafia do sądu, to jest to rażące pogwałcenie prawa i sprawiedliwości. To niszczenie życia ludzi przed procesem sądowym. Zdarzały się niestety nieuzasadnione oskarżenia i ciągnące się latami areszty przed PiS, ale tę patologię Ziobro wzmocnił i zwielokrotnił. Naruszył podstawę praworządności, jaką jest domniemanie niewinności. Co odróżnia cywilizację Zachodu od barbarzyństwa? To, że nie nazywa się przestępcami osób oskarżonych przez prokuraturę. (...)

www.newsweek.pl/polska/polityka/prof-leszek-balcerowicz-stworzmy-liste-hanby-pis-rozmowa/vy2gg4n
Ujawnianie lajdakow na tym forum rozpoczalem kilka lat temu. Cesze sie, ze Balcerowicz chwycil bluesa.


--
A czy jest ktos kto moze byc jednoczesnie zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, antymaseczkowcem, antyociepleniowcem, socjopata, katolickim fundamentalista-integrysta, oraz wrogiem praw kobiet?
Jak najbardziej moze gdyz jest to, po prostu, KretynLuka znany tez jako notoryczny XiaKretyn - plynne gowno w ludzkiej skorze. Ruski troll. To jeden z was, Najmilsi - to kazdy z was.
Obserwuj wątek
  • oleg3 Balcerowicz jak towarzysz Mauser 10.05.21, 18:15
   „Balcerowicz jak towarzysz Mauser. Co zrobicie, gdy mu się pogorszy?”

   Cytat
   Kiedyś zajmował się finansami, dziś badaniem dna, ale nie wiem czy taka interdyscyplinarność zasługuje na pochwałę. Niegdyś znany polityk i ekonomista Leszek Balcerowicz dziś poświęca się układaniu list swoich politycznych wrogów. Były wicepremier nie wyjaśnia tylko, czy wyroki zamierza wykonywać sam, czy też delegować to zadanie.


   Cytuję powyższą opinię z zażenowaniem. LB był moim nauczycielem. Odjechał! Nie mogę tego nie zauważyć. Będę go pamiętał jako młodego, błyskotliwego naukowca.
   • benek231 Balcerowicz to nie towarzysz Mauser :O) 10.05.21, 20:13
    W Polsce zbyt szybko skacza ludzie do konkluzji. Jeszcze nic nie wiedza a juz wiedza. Tak jak autor tego artykulu.
    Balcerowicz nie zacheca do pisania list proskrypcyjnych, lecz do "list pamieci" - dziwisz mu sie? Przeciez lamiacych konstytucje bezwzglednie nalezy postawic pod sad. Lamiacych prawo bezwzglednie nalezy postawic pod sad. Sukinsynow i bydlakow niszczacych zycie ludziom takze bezwzglednie nalezy postawic pod sad. Zlodziei publicznego grosza, takze tych kradnacych legalnie poprzez windowanie sobie pensji, nagrod, premii, i czego tylko, takze nalezy postawic pod sad. Czy to takie dziwne?
    Spoleczenstwo musi zdawac sobie sprawe z tego z kim ma do czynienia w takim Ziobro, Kaczynskim, Jacku Kurskim, Obajtku, Glapinskim, Dziwiszu, Jedraszewskim, R.Czarneckim, i wielu wielu innych. Tak jak kiedys wiedzialo spoleczenstwo kim naprawde sa czerwone kacyki.
    Czerwoni woleliby aby spoleczenstwo znalo wylacznie te oficjalna i podpicowana wersje ich portretow ale - takze moim zdaniem - lepiej, ze spoleczenstwo znalo te prawdziwa opowiesc o bydlakach u wladzy. Podobnie teraz. Co zrozumialys gdybys nie byl antydemokratycznym gownem.


    --
    A czy jest ktos kto moze byc jednoczesnie zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, antymaseczkowcem, antyociepleniowcem, socjopata, katolickim fundamentalista-integrysta, oraz wrogiem praw kobiet?
    Jak najbardziej moze gdyz jest to, po prostu, KretynLuka znany tez jako notoryczny XiaKretyn - plynne gowno w ludzkiej skorze. Ruski troll. To jeden z was, Najmilsi - to kazdy z was.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka