Dodaj do ulubionych

Brawo Duda! Brawo Glapiński!

21.05.21, 13:11
Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt ustawy dot. obowiązkowej akceptacji płatności gotówkowych. Prezydent zrobił to na wniosek prezesa NBP Adama Glapińskiego.


W praktyce obrotu gospodarczego, każda oferta zawarcia umowy sprzedaży lub świadczenia usług skierowana do ogółu będzie implikować możliwość dokonania zapłaty w formie bezgotówkowej bądź gotówkowej znakami pieniężnymi emitowanymi przez Narodowy Bank Polski – wyjaśniono.

Oznacza to, że każdy konsument na terenie kraju będzie mógł bezwarunkowo dokonać zapłaty za towar bądź usługę w gotówce. A każdy sprzedawca będzie zobowiązany do akceptacji takiej formy zapłaty.


Dwa wyjątki
Nakaz akceptacji gotówki nie będzie miał jednak zastosowania w przypadku działalności prowadzonej przez akceptanta w sieci internet, jeśli akceptant prowadzi działalność w miejscu bez obecności personelu, a także w trakcie imprezy masowej w rozumieniu ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych, jeśli akceptant zamieści stosowną informację w regulaminie tej imprezy.
Obserwuj wątek
    • qwardian Re: Brawo Duda! Brawo Glapiński! 21.05.21, 15:01
      Rozumiem ten ruch, ale poszedłbym krok dalej i wprowadził płynną walutą w złocie i srebrze, to jest nie kolekcjonerską, ale taką, która jest wewnętrznie wymienialna. Wiemy gdzie to wszystko podąża i powinno się chronić oszczędności. Teraz wszyscy uciekają w mieszkania, ale ten sposób się w końcu wyczerpie..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka