Dodaj do ulubionych

"Mamy durnia za prezydenta"

02.06.21, 13:38
Na wokandę łódzkiego Sądu Okręgowego wróciła sprawa 66-letniego mieszkańca Łowicza. Mężczyzna podczas wizyty Andrzeja Dudy w woj. łódzkim, która odbywała się w ramach kampanii prezydenckiej w 2020 r., miał obrazić głowę państwa. Powodem był transparent z cytatem z Lecha Wałęsy: Mamy durnia za prezydenta. Mieszkańcowi Łowicza grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", w lipcu 2020 r. Sąd Okręgowy w Łodzi orzekł, że mieszkaniec Łowicza Mirosław I. nie dopuścił się czynu zabronionego. Pod koniec stycznia 2021 r. Sąd Apelacyjny w Łodzi uchylił jednak wyrok pierwszej instancji. 1 czerwca sprawa ponownie trafiła na wokandę, a sąd postanowił utajnić jej przebieg. "Wyborcza" informuje, że o wyłączenie jawności sprawy nie wnosiła żadna ze stron.

Byłam przekonany, że zgodnie z wyrokiem sądu RP w sprawie obywatela Wałęsy, każdy ma prawo do publicznej wypowiedzi o treści "Mamy durnia za prezydenta".
Obserwuj wątek
      • benek231 Re: "Mamy durnia za prezydenta" 02.06.21, 17:53
        pikrat napisał:

> Olegu, czy wydaje mi się, że atakujesz pisowski porządek prawny? Co za odwaga.
        > Będziesz moim idolem.

**
        Skromnie i bez rozglosu rosnie nam tutaj samokrytyczny pisior - Oleg3

--
        A czy jest ktos kto moze byc jednoczesnie zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, antymaseczkowcem, antyociepleniowcem, socjopata, katolickim fundamentalista-integrysta, oraz wrogiem praw kobiet?
        Jak najbardziej moze gdyz jest to, po prostu, KretynLuka znany tez jako notoryczny XiaKretyn - plynne gowno w ludzkiej skorze. Ruski troll. To jeden z was, Najmilsi - to kazdy z was.
        • pikrat Re: "Mamy durnia za prezydenta" 02.06.21, 19:17
          Nie wiem kto gorszy - pisior czy kuńfederata. W każdym razie jako zwolennik opiekuńczości państwa nad słabszymi obywatelami bliższy mi PiS niż ci nowi, spragnieni władzy i związanych z władzą profitów.
          • benek231 Re: "Mamy durnia za prezydenta" 03.06.21, 16:17
            pikrat napisał:

> Nie wiem kto gorszy - pisior czy kuńfederata. W każdym razie jako zwolennik opi
            > ekuńczości państwa nad słabszymi obywatelami bliższy mi PiS niż ci nowi, spragn
            > ieni władzy i związanych z władzą profitów.

**
            Jako "zwolennik opiekuńczości państwa nad słabszymi obywatelami" masz ciagle wybor pomiedzy antydemokratycznym gownem (PiS i Konfederasci) a ktoryms z typowo lewicowych ugrupowan, ktore nie sa antydemokratyczne. Ba, takze Platforma jest w duzym stopniu socjalistyczna.

Z drugiej strony ciekawostka jest gdy taki np. Kretyn jest pisior choc calkiem niedawno gardlowal tu za prawami rynku i jaskiniowo liberalna ekonomia. Teraz wyglada na to, ze razem ze swym partyjnym kolega Olegiem3 jedynie ryli w ten sposob pod Platforma, ciagle wytykajac jej, ze jest za malo liberalna. Pisie przebierance, znaczy sie, przez dluzszy czas byli, przy czym ten drugi to nawet zadal sobie trud odgrzebana w googlach klasykow liberalnej ekonomii i ciale sie nimi podpieral. Taki mondrala.
            • xiazeluka Re: "Mamy durnia za prezydenta" 03.06.21, 18:15
              "ktoryms z typowo lewicowych ugrupowan, ktore nie sa antydemokratyczne. Ba, takze Platforma jest w duzym stopniu socjalistyczna."

Student politologii i demotfukratyzmu obwieścił niniejszym, że socjalizm jest demotfukratyczny, co - choć stoi w sprzeczności z logiką, faktami i nauką - jest bez wątpienia jego osobistym, ważnym wkładem w rozwój światowej psychiatrii.
            • pikrat Re: "Mamy durnia za prezydenta" 03.06.21, 20:43
              benek231 napisał:

Jako "zwolennik opiekuńczości państwa nad słabszymi obywatelami" masz ciagle wybor pomiedzy antydemokratycznym gownem (PiS i Konfederasci) a ktoryms z typowo lewicowych ugrupowan, ktore nie sa antydemokratyczne. Ba, takze Platforma jest w duzym stopniu socjalistyczna.
              =======================
              Platforma to moja partia. Moja w sensie sympatii. To na nich zawsze głosowałem. Niestety obecnie są w kryzysie przywództwa. Nie brak tam mądrych ludzi ale są to ludzie bez charyzmy.
              To ogromny kłopot bo trudno liczyć na jakąś sensowną koalicję, która byłaby w stanie odsunąć kłamców i złodziei od władzy.. GDYBY ZJEDNOCZYĆ CAŁĄ OPOZYCJĘ JAK TO UCZYNILI POLITYCY PEWNEGO MAŁEGO PAŃSTEWKA NA BLISKIM WSCHODZIE. Uczynili to by wreszcie odsunąc od władzy "umiłowanego przywódcę". A u nas z kim taki numer? Z Bosakiem i Ordo Luris?

Z drugiej strony ciekawostka jest gdy taki np. Kretyn jest pisior choc calkiem niedawno gardlowal tu za prawami rynku i jaskiniowo liberalna ekonomia. Teraz wyglada na to, ze razem ze swym partyjnym kolega Olegiem3 jedynie ryli w ten sposob pod Platforma, ciagle wytykajac jej, ze jest za malo liberalna. Pisie przebierance, znaczy sie, przez dluzszy czas byli, przy czym ten drugi to nawet zadal sobie trud odgrzebana w googlach klasykow liberalnej ekonomii i ciale sie nimi podpieral. Taki mondrala.
              =========================
              Kretyn prochu nie wymyśli. Bazuje na poglądzie, ze w ciemnym kraju należy stawiać na sojusz ołtarza z "tronem". Temu podporządkowali swoją politykę Konfederaci w nadziei, że ciemny lud po potknięciu się pisiorstwa z nich właśnie zrobi swoich idoli. Szanse mają niewielkie ale kto wie? Galopująca inflacja i związany z nią nieuchronny wzrost cen może tych religijnych oszustów rozłożyć na łopatki. Jedyny ratunek Kaczyński widzi w funduszach unijnych. To koło ratunkowe ale Ziobro robi co moze by do końca rozwalić trzecią władzę a wtedy być może kasa nie popłynie co jest raczej jednoznaczne z utratą władzy. Czas już na to najwyzszy bo zaczyna u nas zalatywać Białorusią.
    • felusiak1 Re: "Mamy durnia za prezydenta" 03.06.21, 05:35
      To bardzo interesujące podejście. W Polsce nie tylko konstytucja jest felerna ale też interpretacja prawa. Mamy durnia za prezydenta moim zdaniem nie nadaje się do sadu. Trudno doszukać się tu znieslawienia. Znieslawil prezydenta? Jakiego prezydenta? Prokurator musi udowadniać kogo obywatel Mirosław mial na mysli. Biedny prokurator.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka