Dodaj do ulubionych

Wybawiciel czy szarlatan?

03.06.21, 12:33
pensionpower.net/pl2tizer1?sid2=PL2&sid5={subid}
Pod powyższym linkiem jest "genialny" preparat na cukrzycę. Czy aby na pewno?
Ostatnio mnożą się nowe leki na brodawczaki, łuszczycę i inne. Wg sprzedawców są genialne i usuwają zdrowotne problemy w mig. Nie wierzę w te cudowne leki i dziwię się, że różne redakcje, w pogoni za zyskiem,
godzą się na zamieszczanie kłamliwych, wg mnie, zachęt do ich kupowania.
Czy istnieje sposób na postawienie tamy oszustom i szarlatanom w dorabianiu się na krzywdzie ludzkiej?
Obserwuj wątek
    • polski_francuz Do sadu! 04.06.21, 15:10
      pikrat napisał:

" Czy istnieje sposób na postawienie tamy oszustom i szarlatanom w dorabianiu się na krzywdzie ludzkiej?"

Jesli wierzyc Grishamowi, ten sposob to zlozenie sie na oplacenie adwokata, ktory zawalczy o "prawde" w sadzie. Jest tylko kilka "ale". Te najwazniejsze, ktore mi na mysle przychodza to: (i) sady w Polsce sa poddane turbulencjom politycznym i nie sadze by sadzily obiektywnie; (ii) lepiej miec wielu/(bardzo wielu) skladkowiczow by zlozyc skarge.

Skoro juz przy adwokatach jestesmy. Moze by sprobowac oskarzyc szefa partii opozycyjnej za wyzwiska w Sejmie. Za "zdradzieckie mordy" na ten przyklad. Cos czuje, ze by dostal wyrok i moze by go nawet wsadzili do ciupy?

To by byl wynik!

PF
            • polski_francuz Re: Ja sobie wypraszam! 04.06.21, 17:12
              qwardian napisał:

" Zamiast trzymać się siatki, lepiej nosić dwie laski zamiast jednej."

Duzo zalezy od wzrostu partnera. Mam dwoch, troche nizszych, na ktorych gra "przy siatce" jest skuteczna bronia. A nauczylem sie tak grac w latach 80-tych u Australopitekow.

Co do zdrowotnych efektow gry, to w rzeczy samej pandemia spowodowala, ze mniej chodze i niekiedy, nazajutrz po meczu puchnie mi kostka. Jak dzisiaj.

Jedynym skutecznym lekarstwem jest przlomotac komus. A wiec sei vorsichtig...

PF
              • qwardian Re: Ja sobie wypraszam! 04.06.21, 17:32
                Kangury mają krótkie rączki, ale kombinują jak mogą szybko przebierając nóżkami. Od momentu kontuzji łokcia dałem spokój z rakietą, dzisiaj ledwo dosięgam brody maszynką do golenia, ale nadal ostro walę w bokserski worek.
              • boomerang Re: Ja sobie wypraszam! 05.06.21, 01:22
                nauczylem sie tak grac w latach 80-tych u Australopitekow.

To musiała być siatkówka plażowa, bo tylko w taką siatkówkę gra się na Antypodach. W wykonaniu żeńskim jest to dużo ciekawsze.
        • boomerang Re: Do sadu! 05.06.21, 01:31
          Prokuratura nie tylko umorzyła śledztwo w sprawie tych słów. Stwierdziła też, że prezes PiS nie miał na myśli nikogo konkretnego.

A nawet gdyby miał, to w parlamencie mu wolno. Keating regularnie określał w parlamencie swojego przeciwnika Howarda mianem "parszywa larwa" i nikt mu za to nic nie zrobił, a Howard się tylko uśmiechał, udając że to nie plwociny, tylko deszcz pada.
      • boomerang Re: Do sadu! 05.06.21, 01:26
        Oskarżyć za wypowiedzi w parlamencie może tylko ktoś z mentalnością komucha, Rosjanin albo Chińczyk. Widzę że ty nigdy nie wyrosłeś z PRLu.
    • institoris2 slusznie pikrat podniesliscie ten wazki temat, 05.06.21, 00:30
      bo rzeczywiscie namnozylo sie ostatnimi czasy tych "genialnych" preparatow co niemiara, a zasypywana reklamami publika wydaje sie byc, w coraz wiekszym stopniu, bezbronna.
      Firmy z branzy medycznej, ze wymienie tu kilka, Pfizer, Astra Zeneka, Biontech, Johnson & Johnson dorabiaja sie bezwstydnie na ludzkiej krzywdzie.
      Wykazaliscie sie Pikrat rewolucyjna czujnoscia i to sie wam chwali.

pikrat napisał:

> Ostatnio mnożą się nowe leki na brodawczaki, łuszczycę i inne. Wg sprzedawców s
      > ą genialne i usuwają zdrowotne problemy w mig. Nie wierzę w te cudowne leki i d
      > ziwię się, że różne redakcje, w pogoni za zyskiem,
      > godzą się na zamieszczanie kłamliwych, wg mnie, zachęt do ich kupowania.
      > Czy istnieje sposób na postawienie tamy oszustom i szarlatanom w dorabianiu się
      > na krzywdzie ludzkiej?

• pikrat Re: slusznie pikrat podniesliscie ten wazki temat 06.06.21, 20:44
        Antyszczepionkowiec zabrał głos. Bądź pewien, że zareaguję klasycznym "a nie mówiłem?" kiedy będziesz pluł krwią z rozwalonych covidem płuc.
        Szkoda, ze zabrałeś głos obok tematu aby się popisać klasyczną, chrześcijańską i osobliwie katolicką miłością bliźniego. Czy wszyscy zwolennicy Końfederacji tacy są? Napisz. będziesz świetnym przykładem ostrzegającym przed pochopnym oddaniem głosu na Twoich idoli. Pewnie o to Ci chodzi, prawda?
    • t_ete Preparat .... 08.06.21, 01:05
      pikrat napisał:

> Pod powyższym linkiem jest "genialny" preparat na cukrzycę. Czy aby na pewno?
      > Ostatnio mnożą się nowe leki na brodawczaki, łuszczycę i inne. Wg sprzedawców s
      > ą genialne i usuwają zdrowotne problemy w mig. Nie wierzę w te cudowne leki i d
      > ziwię się, że różne redakcje, w pogoni za zyskiem,
      > godzą się na zamieszczanie kłamliwych, wg mnie, zachęt do ich kupowania.
      > Czy istnieje sposób na postawienie tamy oszustom i szarlatanom w dorabianiu się
      > na krzywdzie ludzkiej?

Preparat genialny, ktory jest ukrywany ....

Przez kogo ukrywany ? Oczywiscie przez wredne koncerny farmaceutyczne, ktore
      zeruja na ludzkim chorobowym nieszczesciu. Przez wrednych lekarzy, ktorzy sa
      'na pasku' koncernow farmaceutycznych. Oraz przez politykow, lobbystow,
      ktorzy sa przez koncerny farmaceutyczne sowicie oplacani.

To tekst dla okreslonego odbiorcy. Nieufnego, podejrzliwego, wietrzacego spiski.
      Predzej zje kawalek asfaltu zareklamowanego przez pania Basie ...

Tak. To jest specyficzny 'target'.

Piramidy finansowe, Amber Gold (banki 'ukrywaja', ze mozna zarobic na lokatach).
      Kremy redukujace zmarszczki w miesiac (firmy kosmetyczne 'ukrywaja' ten fakt).
      Srodki odchudzajace (zero wysilku, minus 15 kg - 'ukrywaja' przed wami, ze to mozliwe).

Zasada : 'ktos 'ukrywa' ale udalo nam sie dotrzec z informacja do ciebie - czuj sie
      wyrozniony, to jest 'poza systemem'. To doskonale dziala na wyobraznie.

Wyleczyc. Zarobic. Schudnac. Odmlodniec.

Marzenie ..............

wink

tete

• oleg3 Re: Ta ciemnota głosująca na PiS 08.06.21, 13:06
            Insi już ruszył temat. Oburzamy się, bo ktoś tam chce wyrwać z rynku miliony. Ci co wyrywają na ludzkiej naiwności miliardy są godni podziwu: mają za sobą naukę, media, opinię publiczną ... . Pogarda oświeconych w stosunku do naiwniaków bije po oczach. W rzeczy samej to ci oświeceni są najważniejszym rynkiem oszustów!

andrzejg napisał:

> Czy ktoś tu pisał o zakompleksionych wyborcach PiS?
            >
            > Pikrat przedstawił ogół zjawiska nie wkazując na konkretne media.
            > Czy tete wskazała na jakieś powiązania polityczne?
            >
            > Musisz wyleczyć się z antyPO.
            >
            > A.
            • andrzejg Re: Ta ciemnota głosująca na PiS 08.06.21, 13:26
              Chyba myślimy o dwóch różnych naiwnościach.

Koncerny farmaceutyczne to jedno, a anonimowi "doktorzy cudotwórcy" to drugie.
              Zauważyłeś, że w tych reklamach cudownych preparatów są zdjęcia i nazwiska lekarzy, którzy nie istnieją?

Porównywanie drenowania rynku przez firmy, które muszą mieć przeprowadzone testy i są wiarygodne, bo do sprawdzenia, z cwaniaczkami żerującymi na naiwności ludzkiej jest manipulacją.

A.
              • oleg3 Re: Ta ciemnota głosująca na PiS 08.06.21, 13:40
                andrzejg napisał:

> Chyba myślimy o dwóch różnych naiwnościach.

Naiwność jest jedna. Różne są tylko segmenty.
                Od lat nie oglądam telewizji i docierają do mnie raczej reklamy (źle)spersonalizowane. Pamiętam jednak, że na wszystko jest pigułka. Są nawet pigułki na pigułki. Przekaz jest taki: nic nie musisz robić tylko łyknąć pigułę i będzie cudownie. Wątroba przestanie ci dolegać, penis stanie (a nawet wydłuży), będziesz spać jak dziecko i ... .
                • oleg3 Trochę danych 08.06.21, 13:52
                  polemiki.pl/2020/10/12/jak-swieze-buleczki-i-kolorowe-zelki-suplementy-diety/
                  Nie od dziś wiadomo, że Polacy leki łykają jak świeże bułeczki, a suplementy jak kolorowe żelki… Polski rynek suplementów to studnia bez dna i prawdziwe Eldorado dla ich producentów. Niesłabnące zainteresowanie klientów jeszcze mocniej wpływa na budżety reklamowe firm farmaceutycznych, które aż 95% wydatków reklamowych przeznaczają na promocję suplementów i parafarmaceutyków.

Ile jest wart rynek suplementów w Polsce? Bagatela… 4,4 mld w 2017 roku i, jak podaje Polski Instytut Ekonomiczny, w niedługim czasie osiągnie 5 mld złotych.

Kapsułka na porost włosów, regenerację paznokci, plaster wspomagający odchudzanie czy pigułka na poprawę krążenia… Tysiące preparatów na rynku, które nie przeszły żadnej procedury, badań, testów jest dostępnych na wyciągnięcie ręki. Półki w marketach uginają się pod ciężarem coraz większej ilości kolorowych opakowań… Preparaty na każdą dolegliwość, bez recepty. Nic, tylko kupować!

„Nigdy więcej żmudnych treningów i głodówki!”
                  „Spalają tłuszcz w szalonym tempie”
                  „Nie wymagają ćwiczeń i restrykcyjnej diety”
                  I prawie zawsze są w mega promocji.

Przez 30 dni będę naklejać plasterki na ciało i zrzucę kilka kilogramów… No jak nie kupić? Ponoć tylko naturalne składniki. Jednak poza informacją, że bezpieczne dla zdrowia, nie ma żadnej szczegółowej informacji co do składu. Kilka trików reklamowych i biznes się kręci…

(…)
                  • t_ete Re: Trochę danych 08.06.21, 18:23
                    oleg3 napisał:

> Ile jest wart rynek suplementów w Polsce? Bagatela… 4,4 mld w 2017 roku i, jak
                    > podaje Polski Instytut Ekonomiczny, w niedługim czasie osiągnie 5 mld złotych.

Pisalam o tym wielokrotnie.

> Kapsułka na porost włosów, regenerację paznokci, plaster wspomagający odchudzan
                    > ie czy pigułka na poprawę krążenia… Tysiące preparatów na rynku, które nie p
                    > rzeszły żadnej procedury, badań, testów jest dostępnych na wyciągnięcie ręki

> ]. Półki w marketach uginają się pod ciężarem coraz większej ilości kolorowych
                    > opakowań… Preparaty na każdą dolegliwość, bez recepty. Nic, tylko kupować!

Otoz wlasnie. Naiwna wiara, ze pozadany efekt mozna osiagnac w krotkim czasie
                    i bez wysilku.

Dlatego napisalam : 'marzenie'.
                    Bo jest to sprzedaz 'marzen'.

A 'specjalny' preparat, ktorego nie dostaniesz ani w markecie, ani w aptece
                    ma dla niektorych osob dodatkowa, 'magiczna' wartosc.

> „Nigdy więcej żmudnych treningów i głodówki!”
                    > „Spalają tłuszcz w szalonym tempie”
                    > „Nie wymagają ćwiczeń i restrykcyjnej diety”
                    > I prawie zawsze są w mega promocji.

> Przez 30 dni będę naklejać plasterki na ciało i zrzucę kilka kilogramów… No jak
                    > nie kupić? Ponoć tylko naturalne składniki. Jednak poza informacją, że bezpiec
                    > zne dla zdrowia, nie ma żadnej szczegółowej informacji co do składu. Kilka trik
                    > ów reklamowych i biznes się kręci…

Przyznaj, ze zachecajace. Mozna jesc lody wiadrami - a plasterek 'pracuje' wink

tete
                    • pikrat Re: Trochę danych 08.06.21, 20:54
                      Nabrałem właśnie ochoty na lody. Mam truskawkowe. Dodam do nich odrobinę amaretto.
                      W kwestii wątku.... spodziewałem się, że napiszesz merytorycznie i się nie zawiodłem. Ponieważ w całej rozciągłości zgadzam się z tym co piszesz, pozwolisz, że nie będę polemizował. Mam ten sam problem co z Benkiem - nie umiem dyskutować z kimś kogo zdanie, w danej sprawie, podzielam.

smile
                      • t_ete Re: Trochę danych 08.06.21, 23:37
                        pikrat napisał:

> Nabrałem właśnie ochoty na lody. Mam truskawkowe. Dodam do nich odrobinę amaret
                        > to.
                        > W kwestii wątku.... spodziewałem się, że napiszesz merytorycznie i się nie zawi
                        > odłem. Ponieważ w całej rozciągłości zgadzam się z tym co piszesz, pozwolisz, ż
                        > e nie będę polemizował. Mam ten sam problem co z Benkiem - nie umiem dyskutować
                        > z kimś kogo zdanie, w danej sprawie, podzielam.

Czekoladowe i orzechowe. Z dodatkiem sorbetu malinowego.
                        Ale nie kupilam plasterka na chudniecie wiec mam przekichane ... smile

tete
            • t_ete Re: Ta ciemnota głosująca na PiS 08.06.21, 19:16
              oleg3 napisał:

> Insi już ruszył temat. Oburzamy się, bo ktoś tam chce wyrwać z rynku miliony.
              > Ci co wyrywają na ludzkiej naiwności miliardy są godni podziwu: mają za sobą na
              > ukę, media, opinię publiczną ... . Pogarda oświeconych w stosunku do naiwniakó
              > w bije po oczach. W rzeczy samej to ci oświeceni są najważniejszym rynkiem oszu
              > stów!

'Pogarda oswieconych' ?

Naciagacze z reguly gardza tymi, ktorych udaje sie 'namowic' na zakup, lokate pieniedzy itd.
              Zeruja na naiwnosci, checi zaspokojenia potrzeb, marzeniach ....
              I nie ma znaczenia czy to 'przewal' na tysiace czy na miliony. Mechanizm jest podobny.

Sprytni cynicy zawsze znajda odpowiednio naiwny 'target'.
              Poniewaz ludzie maja marzenia.
              A gdy ktos oferuje spelnienie marzenia
              - emocje glusza zdrowy rozsadek.

Skorzysta z tego mechanizmu 'deweloper', 'pseudobankier',
              sprzedawca garnkow, ktore 'same gotuja', producent 'genialnego specyfiku'
              na porost wlosow czy zwalczenie cukrzycy .... itd. itd.

tete

• pikrat Re: Ta ciemnota głosująca na PiS 08.06.21, 20:47
              oleg3 napisał:

Insi już ruszył temat. Oburzamy się, bo ktoś tam chce wyrwać z rynku miliony. Ci co wyrywają na ludzkiej naiwności miliardy są godni podziwu: mają za sobą naukę, media, opinię publiczną ... . Pogarda oświeconych w stosunku do naiwniaków bije po oczach. W rzeczy samej to ci oświeceni są najważniejszym rynkiem oszustów!

=========================
              Olegu, jakże nietrafiona wypowiedź. Ja napisałem o szarlatanach bogacących się na naiwności a może głębokiej wierze w skuteczność oferowanych "leków". To nie są specyfiki na trądzik młodzieńczy tylko, pozostańmy przy cukrzycy, leki które mają walczyć ze śmiertelną chorobą. Niestety insi jest ideologiem a nie politykiem a ideologie często odbierają ludziom rozum. No bo co można powiedzieć o człowieku, który zrównuje wiedzę naukową w kwestii szczepień do quasiwiedzy cwaniaków żerujących na nadziejach ludzi chorych?
          • t_ete Re: Ta ciemnota głosująca na PiS 08.06.21, 19:44
            andrzejg napisał:

> Czy tete wskazała na jakieś powiązania polityczne?
            >
            > Musisz wyleczyć się z antyPO.

Takie powiazania nie istnieja.

'Targetem' naciagaczy czy oszustow bywaja ludzie z roznych 'polek' ...
            Oferta jest 'dostosowana'. Naciagacze sa cwani.

Kobiety oszukuje sie na 'poprawe wizerunku', spragnionych podrozy
            na 'wakacje marzen', troskliwe panie domu - na 'kosmiczne garnki',
            chcacych sie wzbogacic - na 'superlokate' albo 'okazyjny zakup bitcoinow'.

Jasne, ze 'kosciolkowa babcie' latwiej zachecic do wyprawy do Lichenia
            (polaczonej z zakupem garnkow). Nie dosc, ze sama pojedzie - to jeszcze
            namowi ze trzy sasiadki. Darmowa wycieczka !

Klasyczna 'noga w drzwi' ...

Myslisz, ze nikt nie probowal na mnie tego mechanizmu ?
            Kiedys cyklicznie dzwonily pancie z ofertami spotkania 'z cateringiem' wink
            Wspaniala okazja ! Prezentacja garnkow/dywanow/itd.
            darmowe jedzenie, drobne prezenty ...

Jasne smile

tete

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka