Dodaj do ulubionych

To najlepsza publikacja Gazety Wyborczej..

14.06.21, 09:04

wpolityce.pl/media/554685-gw-sklada-hold-niemcom-nauczyli-nas-pisac-i-czytac
Długo im zabrało, żeby dojść do wniosków, które ja codziennie prezentuję. Faktycznie Niemcy uratowali naszą państwowość w XI wieku, kiedy z pomocą Bawarii Kazimierz Odnowiciel wskrzesił Polskę. Najlepszym polskim królem był August Mocny, a Hans Frank ostatecznie wyciągnął nas za uszy z bliskowschodniego bazaru w jakim tkwiliśmy przez 800 lat. Od tego doniosłego wydarzenia staliśmy się Europą..
Obserwuj wątek
    • oleg3 Re: To najlepsza publikacja Gazety Wyborczej.. 14.06.21, 16:12
      Tekst pierwotny (oryginalny) jest dla mnie niedostępny. Nie zamierzam też komentować Twoich opinii. Uwolniony od tych obowiązków dam komentarz.

      Niemcy od Wielkiego bezkrólewia do Bismarcka to pojęcie geograficzne. Przed Wielkim bezkrólewiem, ostatnia wojna polsko-niemiecka skończyła się hołdem lennym w Krzyszkowie. Epizod bez większych konsekwencji geopolitycznych. Później były jakieś wojny, ale już nie z Niemcami. Zwykle po obu stronach walczyli tutejsi używający języka niemieckiego, polskiego, czeskiego i innych tutejszych. Zresztą już za Chrobrego to też nie była kwesta świadomości narodowej i języka. To Prusy musiały zniszczyć Polskę dążąc do mocarstwowości. Geopolityka. Zniszczyły też Saksonię.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka