Dodaj do ulubionych

Konfederacja: jedyna merytoryczna opozycja

16.06.21, 09:46
Głosowanie na RPO w opinii pana posła Kuleszy:

nczas.com/2021/06/15/glosowal-na-lidie-staron-posel-konfederacji-wydal-oswiadczenie-tak-szczerze-w-dupie-to-mam/
Obserwuj wątek
  • pikrat Re: Konfederacja: jedyna merytoryczna opozycja 16.06.21, 11:06
   Po co Kuńfederatom właściwy człowiek na stanowisku rzecznika? To już lepiej parafianka. Przynajmniej będzie dbała o to by przyszli nasi panowie mieli w naturalny sposób dostawy siły roboczej. Dokonany przez Konfederację wybór to jeszcze jeden dowód na to, że boją się oni prawdziwego rzecznika nie zamierzając, podobnie jak PiS, przestrzegać niewygodnego prawa. Przy okazji zdobyli sympatię pisiorów na wypadek gdyby okazało się, że w najblizszych wyborach nie mają szans zostać wybrani, zawsze wtedy można liczyć na to, że trafią na listę PiSu. Na to samo, z resztą, liczy pewien rock'androllowiec, którego nazwiska z obrzydzenia tu nie wymienię.
   • benek231 Konfederacja - pekam ze smiechu na jej widok :O) 16.06.21, 17:57
    Zgadza sie, ta lajza Kukiz, Konfederasci, i pisiory - wlacznie z Kretynem - sa po jednych pieniadzach.

    Zgadza sie, jesli macie praworzadnosc, a szary czlowiek moze liczyc na ochrone prawna, to istotnie zaden RPO nie jest potrzebny, jak zauwazyl jakis srala-mondrala od Bosaka. Pytanie tylko czy macie? Bo nie tylko wedlug mnie nieciekawie to wyglada. A klero-faszysci byli juz o krok od podporzadkowania sobie takze sadownictwa, na modle wyuczona przez Kaczynskiego na WUMLu, wiec taki niezalezny RPO jak najbardziej mial sens, i udowodnil, ze ma.

    Najpierw pomagaja mendy Kaczynskiemu rozwalac praworzadnosc w Polsce, a nastepnie twierdza, ze nie jest potrzebna zadna instytucja chroniaca obywateli przed niepraworzadnym panstwem, udajac, ze w zakresie praworzadnosci wszystko jest porzadku.    pikrat napisał:

    > Po co Kuńfederatom właściwy człowiek na stanowisku rzecznika?
    • xiazeluka Re: Konfederacja - pekam ze smiechu na jej widok 16.06.21, 20:03
     Kretynie52, posłusznie skakałeś na krzywych nóżkach w takt gwizdka pisiorów, powielając ich kowidiańską propagandę, niszczenie gospodarki, więzi międzyludzkich, ochrony zdrowia, kagańcowanie i tak dalej. Tylko Konfederacja była przeciw temu szaleństwu, więc nie udawaj, iż nie jesteś kaczystowską onucą.
   • pikrat Re: Konfederacja: jedyna merytoryczna opozycja 16.06.21, 12:16
    perla_roztocza napisał:

    > a tak w ogóle to po kiego nam jakiś rzecznik?
    > Kolejna urzędnicza gęba do wykarmienia.
    > O ile się nie mylę to ten urząd stworzył nieboszczyk Jaruzelski, tak dla picu,
    > aby pokazać, że w Polsce jest fetysz Kretyna52 czyli demokracja właśnie.

    ==========================
    Roztoczański osioł wydalił jak wyżej. Po co niewolnikowi rzecznik? Rzecznik niewolników świadczyłby, że i niewolnik ma jakieś prawa. Roztoczański osioł zakłada, że to on będzie panem a nie niewolnikiem więc demokracja jest mu niepotrzebna. Te madrości posiadł po burzliwej debacie z sycylijczynami, które przeprowadził w doskonale sobie znanym lingua franca właśnie smile
    • perla_roztocza Re: Konfederacja: jedyna merytoryczna opozycja 16.06.21, 12:49
     xiazeluka napisała:

     > Jeśli już jakiś ma być, to taki, który przynajmniej będzie stawał po stronie lu
     > dzi w starciach z państwem. To właśnie wyłożył pan poseł Kulesza.

     może i tak, ale Lidka nie będzie miała poparcia senatu, a 15 lipca ta świnia Bodnar wyleci ze stołka i rzecznika nie będzie właśnie.
    • oleg3 Re: Konfederacja: jedyna merytoryczna opozycja 16.06.21, 12:54
     Wyłożył celnie. Byłem pod wrażeniem. Niestety nie dotyczy to całej Konfederacji. Nie zachowali się w tej sprawie jak zorganizowana grupa polityczna.

     xiazeluka napisała:

     > Jeśli już jakiś ma być, to taki, który przynajmniej będzie stawał po stronie lu
     > dzi w starciach z państwem. To właśnie wyłożył pan poseł Kulesza.
     >
     >
  • qwardian Konfederacja: bardzo merytoryczna wypowiedź: 16.06.21, 13:04
   „W tym pytaniu, wbrew pozorom, nie chodzi o to, że to były materiały środowisk LGBT – równie dobrze mogłyby to być materiały patriotyczne. Nie chodzi też o stosunek do art. 138 Kodeksu Wykroczeń, który zabraniał odmawiania wykonania usługi. Kluczowym aspektem tego pytania jest to czy Rzecznik Praw Obywatelskich powinien chronić obywateli przed mającymi monopol na przemoc instytucjami publicznymi, czy jednak powinien zastępować sądownictwo cywilne i mieszać się w spory na linii obywatel-obywatel” – stwierdził Kulesza.

   „Prof. Marcin Wiącek przy pytaniu o łódzkiego drukarza wykonał unik mówiąc, że temat się zdezaktualizował z uwagi na wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2019 roku uznający ten przepis za niezgodny z Konstytucją. Odkrył się jednak przy kolejnych pytaniach, gdzie bardzo obszernie wyjaśniał swoją wizję poszerzenia kompetencji RPO o sprawy związane ze sporami pomiędzy obywatelami. Taka koncepcja sprawiłaby, że zamiast bronić obywateli, urząd RPO stałby się kolejną opresyjną wobec arbitralnie wybranych grup obywateli instytucją publiczną. W takiej sytuacji równie dobrze można by było RPO zlikwidować” – dodał polityk Konfederacji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka