Dodaj do ulubionych

]Kurzy embrion "odczuwa ból". A ludzki?

17.06.21, 17:52
Niemieccy ustawodawcy zdecydowali, że od 2022 r. zabijanie piskląt płci męskiej będzie zabronione, ponieważ ich embriony są "wrażliwe na ból od siódmego dnia". Dlatego też gospodarstwa będą musiały stosować metody określania płci piskląt przed wykluciem, aby można je było usunąć.

David Engels z Uniwersytetu Brukselskiego sarkastycznie napisał na Twitterze: "Kiedy embrion kurzy cieszy się większą (ochroną życia – red.) niż embrion ludzki, wiesz, że dotarłeś do najlepszej Europy w historii"

dorzeczy.pl/swiat/188411/niemcy-zakaz-zabijania-pisklat-aborcja-nadal-legalna.html
Obserwuj wątek
    • benek231 Od kiedy przejmujesz sie kurzymi embrionami? :O) 17.06.21, 19:23
      Czy moze nagle przejales sie losem embrionow ludzkich, ktore powszechnie gotujes sie na miekko, oraz smazy w charakterze omletow?

**
      Prawo do aborcji jest Naturalnym Prawem kobiety i zaden religiancki swir, z Kretynem na czele, tego nie zmieni.

oleg3 napisał:
      >
      > David Engels z Uniwersytetu Brukselskiego sarkastycznie napisał na Twitterze: "
      > Kiedy embrion kurzy cieszy się większą (ochroną życia – red.) niż embrion lu
      > dzki, wiesz, że dotarłeś do najlepszej Europy w historii"
      • xiazeluka Re: Od kiedy przejmujesz sie kurzymi embrionami? 17.06.21, 23:09
        Prawo do mordowania dzieci jest prawem kobiety, zapewne także wówczas, gdy morduje małą kobietę, tak, Kretynie52?
        Relatywizowanie zabijania skończy się tym, że w niedalekiej przyszłości jakiś urzędas orzeknie, że Twoim Naturalnym Prawem jest dobrowolna przymusowa eutanazja i tyle. Nie masz szacunku do życia, nikt Twojego życia szanować nie będzie.
    • pikrat Re: ]Kurzy embrion "odczuwa ból". A ludzki? 17.06.21, 21:53
      Czy rzeczony David Engels napisał "coś" na czym się zna? Prowadził prace naukowe? Aby sobie odpowiedzieć na to pytanie musimy sprawdzić czym ten Engels się zajmuje, udajemy się zatem na kwerendę po internecie. Wynik? - okazuje się, że ów naukowiec jest..... UWAGA!!! - historykiem specjalizujacym się w historii starożytnej. Historyk czyli zupełnie tak jak nasz Gnida Dworska. Znaczy TEŻ zna się na wszystkim. Tego typu niedorzeczności przeczytać można, nie po raz pierwszy, na portalu Do Rzeczy. smile

Kiedyś czytałem coś o seksowaniu kurcząt. Nadmiar osobników płci męskiej jest niekorzystny z powodów oczywistych - nie znoszą jaj, mimo, ze je noszą wink
      Podobno młode ptaszki są bezboleśnie zabijanie jakimś gazem usypiającym.
      A teraz coś o niekonsekwencji redachtorów z Niedorzecznej. Piszą o bólu, który odczuwają EMBRIONY. Tymczasem embrionów się nie zabija a jakiś wrażliwiec pewnie pomylił embrion z żywą żółtą kulką. Łyknąłeś Oleg to zepsute jajo razem z zawartością. I jeszcze jedno zdanko do autora niedorzecznej informacji: czy zdarzyło Ci się zjeść jajo zapłodnione. Nie miałeś po tym fakcie wyrzutów sumienia?

smile
      • institoris2 i czego sie towarzyszu matol 17.06.21, 23:43
        wymadrzasz?

Bundestag uchwalił następującą ustawę:
        Artykuł 1 Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt.
        Ustawa o ochronie zwierząt opublikowana 18 maja 2006 r. (Federalny Dz.U. I s. 1206, 1313), ostatnio zmieniona art. 19 czerwca 2020 r. (Federalny Dz.U. I s. 1206, 1313) I s. 1328) zostaje zmieniona w następujący sposób:
        1. Po § 4b dodaje się § 4c w brzmieniu:
        „§ 4c Zabrania się
        1. zabijania piskląt płci męskiej rodzaju kurcząt domowych z linii hodowlanych przeznaczonych do niesienia jajek.
        2. od siódmego dnia inkubacji przeprowadzania zabiegów na jajach kurzych, majacych na celu ustalenie plci i usmiercanie zarodkow meskich.

Zdanie 1 pkt 1 nie ma zastosowania, jeżeli 1. uśmiercanie piskląt zostało przepisane lub zarządzone zgodnie z przepisami dotyczącymi zdrowia zwierząt lub jest konieczne w indywidualnych przypadkach ze względu na dobrostan zwierząt, 2. pisklęta, które nie mogą się wykluć, zostały uśmiercone.”2. do § 18 ust. 1 W pkt 6 dodaje się pkt 6a i 6b w brzmieniu: „6a. wbrew § 4c zdanie 1 numer 1 zabija pisklę, 6b. interweniuje z naruszeniem § 4c zdanie 1 pkt 2. „3. W § 21 dodaje się ust. 7 w brzmieniu:” (7) § 4c zdanie 1 pkt 1 stosuje się od dnia 1 stycznia 2022 r. Art. 4c zdanie 1 pkt 2 stosuje się od 1 stycznia 2024 r.”
        - 4 - Status przetwarzania: 9.08.2020 12:12 Artykuł 2 Wejście w życie Niniejsza ustawa wchodzi w życie następnego dnia po jej ogłoszeniu.

pikrat napisał:

> Czy rzeczony David Engels napisał "coś" na czym się zna? Prowadził prace naukow
        > e? Aby sobie odpowiedzieć na to pytanie musimy sprawdzić czym ten Engels się za
        > jmuje, udajemy się zatem na kwerendę po internecie. Wynik? - okazuje się, że ów
        > naukowiec jest..... UWAGA!!! - historykiem specjalizujacym się w historii star
        > ożytnej. Historyk czyli zupełnie tak jak nasz Gnida Dworska. Znaczy TEŻ zna się
        > na wszystkim. Tego typu niedorzeczności przeczytać można, nie po raz pierwszy,
        > na portalu Do Rzeczy. smile

czy ty debilny towarzyszu zajmujesz sie hodowla kur nosnych i dlatego wypowiadasz sie w temacie?
        • pikrat Re: i czego sie towarzyszu matol 18.06.21, 11:56
          institoris2 zadał pytanie:

> czy ty debilny towarzyszu zajmujesz sie hodowla kur nosnych i dlatego wypowiadasz sie w temacie?

==================

Nie, ale mam w rodzinie fermiarza. Czy to mnie upoważnia? wink Przy okazji, z pewnością niechcący, dokopałeś Olegowi Trzeciemu, który, jak to wynika z naszej wieloletniej znajomości RÓWNIEŻ nie zajmuje się wspomnianą hodowlą. Takoż samo xiazeluka nie prowadzi hodowli ale odezwał się w wątku. O Tobie nic nie wiem ale zakładam, posługując się elementarną logiką, że hodujesz z powodzeniem nioski. Cóż, praca jak każda inna. Trochę śmierdząca ale pecunia non olet.smile

Jak już zahaczyliśmy o logikę to warto wspomnieć o tym, że w mojej wypowiedzi nie było słowa o prawie niemieckim. Pewnie wydawało Ci się, że dyskutujesz z tym co napisałem. Nienawiść oślepia, stąd te wyzwiska: matołku, towarzyszu, debilu. Jakie to katolickie... aż do bólu.

Ach do czego prowadzi nienawiść.... skorzystałeś z okazji, by dowalić komuś, kto ma szczęście różnić się od Ciebie poglądami a kiedy nienawidzisz, natychmiast tracisz rozum. Mam nadzieję, że uczucie wstydu nie jest Ci obce.
          • institoris2 napisaliscie towarzyszu matol 18.06.21, 12:46
            ponizsze:

"Czy rzeczony David Engels napisał "coś" na czym się zna? Prowadził prace naukowe? Aby sobie odpowiedzieć na to pytanie musimy sprawdzić czym ten Engels się zajmuje, udajemy się zatem na kwerendę po internecie. Wynik? - okazuje się, że ów naukowiec jest..... UWAGA!!! - historykiem specjalizujacym się w historii starożytnej. Historyk czyli zupełnie tak jak nasz Gnida Dworska. Znaczy TEŻ zna się na wszystkim."

czym sie skompromitowaliscie jako dyskutant.
            Zapomnialem dodac, ze podle waszej logiki, poslowie do Bundestagu to jak jeden hodowcy kur, a co za tym idzie, eksperci w tej dziedzinie.

pikrat napisał:

>
            > Nie, ale mam w rodzinie fermiarza. Czy to mnie upoważnia? wink Przy okazji, z pe
            > wnością niechcący, dokopałeś Olegowi Trzeciemu, który, jak to wynika z naszej w
            > ieloletniej znajomości RÓWNIEŻ nie zajmuje się wspomnianą hodowlą. Takoż samo x
            > iazeluka nie prowadzi hodowli ale odezwał się w wątku. O Tobie nic nie wiem ale
            > zakładam, posługując się elementarną logiką, że hodujesz z powodzeniem nioski.
            > Cóż, praca jak każda inna. Trochę śmierdząca ale pecunia non olet.smile
            >
            > Jak już zahaczyliśmy o logikę to warto wspomnieć o tym, że w mojej wypowiedzi n
            > ie było słowa o prawie niemieckim. Pewnie wydawało Ci się, że dyskutujesz z tym
            > co napisałem. Nienawiść oślepia, stąd te wyzwiska: matołku, towarzyszu, debilu
            > . Jakie to katolickie... aż do bólu.
            >
            > Ach do czego prowadzi nienawiść.... skorzystałeś z okazji, by dowalić komuś, kt
            > o ma szczęście różnić się od Ciebie poglądami a kiedy nienawidzisz, natychmiast
            > tracisz rozum. Mam nadzieję, że uczucie wstydu nie jest Ci obce.
            >
            • pikrat Re: napisaliscie towarzyszu matol 18.06.21, 13:18
              ponizsze:

"Czy rzeczony David Engels napisał "coś" na czym się zna? Prowadził prace naukowe? Aby sobie odpowiedzieć na to pytanie musimy sprawdzić czym ten Engels się zajmuje, udajemy się zatem na kwerendę po internecie. Wynik? - okazuje się, że ów naukowiec jest..... UWAGA!!! - historykiem specjalizujacym się w historii starożytnej. Historyk czyli zupełnie tak jak nasz Gnida Dworska. Znaczy TEŻ zna się na wszystkim."

czym sie skompromitowaliscie jako dyskutant.
              ================
              My? Widzisz mnie jako dwóch? Rozdwojenie jaźni...

Zapomnialem dodac, ze podle waszej logiki, poslowie do Bundestagu to jak jeden hodowcy kur, a co za tym idzie, eksperci w tej dziedzinie.
              ====================
              Być może nie tylko o tym zapomniałeś. Z pewnością zapomniałeś o tym, że nie powoływałem się na przepisy niemieckie o czym w poprzednim poście wspomniałem.
              A co napiszesz o "logice" pytania o moje prawo do wypowiadania się skoro nie jestem hodowcą?
              Ale piszesz, że to ja się skompromitowałem. Twoje rude prawo smile
              Może zacznij myśleć po polsku?
          • oleg3 Pikrat skup się 18.06.21, 13:02
            i odpowiedz na proste pytanie. Jeżeli kurze embriony odczuwają ból , to dlaczego bólu nie odczuwają ludzie embriony?

> Przy okazji, z pewnością niechcący, dokopałeś Olegowi Trzeciemu,
            • pikrat Re: Pikrat skup się 18.06.21, 13:32
              oleg3 napisał:

> i odpowiedz na proste pytanie. Jeżeli kurze embriony odczuwają ból , to dlacze
              > go bólu nie odczuwają ludzie embriony?
              >
              >
              > > Przy okazji, z pewnością niechcący, dokopałeś Olegowi Trzeciemu,
              >
              ========================
              Nie wiem tego czy kurze embriony (w jajku?) odczuwają ból. Myślę, że wzmiankowany historyk napisał bzdurę, którą łyknąłeś by nawiązać do bliskiego Tobie problemu aborcji. Do tej pory problem aborcji był dyskutowany ze względów moralnych a nie anestezjologicznych. Myślę, że bardziej chodzi tu o żywe ptaszki ale problem zdaje się wydumany choć żywy w naszym zniewieściałym społeczeństwie. Wyobraźmy sobie włok pełny ryby, często kilka ton, która jeszcze żywa trafia do maszyn odgławiających, usuwających wnętrzności, filetujących i innych. Zastosuj teraz do tych morskich ryb przepisy o humanitarnym zabijaniu karpia...
              Absurdalne?
              • oleg3 Re: Pikrat skup się 18.06.21, 13:42
                > Nie wiem tego czy kurze embriony (w jajku?) odczuwają ból. Myślę, że wzmiankowany historyk napisał bzdurę,

Pikrat. Sprawdź fakty. "Wzmiankowany historyk" dał komentarz do niemieckiej ustawy, która chroni kurze embriony (z uzasadnieniem, że odczuwają ból) w większym stopniu niż ludzkie embriony. To naprawdę proste. Wystarczy odrobina skupienia.
                • qwardian Re: Pikrat skup się 18.06.21, 13:53
                  oleg3 napisał:

> Pikrat. Sprawdź fakty. "Wzmiankowany historyk" dał komentarz do niemieckiej ust
                  > awy, która chroni kurze embriony (z uzasadnieniem, że odczuwają ból) w większ
                  > ym stopniu niż ludzkie embriony.

Tutaj muszę zgodzić się z Mateuszem, że pod semickim skalpelem katolickie dziecko poczęte cierpi bardziej, niż te kurczaczki..
              • benek231 Pikrat skup się 20.06.21, 08:29
                pikrat napisał:

Myślę, że wzmiankowany historyk napisał bzdurę, którą łyknąłeś by nawiązać do bliskiego Tobie problemu aborcji.

**
                Dokladnie to. Ale niepotrzebnie zaczal rozkrecac temat gdyz obowiazkiem religianckich swirow, na czele z Kretynem, jest teraz unikanie tematu aborcji. Czarna banda narzucila swoje zakazy wiec woli aby ten temat nie byl juz poruszany w dyskusjach. Zaklepane i tak ma byc, a mowienie o tym jest niezdrowe i potencjalnie bardzo klopotliwe. Zauwazyles zaewne jak Kretyn spasowal z zainteresowaniem tematem aborcji.
                Ale my bedziemy o tym mowic i bedziemy podnosic koniecznosc zniesienia ograniczen Naturalnego Prawa kobiet, chocby Kretyn z Jedraszewskim mieli zesrac sie ze zlosci.
        • pikrat Re: ]Kurzy embrion "odczuwa ból". A ludzk 18.06.21, 12:04
          qwardian napisał:

> [i]pikrat napisał:
          >
          > > Podobno młode ptaszki są bezboleśnie zabijanie jakimś gazem usypiającym.[
          > /i]
          >
          > Gdyby Adolf wpadł na taki pomysł to by wygrał wojnę.
          >

====================
          Są gdzieś granice nieprzyzwoitości a ty je dawno przekroczyłeś. Adolf wpadł na ten pomysł i miliony ludzi umierały w męczarniach. Jak możesz zbrodnię ludobójstwa traktować z taką lekkością. Budzi to mój stanowczy sprzeciw.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka