Dodaj do ulubionych

Socjalistyczne problemy socjalistycznego rządu

29.06.21, 09:53
Co jest największym utrapieniem reżimu warszawskiego? Otóż władzom okupacyjnym przeszkadza, że w niedzielę da się tu i ówdzie kupić kiełbasę, musztardę i wykałaczki:

next.gazeta.pl/next/7,151003,27265021,pis-chce-skonczyc-z-obchodzeniem-zakazu-handlu-jeszcze-w-wakacje.html#s=BoxOpImg5
Zamiast znieść socjalistyczno-totalitarny zakaz pracy w niedziele, towarzysze nie ustają w wysiłkach, by zrobić z Polaków dziadów uzależnionych od państwowych zasiłków. Przy okazji pokazują, jaki mają stosunek do ogółu: nakaz, groźba, bezwzględne posłuszeństwo. Konkretnie chodzi o sposób wprowadzania zarządzeń: nie da się po prostu zaapelować do społeczeństwa, by wykonało czynności oczekiwane przez reżim, a jeśli się komuś zapomni, to uprzejmie przypomnieć o zarządzonym przymusie - nie, musi być warczący rozkaz, a dla opornych groźba grzywny czy odsiadki. Najnowsze dwa przykłady: spis powszechny oraz obowiązkowa deklaracja o źródłach energii w domu: macie, raby, czas do XX, a jak nie zdążycie/zapomnicie/niewłaściwie zrobicie mamy dla was 5000 PLN kary albo i ciemny loch w towarzystwie złodziei i gwałcicieli. A propos, PT towarzystwo słyszało o tym drugim "obowiązku"?
Obserwuj wątek
  • pikrat Re: Socjalistyczne problemy socjalistycznego rząd 29.06.21, 10:46
   zazieluka napisała:

   Zamiast znieść socjalistyczno-totalitarny zakaz pracy w niedziele, towarzysze nie ustają w wysiłkach, by zrobić z Polaków dziadów uzależnionych od państwowych zasiłków.

   =====================
   Zakaz handlu w niedzielę wynika wprost z Przykazań. Tych samych na podstawie których walczysz z aborcją. Cóż za brak konsekwencji. Uważaj bo cię Ordo luris oskarży o kwestionowanie Przykazań co może niektórych obrażać.
  • oleg3 Re: Socjalistyczne problemy socjalistycznego rząd 29.06.21, 16:10
   > obowiązkowa deklaracja o źródłach energii w domu
   > A propos, PT towarzystwo słyszało o tym drugim "obowiązku"?

   Ja nie tyle słyszałem co czytałem. To mnie wcale nie dziwi. Ja stary jestem. Pamiętam za średniego Gomułki inspekcje sprawdzające ilość odbiorników energii elektrycznej. Przez wieś szła fala: chowajcie lampki. Można było mieć - powiedzmy - 5 gniazdek, ale tylko 1 lampkę.
   • xiazeluka Re: Przeciez to twoj socjalistyczny rząd, Kretyn 29.06.21, 22:56
    Oczywiście, że są większe rzeczy: Nowy Socjalistyczny Ład, ponowne próby rozbrojenia niedobitków uzbrojonych Polaków, kapitulacja przed Mumią Jewropiejską w zakresie suwerenności i ekoterroryzmu... Kretynie52, my, wolnościowcy, jesteśmy merytorycznymi krytykami Populizmu i Socjalizmu, Ty jedynie drzesz niekontrolowanie japę, wywrzaskując pozbawione treści i sensu obelgi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka