Dodaj do ulubionych

"Dość państwa narodowo-wyznaniowego!" :O)

04.07.21, 09:18
Demonstracja na placu Zamkowym

Tomasz Urzykowski
3 lipca 2021 | 18:18


"Polska laicka, nie katolicka!", "Dość konkordatu, nie chcemy szariatu!" - skandowali uczestnicy protestu przeciwko związkowi państwa PiS z Kościołem katolickim.

Demonstrację zorganizował Cień Mgły, oddolne wsparcie Strajku Kobiet. Uczestnicy otoczyli kolumnę Zygmunta. Przynieśli tęczowe flagi, plakaty przedstawiające ukrzyżowaną kobietę oraz transparenty z hasłami: "Miłość nie jest grzechem" i "Kościół kat". Rozwinęli banery z "10 przykazaniami dla księży i biskupów".

- Nie będziesz gwałcił i molestował dzieci ani tuszował przestępstw pedofilskich. Nie będziesz szczuł i prześladował osób LGBT ani propagował homofobii z ambony i na lekcjach religii. Nie będziesz skazywał kobiety na tortury, wpływając na rząd wzywaniem do zakazania aborcji. Nie będziesz kierował się chciwością, żerując na wiernych, żyjąc w luksusie, prowadząc gigantyczne biznesy jak Radio Maryja i Telewizja Trwam. Nie będziesz blokował edukacji seksualnej w szkołach, wmawiając rodzicom dzieci, że jest niemoralna - odczytywał na głos kolejne "przykazania" jeden z protestujących.

Protest na pl. Zamkowym. "Gdzie jest Kaja Godek?"
- Zniewolenie każdego zaczyna się w kościele - powiedziała Beata z błyskawicą Strajku Kobiet na koszulce. - W Kanadzie płoną kolejne kościoły. Odnaleziono dwa dni temu jeszcze jeden masowy grób dzieci - gwałconych, torturowanych, głodzonych, później zamordowanych przez księży, zakonnice i katechetów. Kanadyjczycy wpadli w furię. Tego tsunami nie da się zatrzymać. Świat nie zapomni. Niestety, w zabetonowanych mentalnie krajach, takich jak Polska, przed tą falą oświecenia i złości ludzie oczywiście będą się bronić. Ale ich średniowieczna mentalność zostanie kiedyś zmyta prawdą. Spójrzcie dzisiaj, jak cichy jest Kaczyński, jak cichy jest Bosak, jak cicha jest Kaja Godek. Gdzie ona dzisiaj jest, obrończyni życia poczętego? Wreszcie, jacy cisi są hierarchowie. Nikt nic nie mówi o zamordowanych dzieciach.

Protest na pl. Zamkowym. Babcia Kasia o Ordo Iuris
- To spotkanie zostało zorganizowane, by zaprotestować przeciwko związkom państwa i Kościoła rzymskokatolickiego. Te związki są niestety bardzo silne i to nie od teraz. W ostatnich latach dzieją się straszne rzeczy na tym styku. Państwo polskie zaprosiło do nas organizację Ordo Iuris, która się rozpanoszyło i sieje nienawiść. Ordo Iuris to jest również Fundacja św. Piotra Skargi, to są Żołnierze Chrystusa, Straż Kościelna, Wojownicy Maryi i tym podobne wypączkowane grupy młodych ludzi, którzy postanowili zniszczyć świecą Polskę - powiedziała uczestnicząca w demonstracji Babcia Kasia. Ostrzegła: - Kobiety już teraz są na straconej pozycji, a w szariackiej Polsce będziemy nikim.

Protest na pl. Zamkowym. "Zaprzestać dotowania Tadeusza Rydzyka!"
W opublikowanej w mediach społecznościowych odezwie Cień Mgły pisze: "Mamy dość państwa funkcjonującego jako państwo narodowo-wyznaniowe! Mamy dość patologicznego związku władzy z Kościołem! Musimy się zjednoczyć! Musimy być solidarni i solidarne!". Organizacja domaga się m.in.: * odpolitycznienia Trybunału Konstytucyjnego, sądów, prokuratury i służb mundurowych; * bezpiecznej i legalnej aborcji; * odpolitycznienia szeroko rozumianej kultury i szkolnictwa wyższego; * zaprzestania klerykalizacji szkół; *odsunięcia Kościoła od polityki; * wypowiedzenia konkordatu; *zaprzestania ośmieszania Polski na arenie międzynarodowej; *zaprzestania dotowania Kościoła przez państwo (fundusz kościelny) i dotowania Tadeusza Rydzyka; * wprowadzenia do szkół rzetelnej edukacji seksualnej; *ogólnodostępnej antykoncepcji; *zniesienia tak zwanej klauzuli sumienia.

Demonstracje, takie jak w Warszawie, odbyły się równocześnie w Krakowie i Elblągu.

warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,27285940,dosc-panstwa-narodowo-wyznaniowego-demonstracja-na-placu.html
Dawno temu nawolywalem by 'zdjac to gowno ze sciany'. W interesie waszego kosciola, Najmilsi, nawolywalem.

Skutkiem waszego zaslepienia bedzie upadek waszego zlodziejskiego kosciolka, Najmilsi. Mogliscie chodzic tam gdzie rozum dawali.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka