Dodaj do ulubionych

Matołki z pisu podlizują się Bidonowi...

17.07.21, 09:48

...wyrzucając w błoto nasze pieniądze. Zaraz po tym, jak dokonano całkowicie zbędnej renowacji szrotu T-72 (zamiast te graty sprzedać w cholerę Murzynom czy Azjatom), zaraz po tym, jak zakupiono również całkowicie nam zbędne myśliwce F-35, kolega Mła ze studiów, Błaszczak Mariusz, ogłosił, że Polska nabędzie hamerykańskie czołgi M1A2 Abrams SEPv3, co skutecznie zdezorganizuje logistykę sił zbrojnych - jednoczesne utrzymywanie trzech (a wliczając Twarde czterech) typów czołgów podstawowych jest nonsensem, który można określić jako działania dywersyjne. Polska jest zbyt biednym krajem, by pozwalać sobie na tego typu mocarstwową rozrzutność. Pisiacki rozmach - kupowanie najdroższych systemów broni, których nie jesteśmy w stanie efektywnie wykorzystać - prowadzi do osłabienia armii, a nie jej wzmocnienia. Zamiast Abramsów należałoby kupować nowe wersje (i modernizować starsze) całkowicie porównywalnych, a przy tym znacznie tańszych w eksploatacji Leopardów, zamiast latających konsoli gier komputerowych F-35 dokupić najnowsze wersje F-16. Forsę, którą durnie od Kaczyńskiego utopią w Abramsach, można byłoby przeznaczyć na śmigłowce szturmowe (których w ogóle nie mamy, stare Mi-24 nadają się już tylko do parków rozrywki) i całe stada dronów, które dowiodły swojej niezwykłej efektywności podczas ostatniego konfliktu na Kaukazie, w zasadzie wygrywając tę krótką wojnę. Ale dron i F-16 nie prezentują się na defiladach tak dobrze jak większe i droższe gadżety, no i czymś Ziutka Bidona należy do siebie przekonać, choć Mła ma wątpliwości, czy ta łapówka hamerykańskiego Alzheimera wystarczająco udobrucha.
Obserwuj wątek
  • qwardian Re: Matołki z pisu podlizują się Bidonowi... 17.07.21, 13:34
   Wiedzieliście towarzyszu, że wszystkie te czołgi mają lufy nazich zachodnich sąsiadów (Rheinmetall Rh-120), a powinniście bo przez kilka lat was ganialiśmy po stepach. Tak czy inaczej jestem sceptyczny wobec wszelkiej broni konwencjonalnej na czele z ciężkimi żółwiami i latającymi kaczuszkami, bo za takie uważam helikoptery.
  • piq PiSowskie razwiedczyki... 18.07.21, 16:09
   ...wydają prawie 2 mld zł na pokolorowanie i udźwiękowienie 300 bezwartościowych t-72, gdy batalion 44 najnowszych leo2a7+ kosztuje niecałe 3 mld zł, przy czym wojsko ma już leo2a4 i a5 i nie trzeba wszystkiego kupować od nowa, jak to robią Węgrzy. Twój kolega ze studiów powinien trafić przed pluton egzekucyjny.

   Węgrzy kupują także caracale i lekkie helikoptery od Airbusa, również w Europie robią zakupy obrony przeciwpowietrznej. Tawariszcz Jarosław Kaczyński przy Orbanie to pętak. Albo wieloletni rosyjski agent.
  • herr7 Re: Matołki z pisu podlizują się Bidonowi... 20.07.21, 11:58
   Ten zakup rzeczywiście wygląda na łapówkę, chociaż jest w tym i pewien zmysł strategiczny. Pisowska elita liczy na to, że kiedy w Rosji zacznie się burdel po odejściu Putina to ona wykorzysta to "okno możliwości", jak Piłsudski w 1920 r i wyrówna rachunki z Rosjanami. To jest broń, która ma nas zaprowadzić do Kaliningradu. Odebranie tej enklawy Rosjanom jest też jednym z celów NATO.

   W Rosji zresztą też mają broń tylko na defilady i to całkiem dużo typów. Choćby ich czołg T14 Armata miał być przełomem w budowie czołgów, ale dzisiaj wiadomo że armia rosyjska nie będzie ich kupować. Podobnie jest z ich transporterami opancerzonymi Kurganiec czy samolotami Su 57. W ilościach które miałyby znaczenie broń ta nie wejdzie na uzbrojenie. Ale zawsze można je pokazać na paradach. I to pokazuje, czy rosyjska elita myśli poważnie o wojnie z Polską czy Ukrainą, czy też nie. Dzisiejsza Rosja to takie Imperium Rosyjskie z czasów Mikołaja II, tyle że w wersji light. Trapią ją zresztą te same choroby - słabość i korupcja administracji i brak silnego lidera. Putin w końcu to taki car, tylko że na niby.

   Stojąc przed perspektywą, że za klika-kilkanaście lat może rządowi zabraknąć pieniędzy na emerytury wyrzucanie pieniędzy w błoto przez obecny rząd jest po prostu szaleństwem, albo rząd ten robi co mu każą. Nie wiem co tutaj jest lepsze?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka