Dodaj do ulubionych

Noch ist Polen nicht verloren?

29.07.21, 08:41
Obowiazkowa lektura dla Polaka czyli der Spiegel przyniosla mi dzis rano troche ukojenia. Czytam, ze

" Eine bemerkenswerte Kehrtwende deutet sich in Warschau an: Es mehren sich Anzeichen für ein polnisches Einlenken in der Rechtsstaatsfrage mit der EU. Im Zuge der Justizreform der nationalkonservativen PiS-Regierung war das System so umgebaut worden, dass die politische Unabhängigkeit der polnischen Justiz nicht mehr sichergestellt ist. Europäische Gerichte haben deshalb mehrfach gegen Teile der Reform geurteilt – doch Polens Gerichte und Regierung wollen diese Urteile bisher nicht anerkennen. Die EU-Kommission überlegte deshalb zuletzt, Polen in diesem Konflikt Gelder in Milliardenhöhe zu entziehen oder Geldstrafen zu verhängen.

Doch nun, nach Jahren, in denen das rechtskonservative Polen sich immer weiter aus der Wertegemeinschaft der EU verabschieden durfte, ohne auf die Vorzüge der Mitgliedschaft verzichten zu müssen, gibt es Bewegung. Anscheinend ist der Druck so groß geworden, dass selbst die ideologisch sehr gefestigte PiS einsieht: So geht es nicht weiter. Bis zum 16. August muss Warschau eingelenkt haben, um Strafen der EU abzuwenden. Möglich ist, dass die Regierung nun eine umfassende Reform der Reform auf den Weg bringt. Damit wäre die Rechtsstaatlichkeit in Polen noch lange nicht gerettet. Aber es wäre ein Beleg dafür, dass Brüssel mit einer entschlossenen Haltung durchaus etwas erreichen kann."


Co mozna na przetlumaczyczyc na Polski, ze Kaczynski ma stracha przed tym, ze mu miliardy z Europy przepadna. I ze pokazuje Europejczykom, ze przestanie budowac Sad Najwyzszy w swojej willi na Zoliborzu. Do 16 sierpnia sie wyjasni. Aha, i potrzebuje pewnie jeszcze 23 mld zlotych na Abrahamsy by dac prace czolgistom. I forsa mu potrzebna.

PF

P.S. nie moge zalinkowac, gdyz caly artykul jest dla abonentow numerycznych a nie papierowych
Obserwuj wątek
  • oleg3 Re: Noch ist Polen nicht verloren? 29.07.21, 10:48
   polski_francuz napisał:


   > " Eine bemerkenswerte Kehrtwende deutet sich in Warschau an: ...."

   Trzeba być durniem, by o sytuacji w W-wie dowiadywać się z Der Spiegel, mając swobodny (językowo i technicznie) bezpośredni dostęp do polskich źródeł.
   • polski_francuz Stare, dobre czasy 29.07.21, 11:05
    oleg3 napisał:

    "Trzeba być durniem, by o sytuacji w W-wie dowiadywać się z Der Spiegel, mając swobodny (językowo i technicznie) bezpośredni dostęp do polskich źródeł."


    Wot pisowska kultura. Co do meritum obecna polska prasa klamie. Jak za Gomulki i Gierka.

    PF
    • oleg3 Re: Stare, dobre czasy 29.07.21, 11:39
     Niby dlaczego moja kultura (czy - jak napisałeś - jej brak) miałaby obciążać PiS?

     > Co do meritum obecna polska prasa klamie.

     Niemiecka zaś pisze prawdę i tylko prawdę. Puknij się akademickim medalem w czółko. Dołujesz intelektualne. Żal patrzeć na to co produkujesz.
     • qwardian Re: Stare, dobre czasy 29.07.21, 12:30
      Po latach spędzonych na tej niesprawiedliwej planecie uważam, że Juliusa Streichera były najbardziej wiarygodne i pewnie dlatego stracono go na stryczku, a propagandzista Urban nadal jest nieuchwytny.
    • pikrat Re: Stare, dobre czasy 29.07.21, 20:45
     polski_francuz napisał:

     > oleg3 napisał:
     >
     > "Trzeba być durniem, by o sytuacji w W-wie dowiadywać się z Der Spieg
     > el, mając swobodny (językowo i technicznie) bezpośredni dostęp do polskich źród
     > eł."
     >

     >
     > Wot pisowska kultura. Co do meritum obecna polska prasa klamie. Jak za Gomulki
     > i Gierka.
     >
     > PF
     =======================
     Słusznie prawisz. Niemniej z epitetami podnóżka Gnidy Dworskiej nie musisz się liczyć, To egzotyka. Na wymarciu. smile

     A jaki emocjonalny, sukinsyn smile Pięknie piszesz, widać w Tobie intelektualistę.
     • polski_francuz Re: Stare, dobre czasy 29.07.21, 22:15
      pikrat napisał:


      " Słusznie prawisz. Niemniej z epitetami podnóżka Gnidy Dworskiej nie musisz się liczyć, To egzotyka. Na wymarciu. smile

      A jaki emocjonalny, sukinsyn smile Pięknie piszesz, widać w Tobie intelektualistę
      ."

      Xiazek pewnie jeszcze szuka kedy droga w przyszlosc. Poki co to bladzi. Ja sie tylko moge cieszyc, ze rozsadek sie nie poddaje. I ze porzadni ludzie pisza co maja do napisania.

      Pozdro

      PF
      >
      • felusiak1 Re: Stare, dobre czasy 30.07.21, 02:18
       Z tego wynika, ze nieporzadni to ci, ktorzy mysla inaczej niż pan mimoza.
       Wynika też, ze ja jestem nieporzadny, prawie skuurwysyn i napewno ścierwo.
       I definitywnie wynika, ze naporzadniejszy jest benek, który brzydzi się antydemokratycznymi gównami i kościelnymi kuurwami takimi jak ja i kilku innych.
  • felusiak1 Zaparty uparciuch 29.07.21, 20:22
   Nienawiść odbiera wzrok i naklada gestą mgłę na mózg gdzie znajduje sie rozum. Efekty są widoczne i mizerne.
   Oto narracja felietonisty w Derszpigiel jest prorocza, prawie jak ewangelia.
   Zdaniem pf w Polsce panuje bezprawie. Rzadzacy robią co chcą. Pelna dyktatura. Zdaniem Europejskiego Wysokiego Komisariatu i funkcyjnego "sadu" w Polsce łamana jest praworzadność i co za tym idzie demokracja w wyniku defektuw ustawie i procedurach Izby Dyscyplinarnej SN. Przedtem celowali w Krajowa Radę Sadownictwa ale to im nie wyszlo bo w czolowych, praworzadnych państwach KRS bylby stawiany jako przyklad praworzadności.
   W kraju Derszpigiela sedziów mianuje prezydent na wniosek Rady. A ta rada sklada się z polityków piastujacych urzędy. Komisariat doszedl do wniosku, że atak na polski KRS moglby zaszkodzić ich rodzimym KRSom i zmienili cel.
   Zastrzegam, że być może Izba Dyscyplinarna jest skonstruowana felernie co nie odbiegaloby od standardu. Jest masa felernych ustaw. Nawet konstytucja jest felerna tu i ówdzie. Zaczałbym od odebrania sedziom immunitetu i zlikwidowałbym kadencyjność. Każdy sedzia pelni funkcję dozywotnio.

   Na marginesie. Polska jest traktowana wyjatkowo ze wzgledu na rzady "nienaszych". Izba dyscyplinarna to jedynie pretekst. Francuzi i niemcy już dwa rszy oleli wyroki TSUE w tym roku i jakoś nie słychać o karach pienięznych.
   Zatem w EU wszyscy są rowni z wyjatkiem równiejszych.

   • polski_francuz Polacy z odzysku 30.07.21, 09:10
    boomerang napisał:

    " Kowid to choroba atakująca szare komórki, na którą szczególnie mało odporni są niemieccy żurnaliści."

    Polska scena polityczna ma dwoch cudzoziemskich politykow z odzysku: (i) jeden emigrant niemiecki i (ii) inny z pochodzenia Czech na uslugach amerykanskich.

    I co na to szefuncio?

    PF

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka