Dodaj do ulubionych

Tkwicie już w autorytarnym gównie, Najmilsi :O)

30.07.21, 15:28
Eliza Michalik: Rząd pozbawiony kontroli zamienia się w dyktaturę, na końcu zawsze krwawą.

Eliza Michalik
09 lipca 2021, 12:50

I tak, powoli, dla wielu niepostrzeżenie, PiS zjadł Polskę. Nie „zje” - czytaj - kiedyś w przyszłości, tylko właśnie - zjadł. To już się stało. Sytuacja ze stacją TVN, o której rozmawiamy, jakby nigdy nic w przestrzeni publicznej, a przecież nie tak dawno zupełnie nie do pomyślenia, pokazuje to dobitnie. I nie ma znaczenia, czy PiS zlikwiduje TVN, czy po prostu na razie nastraszy stację i dziennikarzy, kompletnie dezorganizując i utrudniając jej działanie - ważne, że zrobił zamach na wolne media, wcale się z tym nie kryjąc i nawet nie udając, że chodzi o coś innego niż o zabicie każdego, kto mógłby powiedzieć prawdę o tym, co naprawdę robi rząd.

Bo o to od początku chodzi w ataku na wolne media - o to, żeby nie było nikogo, kto powie ludziom prawdę o tym, co robi rząd. O to, żeby przedstawiciele władzy mogli łamać prawo, kraść pieniądze podatników, uwłaszczać się na państwowym, czyli naszym wspólnym mieniu i robić majątki życia. I żeby mogli, w poczuciu absolutnej bezkarności i wszechwładzy gnębić swoich przeciwników politycznych, wsadzać ich do więzień, prześladować, szczuć prokuraturą, zabijać cywilnie za pomocą propagandy i tak uprzykrzyć im życie, żeby komukolwiek odechciało się protestować.
O to będzie chodziło w ataku na Onet, Gazetę Wyborczą, portal naTemat i każde inne niezależne od rządu medium, które pisze prawdę o poczynaniach polityków i działa w interesie swoich widzów, słuchaczy i czytelników - żeby wreszcie się zamknęły, zamilczały, żeby zaczęły się bać. Żeby bali się dziennikarze i pracownicy redakcji, właściciele mediów, nadawcy. Kolejnym krokiem będą zapewne pobicia dziennikarzy przez nieznanych sprawców, bo tak to zawsze wygląda w dyktaturach.

A teraz, gdy przyszli po wszystkich, nie będzie już komu protestować

Najbardziej boli, że w Polsce stało się dokładnie tak, jak przebiega to zawsze: większość nie bardzo protestowała, gdy gnębiono sędziów - w końcu nie była sędziami, nie było też tłumów na ulicach, gdy PiS przejmował TVP i zwalniał z pracy niezależnych dziennikarzy - w końcu większość nie jest dziennikarzami. Niewielu walczyło o prawa osób LGBT - przecież nie są gejami i lesbijkami. Były co prawda protesty w obronie kobiet, ale kiedy okazały się nieskuteczne - no cóż, trudno, trzeba było zejść z ulic - przecież nie można protestować wiecznie, prawda? No i nie wszyscy są kobietami. A teraz, gdy przyszli po wszystkich, nie będzie już komu protestować, a nawet gdyby ktoś protestował, to nie będzie komu tego pokazać, bo PiS zniszczy wolne media.

Brak wolnych mediów to brak demokracji i społeczeństwa obywatelskiego, które nie istnieje, jeśli ludzie nie są poinformowani, jeśli nie wiedzą, co wyczynia władza. Rząd pozbawiony kontroli zamienia się w dyktaturę, na końcu zawsze krwawą - najpierw pod nóż idą niezależni sędziowie, Konstytucja, parlamentaryzm, prawa mniejszości, potem swobody i prawa obywatelskie, prawa kobiet, wolność mediów, ludzka wolność słowa, a na końcu tej drogi są represje - najpierw „prewencyjne” zatrzymania i aresztowania czy zabijanie cywilne za pomocą rządowych mediów, wyśmiewanie i poniżanie i produkowanie kłamstw na przeciwników władzy (to już mamy), a na końcu bicie, wsadzanie do więzień i izolowanie każdego, kto mógłby obnażyć prawdę o reżimie czy pociągnąć za sobą innych.

Jeśli tej władzy nie zatrzymają ludzie, będziemy Białorusią skrzyżowaną z Teheranem

To tak banalne, że aż boli, że wydarzyło się w Polsce w XXI wieku. Banalne nie w sensie - małe i nieważne. Banalne w sensie - znane i dogłębnie, dokładnie opisane w książkach historycznych i socjologicznych. Wiadomo, jak przebiega ten proces i wiadomo, że można go dostrzec i zatrzymać na w miarę wczesnych etapach - a jednak w Polsce tego nie zrobiliśmy.

Nie zrozumcie mnie źle, ale ta władza sama się nie zatrzyma. Jeśli nie zatrzymają jej ludzie, będziemy Białorusią skrzyżowaną z Teheranem - i to nie jest przypuszczenie czy prognoza, to fakt.
Każdemu, kto moje słowa mógłby odebrać niewłaściwie, jako nawoływanie do czynów bezprawnych chcę zacytować fragment amerykańskiej Deklaracji Niepodległości, dokumentu, który niezwykle szanuję i o którym od dawna sądzę, że powinien być przyjęty w Polsce.
Przeczytajcie uważnie, ze szczególnym uwzględnieniem ostatnich akapitów i powiedzcie, czy to nie jest prawda?
"Uważamy następujące prawdy za oczywiste: że wszyscy ludzie stworzeni są równymi, że Stwórca obdarzył ich pewnymi nienaruszalnymi prawami, że w skład tych praw wchodzi prawo do życia, wolność i dążenia do szczęścia.

Że celem zabezpieczenia tych praw wyłonione zostały wśród ludzi rządy, których sprawiedliwa władza wywodzi się ze zgody rządzonych.

Że jeżeli kiedykolwiek jakakolwiek forma rządu uniemożliwiałaby osiągnięcie tych celów, to naród ma prawo taki rząd zmienić lub obalić i powołać nowy, którego podwalinami będą takie zasady i taka organizacja władzy, jakie wydadzą się narodowi najbardziej sprzyjające dla ich szczęścia i bezpieczeństwa. Roztropność, rzecz jasna, będzie dyktowała, że rządu trwałego nie należy zmieniać dla przyczyn błahych i przemijających.

Doświadczenie zaś wykazało też, że ludzie wolą raczej ścierpieć wszelkie zło, które jest do zniesienia, aniżeli prostować swoje ścieżki przez unicestwienie form, do których są przyzwyczajeni. Kiedy jednak długi szereg nadużyć i uzurpacji, zmierzających stale w tym samym kierunku, zdradza zamiar wprowadzenia władzy absolutnej i despotycznej, wówczas ich słusznym i ludzkim prawem, ich obowiązkiem staje się odrzucenie takiego rządu oraz stworzenie nowej straży dla swego przyszłego bezpieczeństwa".

Inaczej się despotycznej władzy pozbyć nie da, bo w to, że kolejne wybory będą wolne, nie wiem jak Wy, ale ja już nie wierzę. Zresztą i ostatnie wybory prezydenckie także nie były uczciwe - jeśli ich nie sfałszowano, to intensywna propaganda TVP i tak przechyliła szalę na korzyść Andrzeja Dudy w nieuczciwy sposób. Tak czy owak, PiS jak kasyno, zawsze wygrywa.

natemat.pl/363255,pis-kontra-tvn-michalik-i-tak-powoli-niepostrzezenie-pis-zjadl-polske
Zas na tym forum, za zainstalowanie w Polsce klero-faszystowskiej dyktatury podziekujmy Kretynowi, Olegowi3, Institorisowi, Felusiakowi, Sz0kowi, Perle, Piqowi, paru pomniejszym antydemokratycznym gowienkom, ale przede wszystkim, choc posmiertnie, Borsukowi/Dachsowi/Szkopowi, gdyz to on zmontowal tu te antydemokratyczna druzyne.
Obserwuj wątek
  • benek231 Tkwicie już w autorytarnym gównie, Najmilsi :O) 31.07.21, 07:07
   >> Że jeżeli kiedykolwiek jakakolwiek forma rządu uniemożliwiałaby osiągnięcie tych celów, to naród ma prawo taki rząd zmienić lub obalić i powołać nowy,... >>
   **
   Ale na te okolicznosc klero-faszysci najpierw zatroszczyli sie o podporzadkowanie sobie sluzb specjanych, wojska, i policji, a Macierewicz dolozyl do tego WT. Zatem wywarcie wystarczajacej presji na te bande wymagaloby bardzo duzej mobilizacji spolecznej - takie tlumy jak na SK nie wystarcza, gdyz dodatkowo kk bedzie lal oliwe na wzburzone fale, i - gdy tylko dostrzeze powazne zagrozenie dla rezimu - zacznie nawolywac do zgody narodowej. Oczywiscie glownie w trosce o wlasna dupe, gdyz aktualny pasztet to glownie zasluga katabasow, a narod juz zaczal przegladac na oczy.
  • benek231 Re: Tkwicie już w autorytarnym gównie, Najmilsi : 31.07.21, 21:48
   > Zas na tym forum, za zainstalowanie w Polsce klero-faszystowskiej dyktatury pod
   > ziekujmy Kretynowi, Olegowi3, Institorisowi, Felusiakowi, Sz0kowi, Perle, Piqow
   > i, paru pomniejszym antydemokratycznym gowienkom, ale przede wszystkim, choc po
   > smiertnie, Borsukowi/Dachsowi/Szkopowi, gdyz to on zmontowal tu te antydemokrat
   > yczna druzyne.
   **
   Juz mowilem o tym kiedys, ze Polska moze miec taka demokracje jaka ma zasranych demokratow.

   Tak, to do was - przyjaciele demokraci.
  • benek231 Tkwicie już w autorytarnym gównie, Najmilsi :O) 03.08.21, 06:39
   Jeśli tej władzy nie zatrzymają ludzie, będziemy Białorusią skrzyżowaną z Teheranem

   > Zas na tym forum, za zainstalowanie w Polsce klero-faszystowskiej dyktatury pod
   > ziekujmy Kretynowi, Olegowi3, Institorisowi, Felusiakowi, Sz0kowi, Perle, Piqow
   > i, paru pomniejszym antydemokratycznym gowienkom, ale przede wszystkim, choc po
   > smiertnie, Borsukowi/Dachsowi/Szkopowi, gdyz to on zmontowal tu te antydemokrat
   > yczna druzyne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka