Dodaj do ulubionych

Nie wiedzą co czynią.

31.07.21, 10:02

Mowa o polskiej autorytarnej władzy. To ona czyni wielką szkodę rządzonemu państwu i całemu narodowi.
Czas na pozbycie się takiego garbu z którym narodowi ciężko będzie żyć w środku nowoczesnej Europy.
Na marginesie. Drogę do pokonania aby przywrócić w Polsce normalność przypomina nam dziennikarz:


"Prawo unijne obowiązuje w całej Unii, we wszystkich jej państwach członkowskich. Do obowiązków państw członkowskich należy dostosowanie swojego prawa do prawa unijnego. Gdyby się okazało, że postanowienia konstytucji któregoś z państw członkowskich są nie do pogodzenia z prawem unijnym, to wyjścia są następujące: trzeba konstytucję dopasować do prawa unijnego albo zmienić prawo unijne i dopasować je do konstytucji danego państwa członkowskiego. To ostatnie wymaga zgody wszystkich pozostałych państw członkowskich. Jest jeszcze trzecie rozwiązanie. Można wystąpić z Unii. Wtedy prawo unijne rzeczywiście nie będzie obowiązywać. Natomiast nie jest możliwe, aby na terenie Unii (w tym na terenie jej części, którą stanowi państwo członkowskie) obowiązywały dwa sprzeczne, niezgodne ze sobą systemy prawa." Jan Widacki. Przegląd
Obserwuj wątek
  • xiazeluka Re: Nie wiedzą co czynią. 31.07.21, 11:17
   "trzeba konstytucję dopasować do prawa unijnego"

   Bardzo ciekawe. A jeśli nie uda się znaleźć konstytucyjnej większość do takiego aktu - to co wówczas?

   Przy okazji - z traktatów nie wynika wyższość lewa unijnego nad konstytucjami państw członkowskich, to jedynie radosna twórczość podejrzanego, upolitycznionego tsułe. Kto jak kto, lecz Widacki powinien to wiedzieć. Najwyraźniej ma ochotę na konfitury w dużej przecenie.
   • zdradka21 Re: Nie wiedzą co czynią. 31.07.21, 13:12
    xiazeluka napisała:

    > Bardzo ciekawe. A jeśli nie uda się znaleźć konstytucyjnej większość do takiego aktu - to co wówczas?
    Dobrze , że taka jest wymagana. Inaczej była by już dawno zmieniona a następnego dnia uchwalona w kawałkach, jako USTAWY Pisowskie.Ale już dziś odpowiedzialni za Polskę politycy mogli by przebudowywać ustrój prawny Polski , w drodze zmiany konstytucji.
    Np. bez problemu można ustanowić , że sędziowie nie mają immunitetu. W ten sposób uzyskano by równość sędziów wobec prawa .A tym samym zrównanie prawne z innymi, sądzenie sędziów przed sądami powszechnymi. Izba dyscyplinarna nie była by już potrzebna. Stosunek pracy sędziego ocenia przecież kodeks pracy. A przestępstwa KK. Kolejna sprawa. Oddzielenie władzy sądowniczej od pozostałych władz. Każdy uczciwy polityk wie , że u nas ta zasada została złamana - z myślą o zdobyciu pełni władzy , przez partię rządzącą. Zmianą konstytucji można by to zmienić. Tylko dyktatorzy i wrogowie państwa demokratycznego blokują takie zmiany.


    > Przy okazji - z traktatów nie wynika wyższość lewa unijnego nad konstytucjami państw członkowskich, to jedynie radosna twórczość podejrzanego, upolitycznionego tsułe. Kto jak kto, lecz Widacki powinien to wiedzieć. Najwyraźniej ma ochotę na konfitury w dużej przecenie.

    Ostatnio chyba masz jakąś fuchę od PiS. Rozumiem. Pisarzyna ma mały grosz. Chyba , że co miesiąc pisze i sprzedaje jeden poczytny kryminał - jak Mróz. U polityków sygnalizator to skarb a dla takiego "pracownika" to może być kupka forsy i kariera. Dla ciebie uporczywe zwalczanie piszących źle o PiS, to chyba jakieś świeże konfitury. To widać i czuć. Nie wierzę by inteligent nie zauważał, że Polska łamie traktaty z UE i konstytucję poprzez obalenie zasad ustrojowych( przyrzeczonych konstytucją w traktatach i treścią traktatów , wręcz zawartych w konstytucji - takich jak naruszenie niezależności sędziów i określonych zasad wyboru władz sądowniczych, ....Zamierza się eliminować niezależne media... Czeka nas dalsze ograniczenie wolności wypowiedzi,.....
    I po co to ? [b] Ci ludzie nie wiedzą co czynią ....

    [/b]
    • xiazeluka Re: Nie wiedzą co czynią. 31.07.21, 19:06
     Ćwierćinteligencie1, ślinotok z pierwszego akapitu jest nie na temat.

     Ślinotok z drugiego akapitu to cały czas nudne ulewania ignoranta, powtarzającego bezumnie brednie, które propagują "wolne media". W dodatku ćwierćinteligent nie rozumie, co czyta - to nie zwalczanie "piszących źle o PiS", lecz głupków i sprzedawczyków.

     Mieliście dowieść - już kilka razy - które konkretnie treści traktatów (treści traktatów - ten zwrot należy rozumieć explicite, nie wklejajcie tu więcej opisów, od kserowania mamy na Akwanecie Kserokopiarkę) "łamie Polska", szczególnie w zakresie organizacji wyboru władz sądowniczych, o czym w traktatach nic nie ma. Nie wspominając już o tym, że w IV Rzeszy i Francji wybory sędziów są znacznie bardziej upolitycznione niż w TymKraju.
     • zdradka21 Re: Nie wiedzą co czynią. 01.08.21, 00:59
      xiazeluka napisała:

      > Ćwierćinteligencie1, ślinotok z pierwszego akapitu jest nie na temat.
      >
      > Ślinotok z drugiego akapitu to cały czas nudne ulewania ignoranta, powtarzające
      > go bezumnie brednie, które propagują "wolne media". W dodatku ćwierćinteligent
      > nie rozumie, co czyta - to nie zwalczanie "piszących źle o PiS", lecz głupków
      > i sprzedawczyków.


      Właśnie. Słusznie twierdzisz, że PiS (jak Stalin) może zwalczać/eliminować ludzi nie przytakujących władzy, inaczej myślących i (jak Hitler) ułomnych. Dla PiS (wg ciebie) "wolne media" piszą brednie" , dlatego trzeba je zlikwidować. Dlatego pojawiają się (choć "olewane: przez Polskę) druzgocące wyroki Trybunału Praw Człowieka i TSUE.
      Twoje zdanie, jest więc nie tylko idiotyczne ale i groźne ?!. Ja natomiast mocno stoję po stronie opinii tysięcy najlepszych światowych autorytetów. Mam swój rozum. Ponadto mam gruntowną wiedzę prawniczą przekazywaną mi na studiach (blisko 6 lat) przez dobrych krakowskich profesorów..Dlatego uważam ,że teraz PiS musi pilnie wycofać to "zdeformowane" prawo i przywrócić demokratycznego zasady w organizowaniu wymiaru sprawiedliwości. TSUE ocenia bowiem stan wymiaru sprawiedliwości w Polsce , jako niekonstytucyjny i niezgodny z prawem europejskim... Polski wymiar sprawiedliwości przestał więc być trzecim filarem w gmachu polskiej demokracji. A więc złamane zostało polskie prawo konstytucyjne i prawo UE. A o tym to i każde dziecko polskim Polsce .      > Mieliście dowieść - już kilka razy - które konkretnie treści traktatów (treści traktatów - ten zwrot należy rozumieć explicite )
      Hola. Hola. Co mam powtarzać potężne argumenty armii profesorów prawa i światłych, uczciwych prawników ?
      Jakie "myki Falandysza " i łamanie prawa zastosowano w Polsce by uzależnić cały wymiar sprawiedliwości od ministra sprawiedliwości i prezesa partii - to przecież wszyscy wiemy. Ale najważniejszy jest tu efekt burzący trzeci filar państwa demokratycznego. Co szkodzi wprost zarówno UE. jak i Polsce/Polakom. , gdyż zarówno prawo jak i sędziowie polscy powinni przestrzegać/stosować prawo europejskie. Nie robią tego gdyż są zastraszani i szykanowani.


      > ....łamie Polska", szczególnie w zakresie organizacji wyboru władz sądowniczych, o czym w traktatach nic nie ma.


      >Nie wspominając już o tym, że w IV Rzeszy i Francji wybory sędziów są znacznie bardziej upolitycznione niż w Tym Kraju.
      Uzdrawiajcie /naprawiajcie najpierw stan wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Nic nowego nie wymyśliłeś. Znowu powtarzasz za Kaczyńskiego wytycznymi (argumentami .w rodzaju - a "Tam" to murzynów" biją).


      • xiazeluka Re: Nie wiedzą co czynią. 01.08.21, 01:37
       "Ja natomiast mocno stoję po stronie opinii tysięcy najlepszych światowych autorytetów. Mam swój rozum. "

       Pierwsze zdanie stoi w sprzeczności z drugim, towarzyszu ćwierćinteligencie1.

       "Ponadto mam gruntowną wiedzę prawniczą przekazywaną mi na studiach (blisko 6 lat) przez dobrych krakowskich profesorów."

       Nie macie żadnej wiedzy, czego dajecie dowód każdym wpisem.

       "TSUE ocenia bowiem stan wymiaru sprawiedliwości w Polsce , jako niekonstytucyjny i niezgodny z prawem europejskim."

       Od oceniania konstytucyjności jest TK, a nie jakiś podejrzany, upolityczniony trybunał zagraniczny. Tego Wam przez 6 lat profesorowie nie zdołali wbić do tępego łba.

       "Polski wymiar sprawiedliwości przestał więc być trzecim filarem w gmachu polskiej demokracji. "

       Ponieważ...?

       "Co mam powtarzać potężne argumenty armii profesorów prawa i światłych, uczciwych prawników ?"

       Nie, debilu, nie macie niczego powtarzać, lecz z traktatami w ręku wskazać konkretne punkty, które ponoć zostały złamane pisowskimi ustawami o organizacji wymiaru sprawiedliwości. Nie rozumiecie prostych poleceń.

       "Nic nowego nie wymyśliłeś. Znowu powtarzasz za Kaczyńskiego wytycznymi (argumentami .w rodzaju - a "Tam" to murzynów" biją)."

       Nie rozumiecie, zmurszały durniu, że jeśli tamtejsze wymiary sprawiedliwości są bardziej upolitycznione od polskiego, to nie jest to jakaś uzasadniona pretensja ze strony Mumii, lecz brutalny, bezczelny i mocno naciągany pretekst do podważania władzy reżimu warszawskiego.
       • zdradka21 Re: Nie wiedzą co czynią. 05.08.21, 14:39
        xiazeluka napisała:

        > "Ja natomiast mocno stoję po stronie opinii tysięcy najlepszych światowych autorytetów. Mam swój rozum. "
        > Pierwsze zdanie stoi w sprzeczności z drugim, [....gencie1].
        Nie ma żadnej sprzeczności. "Mocno stoję...." nie znaczy, że się ze wszystkimi w pełni zgadzam.

        > Nie macie żadnej wiedzy, czego dajecie dowód każdym wpisem.
        Twoja zaś wiedza = polecenie konfederatów lub J.K. Napewno nie jest to książęcy rozum. Współczuję. Z Twoich erystycznych niedozwolonych zachowań wynika jedynie to , że poruszasz się sprawnie po linie propagandowej PiS. W ten sposób chcesz i mnie ogłupić. wink
        Pisałem - W swoim ogłupiającym wywodzie na krok nie odchodzisz od codziennych instrukcji J.K.[/i] ; że też można żyć z takim bielmem wink

        > "TSUE ocenia bowiem stan wymiaru sprawiedliwości w Polsce , jako niekonstytucyjny i niezgodny z prawem europejskim."
        Potwierdzam to. Sejm, Prezydent i rząd notorycznie łamią polskie prawo konstytucyjne - tym samym europejskie, bo w traktacie Polska zobowiązała się do utrzymymania demokracji poprzez przestrzeganie konstytucji. Widzą to władze UE ,TSUE i ....interweniują. Wiadomo, że może to się dla nas źle skończyć. Bo, o zgrozo , PiS trwa przy swoich błędach. PiS - dyktatorska partia (z uporem maniaka) twierdzi, że rządzący nie łamią konstytucji . Jako dowody na to przedkłada pozytywne wyroki usłużnego TK , wybranego niezgodnie z konstytucją. Do tego Minister Sprawiedliwości na podstawie niekonstycyjnych ustaw , przy pomocy sędziów wybranych niekonstytucyjnie ,ulokowanych w specjalnie wymyślonej , wydzielonej Izbie Dyscyplinarnej. , czołga sędziów nieposłusznych sobie. ...

        > Nie, debilu, nie macie niczego powtarzać, lecz z traktatami w ręku wskazać konkretne punkty, które ponoć zostały złamane pisowskimi ustawami o organizacji wymiaru sprawiedliwości. Nie rozumiecie prostych poleceń.
        Bojkotuję pytanie. Obelga jest niedozwolona i bezpodstawna. Takie przesłuchania zostaw swoim kolegom.
        Obraziłbym też uczestników forum, którzy doskonale wiedzą, że najpierw mamy łamanie konstytucji (przez PiS), powoduje ono skutki ustrojowe (odchodzenie od zasad demokracji w Polsce), oznacza to , że Polska świadomie lewituje poza UE a w traktatach unijnych zobowiązała się utrzymywać ustrój demokratyczny. Trudno sobie wyobrazić autorytarną Polskę w UE
        .


        > "Nic nowego nie wymyśliłeś. Znowu powtarzasz za Kaczyńskiego wytycznymi (argumentami .w rodzaju - a "Tam" to murzynów" biją)."
        Istotnie. Znowu piszesz o jakiś innych zmurszałych reżimach; zamiast skupić się na naszym autorytarnym reżimie.

        > Nie rozumiecie, zmurszały durniu, że jeśli tamtejsze wymiary sprawiedliwości są bardziej upolitycznione od polskiego, to nie jest to jakaś uzasadniona pretensja ze strony Mumii, lecz brutalny, bezczelny i mocno naciągany pretekst do podważania władzy reżimu warszawskiego.
        Bojkotuję. Nie odpowiadam na obelżywe wpisy.
        Tym bardziej, że widzę łamanie prawa w Polsce 👎 a KE i TSUE wykonują swoje obowiązki, ostrzegając i dyscyplinując Polskę.        • xiazeluka Re: Nie wiedzą co czynią. 05.08.21, 15:34
         Zauważyliście, ćwierćinteligencie1, że w części odpowiadacie na własne wpisy? Tak więc "debil" nie jest od rzeczy na określenie Waszej komuszo-biurokratycznej mentalności.

         Ponadto znowu używacie słów niezgodnie z ich znaczeniem, nie radzicie sobie z oporną polszczyzną, na przykład:

         "Nie ma żadnej sprzeczności. "Mocno stoję...." nie znaczy, że się ze wszystkimi w pełni zgadzam."

         Nie, debilu, "mocno stoję" oznacza właśnie, że się posłusznie i bezmyślnie zgadzacie z "opiniami tysięcy najlepszych światowych autorytetów". Gdybyście mieli wątpliwości, to napisalibyście "niepewnie stoję" lub "w zasadzie stoję". Dlatego dopełnienie "mam swój rozum" do Waszych stadnych reakcji nie pasuje, co było do udowodnienia bez trudu.

         "Obraziłbym też uczestników forum, którzy doskonale wiedzą, że najpierw mamy łamanie konstytucji"

         Na razie obrażacie samego siebie, ćwierćinteligencie1, obnosząc się jako słup ogłoszeniowy. Samodzielności w Was za grosz.
         • zdradka21 Re: Nie wiedzą co czyniąmam swoj roz 11.08.21, 23:33
          xiazeluka napisała:

          > Zauważyliście, ćwierć[....]gencie1, że w części odpowiadacie na własne wpisy? Tak więc "debil" nie jest od rzeczy na określenie Waszej komuszo-biurokratycznej mentalności.

          i]Tu wypada przypomnieć:
          Słownik języka polskiego PWN. Słowo - debil. Debil - pogardliwie "o człowieku ograniczonym, głupim".
          Taka definicja słowa - debil, na pewno nie obejmuje mojej osoby.. Także otoczenie moje nie znajduje we mnie mentalności komuszo - biurokratycznej. Mam bowiem duże grono przyjaciół - inteligentnych ludzi .Mimo podeszłego wieku udzielam się społecznie. Nawet gdybym takową j.w. mentalność miał to nie charakteryzuje ona debili.
          Debilem raczej(a nie inteligentem) można by nazwać xl który swoim aktywnym promowaniem odradza Polakom szczepienie się przeciw covid; a sam nie szczepi się; tym samym może się stać się potencjalnym przekaźnikiem tego wirusa. Pomijam jego poglądy polityczne,,, niegodne racjonalnego człowieka. Tu mamy jak na dłoni kandydata na debila.
          [/i]

          > Ponadto znowu używacie słów niezgodnie z ich znaczeniem, nie radzicie sobie z oporną polszczyzną, na przykład: "Nie ma żadnej sprzeczności. "Mocno stoję...." nie znaczy, że się ze wszystkim i w pełni zgadzam.".
          > Nie, debilu, "mocno stoję" oznacza właśnie, że się posłusznie i bezmyślnie zgadzacie z "opiniami tysięcy najlepszych światowych autorytetów". Gdybyście mieli wątpliwości, to napisalibyście "niepewnie stoję" lub "w zasadzie stoję". Dlatego o dopełnienie "mam swój rozum" do Waszych stadnych reakcji nie pasuje, co było
          > do udowodnienia bez trudu.]

          Tobie tylko wolno stosować rożne udziwnienia, podteksty, teksty krytyczne - często niezrozumiałe lub
          nierozumne ?. Ja czytam je również "dla gimnastyki umysłu". Ty zaś, nie uznajesz nawet moich nawet synonimów Przecież tu jasno napisałem - tłumaczę "z polskiego na nasze" : "Owszem korzystam z opinii wybitnych fachowców. W większości z nimi zgadzam się. Do precyzowania wpisów mam jednak swój rozum"''. A Ty szukasz u mnie jakichś deficytów ? Wstydź się.
          ć wśród ludzi sam się obnoszę
          ..
          > Na razie obrażacie samego siebie, ćwie[....]ligencie1, obnosząc się jako słup ogłoszeniowy. Samodzielności w Was za grosz.

          Gdybym był pisarzem to obnosiłbym się swoimi książkami. A tak, żyjąc wśród ludzi sam - samodzielnie się noszę. Laskami się nie podpieram.
          ..

          • xiazeluka Re: Nie wiedzą co czyniąmam swoj roz 12.08.21, 10:09
           Definicja słowa "debil" z pewnością obejmuje Waszą komuszo-biurokratyczną personę. Być może nie jest to zbyt widoczne w Waszym Kole Zdziecinniałych Alzheimerów, no ale w takim miejscu wiele rzeczy umyka. A dlaczego jesteście debilem dowodzi choćby poniższa konstrukcja:

           "Debilem raczej(a nie inteligentem) można by nazwać xl który swoim aktywnym promowaniem odradza Polakom szczepienie się przeciw covid; a sam nie szczepi się; tym samym może się stać się potencjalnym przekaźnikiem tego wirusa."

           Wy, zaszczepieni debil komuszo-biurokratyczny, możecie być takim samym przekaźnikiem wirusa jak każdy inny, zaszprycowany czy nie zaszprycowany, natomiast szczególnej urody jest "odradzanie szczepień i samemu się nie szczepienie". Ćwierćinteligencie1, możecie być pewni, że normalny człowiek na to by nie wpadł. Wasze deficyty widać jak na dłoni.
      • felusiak1 Re: Nie wiedzą co czynią. 01.08.21, 04:45
       kolega zdradek napisal strasznie duzo i do tego jest to kit propagandowy z wiadomych źrodel.
       Pisanie, że się mocno stoi po stronie opinii tysięcy najlepszych światowych autorytetów wskazuje na brak wlasnej wyrobionej opinii.
       W kwestii ummunitetu sedziow. W USA sedziowie takiego nie maja. Poslowie do Kongresu nie maja immunitetu. Nawet prezydent takiego nie posiada. Dlaczego zatem immunitet sedziow w Polsce wzbudza w koledze takie emocje.
       Czytam, ze kolega studiowal prawo w Krakowie przez 6 lat. Co sie stalo. Kalendarz powoli się obraca? Podobno posiada gruntowną wiedzę prawniczą. To dlaczego nie da sie tego zauwazyć?
       • zdradka21 Re: Nie wiedzą co czynią. 12.08.21, 00:08
        felusiak1 napisał: po ludzku.
        > kolega zdradek napisal strasznie duzo i do tego jest to kit propagandowy z wiadomych źrodel.
        Będę się skracał. Jeśli nowy wątek ...to może być chęć podzielenia się wiadomościami lub próba dialogu
        lub próba dyskusji na aktualny temat. Źródła biorą się z głowy a treści ich najczęściej są społeczne, bądź polityczne. A więc , jak u Ciebie.


        > Pisanie, że się mocno stoi po stronie opinii tysięcy najlepszych światowych autorytetów wskazuje na brak wlasnej wyrobionej opinii.
        Powtarzasz za Xl. Może dokładniej byłoby - korzystam z opinii najlepszych fachowców. Opinie ich, zgodne z moimi - wykorzystuję w swoich postach/polemikach.


        > W kwestii ummunitetu sedziow. W USA sedziowie takiego nie maja. Poslowie do Kongresu nie maja immunitetu. Nawet prezydent takiego nie posiada. Dlaczego zatem immunitet sedziow w Polsce wzbudza w koledze takie emocje.
        O to jest już kłamstwo. Piszę o immunitecie .... bo taki jest temat polemik, wcześniej wywołanych. Nawet kilka dni temu postulowałem aby w przyszłej korekcie organizacji państwa polskiego pozbawić sędziów immunitetu, zrównać faktycznie Polaków wobec prawa.


        > Czytam, ze kolega studiowal prawo w Krakowie przez 6 lat.
        Studiowałem ekonomię na WSE. Na każdym roku był 1 przedmiot z dziedziny prawa.
        Wg mnie. Takie liźnięcie wiedzy prawniczej było potem w pracy zawsze potrzebne.

        >Co sie stalo. Kalendarz powoli się obraca? Podobno posiada gruntowną wiedzę prawniczą. To dlaczego nie da sie tego zauwazyć?
        Tak. Kalendarzem diabeł kręci. Wiedza była świetnie przekazywana. Po upływie <60-ciu lat od czasu studiów trudno jednak wymagać abym miał wiedzę na poziomie młodych prawników.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka