Dodaj do ulubionych

przynajmniej jedna korzyść z tego kowida

06.08.21, 14:51
przedwczoraj haltneła mnie Policja. Trzech ich było i dwóch podeszło na pewniaka z alkomatem. Uchyliłem okno a oni przedstawili się i mówią od razu - wpłynął na komisariat donos, że jeździ pan po spożyciu alkoholu więc musimy zrobić test.
Popatrzyłem na to urządzenie i serce mi podeszło go gardła bo absolutnie nie mogłem być pewny wyniku. Pies drapał te 5-10 tys zł kary ale prawo jazdy to mi zabiorą na co najmniej 3 lata.
W takich momentach człowiek myśli błyskawicznie i mówię im - panowie ja nigdy nie prowadzę auta po alkoholu i zaraz ten alkomat wykaże, że donos był fałszywy. Ale w kraju szaleje kowid 19 i na wniosek ministra zdrowia prezes rady ministrów wydał rozporządzenie o zachowaniu dystansu społecznego na 1,5 metra, co jest opisane w Dzienniku Ustaw pozycja 1128 z dnia 17 lutego 2021. (Oczywiście ten numer i datę wyssałem z palca.) I mówię abyśmy wszyscy przestrzegali prawa więc niech panowie odejdą na przepisową odległość, tym bardziej, że nie jestem zaszczepiony.
Policjanci jak to funkcjonariusze karnie się odsunęli. A po chwili mówią - jak mamy pana przetestować skoro nie sięgniemy półtorej metra.
Ja na to dalej łżę jak pies, że komendant główny Policji wydał instrukcję jak mają to robić funkcjonariusze w czasie pandemii, i panowie na pewno ją znacie.
Skotłowałem ich całkowicie bo coś pomruczeli do siebie, a jeden mówi - ale jest donos i co mamy napisać w raporcie?
Ja na to - napiszcie panowie, że donos się nie potwierdził.
Pożyczyliśmy sobie miłego wieczoru i odjechałem.
W mieście taki numer by nie przeszedł raczej, ale Roztoczu, na wsi, zdarzają się sytuacje, które fizjologom się nie śniły.
Po tym zdarzeniu zamówiłem w necie alkomat AlcoBlow za 1200 zł i jak przywiezie kurier to donosy będą mi niestraszne właśnie.
Obserwuj wątek
      • perla_roztocza Re: przynajmniej jedna korzyść z tego kowida 06.08.21, 16:10
        xiazeluka napisała:

> A nie mówiłeś, że już autem się nie poruszasz?

to by nie przeszło choć na logikę to masz rację, gdyż art 178 kk wyraźnie mówi:
        "Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym..."
        W momencie kontroli kierowcy nie prowadzą pojazdu właśnie.
    • zdradka21 Re: przynajmniej jedna korzyść z tego kowida 06.08.21, 16:44
      Pozazdrościłeś Ł.O. smile Swój żywot na Roztoczu ubarwiasz historiami , nie z tej ziemi.
      I opisujesz ???
      A swoją drogą - czy miejscowi Policjanci tak by z Tobą postąpili ?
      Jeśli jesteś znanym tam, dobrym człowiekiem to Policjanci by
      Cię do domu dowieźli i przekazali domownikom. Inaczej (akurat ci ze Sz.)
      nie pozwolili by ci na mędrkowanie..
      • perla_roztocza Re: przynajmniej jedna korzyść z tego kowida 06.08.21, 17:03
        a kto wam naopowiadał, że jestem znany i dobry?
        To was wszyscy znają, z pisania donosów oczywiście.
        I dajcie sobie spokój z tym Szczebrzeszynem bo to nie ten kierunek matole jeden.
        Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie mieszkam to zapytajcie wprost zamiast błądzić brudnym paluchem po mapie z czasów Gierka właśnie.
        • perla_roztocza Re: przynajmniej jedna korzyść z tego kowida 06.08.21, 17:29
          a zresztą, miejcie tą wiedzę jak tak bardzo wam zależy:

www.plazujemy.pl/files/photos/place/847-be1a75e13ae5f845e82d12cee6c9686403052a89.jpg

na pewno znacie to miejsce.
          30 metrów od tej tafli wody jest mój mały biały domek, z którego teraz wam piszę - spadajcie na drzewo do Afryki właśnie.
        • zdradka21 Re: przynajmniej jedna korzyść z tego kowida 06.08.21, 18:12
          perla_roztocza napisał:

> a kto wam naopowiadał, że jestem znany i dobry?
          > To was wszyscy znają, z pisania donosów oczywiście.
          > I dajcie sobie spokój z tym Szczebrzeszynem bo to nie ten kierunek matole jeden
          > .
          > Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie mieszkam to zapytajcie wprost zamiast błądzić bru
          > dnym paluchem po mapie z czasów Gierka właśnie.

Nie napisałem, że jesteś dobry.
          Nie pisałem i nie piszę donosów.
          Sam lokujesz swoje bytowanie i piszsz o tym w sieci.
          Zainteresowała mnie teraz treśc Twojego bajania.
          Dlatego zrobiłem wpis - takie zauważenie, że nie jest życiowy właśnie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka