Dodaj do ulubionych

"Kaczyński: Likwidacja Izby Dyscyplinarnej :O)

07.08.21, 20:59
w obecnej postaci"

Agnieszka Kwiatkowska
7 sierpnia 2021

Kaczyński odniósł się też do wyroku TSUE dotyczącego Izby Dyscyplinarnej. Trybunał w Luksemburgu - po skardze Komisji Europejskiej - uznał, że Izbę trzeba natychmiast zamrozić, bo nie jest niezawisła. W wyroku stwierdził też, że wprowadzony przez Zjednoczoną Prawicę system dyscyplinarny dla sędziów jest niezgodny z unijnym prawem.
KE dała polskiemu rządowi czas do 16 sierpnia na zastosowanie się do decyzji TSUE. W przeciwnym razie będzie wnioskować o kary finansowe - to nawet kilka milionów euro dziennie.

- Zlikwidujemy Izbę Dyscyplinarną w tej postaci, w jakiej funkcjonuje ona obecnie, i w ten sposób zniknie przedmiot sporu - zapowiedział, dodając jednak, że nie uznaje "tego typu wyroków" Trybunału.

- One zdecydowanie wykraczają poza traktaty i rozszerzają kognicję sądów unijnych - mówił. - Traktaty, na marginesie, też trzeba byłoby zreformować. Natomiast niewątpliwie jest przedmiot sporu, czyli Izba Dyscyplinarna. Reforma przygotowywana przez minister Annę Dalkowską przewidywała likwidację Izby Dyscyplinarnej jeszcze przed wyrokiem TSUE i już kilka miesięcy temu była omawiana i pozytywnie zaopiniowana przez komitet bezpieczeństwa - dodał i podkreślił, że działająca w obecnym kształcie Izba "nie spełnia swoich obowiązków".

Zapowiedział, że pierwsze zmiany nadejdą już we wrześniu. - To będzie też sprawdzian, czy w UE jest choć pozór próby pokazania dobrej woli, czy taka zasada, że w Polsce mają rządzić ci, których organy unijne wskażą - stwierdził.

wyborcza.pl/7,75398,27422827,kaczynski-zapowiada-restrykcje-dla-niezaszczepionych-osob-likwidacje.html
Ten Kaczynski, Najmilsi, dziecinnieje wam na starosc - glupieje. Na taka zagrywke jaka zaprezentowal wlasnie w odniesieniu do "Reformy przygotowywanej przez minister Annę Dalkowską (ktora) przewidywała likwidację Izby Dyscyplinarnej jeszcze przed wyrokiem TSUE..." porywaja sie dziesieciolatki. Kaczynski, okazuje sie, przed wyrokiem TSUE wiedzial, ze ID jest do dupy, choc >> nie uznaje "tego typu wyroków" Trybunału >>
I tylko pech zrzadzil, ze ten TSUE jak na zlosc wyprzedzil Kaczynskiego i jego "reforme" reformy sadownictwa. Reforme dziecka jego wlasnego genuszu, ktore bylo wrecz idealne.

Krotko mowiac, Najmilsi, odnosze wrazenie, ze wasz guru wycial wa paskudny numer. Bo wam bardzo podobala sie ta Izba Dyscyplinarna i az wyliscie nad nia z zachwytow. No a teraz taka przykrosc...
Czyzby was zdradzil...(?)
Obserwuj wątek
  • institoris2 ales palnal Kretynie 07.08.21, 21:45
   tow. Kaczynski potwierdza jedynie, ze jest twoim duchowym kompanem.
   Nikt rozsadny nie traktowal "sceptycyzmu europejskiego" tow. Kaczynskiego powaznie, jedynie takie glaby jak ty.

   benek231 napisał:

   > Ten Kaczynski, Najmilsi, dziecinnieje wam na starosc - glupieje. Na taka zagryw
   > ke jaka zaprezentowal wlasnie w odniesieniu do "Reformy przygotowywanej prz
   > ez minister Annę Dalkowską (ktora) przewidywała likwidację Izby Dyscyplinarnej
   > jeszcze przed wyrokiem TSUE
   ..." porywaja sie dziesieciolatki. Kaczynski, ok
   > azuje sie, przed wyrokiem TSUE wiedzial, ze ID jest do dupy, choc >> [i
   > ]nie uznaje "tego typu wyroków" Trybunału [/i]>>
   > I tylko pech zrzadzil, ze ten TSUE jak na zlosc wyprzedzil Kaczynskiego i jego
   > "reforme" reformy sadownictwa. Reforme dziecka jego wlasnego genuszu, ktore byl
   > o wrecz idealne.
   >
   > Krotko mowiac, Najmilsi, odnosze wrazenie, ze wasz guru wycial wa paskudny nume
   > r. Bo wam bardzo podobala sie ta Izba Dyscyplinarna i az wyliscie nad nia z zac
   > hwytow. No a teraz taka przykrosc...
   > Czyzby was zdradzil...(?)

   • benek231 Co ty powiesz, Kretynku? :O) 07.08.21, 21:57
    institoris2 napisał(a):

    > tow. Kaczynski potwierdza jedynie, ze jest twoim duchowym kompanem.
    > Nikt rozsadny nie traktowal "sceptycyzmu europejskiego" tow. Kaczynskiego powaz
    > nie, jedynie takie glaby jak ty.
    **
    A jak traktowaly ten sceptycyzm takie głąby jak ty?

    Bo o ile mnie pamiec nie myli ty cale antyunijne gowno, wlacznie z toba, sikalo w majtki z radosci na wiesc, ze Kaczynski wyprowadza Polske z Unii.

    Ty jestes taki sam mondrala po fakcie jak ten twoj Kaczynski, ty koscielna kurwo.
    • institoris2 ales ty zalosny Kretynie 07.08.21, 22:41
     zamiast wyrazic radosc z faktu, usilujesz tu stwarzac wrazenie, zes zaden kompan Kaczynskiego.

     benek231 napisał:


     > **
     > A jak traktowaly ten sceptycyzm takie głąby jak ty?
     >
     > Bo o ile mnie pamiec nie myli ty cale antyunijne gowno, wlacznie z toba, sikalo
     > w majtki z radosci na wiesc, ze Kaczynski wyprowadza Polske z Unii.
     >
     > Ty jestes taki sam mondrala po fakcie jak ten twoj Kaczynski, ty koscielna kurw
     > o.

     znajdz mi choc jeden moj post w ktorym twierdzilem, ze PiS wyprowadza Polske z Chujnii, albo, ze sie z tego "wyprowadzania" cieszylem.
     A tak w ogole, to spadaj debilu.
  • benek231 "PiS sprzedaje się za unijne pieniądze" :O) 08.08.21, 07:54
   Roman Imielski
   7 sierpnia 2021 | 06:00


   Ani kroku wstecz, nie będą nam tu w obcych językach mówić, suwerenność albo śmierć - to już, proszę państwa, przeszłość. PiS pod naciskiem Brukseli i Luksemburga zamraża działalność Izby Dyscyplinarnej, sztandarowego pomysłu deformy sądownictwa.

   Zaledwie w połowie lipca Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej – składowi przewodniczył były prokurator stanu wojennego i były poseł PiS Stanisław Piotrowicz – uznał, że polskie sądy nie muszą stosować się do zabezpieczeń unijnego Trybunału Sprawiedliwości.

   Rządzący publicznie bagatelizowali wyrok TSUE uznający, że system dyscyplinowania sędziów i tym samym Izba Dyscyplinarna nie są zgodne z unijnym prawem. Podkreślali, że ani Komisja Europejska, która zaskarżyła deformę do Trybunału w Luksemburgu, ani sam TSUE nie mogą mówić Polsce, co ma zrobić ze swoim wymiarem sprawiedliwości.

   Ale jest jeszcze portfel. Gdy Komisja Europejska zagroziła, że będzie się domagać kar finansowych dla Polski, jeśli do 16 sierpnia nie odpowie, jak ma zamiar wykonać decyzje TSUE, zaczął się chocholi taniec.

   Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska właśnie częściowo zamroziła działalność Izby Dyscyplinarnej i poprosiła jej sędziów, by na razie w ogóle nie zajmowali się wpływającymi sprawami. Wcześniej zaapelowała pisemnie do prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, by zmienili prawo tak, by nie kolidowało z decyzjami TSUE.

   Przekładając to na język zwykłego zjadacza chleba: prezes Manowska, beneficjentka „dobrej zmiany", de facto wykonuje orzeczenia TSUE przy aprobacie dużej części obozu PiS, w tym prezesa Jarosława Kaczyńskiego. To ma dać pole manewru premierowi Morawieckiemu w relacjach z Brukselą.

   A jest to niezbędne, by uniknąć dotkliwych, być może idących w miliony euro dziennie, kar. No i ważniejsze – dewastowanie praworządności może mocno opóźnić albo nawet przyblokować zgodę Brukseli na Krajowy Plan Odbudowy. To ok. 250 mld zł w transzach na odbudowę gospodarki po pandemii i rozwój nowoczesnych gałęzi przemysłu. Pierwotny termin przyjęcia KPO minął zresztą 3 sierpnia – opóźnienie związane jest m.in. z ignorowaniem TSUE. Bez tych pieniędzy cały „Polski ład" i marzenia o wygraniu kolejnych wyborów można wyrzucić do kosza.

   Na koniec trzeba więc powiedzieć sobie szczerze – PiS, tak nienawidzący kontrolującej go Unii Europejskiej i jej instytucji, właśnie sprzedaje się za brukselskie pieniądze.

   A my, obywatele, powinniśmy gorąco dziękować opatrzności za Unię Europejską.

   wyborcza.pl/7,75398,27421304,pis-sprzedaje-sie-za-unijne-pieniadze.html#S.main_topic_2-K.C-B.3-L.2.glowka:undefined
   Czyli na razie zadza wyrwania kasy z Unii wziela gore nad antyunijnymi uprzedzeniami. Polexit odlozyly pisiory na pozniej - po wyrwaniu kasy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka