Dodaj do ulubionych

To jest ta wasza TVP ktorej bronicie, Najmilsi :O)

10.08.21, 21:09
To jest ten wasz klamliwy i zbrodniczy PiS, ktorego bronicie.


TVP znowu tnie wypowiedzi Donalda Tuska. Maląg: "Obraża polskie kobiety". A co naprawdę powiedział?

>> - Jak długo będzie rządziła ta ekipa Czarnków, Ziobrów, mizoginów, tutaj mi się tylko brzydkie słowa cisną, tak długo kobieta będzie miała poczucie, że jest drugim sortem, gorszą kategorią - mówił były premier. - I nie będzie miała wiary w to, że się zmieni ten model ciągle obowiązujący w wielu domach w Polsce, że ona musi się wszystkim zajmować. Że urodzenie dziecka, już nie mówiąc o dwójce, trójce, czwórce, to jest demograficznie fajna rzecz, ale dla kobiety jakże często to jest udręka na najbliższe 20 lat życia. Bo nie ma wsparcia, bo mąż jest przekonany, że jest OK, kiedy żona zaiwania od rana do wieczora, a on ma wzory postępowania od samej góry począwszy - wyjaśnił były premier. Jego zdaniem należy podjąć szereg działań, "bez gwarancji natychmiastowego efektu", które pozwolą jednak kobietom odczuć, że są równoprawne, a "macierzyństwo nie zmieni je w niewolnice".

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg odniosła się na antenie "Wiadomości" TVP do niedawnych słów byłego premiera Donalda Tuska, w których wypowiedział się na temat macierzyństwa. W materiale udostępnionym przez TVP nie przedstawiono całej wypowiedzi polityka, a głównie wycięte stwierdzenie, że urodzenie dziecka nierzadko "jest dla kobiety udręką". Zdaniem Maląg słowa polityka są "skandaliczne". >>

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27427295,tvp-znowu-tnie-wypowiedzi-donalda-tuska-malag-obraza-polskie.html
Przyznam, ze nawet komuny nie bylo stac na tego rodzaju szachrajstwa, a komuna, Najmilsi, byla najwiekszym zlem jakie mozna bylo sobie wyobrazic. Az nastal PiS...

Tak tak, takze antydemokratyczne gowno z tego forum odpowiedzialne jest za zawlaszczenie TVP przez bandziorow, uprawiajacych w niej teraz bandycka, klamliwa, i chamska propagande.
Obserwuj wątek
  • oleg3 Re: To jest ta wasza TVP ktorej bronicie, Najmils 10.08.21, 21:22
   Zajmijmy się Krzysiu wypowiedzią Tuska. Co mnie obchodzi TVP, której nie oglądam. Her Tusk, prawdopodobnie na podstawie własnych doświadczeń, oświadczył był, ze "macierzyństwo nie zmieni je w niewolnice". Żona Tuska urodziła 2 dzieci, córka jest w 2-giej ciąży. "Macierzyństwo to jest udręka na najbliższe 20 lat życia". Po co nam dzieci, skoro dzieci są w Berlinie.

   To tyle co miałem do powiedzenia.
   • benek231 To jest ta wasza TVP ktorej bronicie, Najmilsi :O) 10.08.21, 21:58
    oleg3 napisał:

    > Zajmijmy się Krzysiu wypowiedzią Tuska. Co mnie obchodzi TVP, której nie oglądam.
    **
    To nie interesuje cie jak klamie i manipuluje naczelny organ medialny twojej ulubionej partii? Nie interesuje cie to, ze wyrywaja kawalki zdan z obszernego kontekstu by na ich bazie doprawiac Tuskowi gebe, na ktora akurat sobie nie zasluzyl? Nie obawiasz sie, z jutro moga to samo zrobic z toba badz kims tobie bliskim?

    *
    Her Tusk, prawdopodobnie na podstawie własnych doświadczeń, oświadczył był,
    > ze "macierzyństwo nie zmieni je w niewolnice". Żona Tuska urodziła 2 dzieci, c
    > órka jest w 2-giej ciąży. "Macierzyństwo to jest udręka na najbliższe 20 lat ży
    > cia". Po co nam dzieci, skoro dzieci są w Berlinie.
    **
    We fragmencie ktory ja cytuje powyzej nie ma zdan ktore wlasnie przytoczyles.Nie bardzo rozumiem o co w nich ma chodzic. A juz zwlaszcza o co chodzi w ostatnim zdaniu, z dziecmi w Berlinie.

    Rozumiem jednakze, iz chciales sie mignac od odnotowania i skomentowania szachrajstwa i skurwysynstwa partii ktora popierasz - partii klamcow, kanalii, oszustow, zlodziei i lobuzow.
    • oleg3 Re: To jest ta wasza TVP ktorej bronicie, Najmils 11.08.21, 11:28
     xiazeluka napisała:

     > Niestety, Olegu, reżimowa telewizornia rzeczywiście ociosała wypowiedź Herr Tus ka i zniekształciła to, co rzeczywiście powiedział.

     Dlaczego niestety? To raczej norma. Nie tylko w reżimowej TV. Herr Tusk niewątpliwie powiedział o niewolnictwie i udręce związanych z macierzyństwem. I do tego się odnosiłem.

     – Urodzenie dziecka to jest demograficznie fajna rzecz, ale dla kobiety często to jest udręka na najbliższe 20 lat życia, bo nie ma wsparcia, bo mąż jest przekonany, że jest ok. Musimy podjąć działania, żeby polska kobieta miała poczucie, że jest równoprawna, że macierzyństwo nie zamieni ją w niewolnicę, a tak często się w Polsce dzieje – stwierdził Donald Tusk.
     • kalllka Re: To jest ta wasza TVP ktorej bronicie, Najmils 11.08.21, 11:46
      Zgadzam się ze stwierdzeniem Tuska, nie generalizując oczywiście, ale statystycznie =urzędowym podejściu do kobiet, jak do instytucji /macierzyństwa/ tak było. Było i zostało, aż do dzisiaj, niestety.
      Pewnie byłoby naturalniej gdyby, miast skorumpowanych: niewolnictwa i udręki, uzyl takich z domów samotnej matki, czy z rozmow z niebieskiej linii czy cud takiego..


     • xiazeluka Re: To jest ta wasza TVP ktorej bronicie, Najmils 11.08.21, 11:53
      "- Jak długo będzie rządziła ta ekipa Czarnków, Ziobrów, mizoginów [...] tak długo kobieta będzie miała poczucie, że jest drugim sortem, gorszą kategorią [...] I nie będzie miała wiary w to, że się zmieni ten model ciągle obowiązujący w wielu domach w Polsce, że ona musi się wszystkim zajmować. "
      • kalllka Re: To jest ta wasza TVP ktorej bronicie, Najmils 11.08.21, 12:21
       Zupełnie bez sensu użył nazwisk..,
       W Polsce podejście do kobiety, jest skodyfikowane kulturowo i uprawomocnione językiem. I żadne Czarnki nie są temu winne.
       Wszystko z powodu zunifikowania matki-Polki.
       Np. w byłych zaborach austriackim i bliskim mu dykcyjnie -pruskim, macierze ustawione na powtorki końcówek, za mężem, a nie po mezu,
       jak np. matka_tka, pozwalały przejść przez całe życie nie dość ze bezbłędnie to jeszcze z nowa profesja. A w bylym i niestety największym, ruskim, dożywocie (po mezu) znaczy,
       tylko dzieciąteczko i bez renty niestenty.

        • kalllka Re: To jest ta wasza TVP ktorej bronicie, Najmils 11.08.21, 12:41
         No i to mam mu zazle.
         Wszak się uczył paniedzieju, za granicami.
         A może to tak dla zmyłki żeby rozpoznać kto który ekektoriat robi?
         Wyobraź sobie, stoję sobie, w barze mlecznym, w kolejce oczywiście, za kasza bo te najbardziej lubię…w każdym razie pani, sprzedawczyk, ogłasza, ze nie ma makaronu bo pan z elektrowni wykupił cały! I co ty na to?
         akurat mnie, jako się rzekło- za kasza stałam było w dupie makaron, ale czy to stwierdzenie o elektrowniku z całym makaronem z baru, było politycznie niebłahe?
          • kalllka Re: To jest ta wasza TVP ktorej bronicie, Najmils 11.08.21, 13:13
           Nazbyt mu, rusyfikacyjne cechy, chyba, przypisujesz. Pogarda pochodzi z łaciny a tej jako saksofon z pochodzenia, niewiele łyknął.
           Mnie wydaje, ze nie naumiano mu patrzeć i rozumieć; to jak ze słyszeniem, w tle…
           Lokalni Ruscy do perfekcji zniechęcali elektoriat monotonnymi działaniami; znęcają się najpierw lokalizujac ofiary za pomocą adresów IP by później włączając alarm albo kopcac papierosy jakimś zombim, spowodować irytację lub co gorsza kłótnie rodzinne albo inne sąsiedzkie niesnaski.. i wyobraź sobie pan dokładnie wtedy hejt włączali pod sasiadow gdy pnTus albo Czarnek akurat wypowiadał
           wszystko zależy od tego który z popisow dawal większa kasę. Lokalne ruski żadnej nie przegapia…
   • zdradka21 Re: To jest ta wasza TVP ktorej bronicie, Najmils 11.08.21, 12:58
    boomerang napisał:
    > Czy ty Bene-ficjancie swojego patyka do strugania nie mógłbyś wreszcie spaść stąd? Jesteś elementem i to wielce szkodliwym, o czym zawiadamiam cię i nie oczekuję od ciebie w zamian żadnego wynagrodzenia.
    >

    Taką prywatną korespondencję pisz na pocztę Benka. Tu jest forum społecznościowe, publiczne.
    A jeśli już tak napisałeś .... to ja jestem innego zdania. Benek i każdy z piszących na forum ma równe prawo do pisania na forum. A właściciel forum - Agora - ma prawo i obowiązek egzekwować od uczestników forum
    regulamin i netykietę. Naruszenia regulaminu można zgłaszać .
    Osobiście oczekuję na objęcie, przez moderatorów, "opieki" nad tym forum. A to dlatego , że forum przekształca się szambo składające się z obelg, zamiast politycznego Hady Parku.
      • benek231 To jest ta wasza TVP ktorej bronicie, Najmilsi :O) 12.08.21, 19:30
       zdradka21 napisał:

       > Nigdy nie donoszę. Nieraz zgłaszam prośbę o usunięcie moich wpisów podwójnie
       > /pomyłkowo ulokowanych na forum. "Inteligent" zaś w akcji; trzema słowami : kła
       > mie , oskarża kłamliwie, bezprawnie wyrzuca mnie z forum.
       >

       **

       Przeciez Kretyn, Czuku, to jest faszystowska swinia, ktora bedzie stosowala wszelkie brudne numery wobec ciebie. Wsrod nich klamstwo to najniewiniejsze dranstwo.
       • zdradka21 Re: To jest ta wasza TVP ktorej bronicie, Najmils 12.08.21, 21:14
        benek231 napisał: >
        > Przeciez Kretyn, Czuku, to jest faszystowska swinia, ktora bedzie stosowala wszelkie brudne numery wobec ciebie. Wsrod nich klamstwo to najniewiniejsze dranstwo

        Nie wiem już jak postępować z takim człowiekiem. Obiecuję sobie nie odpowiadać na jego obelgi. Ale jego ( Xl )
        obelżywe wpisy prowokują mnie do odpowiedzi.
        • xiazeluka Re: To jest ta wasza TVP ktorej bronicie, Najmils 12.08.21, 23:36
         O, wielki Benku, jesteś wybitną osobowością (według mnie). Nie to co on, ten (XL), czyli on, a nie Ty, o wielki Benku. Dobrze, że tu jesteś i podbijasz poprzeczkę intelektu wśród ordynarnych obelżywców (to też według mnie, a nie kogoś innego, co zaznaczam, aby nie było pomyłki).
        • benek231 To jest ta wasza TVP ktorej bronicie, Najmilsi :O) 13.08.21, 06:31
         zdradka21 napisał:

         >
         > [i]Nie wiem już jak postępować z takim człowiekiem. Obiecuję sobie nie odpowiad
         > ać na jego obelgi. Ale jego ( Xl )obelżywe wpisy prowokują mnie do odpowiedzi.
         **
         Z jakim czlowiekiem, Czuku? Kretyn to faszystowska swinia, najgorszego gatunku.
         A jego wpisy dlatego prowokuja Cie do odpowiedzi, ze ich celem jest wlasnie sprowokowanie do opowiedzi, by mogla swinia wyzywac sie na Tobie dluzej.
         • zdradka21 Re: To jest ta wasza TVP ktorej bronicie, Najmils 13.08.21, 20:25
          benek231 napisał: Z jakim czlowiekiem, Czuku? Kretyn to faszystowska swinia, najgorszego gatunku.
          > A jego wpisy dlatego prowokuja Cie do odpowiedzi, ze ich celem jest wlasnie sprowokowanie do odpowiedzi, by mogla swinia wyzywac sie na Tobie dluzej.

          Podobnie jest z Twoją z xl polemiką. On Cię prowokuje. Ty nie zawsze go obalasz na łopatki. I walka dinozaurów trwa.... bez końca. I co z tego, że masz rację ?
          Może facet się zmieni ? Bo znalazł się w gronie niebezpiecznie grawitujących straceńców - z powodu nie uznawania szczepień p-ko Cov i rozpowszechniania poglądu o szkodliwości szczepienia, w gronie lekceważących
          alarmy o ogromnym zagrożeniu ocieplenia naszej planety dla Ziemian, ......
          • xiazeluka Re: To jest ta wasza TVP ktorej bronicie, Najmils 13.08.21, 21:05
           Słuchaj no, ćwierćinteligencie1. Nie należysz do osób o lotnym umyśle, masz problemy z samodzielnym wnioskowaniem, więc Mła Wam wyłoży krótko i jasno, abyście przyjęli do wiadomości i zrozumieli raz na zawsze: Mła nie jest przeciwko szprycom, lecz przeciwko przymusowi szprycowania oraz segregacji sanitarnej. Jeśli ktoś ma ochotę się szczepić, to niech się szczepi, nawet codziennie.

           Przepiszcie sobie to oświadczenie do służbowego biurokratycznego kołonotatnika sto razy, może zapamiętacie.

           Zagrożeniem dla Ziemi są półidioci Waszego pokroju, wierzący we wszystko, co uda się Wam wyczytać w środkach masowego rażenia.
           • zdradka21 Re: To jest ta wasza TVP ktorej bronicie, Najmils 13.08.21, 22:42
            xiazeluka napisała:

            > Słuchaj no, ['''''] Mła nie jest przeciwko szprycom, lecz przeciwko przymusowi szprycowania oraz segregacji sanitarnej. Jeśli ktoś ma ochotę się szczepić, to niech się szczepi, nawet codziennie. [....]

            To mało. Sto razy mówią Ci a Ty nie rozumiesz, że warunkiem opanowania i likwidacji epidemii jest zaszczepienie 70> % Polaków zakwalifikowanych do szczepienia. Aktualnie zaszczepiło się niewiele więcej niż 50 %. Rozwiązanie tego problemu - zapobieżenie zachorowaniom i skutkom IV fali epidemii - wymaga solidarnych zachowań Polaków. Takie zachowanie to zaszczepienie się samemu i oddziaływanie/namawianie do szczepienia swoich znajomych,otoczenia. Naganna (co najmniej) jest demonstracyjna odmowa szczepienia a karane powinno być namawianie innych aby się nie szczepili.
            Dziś nie wystarczy taka wolność i swobodna decyzja - szczepić się albo nie szczepić - bo to takie niektórych narcyzów widzimisię. Sytuacja wymaga teraz powszechnego szczepienia by uniknąć IV fali epidemii.Gwarantuje ono skuteczną indywidualną ochronę indywidualną przed Covidem, tym śmiertelnym niebezpieczeństwem. A więc jedynym rozsądnym zachowaniem - o znaczeniu narodowym - jest zaszczepienie się max. Polaków. Szczepienie nie powinno być jakimś dylematem bo (jak potwierdziła dotychczasowa akcja szczepień) szczepienie nie powoduje negatywnych skutków dla zdrowia szczepiącego się. Dlatego uważam ,że odmawiający szczepienia to (swego rodzaju) wyrzutki społeczne, wrogowie milionów Polaków narażonych (przez to) od niezaszczepionych na Covid.


            > Zagrożeniem dla Ziemi są półidioci Waszego pokroju, wierzący we wszystko, co uda się Wam wyczytać w środkach masowego rażenia.
            Same brednie i pomówienia.
            W jaki sposób i z jakiego powodu półidioci nieliczni w ludzkiej populacji są zagrożeniem dla Ziemi? Pytanie jest retoryczne a xl - to dureń głoszący, że "zagrożeniem dla Ziemi są półidioci "[,,,,]


            >

            • xiazeluka Re: To jest ta wasza TVP ktorej bronicie, Najmils 14.08.21, 00:05
             Ćwierćinteligencie1, te Wasze "fale" to normalne sezonowe infekcje górnych dróg oddechowych. Jakoś do tej pory te "fale" przychodziły i odchodziły bez żadnych masowych szczepień, więc nie opowiadajcie głupot, że tylko szpryca coś tu pomoże. Po drugie ważniejsza jest dobra odporność, a nie szczypawkowanie. Jeśli ktoś jest schorowany, stary, z grup ryzyka - niech się szprycuje. Pozostali, normalni ludzie, powinni sobie poradzić tak samo, jak radzą sobie z sezonowymi infekcjami, czyli gripexem, ciepłą herbatą i dobrą nalewką. Po trzecie - zarówno idioci Waszego pokroju jak i reżimy powinny wreszcie przyjąć do wiadomości, że wirus-celebryta zostaje z nami na zawsze, ubogacając pulę jesienno-zimowych mikrobów infekcyjnych. Dość tej nieuzasadnionej paniki.

             Wolność, ćwierćinteligencie1, to swoboda wyboru. Dlatego Wasze faszystowskie pomysły, godzące w wolność, powinny być karane. Wy się zazprycowaliście, to się cieszcie nieśmiertelnością, decyzje in nych ludzi to nie Wasz interes. Szczególnie, że chodzi o chorobą o niewielkiej śmiertelności, groźnej dla starych i schorowanych ludzi oraz tych, którzy z jakiegoś powodu mają predyspozycje do ciężkiego przebiegu. Mła przytoczy jeszcze raz dane Ministerstwa Utraty Zdrowia za 2020 rok:

             hospitalizowanych z powodu kataru C19 - 102,5 tys.
             zmarłych z powodu kataru C19 - 5102

             O czym więc w ogóle mowa.

             Negatywne skutki dla zdrowia po pierwsze są w postaci NOP, a po drugie niewiadome są długofalowe następstwa, więc nie opowiadajcie głupstw, że szpryce są bezpieczne.

             To natomiast:

             "odmawiający szczepienia to (swego rodzaju) wyrzutki społeczne, wrogowie milionów Polaków narażonych (przez to) od niezaszczepionych na Covid."

             ...potwierdza, żeście debil, ćwierćinteligencie1. Możecie wyjaśnić czym niezaszprycowani zagrażają zaszprycowanym? W jakim celu się zaszczepiliście, skoro nie chroni to Was przed kowidkiem?
          • benek231 To jest ta wasza TVP ktorej bronicie, Najmilsi :O) 13.08.21, 21:51
           zdradka21 napisał:

           > Podobnie jest z Twoją z xl polemiką. On Cię prowokuje. Ty nie zawsze go obalasz na łopatki.
           **
           On zawsze prowokuje, Czuku. Prowokuje do niekonczacych sie pyskowek. Mnie stac jest czasem na kilka wpisow, ale przeciez nie bede tlukl sie z glupkiem i klamczuchem na wytrzymalosc. Tu nie ma wygranych, choc niewtajemniczonym tak moze sie wydawac. Na kazdy wpis zawsze mozna cos odpisac. I Kretyn to wlasnie robi.
           Ponadto on atakuje moj watek juz na samym poczatku aby zniechecic do wchodzenia innych - odstraszyc ich. Ci mysla sobie, ze z cala pewnoscia bedzie awantura i trzymaja sie od mojego watku z daleka. A ja zostaje bez polemistow, na lodzie - z Kretynem. Z ktorym wolalbym nigdy nie rozmawiac bo brzydze sie takimi kanaliami. Z jego calej aktywnosci na tym forum najlepiej da sie ulozyc ruski troll/ koscielny troll. A z trollem nie wygrasz, Czuku. Tak sie niektorym wydaje.
    • perla_roztocza Re: To jest ta wasza TVP ktorej bronicie, Najmils 11.08.21, 13:30
     zdradka21 napisał:

     > Osobiście oczekuję na objęcie, przez moderatorów, "opieki" nad tym forum. A to
     > dlatego , że forum przekształca się szambo składające się z obelg, zamiast pol
     > itycznego Hady Parku.

     niczego nie rozumiecie.
     Gdyby zrobić po waszemu to znikłoby 90% postów.
     To forum bez obelg nie istnieje właśnie.
     • zdradka21 Re: To jest ta wasza TVP ktorej bronicie, Najmils 11.08.21, 13:52
      perla_roztocza napisał:
      > niczego nie rozumiecie. Gdyby zrobić po waszemu to znikłoby 90% postów.
      > To forum bez obelg nie istnieje właśnie.

      Do jakiej grupy osób piszesz ?
      Obowiązuje regulamin forum AGORY. Dlatego nawołuję do jego przestrzegania.
      Sam wtedy wrócę do normalności, do standardu regulaminowego forum.
      Były już próby odejścia od zwyczaju obelg. Może więc ...."do trzech razy sztuka."
   • perla_roztocza Re: To jest ta wasza TVP ktorej bronicie, Najmils 11.08.21, 13:27
    boomerang napisał:

    > Czy ty Bene-ficjancie swojego patyka do strugania nie mógłbyś wreszcie spaść st
    > ąd? Jesteś elementem i to wielce szkodliwym, o czym zawiadamiam cię i nie oczek
    > uję od ciebie w zamian żadnego wynagrodzenia.

    o nie bumerang, Kretyn52 to żywa historia forum tego.
    Ma tu być i rzygać nadal tak jak rzyga już od 20 lat właśnie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka