Dodaj do ulubionych

KretynLuka jest :O)

11.08.21, 20:18
Stoczyles sie Kretyn na samo dno pisowskiego scieku, w ktorym tkwisz od kilku lat.
Teraz strugasz glupa domagajac sie porownania prawodawstwa krajow europejskich z proponowanym wlasnie Lex Anty-TVN. Z glupia frant udajac zdziwionego, ze przeciez - jak to?! - wszedzie maja takie ograniczenia wiec dlaczego w Polsce ten raban... Jak gdyby mialo chodzic wylacznie o dolaczenie polskiego prawodawstwa do europejskich praktyk. Choc wiadomo, ze jestes antydemokratyczne gowno czyli im gorzej dla demokracji tym lepiej, nonie? A, ze bez wolnych mediow nie ma demokracji, wiec juz wszystko wiadomo ty gowno Putina.

Poczynasz sobie zupelnie jakbyscie znajdowali sie w rzeczywistosci medialnej podobnej do niemieckiej czy francuskiej, w ktorych pluralizm medialny jest chlebem codziennym i wprowadzenie Lex Anty-TVN nie zmienia na medialnym rynku nic z wyjatkiem ustawienia progu wlasnosci dla zagranicznych akcjonariuszy - do 49% czy do np. 40% dopuszczalnych udzialow we wlasnosci stacji telewizyjnej, radiowej czy wydawnictwa prasowego. Bo gdyby mialo o to tylko chodzic to najprawdopodobniej i ja nie mialbym nic przeciwko temu by wymienione podmioty byly w wiekszosci polskim udzialem. Jednakze w Polsce sprawy maja sie zu[elnie inaczej.

W Polsce klero-faszystowska banda, a jest to kontekst w ktorym nalezy widziec to pisowskie " nawiazywanie do standardow eurpejskich", zawlaszczyla sobie TVP i uzywa jej we wlasnym interesie, dla celow obrzydliwie propagandowych, jakby TVP byla ich prywatna stacja. Podobnie z Polskim Radiem, ktore takze stalo sie pisowska gadzinowka. Obydwa przypadki zawlaszczenia sa w dodatku niezgodne z Konstytucja - podobnie jak zakupienie prasy regionalnej, przez podlegly rzadowi Orlen, i podporzadkowanie ich bandziorom u wladzy w ten wlasnie sposob. Aktualne posuniecie PiS, zmierzajace do podporzadkowania sobie, badz wyeliminowania z rynku, niezaleznego TVNu ustanawia sytuacje, w ktorej nie bedzie zadnej znaczacej przeciwwagi dla waszej zmasowanej propagandy - o czym ty wiesz doskonale, jako pisior. I wlasnie o to tu chodzi czy w wyniku przepchniecia Lex Anty-TVN na polskim rynku medialnym znajdowac sie beda niezalezne od wladzy media, zdolne do kontroli tej wladzy i informowania opinii publicznej o je postepowaniu. Czy rynek kontrolowany bedzie przez PiS czyli media beda musialy tak tanczyc jak im PiS zagra. Badz nie bada znaczyc nic gdyz - jak na Wegrzech - ich zasieg oddzialywania jest odpowiednio okrojony.

Zatem studiuj sobie te przepisy ktore polecasz mnie, hipokryto, bo ja nie mialbym nic przeciwko 49% dla amerykanskiego TVN (gdyby sie zgodzili), jesli tylko nie bylaby to jedyna liczaca sie stacja opozycyjna. A poniewaz jest ostatnia liczaca sie telewizja niezalezna to oczywiscie nie moge tego zaakceptowac. Rzadzacy musza znalezc jakies rozsadne wyjscie z sytuacji, jak np. przedluzyc okres przystosowawczy dla TVN do 5-10 lat, przy jednoczesnym oddawaniu partyjnej TVP i przywracaniu jej Polakom. Na co oczywiscie nie ma co liczyc gdyz chodzi o cala wladze dla PiS - wladze autorytarna, ze przypomne ci ty klamliwe antydemokratyczne gowno. Wladze autorytarna, ktora tobie tak bardzo odpowiada, jakbys byl agentem rosyjskim badz koscielnym, i liczyl na jakas rekompensate za wiernosc, ty plynne gowno w ludzkiej skorze.

Bez znaczacych niezaleznych mediow kontrola rzadzacych nie jest mozliwa. A wlasnie do kontroli rzadzacych sprowadza sie sie demokracja, ty podly zdrajco i wrogu polskiego narodu.
Obserwuj wątek
  • pikrat Re: KretynLuka jest :O) 11.08.21, 20:52
   Spodziewając się, że Kretyn nie będzie śpieszył się z odpowiedzią słów kilka...

   Od zawsze zabawne dla mnie było, że księciunio (taki qrwa z niego książę jak ze mnie ministrant) jest fałszywy jak kobra. Przy tym pyskaty, ba, asertywny, zdołał do siebie przekonać paru dziwaków, którym imponuje zdolność naszego delikwenta do posługiwania sie "piórem". Niestety, w polityce zmiany jak w pogodzie i nasz delikwent zwyczajnie nie nadąża. Raz gani PiS, wyzywając ich od komuchów innym razem, może niewerbalnie, popiera. Toż to rozdwojenie jaźni jest właśnie, jakby napisał roztoczański głupek..


   Co do skłonności Łukasza do popierania władzy autorytarnej - nic tu dziwnego. Tu poglądy ma niezmienne od lat. Wyssane z mlekiem antenatek - chłopek gwałconych przez swoich panów:

   wyborcza.pl/7,75517,27413176,panszczyzna-czy-polscy-chlopi-byli-niewolnikami.html

   "Szlachcic gwałcił chłopki i uważał, że wyświadcza im przysługę. Bo "poprawia ich rasę""

   Kto wie czy nie mamy do czynienia z takim właśnie przypadkiem ulepszonego rasowo wink
   • benek231 KretynLuka jest :O) 12.08.21, 06:28
    >> 8. TVN to bezczelna propaganda, jednostronna i nachalna, niemniej wolnościowcy walczą o wolność słowa dla każdego, w tym także dla gebelsów z "wolnych i niezależnych mediów". Wolnościowcy chcą umożliwić wszystkim korzystanie z wolności wypowiedzi,... >>

    I wlasnie dlatego Kretyn od dawna jest za uwaleniem TVN.

    W cytacie powyzej, Pikracie, sugeruje Kretyn, ze jest jakims "wolnosciowcem", wyobraz sobie. Nie wiem kim sa ci "wolnosciowcy" ale jesli Kretyn jest jednym z nich to tym samym wystawia im odpowiednie swiadectwo. Odczytac z niego moge, ze wolnosciowcy sa za oddaniem calosci rynku medialnego PiSowi i dlatego popieraja PiS w jego usilowaniach na rzecz uwalenia ostatniej liczacej sie niezaleznej telewizji, ktora cieszy sie ogladalnoscia i poparciem ogromnej rzeszy Polakow.
    Bo przy okazji uwazaja ci "wolosciowcy", ze TVN nie ma prawa uprawiac propagandy innej niz pisiorska, pomimo tego, ze jest prywatna i niezalezna stacja. Jednoczesnie nie maja ci "wolnosciowcy" nic przeciwko uprawianiu bezczelnej, jednostronnej i nachalnej propagandy przez TVPiS, ktora bezprawnie stala sie pisiorska gadzinowka choc winna byc obiektywna i stonowana, jako telewizja publiczna.

    Przeciez ten Kretyn to wrog publiczny numer 1, ktorego koniecznie nalezy ubrac w kaftanik bo z cala pewnoscia mozna zostac pogryzionym przez to plynne gowno w ludzkiej skorze.
    PS.....Przeczytalem ten artykul kilka dni temu. Przygnebiajacy.

    pikrat napisał:

    > Co do skłonności Łukasza do popierania władzy autorytarnej - nic tu dziwnego. T
    > u poglądy ma niezmienne od lat. Wyssane z mlekiem antenatek - chłopek gwałconyc
    > h przez swoich panów:
    • pikrat Re: KretynLuka jest :O) 12.08.21, 07:33
     benek 231 napisał:

     W cytacie powyzej, Pikracie, sugeruje Kretyn, ze jest jakims "wolnosciowcem", wyobraz sobie. Nie wiem kim sa ci "wolnosciowcy" ale jesli Kretyn jest jednym z nich to tym samym wystawia im odpowiednie swiadectwo. Odczytac z niego moge, ze wolnosciowcy sa za oddaniem calosci rynku medialnego PiSowi i dlatego popieraja PiS w jego usilowaniach na rzecz uwalenia ostatniej liczacej sie niezaleznej telewizji, ktora cieszy sie ogladalnoscia i poparciem ogromnej rzeszy Polakow.

     ========================
     Tych tzw wolnościowców totalnie uwaliło. Oni wyobrażają sobie, że wyhodują (pewnie z udziałem własnego nasienia i nahajki) nowy gatunek człowieka, którego z jednej strony obijać będą za każdą niesubordynacją a z drugiej strony człowiek ten założy sobie sam pętlę na szyję słuchając katolickiego kleru, który od wieków wykorzystuje wiernych dając im złudną nadzieję na życie wieczne przy czym sami żyją sobie tu i teraz jak w raju.
     Kretyn już nie ukrywa tego co oczywiste. On uważa się za lepszego od wszystkich. Toleruje mu podobnych (łaskawie smile) i zwalcza tzw. lewaków. To lewactwo wg Gnidy Dworskiej ma posiadaczy odmiennych poglądów wtłoczyć w ziemię ze wstydu. Tereferekuku. Zaczynam odbierać ten epitet jako komplement. smile
     Bo nie wolno dopuścic do sytuacji by sprowadzono Naród do roli jaka odgrywał w I Rzeczypospolitej. Posłużę się cytatem z linkowanego wcześniej artykułu:


     I Rzeczpospolitą nazywano "despocją najgorszego rodzaju", czyli taką, w której zamiast jednego tyrana władzę dzierżyły tysiące tyranów, każdy z prawem znęcania się nad mieszkańcami własnego, szlacheckiego państewka. Ten ustrój zdumiewał nie tylko Zachód, ale nawet Moskwę.

     Anzelm Gostomski twierdził, że istnieją dwie podstawy dobrze zorganizowanego folwarku. Pańszczyzna i szubienica — wymieniał. Lista powinna być jednak dłuższa. Zarówno z wywodów XVI-wiecznego ziemianina, jak i z setek innych źródeł jasno wynika, że fundamenty nieludzkiego systemu były przynajmniej cztery. Poza pańszczyzną i szubienicą także kij oraz gąsior. Bo karność chłopów i darmową robotę przez kilkanaście godzin na dobę wymuszano nie groźbą egzekucji, ale przede wszystkim — codzienną, powszechną przemocą.

     Adam Bohdanowicz, białoruski etnograf, potomek rodziny chłopskiej z dawnych Kresów Rzeczpospolitej, pisał w XIX wieku, że hojnie egzekwowane prawo do karania stanowiło „duchowy cement gospodarki pańszczyźnianej". Każdy wieśniak stale spodziewał się razów za choćby najdrobniejsze przewinienie lub z samego tylko kaprysu ekonoma, zarządcy albo szlachcica. „Niedokładnie zorał, zabronował, mało zrobił, wysoko żęła, małe snopy wiązała" — wyliczał codzienne „występki" Bohdanowicz. Za każdy groziła chłosta, zwykle 20 uderzeń. „W wyjątkowych wypadkach sprawa dochodziła do 200 kijów i więcej, bili do utraty przytomności" — dopowiadał autor.

     „Nie dość, że człowiek urobi się w pocie, okłada go włodarz kijem na robocie" — podsumowano gorzko w jednym z XVII-wiecznych lamentów. Także sądy referendarskie (otwarte tylko dla mieszkańców królewszczyzn) nagminnie zbywały skargi na przemoc, zarzucając kmieciom zmyślenia i wyolbrzymienia. Nieliczni chłopi, którzy odważali się mówić o poniesionych krzywdach, następnie byli karani przez urzędników ze zdwojoną siłą. Wybór drogi sądowej nic im nie dawał. Ale przynajmniej pozwala przytoczyć dzisiaj niektóre z ich pretensji.

     Szlachcic chłopu swemu żonę weźmie, dziewkę zelży, nie pozwie go nikt o to" — kwitował już za czasów Zygmunta III Wazy krakowski lekarz i filozof Sebastian Petrycy. Zaznaczył przy okazji, że także chłopki królewskie miały tylko wyimaginowaną ochronę. O gwałt, do którego doszło w dobrach monarszych, dało się wytoczyć proces, ale sprawiedliwość „albo była nierychła, albo nigdy nie następowała". W praktyce tylko to drugie.
     ==========================
     Oto powody, dla których Mławski nie krytykuje PiS. Taka sama w sojuszu z klerem jest Konfederacja. Ci drudzy jeszcze gorsi bo mniej socjalni. Pod ich rządami emeryci pozdychają z głodu. Nic to bo bo co niedzielę się o nich pomodlą.
     I to jest główny powód, dla którego zawłaszczono sądzy a teraz zawłaszcza sie ostatni BASTION WOLBOŚCI - TVN.
     • pikrat Re: KretynLuka jest :O) 12.08.21, 07:38
      Errata:

      Oto powody, dla których Mławski nie krytykuje PiS. Taka sama w sojuszu z klerem jest Konfederacja. Ci drudzy jeszcze gorsi bo mniej socjalni. Pod ich rządami emeryci pozdychają z głodu. Nic to bo co niedzielę się o nich pomodlą.
      I to jest główny powód, dla którego zawłaszczono sądy a teraz zawłaszcza się ostatni BASTION WOLNOŚCI - TVN.

      =====================
      Poprawiłem by nie dać satysfakcji Wielkiemu Ortografowi ze Ściany Wschodniej smile
      • benek231 KretynLuka jest :O) 12.08.21, 15:27
       Zagadka.

       Powiedz mi Pikrat jaka jest relacja pomiedzy Kretynkiem a Putinem skoro Kretynek jest wypierdkiem Kretyna a ten z kolei jest wypierdkiem Putina?


       pikrat napisał:

       > Poprawiłem by nie dać satysfakcji Wielkiemu Ortografowi ze Ściany Wschodniej smile
       >
       >
     • benek231 KretynLuka jest :O) 12.08.21, 08:29
      pikrat napisał:

      Pamietam na tym forum takich, ktorzy glosili tu piekno feudalizmu (tak tak, nie przeslyszales sie) gdyz to dzieki feudalnemu panu, wlascicielowi chlopa, mial ten chlop zapewniona stabilizacje, ochrone i obrone, oraz chleb na stole. Ogolnie w feudalizmie chlop mial miec sielskie i szczesliwe zycie.
      Nie pamietam juz nickow tych sukinsynow ale absolutnie nie bylbym zaskoczony obecnoscia Kretyna wsrod nich.

      > ==========================
      > Oto powody, dla których Mławski nie krytykuje PiS. Taka sama w sojuszu z klerem
      > jest Konfederacja. Ci drudzy jeszcze gorsi bo mniej socjalni.
      *
      Ta polska prawica jest pocieszna. Bo moze sobie byc ugrupowanie, skrajnie socjalistyczne, a nawet quasi komunistyczne to oczywiscie nalezec bedzie ono do lewicy, ale jesli tylko podporzadkuje sie klerowi i zacznie chadzac w procesjach to pomimo socjalistycznego skretu staje sie prawica. Komuch chodzacy do kosciola to prawicowiec - tak jak Kaczynski.

      A przyjazn pisiorow z konfederastami jest jak najbardziej naturalna, gdyz maja oni wspolne wartosci, czyli konfesyjnosc. Wszystko inne jest mniej wazne, a wiec do pogodzenia. Nie trzeba byc specjalnie upartym by zmontowac z nich jedna partie - o dwoch frakcjach.
      • institoris2 Kretynie 52, jestes prawie geniuszem! 12.08.21, 08:48
       benek231 napisał:

       > Pamietam na tym forum takich, ktorzy glosili tu piekno feudalizmu (tak tak, nie
       > przeslyszales sie) gdyz to dzieki feudalnemu panu, wlascicielowi chlopa, mial
       > ten chlop zapewniona stabilizacje, ochrone i obrone, oraz chleb na stole. Ogoln
       > ie w feudalizmie chlop mial miec sielskie i szczesliwe zycie.

       "prawie geniuszem", bo nie ustrzegles sie przed popelnilnieniem jednego bledu.
       Wystarczylo jedynie zamienic "feudalizm" na "panstwo opiekuncze" i mielibysmy precyzyjny obraz twojego idealnego swiata.

       • benek231 Nie rozumiesz prostych tekstow, Kretynku :O) 12.08.21, 19:39
        institoris2 napisał(a):

        > Wystarczylo jedynie zamienic "feudalizm" na "panstwo opiekuncze" i mielibysmy precyzyjny obraz twojego idealnego swiata.

        **
        Tyle, ze to nie ja pochwalalem feudalizm lecz ci korych ja krytykuje (prawdopodobnie wlacznie z Kretynem), czyli z tekstu wynika, ze ewentualnie nie jest to moj idealny swiat, ty gowienko Kretyna.
    • xiazeluka Re: KretynLuka jest :O) 12.08.21, 10:00
     "I wlasnie dlatego Kretyn od dawna jest za uwaleniem TVN."

     Wniosek ten wysnułeś ze zdania o całkowicie przeciwnym twierdzeniu.

     "Odczytac z niego moge, ze wolnosciowcy sa za oddaniem calosci rynku medialnego PiSowi i dlatego popieraja PiS w jego usilowaniach na rzecz uwalenia ostatniej liczacej sie niezaleznej telewizji, ktora cieszy sie ogladalnoscia i poparciem ogromnej rzeszy Polakow."

     Kolejny wniosek ze zdania o całkowicie przeciwnym twierdzeniu. Wolnościowy nie pozwolą Lewu i Niesprawiedliwości wprowadzić tej ustawy, ponieważ po powrocie jej z senatu powtórzą akcję z wtrzymaniem się od głosu, co de facto oznacza głos przeciw.
     No i szczekaczka propagandowa TVN wcale nie jest ostatnią niezależną telewizją w Polsce - jest jeszcze Polsat, który - w przeciwieństwie do TVN - rzeczywiście stara się być niezależny i nie opowiada jednoznacznie po jednej stronie. Nie ględź, jeśli nie masz pojęcia (czyli zamknij się raz na zawsze, bo o niczym nie masz pojęcia).

     "Bo przy okazji uwazaja ci "wolosciowcy", ze TVN nie ma prawa uprawiac propagandy innej niz pisiorska"

     Jeszcze jeden wniosek sprzeczny ze zdaniem źródłowym.

     "Jednoczesnie nie maja ci "wolnosciowcy" nic przeciwko uprawianiu bezczelnej, jednostronnej i nachalnej propagandy przez TVPiS,"

     I kolejny. Cztery próby interpretacji, wszystkie niewłaściwe. Te rażące problemy z rozumieniem nieskomplikowanego tekstu to głupota czy załganie? To pierwsze tradycyjnie Mła Ci łaskawie wybacza, Mła nie jest okrutny, zimą dokarmia zgłodniałe zwierzątka.
  • xiazeluka Re: KretynLuka jest :O) 11.08.21, 21:02
   Kretynie52, domagasz się odpowiedzi na tekst wewnętrznie niespójny, pełen sprzecznych wniosków, złożony z najbardziej prymitywnych kalek propagandowych.

   1. We Francji czy Niemczech przepisy przeciwdziałające skupianiu kapitału przez zagranicznych właścicieli są dobre, ale w Polsce złe. Dlaczego? Dlatego, że zdaniem Kretyna52 Żabojadom i Szkopom wolno więcej niż Polakom, dlatego, że rzekomo na Zachodzie jest pluralizm, a w Polsce nie ma, choć wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jest dokładnie odwrotnie. W Polsce możemy się jeszcze swobodnie wypowiedzieć o np. pedalstwie, Zachód takiej wolności już nie ma. Tak więc do relatywizmu dochodzi brak rozeznania oraz całkowita niewiedza o rynku mediów w Polsce.

   2. Media publiczne zawsze są tubą propagandy rządowej. Zawsze, niezależnie od przynależności partyjnej. Przecząc temu albo kłamiesz, albo jesteś idiotą (choć w sumie to może nie być alternatywa, jako że już dałeś się poznać jako zakłamany idiota). To jest łup zwycięskiej partii i tyle, nie ma to niczego wspólnego z konstytucją, żaden jej artykuł czymś podobnym nie wspomina. To stały groteskowy element - obrońcy OTUY nie znają jej treści.

   3. Prasa regionalna została wystawiona na sprzedaż. Sprzedawał właściciel niemiecki, zakupu dokonał koncern polski. Nie ma zakazu takich operacji. Jak Ci się nie podoba, to trzeba było zrobić zrzutę i zaoferować więcej od Orlenu.

   4. Aby ocenić, czy projekt tej zbędnej ustawy uderza w TVN należałoby odpowiedzieć na pytanie, które Mła kilka razy zadał - czy jest to zgodne z eurolewem i lewodawstwem krajów mumijnych. Odpowiedź jasna nie padła, niemniej wnosząc po Waszych pociesznych wygibasach (czyli Hipokrytki, Mesje i Kretyna52, ćwierćinteligent1 nie nadąża) - takie przepisy w Europie obowiązują. Warto zauważyć, że Groteskowa Opozycja nie ma wsparcia w akurat tej sprawie Brukseli, cała narracja opiera się o biednego, poszkodowanego amerykańskiego sojusznika i rzekomą obronę wolnych mediów. Rzekomą, bo to nie są wolne media, lecz media opozycyjne. O kolejnym sporze prawnym z Mumią głucho - czyli jednak takie przepisy najprawdopodobniej nie są w Europie niczym niezwykłym.

   5. Piszesz, że to uderzenie w TVN. Po części tak jest - niepotrzebna krajowa rada radiofonii i czegoś tam musi podjąć decyzję w sprawie koncesji, a tu wygląda na to, że koncesji wydać nie można. Ta dramatyczna rozterka jełopów skończyła się prośbą kierowaną do Suskiego o wykładnię prawną, Suski spłodził potworka - jak szepczą zorientowane jaskółki zupełnie nie mając świadomości, jakie mogą być histeryczne konsekwencje. Co dowodzi, że reżim warszawski ma słaby kontakt z rzeczywistością, niemniej powodów do wrzasków nie ma - nie po to Diskowery zatrudnia dobrych prawników, by sobie z taką przeszkodą nie poradzić.

   6. Nie jest także prawdą, że nawet gdyby lewacka TVN została zamknięta, to jakoś zasadniczo skończyłby się dostęp do wolnych mediów. Pomijając internet, w Polsce działa kilkanaście różnych stacji telewizyjnych, dziesiątki rozgłośni radiowych, Polsat z przybudówkami, działa telewizja satelitarna, wychodzą setki tytułów prasowych, w większości antyrządowych. Może w Portland jest jedna stacja i jedna gazeta, ale musisz wiedzieć, że w Polsce nie mamy problemu z bogatą ofertą.

   7. Nawet gdyby ta zbędna ustawa została przyjęta, to przecież nie oznacza to likwidacji TVN. Obejście wymogu ustawowego jest dziecinnie łatwe i niezbyt kosztowne.

   8. TVN to bezczelna propaganda, jednostronna i nachalna, niemniej wolnościowcy walczą o wolność słowa dla każdego, w tym także dla gebelsów z "wolnych i niezależnych mediów". Wolnościowcy chcą umożliwić wszystkim korzystanie z wolności wypowiedzi, takie niebolszewickie amoralne zamordystyczne gowna tylko wybranym. Tak więc zamelduj na Kremlu, że wpis Ci nie wyszedł i znowu ten wstrętny Mła Cię zmasakrował.

   PS Nawet jeśli ustawa przejdzie przez sejm, senat ją oddali, a Lewo i Niesprawiedliwość nie ma głosów, by decyzję senatu obalić.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka