Dodaj do ulubionych

Lista Szanghajska 2021. :O)

17.08.21, 07:16
10 polskich uczelni na liście najlepszych uniwersytetów na świecie

Najlepszymi polskimi uczelniami, zgodnie z Listą Szanghajską, są Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński. Rok temu Uniwersytet Warszawski znajdował się w czwartej setce, a Uniwersytet Jagielloński podobnie jak w 2021 roku - w piątej setce. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie podobnie jak w 2021 roku znajduje się w ósmej setce, a Warszawski Uniwersytet Medyczny awansował z ostatniej setki do ósmej. W dziewiątej setce znalazły się: Politechnika Gdańska, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W dziesiątej setce rankingu znalazły się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Wrocławska i Politechnika Warszawska.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27461358,znamy-najlepsze-uniwersytety-na-swiecie-wsrod-nich-10-polskich.html#do_w=46&do_v=142&do_st=RS&do_sid=288&do_a=288&do_t=16&do_g=5&do_s=A&s=BoxNewsImg4
Kilka lat temu obydwa najlepsze polskie uniwersytety uplasowaly sie pod koniec czwartej setki najlepszych uniwersytetow. Aktualnie Jagiellonka spadla jeszcze nizej wiec tym bardziej nalezy pogratulowac UW utrzymania sie w czwartej setce.
Obserwuj wątek
    • polski_francuz Lista watykanska 17.08.21, 09:11
      benek231 napisał:

"10 polskich uczelni na liście najlepszych uniwersytetów na świecie.

W dziewiątej setce znalazły się: Politechnika Gdańska, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W dziesiątej setce rankingu znalazły się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Wrocławska i Politechnika Warszawska."
      .

Polscy koledzy za malo publikuja w dobrych czasopismach. Jak porownuje kolegow z Polski z tymi z Francji czy Niemiec to maja 2 czy 3x mniej publikacji. Pracownicy naukowo-dydaktyczni sa bardziej dydaktyczni niz naukowi. A juz po habilitacji to jest jedna wielka laba i polityczne wlazenie w d..e by isc wyzej. Nie czuje nic a nic ambicji, ktora zawsze mialem, by dojsc i przegonic najlepszych na swoim polu naukowym.

Mianowanie idioty Bialka na stanowisko MEN to jest katastrofa i sprawe pogorszy. Polskie uniwerki wyleca z listy szanghajskiej i wejda na liste watykanska.

Orzeszku!

PF
      • benek231 Re: Lista watykanska 17.08.21, 15:51
        polski_francuz napisał:
        >
        > Polscy koledzy za malo publikuja w dobrych czasopismach.
        **
        Moi tutejsi znajomi z profesurami wielokrotnie opowiadali o ogromnej przepasci pomiedzy iloscia publikacji ich kolegow w Polsce, a ich wlasnymi. Moi znajomi ciagle pracowali nad publikacjami i zamieszczali w najlepszych dostepnych czasopismach.
        Jeden z nich opowiadal o swoim promotorze w ktorego mieszkaniu, po jego smierci, znalezli poustawiane na podlodze "kominki" tego samego wykladu z okolicznosciowymi niewielkimi poprawkami i zmianami. Ci w Ameryce poszli na rozwoj i doskonalenie sie podczas gdy ten w Polsce okopal sie na z gory upatrzonych pozycjach. Wlasnie tak bylo mu dobrze. W Stanach nie do pomyslenia.

Wiesz, ja wrzucilem te informacje glownie z uwagi na to swietne miejsce Uniwersytetu Warszawskiego, i UJ, bo przeciez obydwa mogly znalezc sie w dziewiatej setce, na przyklad. Wierze jednak, ze skoro taki kiepski w robieniu nauki to przynajmniej ma UW oszalamiajace sukcesy dydaktyczne. Ja znam przynajmniej jednego oszoloma z tamtej warszawskiej uczelni i przekonany jestem, ze jest on jej wybytnym osiagnieciem.
    • perla_roztocza Re: Lista Szanghajska 2021. :O) 17.08.21, 16:21
      problem polega na tym, że wyższe wykształcenie powinno tworzyć elitę kraju.
      A w Polsce na studia przyjmuje się wszystkich bo za to jest kasa misiu.
      To kompletni kretyni, którzy nie znają nawet tabliczki mnożenia.
      W zasadzie trudno kogoś trafić kto nie ma dyplomu magistra a doktorów i habilitowanych to u nas jak mrówków.
      A czasami jak słucham wypowiedzi niektórych profesorów to rece opadają. Wstydu nie mają.
      Na szczęście ja z tą "wykształconą" hołotą nie mam nic wspólnego bo skończyłem szkołę podstawową i jestem z tego bardzo zadowolony właśnie.
      • benek231 Lista Szanghajska 2021. :O) 17.08.21, 19:20
        perla_roztocza napisał:

Na szczęście ja z tą "wykształconą" hołotą nie mam nic wspólnego bo skończyłem szkołę podstawową i jestem z tego bardzo zadowolony właśnie.
        **
        Czy jestes zatem holota niewyksztalcona, czy tez holota z wyksztalceniem podstawowym? Pytam gdyz ewentualnie nie chcialbym urazic.
        • perla_roztocza Re: Lista Szanghajska 2021. :O) 17.08.21, 23:28
          benek231 napisał:

> Czy jestes zatem holota niewyksztalcona, czy tez holota z wyksztalceniem podsta
          > wowym? Pytam gdyz ewentualnie nie chcialbym urazic.

ja też nie chcę cię urazić Kratynie52 i dlatego bez względu na jakie szkoły skończyłeś, to i tak Kretyn52 jesteś, nie wspominając żeś hołota wyjątkowa właśnie.
      • oleg3 Re: Lista Szanghajska 2021. :O) 17.08.21, 21:48
        perla_roztocza napisał:

> problem polega na tym, że wyższe wykształcenie powinno tworzyć elitę kraju.

Związany ze światem sportu naukowiec Zbigniew D. wpadł przez przypadek. Sprzedał fałszywy dyplom kobiecie, która nie była studentką uczelni kontrolowanej przez jego rodzinę. D. przyznał się do winy

sport.onet.pl/pilka-nozna/afera-z-falszywymi-dyplomami-w-tle-lewandowski-milik-i-inni-znani-pilkarze/4r8hzfw
        Gdańska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie handlu podrabianymi dyplomami studiów. Główny podejrzany został przyłapany na gorącym uczynku i przyznał się do winy. W jego telefonie śledczy odnaleźli korespondencję ze znanymi piłkarzami i członkami ich rodzin. Są tam też zdjęcia podejrzanych dyplomów, wystawionych na nazwiska czołowych polskich piłkarzy.

Dyplom ma teraz takie znaczenie jak herb za I RP. Daje pełnię praw obywatelskich i tyle. Nic nie mówi o poziomie intelektualnym posiadacza.
      • esteemiriam Re: Lista Szanghajska 2021. :O) 17.08.21, 22:51
        Ty, własnie Ty, piszesz o wykształconej hołocie smile
        I że na studia przyjmuje się wszystkich smile
        Ze kretyni.
        "W zasadzie trudno kogoś trafić" poza wszystkim, co to jest, bo nie gwara, nie kolokwializm...
        Tobie ręce opadają? UMCS - wstyd! wszyscy spod miasteczek i wsi naszego pieknego kraju smile
        Rozumiem smile

• perla_roztocza Re: Lista Szanghajska 2021. :O) 17.08.21, 23:12
          Miriam, akurat ty doskonale wiesz, że moje wykształcenie skończyło się na podstawówce.
          Może dlatego w niezrozumiały sposób zainteresowałaś się mną.
          Z drugiej strony, kobiety, a szczególnie te z wysokim IQ oraz z wykształceniem wyższym chcą przez chwilę prostych wrażeń.
          I nie obwiniam za to ich, lecz ich cykl miesiączkowy właśnie.
              • perla_roztocza Re: Lista Szanghajska 2021. :O) 18.08.21, 00:01
                esteemiriam napisała:

> Na czym polegało? Było. Polegało na czymś.

tak, polegało na spętaniu mechaniki kwantowej naszych dusz. Równanie Schrödingera.
                W sumie dobrze, że nie zostaliśmy nigdy kochankami bo byśmy żałowali tego do dziś.
                Wbrew opiniom powszechnym nigdy cię nie dotknąłem ani ty mnie.
                To była tylko kumpelska znajomość właśnie.

• esteemiriam Re: Lista Szanghajska 2021. :O) 18.08.21, 00:04
                  Ze teś cie piorun nie trzasnął, kiedy pisałeś słowa przed chwilą.
                  jeśli tego nie zrobił, to zamierza się.

Kumpelska znajomośc?!
                  Chcesz się wybielić? Tu? W tym szambie?

Nie przystaję na bzdury, prawda jest dla ciebie straszliwie niewygodna i haniebna.
                    • esteemiriam Re: Lista Szanghajska 2021. :O) 18.08.21, 00:25

Prawda jest taka, że byliśmy kochankami do 2016 roku. Od 2002.
                      I, że rozwiedliśmy się dla siebie, żeby wejść w związek.
                      Nie zrobiliśmy tego bo.

Zastawiłam mieszkanie dla Ciebie, kiedy opłakiwałes moje odejście.
                      Inklinacje do hazardu miałeś zawsze, przegrałeś moje mieszkanie.

Sprawe w sądzie już prawie miałeś, mec Pszczółkowski na moją prośbę
                      wycofał z Prokuratury, bo poszedłbyś do więzienia za niepłacenie podatków.

Obecnie, jeszcze tego nie wiesz, będziesz miał dwie sprawy o to mieszkanie.

ja włączyłam już spoko-opcję.
                      Dokumenty podpisane. Świadkowie zebrani.

Masz przerąbane po prostu zamieszałeś mi w mojej forsie, wykorzystując naiwność.
                      O to sprawa.
                      Nie pisz o swojej "chałupie"n
                      o tym czymś, chyba 32 m 4 co wyszukała ci w pośpiechu była żona
                      żeby się od ciebie odczepić i przyczepić do twojego kumpla, a jej kochanka.

Więc spadaj, właśnie.

• perla_roztocza Re: Lista Szanghajska 2021. :O) 18.08.21, 00:36
                        może nie pamiętasz ale kiedyś w łódzkiej gminie żydowskiej powiedziałaś mi, że po skończeniu szkoły filmowej rzeczywistość miesza ci się z fikcją.
                        Widzę, że to trwa do dziś.
                        Misia, byliśmy tylko kumplami, sceny alkowiane są tylko w twojej głowie.
                        To nie byłem ja.
                        Dlatego oddałem cię do zakładu psychiatrycznego.
                        I z nikim się nie rozwiodłem bo nie miałem z kim.
                        Żyjesz nadal w swoich urojeniach właśnie.
                        • esteemiriam Re: Lista Szanghajska 2021. :O) 18.08.21, 00:44
                          Nie dam się w ten bełkot wciągnać.
                          Idiota.

Sądzisz, że skoro wszyscy wymarli z tego forum, to nic nie zostało
                          w treści postów Otóż zostało miedzy wierszami.

Nie mam zamiaru kontynuować rozmowy ze zidiociałym już, bywalcem tego forum.

Miałeś rodzinę i masz. I oboje to wiemy.
                          To, co napisałam jest prawdą.

O tej porze jesteś pijany i to tobie coś się miesza.
                          Ale przecież, od tego jest sąd, żeby rozstrzygnął, co i kiedy, także komu - pomieszało się
                          więc ja nie mam odruchu ucieczki, jaki masz ty.

Świadkowie to sprawa bezwzględna. Widzieli. Wiedzieli.
                          Wtajemniczaliśmy ich. smile

Stałeś sie alkoholikiem.

Wiem, że przykre. smile
                          • perla_roztocza Re: Lista Szanghajska 2021. :O) 18.08.21, 00:59
                            chcesz z treści postów forum tego udowadniać, że byłaś moją kochanką?
                            Nic z tego, przecież musiałbym coś pamiętać.
                            A mój rzekomy alkoholizm? Już prawie widziałem białe myszki w postaci twoich nocnych telefonów głuchych, i esemesów, która trwają do dziś.
                            Rano okazywało się, że to nie białe myszki lecz fakt realny.
                            A może byś już tak przestała do mnie pisać i dzwonić i wysyłać mi swoje zdjęcia jaka ty śliczna jesteś.
                            To prawda, jesteś pękną kobietą ale to twoje żydostwo nie do przejścia jest dla prawicowego Polaka właśnie.

• esteemiriam Re: Lista Szanghajska 2021. :O) 18.08.21, 11:10
                              Jesteś wyjątkową szumiwiną.

Insynuacje dotyczące moich zaburzeń percepcyjnych, poznawczych - heh, moze wytrzeźwiałeś byłeś?
                              Zrobiłeś się wyjątkowo obleśny, co było i jaka była i jest prawda, jeśli tego nie wiem, zacznij sie leczyć,
                              a ponadto, jak powiedziałam, realni świadkowie, łącznie z twoją córką i byłą żoną, oraz bratem, to są twoi świadkowie. Ja mam własnych. Mieszkanie!
                              Nie wysylam ci zadnych moich fortografii.

co za bzdury.
      • polski_francuz Opuszczone lekcje 18.08.21, 10:33
        perla_roztocza napisał:

" Na szczęście ja z tą "wykształconą" hołotą nie mam nic wspólnego bo skończyłem szkołę podstawową i jestem z tego bardzo zadowolony właśnie."

W imieniu wyksztalconej holoty pragne zauwazyc, ze nas uczono by publicznie seksu nie uprawiac. Bo to jest zboczenie wlasnie.

PF
        • perla_roztocza Re: Opuszczone lekcje 18.08.21, 13:06
          polski_francuz napisał:

> W imieniu wyksztalconej holoty pragne zauwazyc, ze nas uczono by publicznie sek
          > su nie uprawiac. Bo to jest zboczenie wlasnie.

a gdzie ty tu seks dostrzegłeś profesorze z dyplomem?
          Jakieś kosmate ci myśli łażą po głowie.
          Idź pograć w tenisa to się wyżyjesz właśnie.
          • polski_francuz I jeszcze lektury poezji 18.08.21, 13:29
            perla_roztocza napisał:

"a gdzie ty tu seks dostrzegłeś profesorze z dyplomem?"

Nu znow widac opuszczone lekcje z analizy wierszykow. Chodzi o to bys publicznie swoich spraw nie dyskutowal. Przekazane w formie zrozumialej dla czytelnika z wyksztalceniem podstawowym.

W tenisa ze 3 tygodnie nie zagram. Wakacje.

PF

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka