Dodaj do ulubionych

To wy, Najmilsi, oraz wasze pisiory jestescie :O)

24.08.21, 15:39
"Cyniczni, podli, do cna okrutni. Kalkulują, że to paliwo wyborcze". Maleńczuk o rządzie wobec uchodźców

Dorota Wysocka-Schnepf
24 sierpnia 2021 | 14:08

Oni wstyd i chamstwo osiągali we wszystkich możliwych płaszczyznach politycznych i obyczajowych. Chwyty różnych wałków, oszustów, przygody Kuchcińskiego itd., wszystko zamietli pod dywan, nie wiadomo jakim kosztem. A potrafią się oburzać, że ktoś jedno słowo mocniej powie, albo że ktoś powie "wypierdalać", bo już ma dosyć. To się nazywa odwracanie znaków - mówi 'Wyborczej' Maciej Maleńczuk

Dorota Wysocka-Schnepf: - Pamięta pan, jak w 2015 roku Jarosław Kaczyński straszył, że uchodźcy roznoszą pasożyty i pierwotniaki?
Maciej Maleńczuk: - Oczywiście, że tak. Przypomniano mi też niedawno, że jak Kotański zakładał "Monar", to jacyś miejscowi mieli również jakiś problem z owadami, że komar kogoś ukąsi, ugryzie itd. Oczywiście, że pamiętam, i on [Jarosław Kaczyński] odnosi się tutaj do takiej najczarniejszej czerni. Nie wiedzieliśmy o tym, ilu pomiędzy nami jest takich ludzi. Ale oni gdzieś są, my ich nie znamy, wszyscy, którzy są dookoła nas myślą inaczej, każdy chciałby pomagać uchodźcom itd. Tylko to nie jest siła wyborcza. Ci ludzie są po prostu tak cyniczni i podli, że wychodzi im to po prostu z różnego rodzaju kalkulacji, że to właśnie może być paliwo wyborcze i potrafią być do cna okrutni. W tej akcji z uchodźcami, to mam wrażenie, że już nawet tym żołnierzom, którzy musieli tam stać zrobiło się zimno. Tam w końcu zacznie padać deszcz, temperatura na tej granicy spadnie do zera. Teraz się okazuje, że w związku z tym chętnie wyślemy pomoc humanitarną, ciężarówki na Białoruś, żeby tym uchodźcom pomóc. Więc to już jest prawdziwy kabaret! Zamiast normalnie, po prostu podejść do tych ludzi i im te rzeczy dać, to oni będą robić nie wiadomo jak długą drogę przez jakieś przejście graniczne? Te ciężarówki napalą benzyny, pięć organizacji się do tego przyczepi i wtedy będzie pomagane?

Druty na granicy. Władza PiS kontra uchodźcy

No więc właśnie, przecież tam, w Usnarzu, rozgrywa się dramat trzydziestu paru osób, a polskie władze rozciągają drut kolczasty i będą budować 2,5 metrowy płot na granicy z Białorusią, nie boli pana serce, jak na to patrzy?

- Ja już ładnych parę lat temu mówiłem, że Polacy to faszyści. Gdzieś ich znaleźli. Nie wiem wprawdzie gdzie oni są, bo ja ich nie znam. Większość, 99 proc. ludzi, z którymi rozmawiam nie myśli w ten sposób. Natomiast gdzieś ci ludzie są, jak widać jest ich wielu. Ja do pewnego stopnia coraz częściej łapię się na tym, że jestem już na tyle stary, że to już nie jest mój problem. Że po prostu i tak zaraz zdechnę, niech się inni martwią. A ten drut kolczasty? Może później będziemy go zwijać, jak ten PiS w końcu przegra. Wtedy zwiniemy ten drut, wymyślimy coś innego, czy jak?

Straż graniczna i wojsko odwracają się plecami, nie odpowiadają na pytania, zagłuszają syrenami komunikację, jaką na odległość próbowali prowadzić lekarze z uchodźcami.
- Żenujące. To już jest wbrew wszystkim międzynarodowym konwencjom. Myśmy podpisaliśmy Konwencję Genewską i mam wrażenie, że tutaj popełniane jest kolejne przestępstwo. Z tego co słyszałem jest całkiem prawdopodobne, że ci ludzie zostali wyłapani i tam przywiezieni przez nasze służby. Frasyniuk powiedział może trochę przyostro, w końcu rozkaz to rozkaz, trzeba go wykonać. Ale ktoś te rozkazy wydaje.

Maleńczuk: Polska armia sama się bardzo stara, żeby sobie honor odbierać. Dużo mówią, ale test honoru oblewają

I właśnie pytanie, czy rozkaz to rozkaz i trzeba go wykonać. Uważa pan, że ci żołnierze nie mają wyjścia, czy powinni jednak odmówić w sytuacji, gdy rozkaz oznacza tak nieludzkie traktowanie innych ludzi?

- Ale umówmy się, że oni sami wyglądają nieludzko. Zamaskowani po same uszy, nie przedstawiają się, nic nie mówią, są tacy jakby martwi. Jak tylko kawałek tej maski się zsunie, to widać, że młody chłopak postawiony w tej sytuacji tymi oczami błądzi. Ja mam piosenkę pt. "Policjant". Ona jest o tym, że właśnie polityka i ta wstrętna prawicowość, stawia go w co najmniej niezręcznej sytuacji. Co tam się w jego głowie dzieje, to on sam najlepiej wie, ale myślę, że tak naprawdę ma niezły bałagan. I jedno, czego się może trzymać, to właśnie tego rozkazu - dostałem taki rozkaz i co ja mam zrobić, żołnierzem jestem.

Wspomniał pan Władysława Frasyniuka, podziela pan oburzenie niektórych osób jego słowami o tych mundurowych z granicy w Usnarzu, czy raczej uważa pan że Frasyniuk ma rację, sytuacja jest tak skandaliczna, że wymaga mocnych słów?
- Użył określenia ‘śmieci’, tu przesadził, mógł sobie darować. Polska armia sama się bardzo stara, żeby sobie ten honor odbierać. To są wszystko ludzie, którzy mówią bardzo dużo o honorze, a później ten test honoru oblewają.
(...) >>

wyborcza.pl/7,82983,27488467,cyniczni-podli-do-cna-okrutni-kalkuluja-ze-to-paliwo-wyborcze.html
A ja uwazam, ze nie tyko polska armia sama się bardzo stara, żeby sobie honor odbierać. (I) dużo mówią, ale test honoru oblewają. Na tym forum najwiecej na temat honoru recytowal Kretyn z Perla - szmaty w sumie.
Obserwuj wątek
   • benek231 To wy, Najmilsi, oraz wasze pisiory jestescie :O) 24.08.21, 16:31
    pierdla_z_krocza i napisała:

    to już nieaktualne. Unia popiera polski rząd właśnie:
    **

    Sam jestes nieaktualny, umyslowy syfilityku. Poczytaj jeszcze raz glupcze.

    Jak dodał, "potrzebne jest zarówno uporządkowane, solidne zarządzanie granicami, jak i pełne poszanowanie podstawowych praw migrantów". - To jedyny skuteczny i humanitarny sposób zarządzania migracją - zaznaczył.

    Dodał, że Komisja ściśle współpracuje z władzami Polski, "aby wspierać je w skutecznym zarządzaniu granicami na granicy zewnętrznej, zgodnie z prawem UE, z pełnym poszanowaniem podstawowych praw człowieka i zapewnieniem skutecznego dostępu do procedury azylowej"

    Czyli KE wcale nie poparla was, wy Talibowie, w waszym nieludzkim traktowaniu uchodzcow. Wrecz przeciwnie, przypomniala wam, zwyrodnialcy, o nakazie pamietania o prawach czlowieka i migranta, zboczencu.

    Co moze zrozumialbys gdybys nie byl antydemokratyczne gowno, oraz umyslowa degrengolada.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka