Dodaj do ulubionych

Kowidianom pod rozwagę

25.08.21, 08:53
A szczególnie ćwierćinteligentowi1, któremu wydaje się, że zna opinię wszystkich lekarzy i naukowców na świecie. Towarzysz abstrakt także niech na chwilę zamrozi emocje i spęta wyzwiska, które zastępują mu argumenty.

www.rp.pl/Publicystyka/308239967-Wracajmy-jak-najszybciej-do-normalnosci.html
Obserwuj wątek
    • oleg3 Cytat 25.08.21, 10:40
      "Należy jak najszybciej zmienić narrację decydentów i mediów, tak żeby Covid-19 był traktowany jak normalna choroba wirusowa dróg oddechowych – bez codziennych raportów na temat zakażeń, hospitalizacji i zgonów oraz bez poszukiwania sensacji."
      • sz0k Re: Cytat 25.08.21, 11:07
        oleg3 napisał:

> "Należy jak najszybciej zmienić narrację decydentów i mediów, tak żeby Covid-19
        > był traktowany jak normalna choroba wirusowa dróg oddechowych – bez codziennyc
        > h raportów na temat zakażeń, hospitalizacji i zgonów oraz bez poszukiwania sens
        > acji."

Myślę, że jest już po ptakach. Mleko się rozlało. Zostaliśmy poddani globalnemu eksperymentowi socjologiczno-psychologicznemu, polegającemu na próbie utrzymania ludzi w permanentnym stanie strachu. I władzom tego świata się to spodobało. Co jest oczywiste i zrozumiałe. Nikim tak dobrze się nie rządzi jak wystraszonym, rozemocjonowanym, nie potrafiącym trzeźwo myśleć obywatelem (do tego uzależnionym, ale do tego stosuje się już od dawna inne techniki).

Tak się ostatnio zacząłem zastanawiać, że np. te wszystkie "Alerty RCB", które pewnie też co chwila dostajecie na telefony, to też jest element tej samej gry, mającej na celu utrzymywanie obywateli w nieustannym strachu. "Uwaga! Burze, wichury, intensywne opady, wezbrania rzek, podtopienia!. Chowajcie żony, chowajcie dzieci! Zabierzcie pranie z balkonów!", itp., itd. No wyjrzałem przez okno, coś tam popadało przez chwilę, mżawka taka i tyle było z tego całego armageddonu...
        • perla_roztocza Re: Cytat 25.08.21, 11:18
          sz0k napisał:

> Tak się ostatnio zacząłem zastanawiać, że np. te wszystkie "Alerty RCB", które
          > pewnie też co chwila dostajecie na telefony, to też jest element tej samej gry,
          > mającej na celu utrzymywanie obywateli w nieustannym strachu. "Uwaga! Burze, w
          > ichury, intensywne opady, wezbrania rzek, podtopienia!. Chowajcie żony, chowajc
          > ie dzieci! Zabierzcie pranie z balkonów!", itp., itd. No wyjrzałem przez okno,
          > coś tam popadało przez chwilę, mżawka taka i tyle było z tego całego armageddon
          > u...

dokładnie tak, nie dalej jak przedwczoraj dostałem taki alert z info jakie to kataklizmy czekają moją okolicę.
          I nic takiego się nie zdarzyło.
          Póki co jeszcze żaden alert się nie potwierdził.
          Ale ludzie się chowają w chałupach po takich alertach właśnie.
          • esteemiriam Re: Cytat 25.08.21, 11:48
            Na twoją okolicę... I co. Piorun nie strzelił. I "sie nie zdarzyło".
            I to w celu chowania się po chałupach.
            To cie powinno cieszyć, zawsze byłeś piewcą stanów, które
            powodują możliwośc przyrostów ...naturalnych.
            Z nudów.

Chowajcie żony dzieci i kochanki. Ale wy macie tematy, Łukasz już zupełnie zdziadział.
            smile Toście pogadali.
            • sz0k Re: Cytat 25.08.21, 11:58
              esteemiriam napisała:

> smile Toście pogadali.

A jak tam na granicy? Zupę i koce już zawiozłaś? Tylko parasol weź bo... no wiadomo... alert RCB...
        • oleg3 I ja tak myślę 25.08.21, 11:29
          To jest też traktowanie adresata jak niepełnosprawnego umysłowo bądź dziecka. Obywatel bez instrukcji rządu (jak dziecko pozbawione opieki matki) nie pojmie, że jak pada (o tym czy pada dowiaduje się z apki) to zmoknie.

sz0k napisał:

> Tak się ostatnio zacząłem zastanawiać, że np. te wszystkie "Alerty RCB", które
          > pewnie też co chwila dostajecie na telefony, to też jest element tej samej gry,
          > mającej na celu utrzymywanie obywateli w nieustannym strachu. "Uwaga! Burze, w
          > ichury, intensywne opady, wezbrania rzek, podtopienia!. Chowajcie żony, chowajc
          > ie dzieci! Zabierzcie pranie z balkonów!", itp., itd. No wyjrzałem przez okno,
          > coś tam popadało przez chwilę, mżawka taka i tyle było z tego całego armageddon
          > u...
          • andrzejg Re: I ja tak myślę 25.08.21, 14:17
            oleg3 napisał:

> To jest też traktowanie adresata jak niepełnosprawnego umysłowo bądź dziecka. O
            > bywatel bez instrukcji rządu (jak dziecko pozbawione opieki matki) nie pojmie,
            > że jak pada (o tym czy pada dowiaduje się z apki) to zmoknie.

Gdzieś tam przeczytałem trafną uwagę : Należałoby przekonać ludzi, że rozum to apka, to zaczną go używać.
        • institoris2 Re: Cytat 25.08.21, 11:42
          sz0k napisał:

> Myślę, że jest już po ptakach.

tez sie obawiam, ze juz po ptakach, bo trzebaby sie przyznac do wywalenia w bloto gigantycznych pieniedzy i do usmiercenia tysiecy ludzi.
          Raczej bedziemy poddani procesowi przechodzenia z restrykcji sanitarnych w klimatyczne, z prob zrobienia nas golodupcow i niewolnikow wladzuchna sie nie wycofa.
        • andrzejg Re: Cytat 25.08.21, 14:41
          sz0k napisał:

> Co jest oczywiste i zrozumiałe. Nikim tak dobrze się nie rządzi jak wystraszon
          > ym, rozemocjonowanym, nie potrafiącym trzeźwo myśleć obywatelem (do tego uzależ
          > nionym, ale do tego stosuje się już od dawna inne techniki).

Święte słowa sz0ku.
          Różne religie też to stosują.
          Weź tak Afganistan 20 lat pracowali nad zmianą mentalności ludzi, 20 lat to całe pokolenie. Nie udało się.

A.
          • sz0k Re: Cytat 25.08.21, 16:08
            andrzejg napisał:

> Święte słowa sz0ku.
            > Różne religie też to stosują.
            > Weź tak Afganistan 20 lat pracowali nad zmianą mentalności ludzi, 20 lat to cał
            > e pokolenie. Nie udało się.

Huh? Religia demokratyzmu próbowała przez 20 lat strachem wymóc coś na mieszkańcach Afganistanu?
            • andrzejg Re: Cytat 25.08.21, 16:12
              Nie.
              Próbowali zaszczepić demokratyzm przez 20 lat, ale islam poprzez strach i wypranie mózgu na to nie pozwolił. Afgańczycy w swojej masie zostali przy starym.
              • sz0k Re: Cytat 25.08.21, 22:26
                andrzejg napisał:

> Nie.
                > Próbowali zaszczepić demokratyzm przez 20 lat, ale islam poprzez strach i wypra
                > nie mózgu na to nie pozwolił. Afgańczycy w swojej masie zostali przy starym.

No to zrozumiałe. "Straszenie" na poziomie transcendentalnym i w wymiarze wiecznym ma jednak znacznie większy "ciężar gatunkowy" niż straszenie ziemskimi, siłą rzeczy przemijalnymi, "pierdołami" (wirusy, globalne ocieplenia, brak demokracji, nietolerancja, itp. itd.).
                Dlatego znacznie dziwniejsi są ludzie, którzy wyśmiewając "straszenie religijne", pierwsze co robią to dają się zastraszać pierwszym lepszym z brzegu, wydawałoby się (w ogólnym wymiarze), drobnostkom. I to najczęściej drobnostkom, na które w odróżnieniu od tych religijnych nie mają wpływu. Pierwsze mają bowiem wymiar globalny, te drugie - indywidualny.
              • institoris2 ta wypowiedz doskonale pokazuje 26.08.21, 00:24
                dylemat z ktorym (jak dotad nieskutecznie) boryka sie swiatowe lewactwo.
                Z jednej strony chodzi o respekt dla innych niz nasza kultury, ktore musza byc z definicji rowne, a z drugiej chcialoby sie zaszczepic bozka demokracji calemu swiatu.
                Zadziwiajace, ze Afganczycy nie dali sie, i to przez 20 lat, zamerykanizowac (zdemokratyzowac).

andrzejg napisał:

> Nie.
                > Próbowali zaszczepić demokratyzm przez 20 lat, ale islam poprzez strach i wypra
                > nie mózgu na to nie pozwolił. Afgańczycy w swojej masie zostali przy starym.
      • pikrat Re: Cytat 25.08.21, 13:55
        oleg3 napisał:

> "Należy jak najszybciej zmienić narrację decydentów i mediów, tak żeby Covid-19
        > był traktowany jak normalna choroba wirusowa dróg oddechowych – bez codziennyc
        > h raportów na temat zakażeń, hospitalizacji i zgonów oraz bez poszukiwania sens
        > acji."
        ========================
        Cenna opinia, godna polecenia, wszak "wygłoszona" wprost ze Ściany Wschodniej, kolebki rozwoju rozumu, gdzie lud przaśny do tej pory nie nauczył się polskiego ale za to ma cenne a' rebours uwagi do wydarzeń światowej rangi. Dla Olega gratulacje za utrzymanie się w pozycji podnóżka dla swego guru. smile
        • benek231 Patrz Pikrat jakie zbiorowe masturbowanie :O) 25.08.21, 15:18
          pod przywodztwem Kretyna, odchodzi w tym watku. Oczywiscie najwiekszym masturbantem jest Kretyn, jako ze on zawsze musi byc najlepszy.To taki nasz forumowy Wincenty Pstrowski.

Osobiscie o autorach cytowanego tu wiekopomnego dziela nigdy nie slyszalem, i pewnie nie slyszalbym nadal gdyby Kretyn nie zaczal sie wczytywac w tekst z Rzepy, ktorej kwadrat wlasnie sciagnal z gwozdzia. I odkryl, ze to sam Stworca wsparl go tym szczudlem pt. "naukowcy". A dla uzyskania wiarygodnosci antycovidowe szczudlo jest niezbedne - nawet takie.

Ja zdana nie zmieniam, i w dalszym ciagu daje posluch znanym w swiecie lekarzom, naukowcom, epidemiologom, wirusologom, nauce - nie jakiejs grupce "odkrywcow" z podlaskich Dojek Gornych, o Kretynie nie mowiac.

PS... Cos mi sie widzi, ze Kretyn jest gotow zachechłać się dzis na smierć.

pikrat napisał:
          • xiazeluka Re: Patrz Pikrat jakie zbiorowe masturbowanie :O) 25.08.21, 16:23
            Kretynie52, nie opowiadaj bajek, że dajesz "posluch znanym w swiecie lekarzom, naukowcom, epidemiologom, wirusologom, nauce", bo takowych nie znałeś. Zostali Ci przedstawieni jako "znani na świecie", no a taka rekomendacja zawsze imponuje umysłom zwiniętym, więc "dałbyś posłuch" nawet ogrodowemu szlauchowi, gdyby go zaanonsować jako wybitnego naukowca. Jak taki zamulony szatniarz jak Ty może umieć odróżnić prawdziwego naukowca od jego podróbki?
    • esteemiriam Re: Kowidianom pod rozwagę 25.08.21, 11:50
      Jakiej "normalności". W Polsce jest to stan od wieków nieznany, niektórzy zrzucają winę na zabory, inni cofają się do złotej wolności. Normalność to jest polski stan. Anormalność - to stan narodowy, piękny wielki, Wernyhora, miałes chamie złoty róg - to jest polski stan.
      • qwardian Re: Kowidianom pod rozwagę 25.08.21, 13:28
        Miriam, mam wątpliwość, na które nie musisz odpowiedzieć, czy Perła zadawał Tobie prowokacyjne pytania, bo ja takiego doświadczyłem, po którym nie mogę się podnieść. Odpowiem za Ciebie, to intrygant..
    • institoris2 jaka tam rozwage 25.08.21, 11:59
      ortodoksyjni kowidianie wiedza swoje.

"Izrael był szczepionkowym liderem. Powrót do normalnego życia zwiększył liczbę zakażeń

Wariant Delta zaskoczył Izrael. - Dwa miesiące temu, gdy świętowaliśmy zwycięstwo nad wirusem i wróciliśmy do normalnego życia, zamknęliśmy niektóre programy i sądziliśmy, że już wygraliśmy wojnę - powiedział prof. Salman Zarka. - Przestaliśmy tłumaczyć i starać się przekonać niezaszczepionych do szczepienia. A gdy potem zaczęła się Delta i czwarta fala, znów się tym zajmujemy - mówił.

Jego zdaniem lockdown pomógłby w opanowaniu koronawirusa. Stwierdził jednak, że takie rozwiązanie, choć łatwe, będzie niekorzystne dla obywateli. Rząd apeluje zatem, by osoby, które jeszcze nie zgłosiły się na szczepienie, zrobiły to jak najszybciej."

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,27491662,izrael-dobowa-liczba-zakazen-covid-19-bliska-rekordu.html#s=BoxOpImg1
    • ur-nammu Re: Kowidianom pod rozwagę 25.08.21, 20:40
      Choć tekst z Rzeczypospolitej nie zawiera niczego, czego średnio rozgarnięty człowiek mógłby nie wiedzieć, jednak to bardzo dobrze, że się ukazał, bo takie publikacje stanowią jakąś odtrutkę na kłamstwa o pandemii, jakże powszechne w obiegu medialnym i oficjalnym.

Należy jak najszybciej zmienić narrację decydentów i mediów, tak żeby Covid-19 był traktowany jak normalna choroba wirusowa dróg oddechowych – bez codziennych raportów na temat zakażeń, hospitalizacji i zgonów oraz bez poszukiwania sensacji.

To jest ze wszech miar słuszne, ale na razie nie da się tego zrealizować, bo media na sensacji żerują (a żaden zwierz żeru nie porzuca, chyba że go coś spłoszy), rządy zaś odkryły, jak łatwo i komfortowo można zarządzać zdezorientowanym społeczeństwem, wykorzystując jego irracjonalne lęki. Ten obłęd jeszcze potrwa, bo dominująca liczbowo większość nie potrafi ani myśleć krytycznie, ani funkcjonować bez swojego absurdalnego strachu przed wszystkim: przed wirusem, przed burzą, przed mrozem, przed upałem, przed kleszczami, przed genetycznie zmodyfikowanym jedzeniem i tak dalej, i tak dalej.

Kowidianizm to stan umysłu – i nic tu nie pomogą nawet najracjonalniejsze argumenty, bo to nie jest właściwa grupa odbiorców dla takiego przekazu. Otrzeźwienie może przyjść dopiero wówczas, gdy ten i ów na własnej skórze się przekona, do czego prowadzi ten zbiorowy obłęd.

Brawa za odwagę należą się wszystkim osobom, które się pod tym tekstem podpisały. Są wśród nich profesorowie i doktorzy medycyny, którzy wedle napastliwej kowidiańskiej propagandy muszą być jednocześnie płaskoziemcami, bo przecież sceptycyzm wobec pandemii zawsze oznacza upośledzenie czy bycie zwyrodnialcem, że pozwolę sobie zacytować tutejszego dyżurnego małpoluda.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka