Dodaj do ulubionych

Kościół trzeba opiłować z przywilejów :O)

30.08.21, 17:12

Tak, Nitras ma rację, Kościół trzeba opiłować z przywilejów

Eliza Michalik
30 sierpnia 2021 | 13:50

Nie ma się co oburzać. Prawdę o Kościele poseł Nitras wyraził nadzwyczaj łagodnie i zachowawczo.

Niesamowite, jaką reakcję wzbudziły słowa Sławomira Nitrasa o „opiłowaniu Kościoła z przywilejów". Z przywilejów. Nie z praw i swobód, z jakich opiłowano nas, obywateli, pod rządami PiS, przy entuzjastycznym wsparciu Kościoła, tylko z przywilejów. I o tym, że Kościół powinien ponieść karę za to, co zrobił. I że nie powinien mieć wpływu na stanowienie prawa.

Tomasz Terlikowski nazywa to „nieustającą histerią" i co ważniejsze - przejawem nietolerancji religijnej. Ten ostatni zarzut warto potraktować bardzo poważnie i zatrzymać się nad nim - bo taki właśnie punkt widzenia przyjmie Kościół i PiS, gdy przyjdzie do wymierzania kary. Tym właśnie argumentem spróbują zmanipulować opinię publiczną.

Tak, Kościół katolicki ma w Polsce olbrzymie przywileje, na które nie zasługuje i które otrzymał w najbardziej cyniczny sposób: wyłudza pieniądze od polityków, sprzedając im swoje usługi w naganianiu wyborców i robiąc populistom i autokratom PR w kościołach. Wykorzystuje w tym celu wiarę, pobożność i serca katolickich wiernych.

Kościół katolicki w Polsce od dawna nie jest instytucją wiary, tylko władzy i pieniędzy - ma na koncie liczne afery finansowe, prawne i systemowe, zorganizowane krycie przestępców seksualnych (innych też).

Stoi ponad prawem, korzystając ze swojej uprzywilejowanej pozycji. Prokuratury boją się wszczynać śledztwa przeciw ludziom Kościoła, wymiar sprawiedliwości nie traktuje ich normalnie, lecz kryje, chroni przed odpowiedzialnością. Czyny, które w przypadku innych ludzi są przestępstwami, często wyjątkowo obrzydliwymi, w przypadku księży nazywa się „grzechami" i „przewinami".

To skrajnie nieuczciwe i niesprawiedliwie wobec wszystkich obywateli. To także demoralizujące i zniechęcające. Skutkuje gniciem moralności publicznej. Ludzie, widząc, że tak jawnego zła nie spotyka kara, zadają sobie pytanie: dlaczego mielibyśmy być dobrzy i dobrze postępować? Przestrzegać prawa? Przecież tak postępują tylko skończeni frajerzy.

Odrębną krzywdą, jaką Kościół uczynił Polsce, jest jego działalność polityczna i udział w budowaniu państwa autorytarnego. Zaczynając od zgody na działanie imperium Rydzyka, które jest kuźnią fanatyków i populistów i początkiem wielkiego zła: indoktrynacji politycznej, szerzenia ciemnoty, zwalczania osiągnięć nauki i edukacji. Obie strony – PiS i Kościół – wspierają się wzajemnie w kryciu swoich przestępstw, nadużyć i okłamywaniu opinii publicznej.

Czy tego chce, czy nie, Terlikowski, broniąc Kościoła, broni tak naprawdę instytucji i ludzi dopuszczających się przestępstw i kryjących przestępstwa, korupcje i machlojki, gospodarcze, finansowe i polityczne. Nazywajmy rzeczy po imieniu.

Taka jest prawda o Kościele, którą poseł Nitras wyraził zresztą nadzwyczaj łagodnie i zachowawczo. Tak, Kościół zasługuje na karę i powinien ją ponieść. Wszystkie jego przestępstwa powinny być ujawnione, osądzone i ukarane. I powinien zostać pozbawiony wpływu na stanowienie prawa - bo to jest nie w porządku.

Taka jest prawda o Kościele - i trzeba zacząć wypowiadać ją na głos.

wyborcza.pl/7,75968,27510758,tak-nitras-ma-racje-kosciol-trzeba-opilowac-z-przywilejow.html#S.main_topic_2-K.C-B.3-L.1.glowka
W pelni zgadzam sie z Pania Eliza. Bo i sam od lat postuluje koniecznosc odpilowania tej bandzie ryja od koryta, i pokazanie gdzie jest jest jej miejsce. No i prosze, niecale cwierc wieku a juz kolejna osoba dolaczyla do mnie. smile
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka