Dodaj do ulubionych

Jasna strategia!

22.09.21, 08:57
Trybunal Konstytucyjny z pania Przylebska bedzie dzis deliberowal nad tym co jest wazniejsze prawo polskie czy europejskie. W tle tej deliberacji jest stosunek rzadu polskiego do wyrokow (i ewentualnych kar pienieznych) trybunalu europejskiego TSUE. A w polskiej prasie zaczyna sie powoli dyskusja na Polexitem. A co, nie bedzie Bruksela plula nam w twarz! Jestesmi wolni i niepodlegli i bardzo inteligentni.

Tak, tak, albowiem strateg zoliborskich ma za pazucha, alternatywna, srodkowoeuropejska strategie. Jest nia grupa wyszehradzka. Stworzymy alternatywna Europe wraz z m.in. Czechami. Zaraz, zaraz, z Czechami? Alez oni sie skarza na Polska, ze kopalnia Turow zatruwa im wode. I Polska ma placic pol miliona €/dziennie.

Ale, na pewno, czegos z tej strategii nie zrozumialem. I moze droga Polski jest z Rosja? Tez piekny kraj i demokratyczny do tego.

PF
Obserwuj wątek
  • perla_roztocza Re: Jasna strategia! 22.09.21, 09:16
   widzę PF, że teraz robisz za geopolityka. Rośniesz.
   Ja taki mądry to nie jestem i dałem się zrobić w bambuko.
   Głosowałem za unią jako wolnym przepływem ludzi, towarów i usług.
   A teraz unia mi mówi, że jestem faszystą bo nie kocham tęczowych zboków.
   Unia twierdzi, że to co wolno Niemcom to nam nie wolno. Bo oni są wyższą cywilizacją i kulturą.
   Ślimaka nazywa rybą śródlądową, itd. itp.
   Nie za tym głosowałem więc won mi stąd właśnie.
   • polski_francuz Re: Jasna strategia! 22.09.21, 09:35
    perla_roztocza napisał:

    "widzę PF, że teraz robisz za geopolityka. Rośniesz. Ja taki mądry to nie jestem i dałem się zrobić w bambuko. Głosowałem za unią jako wolnym przepływem ludzi, towarów."

    No coz, zyje w kraju gdzie liczy sie pieniadz. I ludzie pieniadz rozumieja. Jak w ksiazkach Balzaka. Dla mnie jest wazny honor. Ale czy polskiemu rzadowi chodzi o honor? Pewnie o taki "na dnie z honorem lec" jak w tej piosence z czasow mlodosci. A moze rzad niewiele rozumie z dzisiejszego swiata i blaka sie jak pijak na Oktoberfest? Czy wszyscy inteligentni wyemigrowali? Nie bo jest jeszcze tête i Jej podobni. Moze inteligentne/i nie dochodza do wladz? Dlaczego?

    Co do reszty, jako przedsiebiorca wiesz, ze nie ma kontraktu w ktorym sie wszystko wygrywa. Zawsze jest cos za cos. I taki jest tez kontrakt Polski z Unia Europejska.

    Co mnie zadziwia, to klotnie ze wszystkimi. Rozumiem jeszcze klotnie z backa czy z lysawym blondynem. Ale czemu klotnia z Czechami? Czemu polski prezydent nie chce spotkac pani Merkel na pozegnalnej kolacji?

    Z kim Polska jest kumplem? Z Watykanem? Z Wegrami?

    Czy Polacy rozumieja, ze polityka to jest stosunek sil? Co znaczy, dwoch jest lepszych niz jeden, trzech jest lepszych niz dwoch, czterech jest lepszych niz trzech...

    Czy na szkolach podstawowych na Zoliborzu przerabiano arytmetyke?

    PF
    • boomerang Re: Jasna strategia! 24.09.21, 22:50
     Czy na szkolach podstawowych na Zoliborzu przerabiano arytmetyke?

     Na Żoliborzu arytmetyka stała na bardzo niskim poziome, stąd Jacek Kuroń nigdy nie mógł się doliczyć tych wypitych butelek i wypalonych papierosów.
  • xiazeluka Re: Jasna strategia! 22.09.21, 09:50
   Odpowiedź na pytanie "Co jest wyżej: prawo krajowe czy mumijne" jest oczywista: prawo krajowe. Trudno bowiem wyobrazić sobie, by jakaś organizacja międzynarodowa miała większe kompetencje od konstytucyjnych organów każdego kraju członkowskiego.

   Ględzisz, Messje, o honorze, a sam go nie masz: nie chodzi nawet o chamstwo wobec Mła, lecz kolonialną służalczość wobec przybyszów zza siedmiu mórz, którzy workiem soli i garścią kolorowych koralików wciągają Cię na swoją służbę. Mumia jewropiejska jest polem walki o swoje, a nie rajem zarządzanym przez dobrotliwych archaniołów, pragnących wszystkim obci... zrobić dobrze. Każde państwo ma swoje interesy i o nie walczy, jak np. Francja, która wykolegowała z rynku polskie firmy transportowe czy IV Rzesza, która poprzez NS2 usiłuje uniezależnić energetycznie całą Europę od siebie i ruskiego gazu. W dodatku KE od lat wychodzi poza traktaty uzurpując sobie kompetencje na polach, na których nie ma nic do gadania. Więc nie ględź o honorze, bo to nie honor, lecz potulna kapitulacja zakompleksionego wieśniaka, który pierwszy raz w życiu zobaczył na własne oczy przybysza z wielkiego miasta.

   Błędy popełniane przez reżim warszawski to inna sprawa, przy czym spór z Pepikami o jakiś drobiazg to doprawdy rzecz pomijalna w kontekście próby całkowitego zniszczenia gospodarki, suwerenności i samowystarczalności Polski w kontekście szaleńczego planu F55 czy agresji ideologicznej. Tutaj promumijny reżim Kaczyńskiego kapituluje na każdym kroku, zamiast postawić weto (zamiast wypowiedzieć bandyckie umowy o emisję CO2 szykuje się do przekonywania Polaków, iż podwyżki cen prądu są super, że tego właśnie chcemy i potrzebujemy) albo rzeczywiście rozpocząć pospieszny polexit. Ale reżim kocha pieniądze mumijne, których przecież oddawać nie będzie, bo to problem ich następców i polexitu nie chce, tym bardziej, że sondaże obrazują pogodną naiwność Polaków, nie zdających sobie sprawy z nadciągającego armagedonu.

   Mła głosował przeciwko przystąpieniu do Związku Socjalistycznych Kolonii Hitlerowskich - i jak widać miał rację.
   • polski_francuz Re: Jasna strategia! 22.09.21, 10:04
    xiazeluka napisała:

    " Każde państwo ma swoje interesy i o nie walczy, jak np. Francja, która wykolegowała z rynku polskie firmy transportowe czy IV Rzesza, która poprzez NS2 usiłuje uniezależnić energetycznie całą Europę od siebie i ruskiego gazu. "

    Chodzi o to jak sie walczy. Wspomniales Francje, ktora wlasnie wykolegowano z 56 mld € kontraktu na U-booty. Dlaczego? Ano bo slabenka Australia (25 mln luda) zdecydowala sie isc razem z silniejszymi Stanami a nie z Francja.

    Z jakim silniejszym chce isc Polska? Jak bedzie rosla w sile? Poprzez demografie? Kobiety nie chca miec dzieci a bez kobiet nie ra dady. Moze imigranci? Ich tez niezbyt sie w Polsce chce. Rozwoj przemyslu? Jestem za jako inzynier. Ale trzeba miec jasna strategie dotyczaca start-upow, miec inwestorow takich czy innych. Czyli chodzi o pieniadze.

    Skad te pieniadze? Europejskie pieniadze smierdza, OK. Moze ze Stanow? Watpie zeby nas przyjeli do unii polsko - amerykanskiej. Moze od Rosji? Rosja tez, w koncu, roluje slabszych partnerow.

    No wiec, drogi kolego, stylistyczne wygibasy niewiele pomoga na twarda rzeczywistosc.Z ktora kontakt niezadlugo nastapi.

    PF

    • xiazeluka Re: Jasna strategia! 22.09.21, 10:15
     Australia na leży do Mumii? Nie? To co wnosi ta informacja do tematu? Słaba Polska wypowiedziała Francji kontrakt na śmigłowce.

     "Czyli chodzi o pieniadze."

     Czyli nie chodzi o zasady, prawo, politykę, suwerenność lub honor, lecz o forsę. Tanio Cię można kupić.

     Poza tym o jaką forsę chodzi? Cały świat należy do Mumii, że bez "jej" forsy (Mumia w praktyce nie ma dochodów własnych) musi zapisać się do ZSRS? Przepływ pieniędzy między Mumią a Polską to w najlepszym możliwym przypadku ma bilans zerowy, choć coraz śmielej pojawiają się głosy, że tracimy na członkostwie finansowo. Jeśli potrzebujemy kredytu, to taniej i bez czapy polityczno-ideologicznej można go zaciągnąć bez pośrednictwa Brukseli, szczególnie biorąc pod uwagę to, co Mła napisał - wprowadzenie planu F55 oznacza całkowitą marginalizację i biedę dla naszego... wróć... dla kraju Mła, jego wstępny koszt to jakieś sześć budżetów Polski, a takiej góry szmalu to nawet Twoi przełożeni kolonialiści nie wyczarują w Excelu.
  • qwardian Re: Jasna strategia! 22.09.21, 10:17
   Odbiera się nam kopalnie, prąd w gniazdku, ciepło w domu i dobiera się już do naszej michy. Musimy grzecznie podziękować i pożegnać małymi kroczkami, bo za pazerność zapłacimy katastrofą. Będzie biedniej, ale bezpieczniej i szczęśliwiej..
   • pikrat Re: Jasna strategia! 22.09.21, 12:12
    qwardian napisał:

    > Odbiera się nam kopalnie, prąd w gniazdku, ciepło w domu i dobiera się już do n
    > aszej michy. Musimy grzecznie podziękować i pożegnać małymi kroczkami, bo za pa
    > zerność zapłacimy katastrofą. Będzie biedniej, ale bezpieczniej i szczęśliwiej.
    > .
    >
    ===========================
    A potem przyjdą oni i nikt nie będzie chciał "umierać za Gdańsk".
    • qwardian Re: Jasna strategia! 22.09.21, 12:42
     Jacy "ONI", Turki i pedałki zza Odry, czy Łukaszenka z Pierwszego Frontu Białoruskiego jak w marcu 1945 roku\? Najlepszym gaulaterem Gdańska był Arthur Greiser, którego dobrze wspominamy w Posen..
     • pikrat Re: Jasna strategia! 22.09.21, 14:22
      qwardian napisał:

      > Jacy "ONI", Turki i pedałki zza Odry, czy Łukaszenka z Pierwszego Frontu Białor
      > uskiego jak w marcu 1945 roku\? Najlepszym gaulaterem Gdańska był Arthur Greise
      > r, którego dobrze wspominamy w Posen..
      >
      ============================
      Zawsze znajdą się jacyś ONI. A Greiser..... cóż, chyba cię pojebało.

      Arthur Karl Greiser – niemiecki polityk narodowosocjalistyczny, obergruppenführer SS, Namiestnik Rzeszy w Kraju Warty, przedtem prezydent Senatu Wolnego Miasta Gdańska, zbrodniarz wojenny. Wikipedia
      Data i miejsce urodzenia: 22 stycznia 1897, Środa Wielkopolska
      Data i miejsce śmierci: 21 lipca 1946, Poznań
      Partia: Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników
      Wykształcenie: I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza (1914)
      Dzieci: Ingrid Greiser, Rotraut Fülleborn, Erhardt Greiser
      Nagrody: Krzyż Żelazny, Pierścień Honorowy SS, Odznaka Złota Partii, Krzyż Honorowy, Nazi Party Long Service Award
      ========================
      W Poznaniu dobrze go pamiętają. NA stokach cytadeli zakładali mi pętlę na szyję, bandycie. Jak mozesz wychwalać hitlerowskich zbrodniarzy wojennych. Masz coś z głową? sad
  • esteemiriam Re: Jasna strategia! 22.09.21, 10:20
   Polska stała się miejscem popieprzonym bardziej, niż kiedykolwiek. I nie posiada prawa. Jego interpretacja przerażają. Banda oprychów i marzę, że - nie wiem, jak, bo społeczeństwo jak w chocholim tańcu Wyspianskiego, zasnęło. Zostali kupieni za 500 złotych.
   TSUE to temat dla mnie szczególnie ważny. Natomiast Polexit - przeraza.

   Natomiast jedna kwestia mnie po prostu mierzi: LGBT i forsa jaka do nich płynie. I przywileje: mieszkania dla par LGBT, prawa LGBT. Nie mogę. Wczoraj przekonałam się kolejny raz w praktyce, byłam z kolegą w salonie telefonii i trafilismy na chłopaka, którego zachowanie nie pozostawiało wątpliwości,. Kolega spodobał mu się najwyraxniej bo giął ręce w przegubach, modulował glos, karykatura homoseksualisty, nie bedę pisała "geja". Mój kolega jest NORMALNY, jego samego zaczęło to tokowanie irytowac i przeszliśmy do babki obok.
   facet, jeśli pdoba mu się klientka, jest dyskretniejszy, w ogole myślałam, ze oszalał, mówił już tak glośno, że uciszano go. I te rece z przegubami. A widac - prostak, który przyjechał moze z Ostrowca do Warszawy bo tam nie chcieli wersji karykatura demo pedał. To było nienormalne. Ohydne. Naprawdę.
   Nie do wytrzymania była ta zadyszana "uprzejmość". Nie mogę znieść.
   • polski_francuz Re: Jasna strategia! 22.09.21, 10:35
    esteemiriam napisała:


    " TSUE to temat dla mnie szczególnie ważny. Natomiast Polexit - przeraza."

    Ano, jestemy zgodni. Jako Zydowka widzisz troche dalej i troche wiecej i widzisz co sie dzieje. Zle sie dzieje.

    "Kolega spodobał mu się najwyrazniej bo giął ręce w przegubach, modulował glos, karykatura homoseksualisty, nie bedę pisała "geja". Mój kolega jest NORMALNY, jego samego zaczęło to tokowanie irytowac i przeszliśmy do babki obok."

    No coz moge dodac moja historie. Jak pracowalem w Berlinie w latach 80-tych, wpadlem w oko sprzedawcy w naszej firmie. Byl grzeczny, mily, przynosil mi prezenty itd. Inni sie patrzyli na to pewnie z rozbawieniem, czy durny Poljak, ulegnie czy nie. No i durny Poljak w koncu zrozumial gre i nie ulegl. Historia sie skonczyla jak zalotnik zmarl na AIDS.

    I teraz wrocmy do Twego pytania i Twoich odczuc. Czy Niemcy zostaly mi w pamieci jako kraj pedalow? Nie, zostaly mi w pamieicie jako dobrze zorganizowany (k)raj dla inzynierow.

    PF
     • xiazeluka Re: Jasna strategia! 22.09.21, 14:20
      Na obronę Messje można przyjąć, że tylko powtarza założenia filozofii rasy po mądrzejszych:
      www.rp.pl/spoleczenstwo/art9752621-izraelski-polityk-o-supremacji-rasy-zydowskiej
     • polski_francuz Re: Jasna strategia! 22.09.21, 15:40
      esteemiriam napisała:

      " To nie fair, nie "kwalifikuj mnie" - cóż to filozofia "rasy"?"

      Sam mam przylepiona latke/gwiazde Polak i to juz od 40 lat i chcac, niechcac sie do tego przylepiania przyzwyczailem. Nie bierz tego jako obraze. Jesli juz, to byl raczej komplement.

      PF

      • esteemiriam Re: Jasna strategia! 22.09.21, 16:27
       To nie kwestia obrazy, tylko - odczepiajmy raczej sobie te łatki, zgoda?
       Schematy polskie. Nie dość, że Polak, to jeszcze - Francuz? Lambert smile
       Dobra z pani kobieta, chociaż Zydówka.
       Albo Żyd - lepiej liczy, dalej widzi.
       Ja wiem, że chciałeś dobrze.

       Jak świnia, skurwysyn, to niezależnie od tego kim jest i skąd.

       • polski_francuz My way 22.09.21, 16:38
        esteemiriam napisała:

        " To nie kwestia obrazy, tylko - odczepiajmy raczej sobie te łatki, zgoda?"

        Moja metoda jest inna. Zaczynam od podkreslania tego, ze jestem Polakiem mowiac (we Francji przynajmniej) je ne suis qu'un Polonais. I sadze, ze odbieram tym argument tym, ktorzy mi to mogli miec za zle. Albo, ktorzy nie lubia imigrantow. I w ten sposob stawiam rozmowce w sytuacji takiej, ze aby latke przylepic trzeba ja znalezc.

        A jak ktos latek szuka to ja tez moge poszukac. I znalezc. I rozmowca to wie i sie uspokaja.

        Ale moje doswiadczenie jest z 5 krajow gdzie pracowalem jako emigrant. Mialem czas i okazje by gre emigrant vs. tuziemiec optymalizowac.

        PF
        • felusiak1 Re: My way 24.09.21, 17:25
         Ciotka mojej żony 40 lat temu powiedziala " Doktor Lebenstein byl bardzo dobrym czlowiekiem, chociąż żyd". To mnie pod wlos poglaskalo i mówię "Najświetsza Panienka, krolowa Polski tez zydowka i jej syn też i świety Piotr". Ciotka wyjasnila, ze to nieprawda. Obecnie przeniosla się na łono Abrahama, tez żyda.
    • esteemiriam Re: Jasna strategia! 22.09.21, 14:21
     Szmatława Minskaja Prawda, zdyskwalifikowali się kodem paskowym,
     jako "wasikiem".... . Nie te metody.
     Można nie lubić, nie cierpieć,
     ale ... żenuja.
     Jesli chce się być poważnie traktowanym, jakaś antypatia,
     to nie tymi sposobami, nie muszę chyba pisać.

     A czemu do mnie z tym, akurat?

     • qwardian Re: Jasna strategia! 22.09.21, 16:04
      Zabawne z tym kodem kreskowym, czasami można się naprawdę pośmiać, ale ten kolejny to zupełny horror, coś takiego pozostaje na życie, brak szacunku dla kobiety, dziecka i całego żywego świata. Skąd się takie coś bierze w durnej łepetynie..

      www.edziecko.pl/rodzice/7,79361,27596507,znany-ginekolog-zapladnial-kobiety-swoim-nasieniem.html
    • pikrat Re: Jasna strategia! 22.09.21, 12:32
     xiazeluka napisała:

     > Izrael nie należy do Mumii i jego sytuacja nie jest chyba przerażająca?
     >

     =========================
     Izrael to na Bliskim Wschodzie mocarstwo. Nauczeni wojnami i pogromami wreszcie przyszli po rozum do głowy. A głowy mają nie kiepskie. Podejrzewam, że zdobyliby Bolandę w dwa tygodnie bez większych strat. Byłem w tym kraju i widać tam na każdym kroku wielkie umiłowanie ojczyzny, Wszędzie wojsko, flagi narodowe a w oczy rzuca się bogactwo. Mariny pełne porządnych jachtów a na katamaranach wiszą po dwie flagi. Czystość aż razi w oczy. No i sojusz z USA, który rzeczywiście jest gwarantem "chyba nieprzerażającej sytuacji" w tym pięknym kraju. No, ale ty w dupie byłeś i gówno widziałeś.... smile
  • ada08 Re: Jasna strategia! 22.09.21, 11:15
   PiS wrzucił mediom temat Polexitu i media temat grzeją. Pewnie, swoim zwyczajem, PiS chce przykryć jakąś grubszą aferę.
   Żadnego Polexitu nie będzie, bo nawet gdyby PiS uchwalił go zwykłą większością, to w ciągu 2 lat można się z niego wycofać. A w 2023 roku PiS przegra wybory.
   a.
   • pikrat Re: Jasna strategia! 22.09.21, 12:23
    ada08 napisała:

    > PiS wrzucił mediom temat Polexitu i media temat grzeją. Pewnie, swoim zwyczajem
    > , PiS chce przykryć jakąś grubszą aferę.
    > Żadnego Polexitu nie będzie, bo nawet gdyby PiS uchwalił go zwykłą większością,
    > to w ciągu 2 lat można się z niego wycofać. A w 2023 roku PiS przegra wybory.
    > a.
    ============================
    Optymistka. Na razie PiS i przydupasy zachowują się tak jakby wiedzieli, że władzy nie oddadzą (nie mylić z przegranymi wyborami).
    Taki Radzik, na przykład, nie dopuścił Tuley (?) do pracy na uczelni. Czyli gnoi go na każdym kroku. Może gdyby dopuścił do siebie myśl, że po zmianie władzy będzie zamiatał ulice, nie byłby tak radykalny. Ale on wie, że włos mu z głowy nie spadnie. Skąd wie?
    • ada08 Re: Jasna strategia! 23.09.21, 07:42
     pikrat napisał:

     <Ale on wie, że włos mu z głowy
     > nie spadnie. Skąd wie?
     >
     Z najnowszej historii Polski ostatnich 30 lat. Żadnej depisizacji nie będzie. A nawet jeśli będą jakieś próby to przecież po to ma się kumpli, by nie dali zrobić krzywdy vide "urodziny Mazurka".
     a.
  • benek231 Re: Jasna strategia! 22.09.21, 16:09
   Wyczytalem, ze TK juz sobie poliberowal na dzis i odroczyl rozprawe.

   A ja doprawdy nie moge wyjsc ze zdumienia, ze taki niedouczony cymbal zostal u was premierem. No coz najwyrazniej jaki elektorat taki cymbal.

   W prawie miedzynarodowym istnieje zelazna zasada mowiaca, ze ratyfikowane traktaty miedzynarodowe staja sie czescia porzadku prawnego danego kraju. Nie wiem nad czym oni deliberuja.


   Konstytucja RP


   Art. 9. Rzeczpospolita Polska przestrzega wiążącego ją prawa międzynarodowego.


   Rozdział III
   ŹRÓDŁA PRAWA

   Art. 90
   1. Rzeczpospolita Polska może na podstawie umowy międzynarodowej przekazać organizacji międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach.


   Art. 91.
   1. Ratyfikowana umowa międzynarodowa, po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, stanowi część krajowego porządku prawnego i jest bezpośrednio stosowana, chyba że jej stosowanie jest uzależnione od wydania ustawy.

   2. Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową.

   3. Jeżeli wynika to z ratyfikowanej przez Rzeczpospolitą Polską umowy konstytuującej organizację międzynarodową, prawo przez nią stanowione jest stosowane bezpośrednio, mając pierwszeństwo w przypadku kolizji z ustawami.

   ==
   Jak dla mnie ewentualne rozwazania TK beda rozwazaniami o wyzszosci Swiat Bozego Narodzenia nad Swietami Wielkiej Nocy, badz odwrotnie.

   By przystapic do konwencji, wejsc w przestrzen prawna UE objeta Traktatem, Polska musiala dostosowac wlasne prawo, wlacznie z Konstytucja do prawa unijnego. Z tego co pamietam bylo tego niewiele oraz z dalszych szeregow waznosci. Po podpisaniu prawo Unijne zostalo inkorporowane do polskiego systemu prawnego - w zakresie objetym umowa. Czyli od tego momentu nie moze byc sporu co do wyzszosci ktoregos z praw gdyz - w zakresie objetym Traktatem - sa one tozsame.
   Owszem uczniowi klasy 1szej w zupelnosci wystarcza wiedza, ze Konstytucja jest najwyzszym prawem w Polsce. Bo jest i nikt tego nie kwestionuje. Student 1go roku Wydzialu Prawa wie juz troche wiecej. Mianowicie, ze dychotomia jest zastanawianie sie nad wyzszoscia ktoregos z wymienionych porzadkow prawnych.

   To jest tak jak z tzw. "gestalt switch" - gdzie albo jest widno abo ciemno. Od ratyfikacji do momentu inkorporowania prawa traktatowego do prawa krajowego prawo traktatowe ma wyzszosc nad prawem krajowym (to nie Unia musiala zmieniac swoje prawo lecz Polska do unijnego wzoru, co najlepiej swiadczy o wyzszosci jednego z porzadkow prawnych). Gdy jednak jest juz inkorporowane to nie a juz mowy o zadnej wyzszosci, gdyz mamy do czynienia z jednym prawem. Co jest jednak i tak dzieleniem teoretycznego wlosa na czworo.

   Zachodzi zatem pytanie czy te pisiory takie kompletnie durne czy tez przeprowadzaja "sprytna" akcje przygotowujaca wszystkich do wyjscia z Unii.

   Moje zdanie powinienes znac od lat ale przypomne. Pisiory realizuja zlecenie biskupow na wyprowadzenie Polski z UE oraz z demokracji.   polski_francuz napisał:

   > Trybunal Konstytucyjny z pania Przylebska bedzie dzis deliberowal nad tym co je
   > st wazniejsze prawo polskie czy europejskie.
   • oleg3 Re: Jasna strategia! 22.09.21, 16:13
    benek231 napisał:


    > W prawie miedzynarodowym istnieje zelazna zasada mowiaca, ze ratyfikowane traktaty miedzynarodowe staja
    > sie czescia porzadku prawnego danego kraju. Nie wiem nad czym oni deliberuja.

    To oczywiste, że nie wiesz. Wyjaśnię ci. Idzie o to, kto liczy głosy.
    • benek231 Re: Jasna strategia! 22.09.21, 16:38
     oleg3 napisał:

     > benek231 napisał:
     >
     >
     > > W prawie miedzynarodowym istnieje zelazna zasada mowiaca, ze ratyfikowane
     > traktaty miedzynarodowe staja
     > > sie czescia porzadku prawnego danego kraju. Nie wiem nad czym oni deliber
     > uja.
     >
     > To oczywiste, że nie wiesz. Wyjaśnię ci. Idzie o to, kto liczy głosy.

     **
     I to jest OK? Bo ja stwierdzilem powyzsze gdyz sprawa jest jasna jak slonce a oni mimo wszystko deliberuja. Rownie dobrze mogliby dumac nad wynikiem 2+2 - no bo kto wie, moze nie jest takie pewne, ze akurat to bedzie 4.
     Albo deliberowac nad wyzszoscia jednego z w/w swiat.
     Ja doskonale wiem z jaka banda macie do czynienia oraz wiem jakie beda dalsze konsekwencje ich rzadow - mowilem o tym kilkakrotnie.
      • benek231 Re: Jasna strategia! 22.09.21, 17:17
       oleg3 napisał:

       > Muszę sprecyzować. Idzie o to czy głosy liczy polski TK czy TSUE. Liczenie gło
       > sów, w tym kontekście, to prawo do interpretacji Traktatu.

       **
       Ratyfikujac traktaty polska zaakceptowala unijna zasade mowiaca, ze wyroki TSUE sa ostateczne i nie moga byc kwestionowane. Czyli ocenianie decyzji TSUE nie lezy w kompetencjach TK - TK jest za maly i za krotki. Tak to wyglada z traktatowego punktu widzenia. Pisiory ze swoim TK zdaja sie tego nie rozumiec badz udaja, ze nie rozumieja. Jak dla mnie pisiory (i konfederasty) to ruska agentura starajaca sie mozliwie najbardziej zaklocic dzialanie UE.
        • benek231 Re: Jasna strategia! 22.09.21, 17:34
         oleg3 napisał:

         > Mylisz Krzysiu UE z USA. TSUE nie ma kompetencji SN

         **
         Czyli pisiory moga kwestionowac i olewac wyroki TSUE? Jesli tak to nie macie najmniejszych problemow oraz zmartwien - aleluja i do przodu.
       • pikrat Re: Jasna strategia! 22.09.21, 17:48
        benek231 napisał:


        > Ratyfikujac traktaty polska zaakceptowala unijna zasade mowiaca, ze wyroki TSUE
        > sa ostateczne i nie moga byc kwestionowane. Czyli ocenianie decyzji TSUE nie l
        > ezy w kompetencjach TK - TK jest za maly i za krotki. Tak to wyglada z traktato
        > wego punktu widzenia. Pisiory ze swoim TK zdaja sie tego nie rozumiec badz udaj
        > a, ze nie rozumieja. Jak dla mnie pisiory (i konfederasty) to ruska agentura st
        > arajaca sie mozliwie najbardziej zaklocic dzialanie UE.


        =======================
        Dokładnie jest tak, jak piszesz. Słuchałem dziś dwóch profesorów prawa, którzy twierdzili to samo.
        Traktaty są podpisane i należy ich dotrzymywać a TJP nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia. No, chyba że przy schabowych ale wtedy nie będzie to miało skutków prawnych a jedynie towarzyskie.
        I jeszcze jedno - nie warto w tych sprawach słuchać "ekspertów" podlaskich bo nie wiedzą co piszą smile
   • polski_francuz Re: Jasna strategia! 22.09.21, 16:47
    benek231 napisał:

    " Wyczytalem, ze TK juz sobie poliberowal na dzis i odroczyl rozprawe."

    Gra na czas

    " ja doprawdy nie moge wyjsc ze zdumienia, ze taki niedouczony cymbal zostal u was premierem. No coz najwyrazniej jaki elektorat taki cymbal."

    Ja sadze, ze Morawiecki jest ambitnym i inteligentny czlowiekiem. Ktory, by dojsc do wladzy, zaakceptowal Kaczynskiego i jego metody.

    Ale moze sie myle.

    PF
    • benek231 Re: Jasna strategia! 22.09.21, 17:22
     polski_francuz napisał:

     Ja sadze, ze Morawiecki jest ambitnym i inteligentny czlowiekiem. Ktory, by dojsc do wladzy, zaakceptowal Kaczynskiego i jego metody.
     >
     **
     Czyli jego inteligencja podpowiedziala mu by wykonywal robote zlecona mu przez Kaczynskiego i biskupow, bez wzgledu na to na jakiego glupca i nieuka bardzo czesto wychodzi przy tym. Rzeczywiscie wychodzi mu to wspaniale.
     • polski_francuz Re: Jasna strategia! 22.09.21, 17:34
      benek231 napisał:


      " Czyli jego inteligencja podpowiedziala mu by wykonywal robote zlecona mu przez Kaczynskiego i biskupow, bez wzgledu na to na jakiego glupca i nieuka bardzo czesto wychodzi przy tym. Rzeczywiscie wychodzi mu to wspaniale."

      To nie inteligencja mu podpowiada ale nadzieja, ze sie sam stanie decydentem. Co sie stanie jak sie rzeczywiscie stanie? Czy nie bedzie mial juz na zawsze dolepiona latke?

      Zobaczymy.

      PF
      • benek231 Re: Jasna strategia! 22.09.21, 17:38
       polski_francuz napisał:

       > benek231 napisał:
       >
       >
       > " Czyli jego inteligencja podpowiedziala mu by wykonywal robote zlecona mu p
       > rzez Kaczynskiego i biskupow, bez wzgledu na to na jakiego glupca i nieuka bard
       > zo czesto wychodzi przy tym. Rzeczywiscie wychodzi mu to wspaniale
       ."
       >
       > To nie inteligencja mu podpowiada ale nadzieja, ze sie sam stanie decydentem. C
       > o sie stanie jak sie rzeczywiscie stanie? Czy nie bedzie mial juz na zawsze dol
       > epiona latke?

       **
       Czy twerdzisz, zatem, ze to nadzieja (wspolnie z ambicja) wziela w nim gore nad nad inteligencja? W takim razie jaki jest stan tej inteligencji?
       • polski_francuz Re: Jasna strategia! 22.09.21, 17:44
        benek231 napisał:


        " Czy twerdzisz, zatem, ze to nadzieja (wspolnie z ambicja) wziela w nim gore nad"" nad inteligencja? W takim razie jaki jest stan tej inteligencji?"

        Jesli to jest twierdzenie, to trzeba je udowodnic. Tego nie jestem w stanie zrobic. Czas pokaze, tyle moge powiedziec.

        W koncu, ja osobiscie bym tak nie robil. Ale jestem starszy, mam wieksze doswiadczenie i nie mam ambicji politycznych.

        PF
        • benek231 Re: Jasna strategia! 22.09.21, 17:50
         Wiesz, moim zdaniem inteligentnemu czlowiekowi bedzie jednak zalezalo by nie wychodzic na durnia, glupka bez honoru, czy szmate.
         Chyba, ze mamy do czynienia z jakas patologia - trafiaja sie takze inteligentni zloczyncy.


         polski_francuz napisał:
    • pikrat Re: Jasna strategia! 22.09.21, 17:41
     Grają na czas. Odroczyli - myślą, że w Unii siedzą durnie i dadzą kasę przed wydaniem wyroku przez Trybunał Przyłębskiej. Poczekają. Przechwałki Pana Premiera, że ma 80 mid nadwyżki w budżecie z pewnością są traktowane jako przechwałki. Pan Premier niestety dał się poznać jako blagier, by nie napisać kłamca.
  • benek231 Re: Jasna strategia! 22.09.21, 19:21
   polski_francuz napisał:

   >
   > Ale, na pewno, czegos z tej strategii nie zrozumialem. I moze droga Polski jest z Rosja?

   **
   MSZ Rau mial spotkac sie dzis z Lawrowem. Kto wie czy w imieniu klero-faszystow nie zawierzyl Polski Putinowi...
   • xiazeluka Re: Jasna strategia! 23.09.21, 08:50
    Zgadłeś, Kretynie52. Rau, na polecenie krwawego dyktatora Kaczyńskiego, wręczył Putinowi klucze do Polski. Putin teraz wpompuje do Nord Stream 2 heksogen i wysadzi w powietrze Europę zachodnią, po czym zajmie zgliszcza korzystając z polskich autostrad. Takie jest sedno owej tajnej umowy, jako żywo przypominającej pertraktacje w Mceńsku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka