Dodaj do ulubionych

Jaką partią jest Platforma Obywatelska?

27.09.21, 12:15
Badanie przeprowadzone przez SW Research dla Rzeczpospolitej odbyło się między 21 a 22 września 2021 r. i wzięło w nim udział 800 internautów, którzy ukończyli 18. rok życia. Ankietowani mieli odpowiedzieć na pytanie - Jaką partią jest dziś Pani/Pana zdaniem Platforma Obywatelska.

* Największa grupa ankietowanych - 22,7 proc. wskazała odpowiedź: "trudno jednoznacznie określić",
* Zdania w tej kwestii nie miało 19,5 proc pytanych,
* 14,9 proc. ankietowanych wskazało, że Platforma Obywatelska jest partią centrową,
* za lewicową uważa ją 14,7 proc.,
* za centrolewicową 12,7 proc.,
* za ugrupowanie centroprawicowe PO uznało 8,4 proc. respondentów,
* za prawicowe 7,1 proc.

PO jest partią teściowej Tuska. PiS zadarł ze wszystkimi: Unią, Ameryką, nawet z Czechami. A teraz z moją Teściową. Samobójcy - napisał Donald Tusk na Twitterze.

P.S.
Za chwilę tę skomplikowaną kwestię wyjaśni Wikul. Pismem obrazkowym!
Obserwuj wątek
    • andrzejg Re: Jaką partią jest Platforma Obywatelska? 27.09.21, 13:17
      Ależ cię uwiera PO.
      Pamiętasz jak mnie sztorcowałeś o wpisy na temat PiS... no, ale co wojewodzie...

Powyższe badanie niekonieczne jest miarodajne, ponieważ próbka badanych niekoniecznie jest reprezentatywna.
      Niemniej, wychodząc od partii centrowej jaką chce być PO, to za taką ( z poboczami centrolewicy i centroprawicy ) postrzega ją 47,1 % biorących w ankiecie. Z kolei 42.2 % ankietowanych nie miało zdania. Ciekawi mnie skąd tak wielka liczba głosów ludzi nie mających zdania. Jeżeli nie mam zdania na jakiś temat , to raczej nie zabieram głosu. Jedynie jak chcę coś zapytać.

Być może PO nie ma zbyt jasnego programu. Miota się od ściany do ściany?

A.

• oleg3 Re: Jaką partią jest Platforma Obywatelska? 27.09.21, 15:24
            andrzejg napisał:

> W którym miejscu?
            > Jedyna wstawka o PiSie dotyczyła Twoich wtrętów czynionych swego czasu.

Tego też dotyczyła moja uwaga. PO nie zasłania mi słońca. Jest wdzięcznym obiektem szydery. Ty nawet nie widzisz, że "pisowcy" (za których uważasz m.in. mnie) nie zostawiają na PiSie suchej nitki. Bo nie jadą w konwencji soku z buraka.
            • andrzejg Re: Jaką partią jest Platforma Obywatelska? 27.09.21, 15:29
              Nie zauważam tego.
              Zauważam za to obronę PiS.
              Choćby w tym wątku o PO. " Tobie Andrzeju wszystko kojarzy się z PiSem...", choć w zasadzie nie wspomniałem o PiSie, choć miałem prawo, bo oceniając PO należy ją umieścić na scenie politycznej w odniesieniu do innych partii. Ale nie. Śmichy o jakimś internetowym sondażu, ale pojawił się zaszufladkowany Andrzej , antyPiSowiec, i bronimy Reduty Jarkacza.

• oleg3 Re: Jaką partią jest Platforma Obywatelska? 27.09.21, 19:00
                Musimy sobie wyjaśnić Andrzeju dwie sprawy. Pierwsza to jest to co nas śmieszy. Przykład "cnoty niewieście". Ta wypowiedź jakiegoś współpracownika ministra nauki ubawiła cię po pachy. Dla mnie to była oczywista oczywistość. Druga sprawa to jest odbieranie przez Ciebie (i innych lemngów) bronienia zdrowego rozsądku jako bronienia PiS. Dzisiejszy przykład (znany mi tylko z tytułu; nie klikałem). Były PiSowiec, od lat zażarty platformers, znany z dowcipu* o swoim ego czyli Sikorski opowiada: KE jest strażnikiem Traktatów! To są jaja, Andrzeju.

• benek231 Re: Jaką partią jest Platforma Obywatelska? 27.09.21, 20:33
                  oleg3 napisał:

Sikorski opowiada: KE jest strażnikiem Traktatów! To są jaja, Andrzeju.

**
                  Chyba twoje przybite do plota. Bo taka wlasnie jest prawda, ze KE dopilnowuje by Polska wywiazywala sie ze swych zobowiazan, by robila to co podpisala, ze bedzie robic.

Malo tego, gdyz KE, wraz z Unia, jest straznikiem demokracji w Polsce i, w pewnym zakresie, jej gwarantem.

To dlatego konfederackie antydemokratyczne gowno zwalcza polskie czlonkowstwo w Unii, bo wie, ze bez Unii obalenie demokracji w Polsce to juz tylko formalnosc.

Rozumiem, ze ty jestes jednym z nich.
                  • oleg3 Re: Jaką partią jest Platforma Obywatelska? 28.09.21, 08:08
                    Tak Krzysiu. Lis pilnuje porządku w kurniku.

benek231 napisał:

> Bo taka wlasnie jest prawda, ze KE dopilnowuje by Polska wywiazywala sie ze swych zobowiazan, by robila to co podpisala, ze bedzie robic.

> Malo tego, gdyz KE, wraz z Unia, jest straznikiem demokracji w Polsce i, w pewn ym zakresie, jej gwarantem.
                    • benek231 Re: Jaką partią jest Platforma Obywatelska? 28.09.21, 08:48
                      oleg3 napisał:

> Tak Krzysiu. Lis pilnuje porządku w kurniku.

**
                      A dopiero cos smiales sie do rozpuku z tego smego. No ale oczywiscie nie zdajesz sobie sprawy z tego jaki to xuj jest z takiego kogos kto zmienia zdanie w zaleznosci od potrzeb i oczywiscie nie widzi konfliktu pomiedzy poszczegolnymi wersjami.
                      • oleg3 Re: Jaką partią jest Platforma Obywatelska? 28.09.21, 09:50
                        Słabujesz na umyśle Krzysiu.

benek231 napisał:

> oleg3 napisał:
                        >
                        > > Tak Krzysiu. Lis pilnuje porządku w kurniku.
                        >
                        > **
                        > A dopiero cos smiales sie do rozpuku z tego smego. No ale oczywiscie nie zdajes
                        > z sobie sprawy z tego jaki to xuj jest z takiego kogos kto zmienia zdanie w zal
                        > eznosci od potrzeb i oczywiscie nie widzi konfliktu pomiedzy poszczegolnymi wer
                        > sjami.
                        >
                        >
                        >
                        >
                        >
    • benek231 Jaką partią jest Platforma Obywatelska? 27.09.21, 16:37
      oleg3 napisał:

"Jaką partią jest dziś Pani/Pana zdaniem Platforma Obywatelska". [/url]
      >
      > * Największa grupa ankietowanych - 22,7 proc. wskazała odpowiedź: "trudno jednoznacznie określić",

> * Zdania w tej kwestii nie miało 19,5 proc pytanych,

**

Pytanie brzmialo "Jaką partią jest dziś Pani/Pana zdaniem Platforma Obywatelska", a juz pierwsze dwie grupy, tj. w sumie 42,2% zadeklarowalo, ze nie ma zdania. Czyli nie wiedza, maja w dupie, nie interesuja sie, niewiele ich to obchodzi. Choc ci z grupy pierwszej staraja sie wypasc lepiej nizli w rzeczywistosci wypadaja, i dlatego udzielili takiej "sprytnej" odpowiedzi.

Tak czy owak wyszlo na to, ze Platforma jest nijaka. Ale nie tylko to wyszlo na jaw, gdyz sondaz wykazal przy okazji jak wyglada testowana grupa - a ta, niestety, takze wypadla nijako. Czy byla to probka reprezentatywna dla calej polskiej populacji?

Swoja droga nie rozumiem skad takie zainteresowanie Platforma, akurat, skoro wiecej uwagi nalezy zawsze poswiecac rzadzacym. A ci kradna na potege, lupia skarb panstwa, spolek, i czego tylko sie da, jak najwiekszym zbojom nigdy sie nie snilo, obracaja Polske w ruine, gdyz za te bandy niekompetentnych kolesi w firmach i przdsiewzieciach przeroznych z cala pewnoscia niedlugo zaplacicie, i gorzko zaplaczecie.
      • andrzejg Re: Jaką partią jest Platforma Obywatelska? 27.09.21, 16:52
        Też zastanawiam się nad zainteresowaniem wszystkim, tylko nie rządzącymi. Swego czasu koledzy działali tu jako symetryści. Będąc konsekwentnym w swoich ideach symetryzmu, po zaintereowaniu rządzącymi PO i PSL, powinni zainteresowac się PiSem, a raczej już troche mniej zjednoczoną prawicą.
        • benek231 Jaką partią jest Platforma Obywatelska? 27.09.21, 17:05
          andrzejg napisał:

> Też zastanawiam się nad zainteresowaniem wszystkim, tylko nie rządzącymi. Swego
          > czasu koledzy działali tu jako symetryści. Będąc konsekwentnym w swoich ideach
          > symetryzmu, po zaintereowaniu rządzącymi PO i PSL, powinni zainteresowac się P
          > iSem, a raczej już troche mniej zjednoczoną prawicą.

**
          Symetrysci? Dobre sobie. Kretyn jako najwiekszy kretacz najlepiej udawal tu symetryste. Co ciekawsze, jednakze, zawsze tak wysrodkowywal, ze wypadal ten symetryzm na korzysc pisiorow. No ale Kretyn to koscielna i ruska kurwa wiec nie mogl inaczej. Podobnie Kretynek.
      • oleg3 Re: Jaką partią jest Platforma Obywatelska? 27.09.21, 17:22
        felusiak1 napisał:

> Czytałem, ze w wyborach byla Koalicja Obywatelska. To o co tu chodzi?

To taka polska specyfika. Nie do końca wiem jak to formalnie wyglądało, ale w wyborach startowały:

- Zjednoczona Prawica czyli PiS plus gowinowcy i ziobryści
        - Koalicja Obywatelska czyli PO plus jakieś lewice i zieloni
        - Koalicja Polska czyli stary dobry PSL plus Kukiz.

Formalnie to nie były koalicje partii politycznych (te mają wyższy próg wyborczy i -co czasem ważniejsze- juniorzy mają gwarantowany szmal z (po)wyborczych dotacji.
    • ur-nammu Re: Jaką partią jest Platforma Obywatelska? 28.09.21, 12:29
      oleg3: Jaką partią jest Platforma Obywatelska?

To wynika dość jasno z wyników opublikowanego sondażu.

Platforma Obywatelska jest uważana za prawicową przez 7,1% respondentów, za centroprawicową przez 8,4%, co daje 15,5% uważających ją za mniej lub bardziej prawicową.

Partia ta jest uważana za lewicową przez 14,7%, za centrolewicową przez 12,7%, co daje 27,4% uważających ją za mniej lub bardziej lewicową.

Partię centrową widzi w niej 14,9% respondentów.

Pozostałe 42,2% albo nie ma zdania, albo nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie.

Z udzielonych odpowiedzi wynika, że PO jest obecnie postrzegana jako partia centrowa z tendencjami lewicowymi (11,9% przewagi odpowiedzi wskazujących na jej lewicowy charakter). Nie ma w tym niczego dziwnego, bo taki brak wyrazistości jest typowy dla ugrupowań oscylujących wokół centrum.

Ciekawe, jak w tym badaniu wypadłby PiS. Dopiero takie porównanie miałoby jakąkolwiek wymowę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka