Dodaj do ulubionych

Jaką partią jest Prawo i Sprawiedliwość?

29.09.21, 09:10
Z braku sondażu - na początek - moja opinia.

PiS jest partią s a n a c y j n ą. Konkretnie karykaturą międzywojennej sanacji. Etatystyczną, socjalistyczną i - w stylu Papkina - głoszącą, że "nie oddamy ani guzika". PiS, za co by się nie wziął, to spierdoli. Być może (jedyny plus jaki przychodzi mi do głowy) PiS spowolnił tempo inwazji postępactwa, a i to nie jest pewne
Obserwuj wątek
  • benek231 Jaką partią jest Prawo i Sprawiedliwość? 29.09.21, 19:41
   oleg3 napisał:

   > PiS jest partią s a n a c y j n ą.

   **
   A co oni uzdrawiaja? Kogo? Widze coraz wieksze bagno i syf. Lepiej by bylo, gdyby zaczeli od uzdrawiania siebie. Badz przetestowali to uzdrawianie na myszach.

   Pisiory sa dosc trudne do okreslenia, gdyz nie mieszcze sie w tradycyjnych schematach. Na przyklad w typowych partiach populistycznych kradna zdecydowanie mniej.

   Patrze na ten PiS i widze populistyczna partie narodowo-socjalistyczna w zasadzie pozbawiona ideologii, co rozni ja od znanych innych znanych partii narodowo-socjalistycznych. Oczywiscie jesli nie liczyc ich zatajanej ideologii maksymalnego nachapania sie i dorobienia na pieniadzach podatnika. W tym celu dosc waska grupa przywodcza czerpie duze korzysci z przeroznego rodzaju przedsiewziec, sprowadzajacych sie do dojenia panstwa i jego agend, w postaci spolek SP, urzedow, czy Lasow Panstwowych. Czerpie je windujac sobie pensje, przydzielajac nagrody i premie oraz zatrudniajac coraz to wieksze rzesze kumpli, pociotkow, i znajomych. Zgodnie z moimi przewidywaniami sprzed kilku lat czerpiacy profity, jak sie okazalo, zobowiazani sa odpalac dzialke na dzialalnosc partyjna, a wiec partia ma dodatkowe zrodlo dochodu.
   Jak widac jest to zdecydowanie partia typu mafijnego czyli banda - bezlitosnie lupiaca panstwo i jego obywateli. Populistyczny charakter partii pozwala jej utrzymywac sie na powierzchni z powodu poparcia dosc szerokiej grupy wyborcow, odplacajacych sie w ten sposob za ochlapy rzucane im przez Kaczynskiego. Plebs dostaje 500 plus a liderzy partii zbieraja smietanke w postaci milionow. Czyli doja panstwo wszyscy z tym, ze niektorzy znacznie wiecej.

   Mnie dziwi, ale tylko troche, ze ty jako milosnik liberalnych myslicieli, oraz zwolennik liberalnej ekonomii, dopiero teraz zainteresowales sie co to za partia ten PiS. Przez 6 lat nie wpadles na pomysl by spytac czy jest to wlasnie ta partia ktora ktos taki jak ty moglby popierac. Niemniej bezkrytycznie popierales ja przez lat 6.


   • benek231 PS.... Pisiory to takze klero-faszysci :O) 30.09.21, 18:02
    Ida reka w reke ze zlodziejskim kosciolkiem, ktory wynajal ich do obalenia demokracji, oraz zwiazkow z UE - inspiruje ich oraz wspiera.


    Owszem pisiory to partia socjalistyczna w znacznym stopniu tyle, ze ten ich socjalizm jest narodowy, oraz posiada nature bardziej faszystowska niz np. socjal-demokratyczna. Duch tego co robia i do czego zdazaja jest znacznie wazniejszy niz racjonalne argmenty na poparcie tegoz. Takowych zazwyczaj nie maja oraz nie sa w stanie racjonalnie obronic swego stanowiska. A do niedawna enigmatyczna ich nazwa "Pawo i Sprawiedliwosc" nie jest juz tajemna gdyz wiadomo, ze blizej nieokreslona sprawiedliwosc, badz okreslona wylacznie przez pisiory, jest wazniejsza od litery prawa. Mussolini i Hitler z pewnoscia zapisaliby sie do tej partii.
    > oleg3 napisał:
    >
    > > PiS jest partią s a n a c y j n ą.
    >
    > **
    > A co oni uzdrawiaja? Kogo? Widze coraz wieksze bagno i syf. Lepiej by bylo, gdy
    > by zaczeli od uzdrawiania siebie. Badz przetestowali to uzdrawianie na myszach.
    >
  • felusiak1 Re: Jaką partią jest Prawo i Sprawiedliwość? 30.09.21, 08:22
   Może niezupelnie karykaturą międzywojennej sanacji ale masz rację co do tego, ze PiS podtrzymuje etatyzm i jest secjalistyczny. Ale to nic nowego. PO też wyznawalo etetyzmi i socjalizm. Być może to jedyny system jaki się da w Polsce robić.
   Nie zgadzam się z twierdzeniem ' PiS, za co by się nie wziął, to spierdoli.' Jest zreczniejszy w kwestiach gospodarczych od poprzeniej ekipy no i Naczelnik jest zreczny, duzo zreczniejszy od Tuska.
   • oleg3 Re: Jaką partią jest Prawo i Sprawiedliwość? 30.09.21, 11:12
    felusiak1 napisał:

    > Jest zreczniejszy w kwestiach gospodarczych od poprzeniej ekipy

    Ta zręczność to poprawienie ściągalności VAT. Niczego więcej nie widzę. Teraz budżet jedzie na podatku inflacyjnym. To się może skończyć źle.

    > no i Naczelnik jest zreczny, duzo zreczniejszy od Tuska.

    No nie wiem. Obaj są sprytni i zdominowali polską politykę od (co najmniej) 2005. Jest różnica celów. Kaczyńskiemu zależy na zostaniu wielkim Polakiem. Tusk chce być ważnym Europejczykiem.
    • felusiak1 Re: Jaką partią jest Prawo i Sprawiedliwość? 02.10.21, 09:06
     Tusk jest agentem Michnika. Michnik jest bardzo inteligentny ale niezreczny. Robi bardzo siermięzna propagandę i namaszcza.
     Faktycznie Tusk zostal w nagrodę posadzony na stolek unijny, na pozycję nic nieznaczaca gdzie zajmowal się rozwiazywaniem krzyżowek. Rzucilo mu sie na glowę i teraz ku uciesze Naczelnika wrocil ratować kraj.
     A kiedy jako europejczyk uratuje Polske to na zgliszczach postawi wiatraki i baterie sloneczne.
   • felusiak1 Re: Jaką partią jest Prawo i Sprawiedliwość? 02.10.21, 09:12
    PiS jest partią zwyklych polaków, tych z powiatów i gmin, bez pretensji do wysokich progów.
    Opozycja to klasa miejskich nowobogackich z szerokimi znajomościami, mówiacych po polsku "europejczyków", w ktorych slowniku nie ma slowa patriotyzm, ktorym żądza wladzy odebrala rozumm.
    • zdrapka33 Re: Jaką partią jest Prawo i Sprawiedliwość? 08.10.21, 12:46
     felusiak1 napisał:
     > PiS jest partią zwyklych polaków, tych z powiatów i gmin, bez pretensji do wys
     > okich progów.
     > Opozycja to klasa miejskich nowobogackich z szerokimi znajomościami, mówiacych
     > po polsku "europejczyków", w ktorych slowniku nie ma slowa patriotyzm, ktorym ż
     > ądza wladzy odebrala rozumm.
     >,
     Podziały można robić różne. I PiS je wykorzystuje i stara się pogłębiać, dla własnych celow.
     Ten w/w podział ma wpływ na wyniki wyborów... na pewno.PiS wygrywa, racjonalnie przygotowując się do wyborów.Najpierw ustala - przy pomocy sondaży - jakie są oczekiwania społeczne, potrzeby
     i problemy oraz co trzeba zmienić. Ustala się to w ujęciu grup społecznych. Program wyborczy nakierowany jest do kieszeni i potrzeb potencjalnych wyborców oraz na umocnienie władzy partii rządzącej.
     • oleg3 Re: Jaką partią jest Prawo i Sprawiedliwość? 08.10.21, 13:25
      Przeceniacie PiS CZuk. Ale, generalnie, w demokracji, jest to recepta na wygrywanie. Wyślij ją Tuskowi. Żale, że przeciwnik lepiej ocenia sytuację to żenada. Podwójna żenada jak się niesie sztandar mądrzejszych i lepiej wykształconych.


      zdrapka33 napisał:

      .> .. na pewno.PiS wygrywa, racjonalnie przygotowując się do wyborów.Najpierw ustala - przy pomocy sondaży -
      > jakie są oczekiwania społeczne, potrzeby i problemy oraz co trzeba zmienić.
      > Ustala się to w ujęciu grup społecznych.
      > Program wyborczy nakierowany jest do kieszeni i potrzeb potencjalnych wyborców
      > oraz na umocnienie władzy partii rządzącej.
  • herr7 Re: Jaką partią jest Prawo i Sprawiedliwość? 02.10.21, 09:06
   oleg3 napisał:

   > Z braku sondażu - na początek - moja opinia.
   >
   > PiS jest partią s a n a c y j n ą. Konkretnie karykaturą międzywojennej sanacji
   > . Etatystyczną, socjalistyczną i - w stylu Papkina - głoszącą, że "nie oddamy
   > ani guzika". PiS, za co by się nie wziął, to spierdoli. Być może (jedyny plus j
   > aki przychodzi mi do głowy) PiS spowolnił tempo inwazji postępactwa, a i to nie
   > jest pewne

   Pod względem ideowym to PIS jest partią postpiłsudczykowską z typowym dla przedwojennych piłsudczyków antyrosyjskim bzikiem. Ponadto jest partią konserwatywną pod względem obyczajowym, dzięki czemu może liczyć na wsparcie kościoła katolickiego podczas wyborów. Jest też partią prowincji, gdyż poprzez program 500+ może liczyć na głosy biedniejszej części, a w istocie większości polskiego społeczeństwa, która to większość na transformacji z początku lat dziewięćdziesiątych więcej straciła niż zyskała. A większość biednych i niezamożnych ludzi mieszka na prowincji, która po 89 r utraciła większość istniejącego w PRL przemysłu. Owa biedniejsza część społeczeństwa była przez ponad 20 lat świadomie ignorowana przez warszawskie postsolidarnościowe elity, które były zajęte wspieraniem klasy średniej oraz bogaceniem się. PIS stworzył program socjalny, który politycznie aktywizował uboższych Polaków, którzy swoimi głosami zapewnili tej partii zwycięstwo w dwu kolejnych wyborach. PIS wykorzystał fakt, że dla nominalnie lewicowych partii w Polsce najważniejszą kwestią polityczną jest wykorzystanie męskiego odbytu dla potrzeb seksualnych. Program socjalny powoduje, że PIS jest partią lewicową, chociaż zarazem konserwatywną pod względem obyczajowym, co doskonale wpisuje się w mentalność uboższej części polskiego społeczeństwa.
   • pikrat Re: Jaką partią jest Prawo i Sprawiedliwość? 02.10.21, 10:04
    Herr Sieben, pozwolę sobie zauważyć, że dla PiS ważniejsze jest zwalczenie homoseksualizmu (z wyłączeniem księży, rzecz jasna) niż dla lewicy walka w obronie praw i wolności dla tych, upośledzonych w jakimś sensie, biedaków.

    Przypominam, ze zrówno Hitler jak i Stalin zwalczali homoseksualizm z całą bezwzględnością.
    A dla mnie to jest egzotyka, margines, coś co zajmuje głównie umysły prostaków, których głosy przyczyniły się do zwycięstwa kiepskiej w sumie partii.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka