Dodaj do ulubionych

Targowica roku 2021 chce nas wyrzucić z Unii :O)

14.10.21, 08:47
Janusz Lewandowski
14 października 2021 | 06:00


Targowica roku 1792 była sprzeciwem wobec spóźnionej, desperackiej próby modernizacji Polski, jaką była Konstytucja 3 maja. Targowica roku 2021 polega na wyrzeczeniu się szans cywilizacyjnych i bezpieczeństwa, jakie zapewnia nam Unia Europejska

Orzeczenie pseudo-Trybunału Przyłębskiej wycofuje Polskę z przestrzeni prawnej Unii Europejskiej. Polexit nie musi być deklarowany. Dzieje się faktycznie, demaskując obłudę prounijnych uchwał sejmowych inicjowanych przez PiS. Daje wolną rękę Kaczyńskiemu w dobijaniu resztek polskiej demokracji i praworządności. Wydawało się, że ryzyko utraty funduszy UE, traktowanych jako rządowa kiełbasa wyborcza, ostudzi niszczycieli. Koniec złudzeń. Prawica się nam w tej materii zjednoczyła. Ziobro znowu ramię w ramię z Kaczyńskim. Nieważne są koszty, byle tylko Unia nie wtrącała się w nasze sprawy i nie utrudniała demolki ustrojowej. Mentalnie obaj są poza Unią. Nigdy w niej nie byli.

Potencjalne koszty są ogromne i nie ograniczają się do strat finansowych. Zagrożona jest europejska przyszłość Polski i tym samym nasze bezpieczeństwo. Formalne członkostwo coraz mniej znaczy, gdy nasila się samowykluczanie z procesów decyzyjnych kształtujących przyszłość Unii Europejskiej. Zamiast Trójkąta Weimarskiego mamy konflikty z Berlinem i Paryżem. Utrata wiarygodności w rodzinie narodów demokratycznych przekłada się na słabnącą pozycję w NATO. „Dobra zmiana" od lat rujnuje historyczne dzieło pokolenia „Solidarności", jakim jest suwerenna i demokratyczna Polska, zakotwiczona w przystani bezpieczeństwa – NATO i przystani szans cywilizacyjnych – Unii Europejskiej.

Na razie namacalne są straty finansowe
Nie ma zgody na Krajowy Plan Odbudowy, chociaż pieniądze płyną do większości krajów członkowskich. W naszym przypadku byłaby to zaliczka w wysokości 4,7 mld euro. W okresie, gdy gospodarka odbudowuje się po zamrożeniu spowodowanym przez pandemię, czas to pieniądz! Zwłaszcza że KPO powinien być wykorzystany do roku 2023. Głównym powodem opóźnienia był wniosek premiera do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności przepisów unijnych z konstytucją. Przyłębska wraz z Pawłowicz zbadały wedle rozkazu. Dla Brukseli jest to prowokacja. KPO zaczeka. Nieprzypadkowo właśnie teraz słyszę chór deprecjonujący znaczenie funduszy europejskich dla Polski. Ten chór uzupełnia dotychczasowy sposób obrzydzania Unii przez polityków PiS i media reżimowe.

Dominowało „wzdęcie godnościowe" – namaszczeni przez polskiego suwerena nie słuchamy zaleceń wypowiadanych w obcych językach. Bronimy tradycyjnych polskich wartości przed zachodnią zgnilizną. Teraz argument godnościowy uzupełnia kłamstwo finansowe. Było obecne wcześniej, gdy prezydent Duda w Leżajsku w roku 2018 nazywał UE „wyimaginowaną wspólnotą, z której dla Polaków niewiele wynika", mając za plecami dworek odnowiony z udziałem unijnych funduszy. Gdy premier Morawiecki nazwał Polskę płatnikiem netto w Unii podczas kongresu w Katowicach 15 maja 2018 roku, dając świadectwo swej ekonomicznej ignorancji. Teraz jest to chóralne kłamstwo, a nie pojedyncze głosy. Śladem analfabetyzmu Morawieckiego podąża europoseł Jaki, któremu też majaczą się straty – zalicza do nich polski sukces eksportowy na wspólnym rynku oraz obopólnie korzystne inwestycje zagraniczne. Niestety, ten przejaw analfabetyzmu żyruje profesura zacnych uczelni! Generalnie jednak dominuje ton godnościowo-finansowy: bez funduszy UE damy sobie radę…

Oczywiście, z biedą damy sobie radę, wyrzekając się ambicji pościgu cywilizacyjnego za Zachodem. Nasza chata z kraja, urządzimy ją po swojemu, niczym europejskie Jackowo! Więc wyjaśniam. Fundusze UE są wspaniałym dopalaczem dla polskiej gospodarności. Już przed akcesją w roku 2004 Polska wyróżniała się przedsiębiorczością, która z pewną pomocą widzialnej ręki reformatorów uczyniła z naszego kraju najbardziej dynamiczną gospodarkę Europy postkomunistycznej. Zarazem wyróżniała nas negatywnie nędza wszelkiej infrastruktury, nie tylko transportowej. Raziła na tle sąsiadów z południa, a szczególny wstyd odczuwałem, wjeżdżając z autostrad zbudowanych po zjednoczeniu Niemiec na kręte polskie drogi obstawione krasnalami i seksofertami.

Pieniądz europejski przyszedł w samą porę. Jego wartość polega na tym, że jest to pieniądz inwestycyjny, którego brakuje w budżecie krajowym i w budżetach samorządowych. Jest to pieniądz przewidywalny, który umożliwia finansowanie wieloletnich inwestycji. Jego wartość zna każdy burmistrz i wójt, każdy dyrektor szpitala czy rektor wyższej uczelni i przedsiębiorca. Dzięki temu długość dróg ekspresowych i autostrad wydłużyła się ośmiokrotnie z mizernych 500 kilometrów w roku 2004! Pendolino, porty lotnicze i morskie to tylko ułamek inwestycji, które przekraczały nasze możliwości, a tak bardzo odmieniły jakość transportu. Podobnie jak inwestycje samorządów, które wcześniej wyposażono w odpowiedzialność, ale bez środków finansowych. Od roku 2004 do końca 2020 roku zyskaliśmy ponad 130 mld euro netto, czyli po odliczeniu naszej składki. Polskie rolnictwo zyskało 65 mld euro w postaci dopłat bezpośrednich i funduszu rozwoju obszarów wiejskich, który odegrał znaczącą rolę w wyrównywaniu poziomu życia na wsi i w mieście. Cała Polska usiana jest tablicami, które dokumentują niezwykły skok cywilizacyjny, jaki dokonał się z pomocą funduszy UE. Od lotniska po ścieżki rowerowe, pracownie internetowe i miejską zieleń. Osobiście najbardziej cieszy mnie rewitalizacja zabytkowych miast i miasteczek. Polska wyładniała, co potwierdzi każdy, kto pamięta brzydotę PRL-u...

Budżet, który projektowałem (2014-20), będzie konsumowany w Polsce do roku 2023. Polska sięga też po środki z nadzwyczajnego programu SURE (11,2 mld), który łagodzi skutki płacowe pandemii. W nowym rozdaniu obowiązuje zasada wiązania pieniądza z praworządnością. Dotyczy to wszystkich kategorii pieniądza unijnego. Nie tylko Krajowego Funduszu Odbudowy, ale przede wszystkim budżetu wieloletniego 2021-27, w tym funduszy dla rolnictwa. Trzeba o tym wiedzieć, gdy słyszymy, że fundusze nie są nam potrzebne. Gdy słyszę prezesa NBP Glapińskiego, który przeoczył inflację i zaczyna sobie uświadamiać, że odpowiada za wartość polskiego pieniądza. Chwali się, że możemy pożyczać bez łaski UE – prawda, tylko po co drożej? Nie wie, że KPO i budżet 2021-27 to przede wszystkim bezzwrotne dotacje. Tego typu głosy to nie tylko wyraz niekompetencji, ale są zupełnie sprzeczne z dętą propagandą rządową zwiastującą na billboardach wielki sukces negocjacyjny rządu Morawieckiego. Billboardy były kłamliwe, jak cała rządowa propaganda. Kryły ponurą prawdę o porażce PiS w negocjacjach budżetu 2021-27 – jest to najgorszy budżet wieloletni od czasu naszego przystąpienia do Unii. Nie tylko o 100 mld gorszy od „mojego", ale także gorszy od tego, który na lata 2007-13 wynegocjowali premierzy Belka i Marcinkiewicz. Porażkę tuszuje dodatek w postaci udziału w awaryjnym Europejskim Planie Odbudowy. Nie jest to żadna zasługa PiS. Zadecydowała determinacja duetu Merkel-Macron, a nasz udział, taki sam jak bogatych Niemiec, poświadcza kres solidarności z krajami, które łamią zasady obowiązujące we wspólnym europejskim domu.

Obserwuj wątek
  • benek231 Targowica r. 2021 chce nas wyrzucić z UE :O) - 2 14.10.21, 08:53
   Co Ziobro powie rolnikom?
   Zajmuję się budżetem UE, ale sprzeciwiam się redukowaniu naszej obecności w Unii do bankomatu. Najcenniejsze dla nas jest uczestnictwo w największej na naszej planecie przestrzeni demokracji i wolności obywatelskich, jaką stanowi Europa bez granic. Niemniej dla kraju, który przez stulecia był najeżdżany i łupiony, dobrze inwestowane fundusze UE otwierają szansę cywilizacyjnego pościgu. Są nadal potrzebne, by domknąć lukę rozwojową i sfinansować niezwykle kosztowną transformację energetyczną. Przecież mglisty „Polski ład" jest oparty na tych funduszach choćby w segmencie gospodarki cyfrowej. Przecież włodarze polskich gmin i miasteczek opierają wizję rozwojową na zasileniu przez unijny pieniądz. Niech Ziobro, Kaczyński i Suski powiedzą rolnikom, że nie będzie dopłat rolnych i funduszu modernizującego polską wieś. Nie powiedzą, bo znają nastroje. Ale żądza władzy oślepia i dyktuje wybory całkowicie sprzeczne z polską racją stanu. Prowadzą nas na ustrojowe i geopolityczne Dzikie Pola.

   Targowica roku 1792 była sprzeciwem wobec spóźnionej, desperackiej próby modernizacji Polski, jaką była Konstytucja 3 maja. Targowica roku 2021 polega na wyrzeczeniu się szans cywilizacyjnych i bezpieczeństwa, jakie zapewnia nam Unia Europejska. Jeśli tak się stanie, będzie to nowy tragiczny rozdział w dziejach polskiej głupoty. Tym razem bez udziału zaborców i okupantów.

   wyborcza.pl/7,75968,27685889,targowica-roku-2021-chce-nas-wyrzucic-z-unii.html#S.main_topic_2-K.C-B.3-L.2.glowka
   Nareszcie ktos jeszcze zauwazyl te jakze jaskrawe podobienstwa pomiedzy oryginalna Targowica a ta wspolczesna. Roznice sa pozorne i sprowadzaja sie np. do wygloszenia przez bpa. Gadeckiego opinii, ze wyprowadzanie Polski z Unii byloby bardzo nierossadne. Oryginalnie biskupi byli otwarcie za. Ci sa sprytniejsi, gdyz wiedza, ze za poparcie mogliby takze zawisnac w razie niepowodzenia przedsiewziecia. A danie teraz "odporu" to przeciez tylko slowa.
   • xiazeluka Re: Targowica r. 2021 chce nas wyrzucić z UE :O) 14.10.21, 10:44
    Targowica wykluła się z grona przegranych zaraz po wyborach 2015 roku. Tow. Lewandowski już od dawna targowiczaninem jest.
    • benek231 Targowica to tez byla Konfederacja, Kretynie, :O) 14.10.21, 15:57
     i tak sie sklada, ze w dalszym ciagu i niezmiennie jest.

     Jak w okolicach uchwalenia Konstytucji 3go Maja, tak i teraz, Targowica oznacza koscielno zachowawcza i wroga reakcje na powiew nowoczesnosci, na ozywcze wplywy Oswiecenia/Zachodu, na wchodzenie Europy do zapaździanej Polski.
     Tak wowczas jak i teraz Konfederacja Targowicka oznacza gotowosc wepchniecia Polski w strefe wplywow Rosji, raczej, anizeli zgode na modernizacje i nowoczesnosc - na zwiazek z Unia Europejska, czyli z Zachodem, i na demokracje.

     Jestes zdrajca, Kretyn, ale ty akurat wiesz o tym od dawna. Ale Bosakowi jeszcze nikt tego nie powiedzial.

     Wykazales sie zastraszajacym brakiem wiedzy, panie magister po UW.
     kretynauka napisała:

     jak to antydemokratyczne gowno, po UW.
     • xiazeluka Re: Targowica to tez byla Konfederacja, Kretynie, 14.10.21, 16:42
      Zachód to nie jest Mumia Jewropiejska, Kretynie52. Mumia Jewropiejska jest złośliwą naroślą na ciele Europy.
      • benek231 Targowica to tez byla Konfederacja, Kretynie, :O) 14.10.21, 20:43
       kretynaluka napisała:

       kupe bzdur, jak na antydemokratyczne i antyunijne gowno przystalo a napisala to wszystko w dwoch zdaniach:

       Zachód to nie jest Mumia Jewropiejska, Kretynie52. Mumia Jewropiejska jest złoś liwą naroślą na ciele Europy.

       **
       Czy niedawno nie twierdziles przypadkiem, ze wy nie chcecie wychodzic z Europy?

       Zachod, europejski Zachod, to wlasnie Unia Europejska, ty wodoglowiu. Zdecydowana wiekszosc krajow europejskich, ktore zarazem sa czlonkami UE to jest Unia Europejska, a nie narosl na UE. Najwyrazniej szajs gotuje ci sie w tym glupim lbie skoro wyszlo ci ze UE jest narosla na samej sobie, ty debilu. Zupelnie jak onegdaj jeden pseudo-uczony ktory twierdzil, ze w srodku Ziemi znajduje sie kolejna Ziemia, ktora jest znacznie wieksza od tej pierwszej. Ty straszny glup jestes ty wypierdku Putina, wiec lepiej na powrod wlez pod ten swoj kamien, ty koscielna kurwo.
       • xiazeluka Re: Targowica to tez byla Konfederacja, Kretynie, 14.10.21, 21:03
        "Czy niedawno nie twierdziles przypadkiem, ze wy nie chcecie wychodzic z Europy?"

        Jacy "wy", Kretynie52? My, Konfederacja, chcemy wyjść z Mumii, natomiast zabrzański pis nie. Nadal nie potrafisz zliczyć do dwóch.

        A ta Twoja zajadła obrona ZSRE jest identyczna z wydawałoby się znajdującą na śmietniku miłością do ZSRS. Europa to coś więcej niż jakaś lewacka organizacja międzynarodowa.
        • benek231 Targowica to tez byla Konfederacja, Kretynie, :O) 15.10.21, 08:38
         kretynaluka napisała:

         > Jacy "wy", Kretynie52? My, Konfederacja, chcemy wyjść z Mumii, natomiast zabrza
         > ński pis nie. Nadal nie potrafisz zliczyć do dwóch.

         **
         Znow klamiesz, bo dwa dni temu, na podobna sugestie, ten wasz Bosak powiedzial, ze musieliby na glowy upasc by chciec wychodzic z Unii kiedy to 90% obywateli chce w Unii pozostac, ty antydemokratyczny klamco, ty obrzydliwcu.


         • xiazeluka Re: Targowica to tez byla Konfederacja, Kretynie, 15.10.21, 09:27
          Bosak powiedział, że obecnie nie ma jeszcze klimatu do wyjścia, ponieważ naiwna większość nie dojrzała do tego pomysłu, Ketynie52.
          • benek231 Targowica to tez byla Konfederacja, Kretynie, 16.10.21, 07:51
           kretynaluka napisała:

           > Bosak powiedział, że obecnie nie ma jeszcze klimatu do wyjścia, ponieważ naiwna
           > większość nie dojrzała do tego pomysłu, Ketynie52.

           **
           To jak, glupku, dwa miesiace temu klimat do wyjscia byl, a teraz juz nie ma? Bo dwa miesiace temu debilowaty Bosak wyprowadzal Polske z Unii czyli klimat byl, tak? Ozesz ty, kurwa, imbecylu.
           • xiazeluka Re: Targowica to tez byla Konfederacja, Kretynie, 16.10.21, 09:13
            Kretynie52, jesteś głupszy niż przewidują to dyrektywy Komisji Europejskiej. Obecnie nie ma klimatu, ponieważ naiwna większość nie dojrzała do tego pomysłu - a skoro nie dojrzała teraz, to tym bardziej nie była dojrzała wcześniej. Naprawdę trzeba Cię popychać kijem od szczotki we właściwym kierunku, sam nie umiesz trzymać kursu?
            • benek231 Targowica to tez byla Konfederacja, Kretynie, :O) 18.10.21, 08:45
             kretynaluka napisała:

             Obecnie nie ma klimatu, ponieważ naiwna większość nie dojrzała do tego pomysłu - a skoro nie dojrzała teraz, to tym bardziej nie była dojrzała wcześniej.

             **
             Tyle, ze dwa miesiace temu glupek Bosak wyprowadzal Polske z Unii bo sadzil, ze jest ow klimat. Dopiero teraz, po protestach i badaniach opinii publicznej, doszedl do wniosku, ze nie ma klimatu, ty antydemokratyczne gowno.
             A to oznacza, ze dwa mesiace temu mial w dupie co na ten temat sadzi 90% Polakow. On, jak i ty, glupku, wyprowadzaliscie Polske z Unii kompletnie nie liczac sie ze zdaniem Polakow. Co dobitnie pokazuje ile jestescie warci, wy koscielne kurwy.
             • xiazeluka Re: Targowica to tez byla Konfederacja, Kretynie, 18.10.21, 08:57
              Dwa miesiące temu Bosak wyprowadzał Polskę z Mumii? A jak to ten mocarz jednoosobowo robił? Bo wiesz, Kretynie52, Mła jakoś tę interesującą inicjatywę przeoczył.
              Tak nawiasem pisząc politycy powinni kierować się racją stanu, a nie sondażami, no ale to zbyt trudne dla Ciebie, wolisz narkotyzować się cotygodniowymi histeriami.
              • benek231 Targowica to tez byla Konfederacja, Kretynie, 18.10.21, 15:48
               kretynaluka napisała:

               > Dwa miesiące temu Bosak wyprowadzał Polskę z Mumii?

               **
               Tak, bo 2 miesiace temu nie wiedzial jeszcze, ze na wyprowadzanie nie ma klimatu, gdyz 90% Polakow jest za pozostaniem w Unii. Dowiedzial sie o tym teraz ale dwa miesiace temu zupelnie nie obchodzily go opinie Polakow. Tak jak nie ochodza ciebie, ty antydemokratyczne gowno. Z tym tylko, ze tobie wolno byc forumowym glupkiem i zmieniac ustroj Polski na monarchie, podczas gdy Bosak, jako polityk, powinien orientowac sie w preferencjach Polakow, a 2 miesiace temu najzupelniej go to nie interesowalo. Choc takze wowczas nie bylo tego klimatu dla wychodzenia z Unii, ty brudna palo.

               Racja stanu to nie jest to co wydumal sobie w tym pustym lbie twoj Bosak, czy ty, pokrako. Racja stanu musi uwzgledniac dazenia, marzenia, cele, pragnienia Polakow - zwlaszcza tych 90% ktorzy sa za pozostaniem w Unii. Czyli nie tak jak twierdzisz ty mowiac, ze politycy powinni olewac sondaze, ty cieciu. Tyle, ze teraz najwyrazniej dotarlo to do Bosaka, podczas gdy ty pozostales tak samo durny.

               • xiazeluka Re: Targowica to tez byla Konfederacja, Kretynie, 18.10.21, 16:39
                A skąd wziąłeś baśń o tym, że dwa miesiące nazad Bosak nie wiedział tego, co wie teraz? Wygląda na to, że polszczyzna stawia Ci zaciekły opór i nie masz szans na dokonanie przełamania.

                Racja stanu ma uwzględniać interesy Polski jako państwa, a nie aktualne wzmożenia większości, skończony jełopie. Po afekty przychodzą i odchodzą, a racja stanu jest niezmienna.

                Dziecinniejesz w zastraszającym tempie. Chyba skutek uboczny czepionki na katar C19 oraz starych, genetycznych zwyrodnień.
                • benek231 Targowica to tez byla Konfederacja, Kretynie, :O) 19.10.21, 06:10
                 ketynaluka napisała:

                 kretynizmy
                 **
                 Racja stanu musi uwzgledniac aspiracje narodu. Inaczej jestes jakis Lenin, ktory te aspiracje mial w dupie, gdyz wiedzial lepiej. Ze swoim podejsciem jestes antynarodowcem bo nie liczac sie ze zdaniem narodu jestes antynarodowym gownem takze. Zapewne dlatego, ze jestes plynnym gownem w ludzkiej skorze, Kretyn.

                 I to by bylo na tyle.
                 Czy jeden czlowiek moze byc jednoczesnie zoologicznym wrogiem demokracji, przynaleznosci Polski do UE, rasista, mizoginem, antysemita, homofobem, antyociepleniowcem, ksenofobem, antyszczepionkowcem, anty-TVNowcem czyli wrogiem wolnosci slowa i mediow, antymaseczkowcem, wrogiem praw kobiet i wolnosci obywatelskich, symetrysta, oraz katolickim fundamentalista-integrysta?
                 Moze. To Xiazeluka, znany tez jako Kretyn. Czolowy nienawistnik, czolowa szczujnia tego F - ruski troll.
                 • xiazeluka Re: Targowica to tez byla Konfederacja, Kretynie, 19.10.21, 11:06
                  Jeśli "aspiracją narodu" (nie wiadomo, co to znaczy i o kogo chodzi, ale niech tam) jest na przykład chęć wywołania powstania w środku zimy 1863 roku albo postawienia się przeważającym siłom Hitlera w 1939 roku, to polską racją stanu jest te "ambicje" spacyfikować, zgnieść, rozproszyć - bo owe "ambicje" prowadzą do klęski, ruiny, strat i marginalizacji, Kretynie52.
         • qwardian Re: Targowica to tez byla Konfederacja, Kretynie, 15.10.21, 10:10
          Narodowy Robotnik zwracał już uwagę, że pieniądze z UE korumpują całą polską scenę polityczną i niestety również dotyczy to Konfederacji. Jest moim pierwszym wyborem, ale już tylko na zasadzie mniejszego zła. Potwierdza się poraz kolejny, że jedyną organizacją, która nie dopuszczała kompromisów była NSDAP..
          • xiazeluka Re: Targowica to tez byla Konfederacja, Kretynie, 15.10.21, 12:22
           A KPD?
           • qwardian Re: Targowica to tez byla Konfederacja, Kretynie, 15.10.21, 12:43
            Towarzyszu, kiedy wy roztrząsacie co powiedziała Klementyna Suchanow, moi serdeczni kameraden utopili działaczkę KPD w Sprewie, a potem analizowali jej poglądy. Co to za analogia?
            • xiazeluka Re: Targowica to tez byla Konfederacja, Kretynie, 15.10.21, 15:59
             Mła pytał o dopuszczalność kompromisów. KPD dopuszczała kompromisy?
             • qwardian Re: Targowica to tez byla Konfederacja, Kretynie, 15.10.21, 16:28
              Ten argument do mnie przemawia, stąd nie biegam z Mauserem w Posen jak szalony..
  • boomerang Re: Targowica roku 2021 chce nas wyrzucić z Unii 15.10.21, 08:47
   ileż można wytrzymać z tym ciemniakiem, a nawet z dwoma?
   ja odpadam
  • qqazz Janusz Lewandowski? 15.10.21, 20:31
   Czy to czasem nie ten sam od afery Techmy i Krakchemii, którego linią obrony było robienie z siebie kompletnego idioty który o niczym nie miał pojęcia i na niczym się nie zna.


   pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka