Dodaj do ulubionych

Zakazać łuków!

14.10.21, 11:31
Natychmiast!
Atak w Kongsberg. Napastnik strzelał z łuku, zabił pięć osób. Jest w rękach policji
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27687332,norwegia-atak-w-miescie-kongsberg-napastnik-strzelal-z-luku.html#s=BoxOpImg3
Z wyjątkiem norweskiej policji:
"Policjantom w całym kraju polecono noszenie broni z ostrą amunicją. Zazwyczaj funkcjonariusze w Norwegii nie są uzbrojeni."
Tą natychmiast dozbroić łukami zarekwirowanymi obywatelom!
Obserwuj wątek
  • piq jesteś zwolennikiem zabijania, sz0k,... 14.10.21, 15:16
   ...zakazanie posiadania łuków niczego nie rozwąże. Nie widzisz prawdziwej skali problemu. Należy zakazać obywatelom niekoncesjonowanego posiadania wszystkich materiałów, z których można wykonać urządzenie miotające. Twoja postawa to umożliwianie dalszych zbrodni przy pomocy choćby gumki z majtek. No i trzeba poważnie rozważyć kwestię poduszek, których sama nazwa wskazuje, że służą do duszenia ludzi.
  • herr7 płacimy za postęp 15.10.21, 11:12
   sz0k napisał:

   > Natychmiast!
   > Atak w Kongsberg. Napastnik strzelał z łuku, zabił pięć osób. Jest w rękach
   > policji

   > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27687332,norwegia-atak-w-miescie-kongsberg-napastnik-strzelal-z-luku.html#s=BoxOpImg3
   > Z wyjątkiem norweskiej policji:
   > "Policjantom w całym kraju polecono noszenie broni z ostrą amunicją. Zazwycz
   > aj funkcjonariusze w Norwegii nie są uzbrojen
   i."
   > Tą natychmiast dozbroić łukami zarekwirowanymi obywatelom!

   Podobnych sytuacji, z tym że z użyciem broni palnej jest na świecie więcej. Przypuszczam, że sprawcy robią to głównie z nudów. Gdyby jednak takich delikwentów publicznie wbijano na pal, czy łamano kołem to byłoby mniej chętnych, a tym samym mniej ich ofiar. Ludzi całkowicie niewinnych. Stosowanie okrutnych kar wobec zbrodniarzy nie wynikało z tego, że ludzie byli kiedyś głupsi, ale dlatego że nie było politycznej poprawności. A tak to sprawca zostanie skazany na 20 lat i jego największą karą będzie limitowany internet. A taka kara niestety nie odstrasza.
   • sz0k Re: Zakazać łuków! 18.10.21, 00:20
    andrzejg napisał:

    > Do zagadnienia można podejść inaczej.
    > Gdyby szaleniec miał dostęp do broni palnej, to ofiar byłoby znacznie więcej.

    Oczywiście! Dlatego broni palnej już zakazaliśmy. Teraz kolej na łuki, bo przecież gdyby nie miał do nich dostępu to "ofiar byłoby znacznie mniej"! Nie pozwolimy na ani jedną ofiarę masowych strzelanin z łuku! Dość już mieliśmy Robin Hoodów!
    • andrzejg Re: Zakazać łuków! 18.10.21, 18:47
     OK.
     To zezwólmy na posiadanie broni palnej.
     To może również bomby biologiczne , czy też chemiczne?
     W dalszej kolejności podręczne bombki atomowe...

     W którym miejscu postawisz szlaban?
     • qwardian Re: Zakazać łuków! 18.10.21, 20:17
      Każdy ma dostęp do sromotników, a ja na ogrodzie mam krzewy z owocami cisa, które są trujące. Węglikiem wapnia (karbid), eksploduje się otwory z kretami, dzisiaj nie jest popularny i dostępny jak kiedyś. Ale najbardziej wybuchowym ładunkiem wysadzono budynek rządowy w Oklahoma City, używa go każdy rolnik i ogrodnik..
      • andrzejg Re: Zakazać łuków! 19.10.21, 08:20
       Wielu może zrobić sobie samopał, albo wymyślić inną broń.
       Wiem, że potrafisz rozpylać trutkę ze sromotnika, ale powiedz mi, czy dla ogółu ma być dostępna broń profesjonalna , taka jak bomby biologiczne, czy chemiczne?

       • xiazeluka Re: Zakazać łuków! 19.10.21, 10:40
        Bronie B i C są zakazane międzynarodowymi konwencjami, więc obecnie nie ma takiej możliwości.

        Natomiast możliwość skonstruowania takiej broni jest cały czas, więc jeśli potrzebujesz straszaka na niesfornych klientów podkradających ciastka z lady, kup sobie trochę gotowego fosgenu do rozpylania albo spal jakieś tworzywo sztuczne zawierające to świństwo.
        • qwardian Re: Zakazać łuków! 19.10.21, 11:54
         Gazy bojowe w otwartym terenie nigdy nie były skuteczne, ale centralna klimatyzacja w wieżowcach to masowa broń, wystarczy podłączyć po nie wydech spalinowego generatorka za kilkaset złotych i po kilku godzinach setki sparaliżowanych pracowników nigdy nie podniesie się z fotela. Trucizna owoców cisu była stosowana przez Słowian do zatruwania strzał. W Castoramie są dostępne miotacze ognia, służące do zgrzewania papy. Napalm to faktycznie mieszanina benzyny z zagęszczaczem, najczęściej ciekłym mydłem jak w łazienkach publicznych..
     • sz0k Re: Zakazać łuków! 19.10.21, 11:30
      andrzejg napisał:

      > OK.
      > To zezwólmy na posiadanie broni palnej.
      > To może również bomby biologiczne , czy też chemiczne?
      > W dalszej kolejności podręczne bombki atomowe...
      >
      > W którym miejscu postawisz szlaban?

      Wszystko co ma charakter broni osobistego użytku powinno być dozwolone. Środki masowego rażenia i broń o charakterze wojskowym powinny być regulowane przez państwo i umowy międzynarodowe.
   • xiazeluka Re: Zakazać łuków! 18.10.21, 09:03
    Raczej wątpliwa teza.

    "Najbardziej szokuje drastyczny wzrost liczby zabójstw – było ich aż 656, czyli o 125 więcej niż w 2019 r. Jeśli nawet uwzględnić kilka morderstw sprzed lat teraz wykrytych przez policję, to wzrost i tak jest ogromny. Dla porównania w 2019 r. zabójstw było o siedem mniej niż w roku 2018. – Dominują zabójstwa na tle konfliktów rodzinnych czy koleżeńskich związanych z alkoholem – zauważa Sylwester Marczak, rzecznik stołecznej policji."

    Raczej trudno przypuszczać, by podczas awantur domowych czy podczas libacji mordercy używali broni palnej. W takich sytuacjach łapie się w emocjach to, co jest pod ręką, czyli najczęściej noże. Gdyby zakazać posiadania noży, ofiar byłoby znacznie mniej, tak?
    • sz0k Re: Zakazać łuków! 18.10.21, 10:36
     xiazeluka napisała:

     > Gdyby zakazać posiadania noży, ofiar byłoby
     > znacznie mniej, tak?

     To akurat jest możliwe, tylko co z tego? Gdyby zakazać poruszania się samochodami to byłoby mniej wypadków drogowych... To jest odwieczny konflikt między wolnością a bezpieczeństwem. Gdzie jest ta granica między "walką o życie każdego człowieka" (udawaną oczywiście, bo zupełnie głuchą, a wręcz promującą mordowanie ludzi w innych sytuacjach), a odbieraniem mu jego podstawowych wolności?

     To raz, a dwa to mamy do czynienia z klasycznym dla lewicowej choroby umysłu - zdejmowaniem odpowiedzialności za cokolwiek z człowieka. Stąd winnym jest narzędzie, a nie sprawca. Tak jest łatwiej, przyjemniej i nie trzeba się za wiele wysilać umysłowo. Po co dochodzić do tego co powodowało człowiekiem, że zachował się tak, a nie inaczej? Dlaczego osoba X nagle postanowiła wziąć karabin i dokonać krwawej masakry? A nóż widelec odkryjemy jeszcze coś niewygodnego? Że problem leży w mediach, pornografii, uzależnieniach, rozbitych rodzinach, itp. itd. Ale po co w to wnikać? Obwinić fakt, że miał dostęp do broni, bo przecież gdyby nie miał to by nie pozabijał (logiczne nie?) i vuala. Możemy odhaczyć sobie punkt na liście "walki o dobro człowieka i obronę jego życia" i przyznać medal za "walkę z przestępczością". A to, że sprawca (i wszyscy kolejni potencjalni) nadal pozostaje psychicznie chory i groźny dla otoczenia to już nie ważne. Chwyci za inną broń to się zacznie deliberować nad nowymi zakazami (co miał właśnie uwypuklić ten ironiczny wątek).
     To nie jest walka ze źródłami problemu tylko z potencjalnymi rozmiarami skutków problemu. Taka walka nigdy się nie skończy bo źródło będzie biło nieprzerwanie. I o to też chodzi... Po co łapać króliczka jak można go nieustannie gonić i cały czas zbijać na tym kapitał polityczny?
     • xiazeluka Re: Zakazać łuków! 18.10.21, 11:25
      Lewackie zidiocenie widać na przykładzie napaści nachodźców na granicę RP. Te same komuchy, które chcą nakazać Mła posiadania paszportu, by wejść do kawiarni na kawę, chcą wpuszczać bez ograniczenia podejrzane typy, a na widok bachora w betach w nadgranicznych chaszczach dostają polucji słownej "Gdzie są dzieci?" (gdzie są dzieci poćwiartowane podczas aborcji już ich nie interesuje). I rzeczywiście - winni są wszyscy, tylko nie sami nachodźcy: Polacy, bo nie wpuszczają, Białorusi, bo wpychają, sytuacja na Bliskim Wschodzie, pogoda, bo jesienna, błoto w lesie, bo mokre.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka