Dodaj do ulubionych

Szaleństwo Krzysztofa Skiby

18.10.21, 15:25
To były złudzenia. My po prostu nie pasujemy do Zachodu. Wydawało nam się naiwnie, że jak mamy Chopina to jesteśmy częścią wielkiego świata. Że jak Lem, Gombrowicz, Miłosz czy Tokarczuk tłumaczeni są na wiele języków, to my też znajdziemy wspólny język z Europą

Tymczasem, mimo marzeń sporej części Polaków, jesteśmy kulturowym Wschodem. Już nie tak dzikim jak kiedyś, ale Wschodem. Dlaczego w Polsce policja nie łapie złodziei? Bo musiałaby zamknąć cały rząd i połowę obywateli. Istnieje u nas to wschodnie przyzwolenie na złodziejstwo i cwaniactwo. Inaczej władza nie miałby takiego poparcia. Istnieje pogarda dla prawa. Inaczej nie łamano by tak chamsko Konstytucji i nie robiono bezczelnych reasumpcji głosowań oraz innych przekrętów.

Mamy piękne przepisy dotyczące wolności słowa i mediów, ale nikt ich nie przestrzega. Według ustawy o Radiofonii i Telewizji, dziennikarz telewizji publicznej jest zobowiązany do zachowania „rzetelności dziennikarskiej”. Musi być obiektywny, dać się wypowiadać obu stronom sporu, nie może popierać żadnej partii politycznej. Musi? Nie może? Włączcie sobie wiadomą stację. Tam jawnie na naszych oczach codziennie łamana jest ta piękna ustawa, a tzw. dziennikarze, to funkcjonariusze propagandowi władzy.

Naiwność Kukiza sięga zenitu, bo on jest przekonany, że jak wprowadzi przepisy antykorupcyjne (o co walczy) to wszystko już będzie cacy i politycy nie będą mogli kraść. Ależ wszyscy wiemy, że będą mogli, a kto wie czy nawet nie więcej, zasłaniając się dla jaj ustawą Kukiza.

Znawcy prawa twierdzą, że Andrzej Duda złamał kilka razy prawo (np. ułaskawiając Kamińskiego, który nie był jeszcze skazany) i co? I nic. Adrian wygrał kolejne wybory mimo, że na koncie ma gruchotanie przepisów.

Pamiętacie starą aferę z wieżowcami Kaczyńskiego w centrum Warszawy? Wykiwali biznesmena z Austrii na dwie duże bańki, ale prokuratura nie dopatrzyła się w tym żadnego przestępstwa. Gazeta Wyborcza dmuchała w żagle afery, myśląc naiwnie, że robienie prywatnych interesów w siedzibach partii (co jest zabronione, bo partie są dotowane przez państwo) wywoła oburzenie społeczne.

Ch..ja tam! Nikt się nie oburzył, a najwyżej powstało kilka zabawnych memów o tym, że Kaczyński, to nie polityk tylko deweloper. Lud nawet się cieszył, że jakiś bogaty frajer z Austrii został przez Kaczkę zrobiony w bambuko. Lud nawet nie łączy tego z faktem, że takie sprawy mogą mieć wpływ na wiarygodność Polski jako partnera biznesowego. Skoro ludzie związani z władzą mogą każdego oskubać, to Polska PiS przypomina bardziej skorumpowaną Nigerię niż kraj europejski.

I tak jest na każdym kroku. Setki przykładów. Przepisy, ustawy, zapisy dotyczące wolności mamy wspaniałe, ale ich deptanie wielu się podoba. Tak jak wielu podoba się bicie demonstrantów, dotowanie chuliganów przez ministra kultury, wyrzucanie dziennikarzy z podległych sobie mediów czy wywożenie głodnych dzieci syryjskich do lasu. Jesteśmy Wschodem, pachniemy Wschodem i Wschodem zostaniemy. Nawet jedząc amerykańskie hamburgery w zachodnich autach, ubrani w szwajcarskie zegarki.

obywatele.news/nie-pasujemy-to-byly-zludzenia/
Obserwuj wątek
  • qwardian Re: Szaleństwo Krzysztofa Skiby 18.10.21, 16:06
   Polacy jeżdżą pojazdami z Państw Osi, Niemiec, Włoch i Japonii, zegarki szwajcarskie włącznie z Rolexem są produkowane w Chinach, a mielonka z gazowaną wodą barwiona karmelem traci na popularności..

   www.bankier.pl/wiadomosc/McDonald-s-i-KFC-traca-na-popularnosci-Polacy-przerzucaja-sie-na-pizze-7669919.html
   • pikrat Re: Szaleństwo Krzysztofa Skiby 18.10.21, 17:01
    qwardian napisał:

    > Polacy jeżdżą pojazdami z Państw Osi, Niemiec, Włoch i Japonii, zegarki szwajca
    > rskie włącznie z Rolexem są produkowane w Chinach, a mielonka z gazowaną wodą b
    > arwiona karmelem traci na popularności..
    >
    > www.bankier.pl/wiadomosc/McDonald-s-i-KFC-traca-na-popularnosci-Polacy-przerzucaja-sie-na-pizze-7669919.html

    =========================
    Aby odpowiedzieć na publikację Skiby musiałbyś posłużyć się czymś nowszym niż artykuł Bankiera z 2019-05-16.
    A poza tym poza tematem.
    Lubisz Big Cyc i jego solistę?
    • boomerang Re: Szaleństwo Krzysztofa Skiby 18.10.21, 22:58
     Big cyc u solisty?
  • polski_francuz Zbyt smutne 18.10.21, 20:41
   pikrat napisał:

   " To były złudzenia. My po prostu nie pasujemy do Zachodu. Wydawało nam się naiwnie, że jak mamy Chopina to jesteśmy częścią wielkiego świata. Że jak Lem, Gombrowicz, Miłosz czy Tokarczuk tłumaczeni są na wiele języków, to my też znajdziemy wspólny język z Europą"

   by komentowac. Jak pozbyc ludzi zazdrosci? Jak nauczyc ich szacunku dla danego slowa? Jak nauczyc ich szacunku do prawa?

   PF
   • boomerang Re: Zbyt smutne 18.10.21, 23:03
    Spróbuj zapytać wykształconego Australijczyka kto to są: Lem, Gombrowicz, Miłosz czy Tokarczuk. No a Chopin był Francuzem, jak mi oznajmił wykształcony Australijczyk, komputerowiec.
  • boomerang Re: Szaleństwo Krzysztofa Skiby 18.10.21, 23:06
   Ten Skiba to filozof od pługa chyba, a może tylko zszedł na psy. Ma kompleksy.
   • pikrat Re: Szaleństwo Krzysztofa Skiby 19.10.21, 09:56
    boomerang napisał:

    > Ten Skiba to filozof od pługa chyba, a może tylko zszedł na psy. Ma kompleksy.
    >

    ===========================
    Naturalnie poza kompleksem emigranta, wiecznego tułacza i życiowej fujary.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka