Dodaj do ulubionych

Białoruś potęguje prowokacje na granicy.

08.11.21, 14:22
twitter.com/MON_GOV_PL/status/1457647830882045952
... a nasze formacje SG , Policji i wojska + urządzenia techniczne na granicy nie są przygotowane by skutecznie
zatrzymać bądź obsłużyć tych ekonomicznych imigrantów.
Wygląda na to, że Polsce opłaca się pokazać, że nie potrafi zatrzymać hord uciekinierów. To jest aż niewiarygodne. Przecież w istniejącej sytuacji konieczne jest włąćzenie się całej UE i Frontexu
.
Obserwuj wątek
  • benek231 Białoruś potęguje prowokacje na granicy. 08.11.21, 15:45
   czuk1 napisał:

   nasze formacje SG , Policji i wojska + urządzenia techniczne na granicy nie są przygotowane by skutecznie zatrzymać bądź obsłużyć tych ekonomicznych imigrantów.

   **
   Wyskoczylem z lozka wprost do compa a tam u was awantura, Czuku. Pisiory znowu zasraly sprawe. Bo jak pamietam to od poczatku tego kryzysu opozycja mowila o koniecznosci zaangazowania Frontexu, przez co wciagniecie Unii do tego bajzlu. Ale Kaczynski sie nadął i oglosil, ze oni zadnych Fronteksow nie potrzebuja i swietnie dadza sobie rade sami. I najwyrazniej o to wlasnie chodzilo Lukaszence. Cholera jak ci dwaj wspaniale sie rozumieja. Jeden organizuje awanture by drugi mogl sie robic coraz bardziej autorytarny, a ten drugi wlasnie taki sie robi. Bo takze mu to odpowiada. Teraz pozostaje chyba tylko NATO, bo Lukaszenka zdecydowany jest nawet doprowadzic do rozlewu krwi.

   Wystarczy, ze dzien lub dwa migranci na granicy nie odniosa sukcesu a wepchnieci pomedzy nich ruscy prowokatorzy zaczna strzelac do Polakow, po drugiej stronie zasiekow. I tak to sie zacznie. Bo dla Lukaszenki im gorzej tym lepiej. A to dlatego, ze jest z niego mily i cieply czlowiek - o czym opowiadaly same pisiory.
   • czuk1 Re: Białoruś potęguje prowokacje na granicy. 08.11.21, 17:40
    [...Białoruska straż graniczna opublikowała wideo, na którym widać, jak migranci rozstawiają namioty i szykują się do noclegu. Jeden z mężczyzn mówi na nagraniu, że cała grupa zamierza dostać się do Niemiec i nie zamierza zostawać w Polsce. Według informacji strony białoruskiej znajduje się tam ok. 2 tysięcy osób. ..](GW)


    Robi się nie wesoło. Jest wręcz niebezpiecznie. Szykuje się białoruski atak na Polskę przy pomocy obcokrajowców.
    Chyba Polska daje się wykołować przez UE. Na dziś widać, że przyjety przez Polskę ciążar - ochrona granicy UE, przerasta nasze siły. Setki uchodźców przenikają codziennie przez Polską granicę i trafiają do Niemiec a tylko dziesiątki zatrzymywane są na grnicy białorusko-polskiej. No i teraz na granicy "iskrzy". Na granicy wschodniej mamy kilka tysięcy agresywnych uchodźców, którzy forsują zasieki. Tabuny koczujacych na granicy mają być zasilone o dalsze tysiące uchodźców przygotowujących się na Białorusi do przemarszu przez Polskę ( są takie inf. z Białorusi).
    Rzecznk Komisji UE potwierdził, że UE oczekuje na wnioski Polski dot. niezbednej pomocy z UE i Frontexu.
    • benek231 Białoruś potęguje prowokacje na granicy. 08.11.21, 22:26
     Od poczatku tego konfliktu zastanawialem sie, Czuku, dlaczego pisiory nie chca tego Fronteksu. Litwa zazyczyla sobie i nie doswiadczyla tego desantu choc latwiej byloby Lukaszence z Litwa niz z Polska.
     Sadzilem, ze pisiory maja cos do ukrycia, bo oni zawsze maja, i dlatego nie chcieli by ktos patrzyl im na rece. I jeszcze pare innych rzeczy sadzilem.

     Ale teraz mnie olsnilo. Uswiadomilem sobie, ze pisiory nie chcieli Fronteksu wlasnie dlatego. Dlatego by nie utrudniac roboty Lukaszence. Zastanow sie nad tym Czuk. Pisiory to antyunijne i antydemokratyczne gowno, a Kaczynskiemu zdecydowanie jest bardziej po drodze z Lukaszenka anizeli z demokratyczna Unia. No i pisiory sa jednak dosc malo skomplikowane: ida na rympal, bezczelnie i tak po prostacku, ze az nie do uwierzenia.

     czuk1 napisał:
     • czuk1 Re: Białoruś potęguje prowokacje na granicy. 09.11.21, 10:58
      benek231 napisał:

      > Od poczatku tego konfliktu zastanawialem sie, Czuku, dlaczego pisiory nie chca
      > tego Fronteksu. Litwa zazyczyla sobie i nie doswiadczyla tego desantu choc latw
      > iej byloby Lukaszence z Litwa niz z Polska.
      > Sadzilem, ze pisiory maja cos do ukrycia, bo oni zawsze maja, i dlatego nie chc
      > ieli by ktos patrzyl im na rece. I jeszcze pare innych rzeczy sadzilem.
      >
      > Ale teraz mnie olsnilo. Uswiadomilem sobie, ze pisiory nie chcieli Fronteksu wl
      > asnie dlatego. Dlatego by nie utrudniac roboty Lukaszence. Zastanow sie nad tym
      > Czuk. Pisiory to antyunijne i antydemokratyczne gowno, a Kaczynskiemu zdecydow
      > anie jest bardziej po drodze z Lukaszenka anizeli z demokratyczna Unia. No i pi
      > siory sa jednak dosc malo skomplikowane: ida na rympal, bezczelnie i tak po pro
      > stacku, ze az nie do uwierzenia.

      Taką właśnie opinię słyszałem dziś w tv od dziennikarza Krytyki Politycznej. Jednym zdaniem -
      wyolbrzymianie i utrzymywanie tematu (przepychanka na granicy) jest w interesie Lukaszenki i PiS.
      Jak zwykle PiS takie sytuacje wykorzystuje dla przykrycia swoich problem ow wewnętrznych.
      Stąd małe działania w sprawie włączenia UE, NATO, ONZ ...... do pomocy w rozwiązywaniu
      skomplikowanej sytuacji na naszej granicy i granicy UE - Schengen.
      Taka teza jest bardzo prawdopodobna.
  • herr7 Re: Białoruś potęguje prowokacje na granicy. 08.11.21, 17:09
   czuk1 napisał:

   > ... a nasze formacje SG , Policji i wojska + urządzenia techniczne na granic
   > y nie są przygotowane by skutecznie
   > zatrzymać bądź obsłużyć tych ekonomicznych imigrantów.
   > Wygląda na to, że Polsce opłaca się pokazać, że nie potrafi zatrzymać hord uci
   > ekinierów. To jest aż niewiarygodne. Przecież w istniejącej sytuacji konieczne
   > jest włąćzenie się całej UE i Frontexu
   .

   Migranci masowo przybywają do Europy od kilku lat, tyle że dotyczy to krajów południa Europy, które są wobec problemu bezradne. Teraz zaczynają docierać też od wschodu. Upatrywałbym w tym próbę nacisku Łukaszenki na Zachód żeby ten zniósł sankcje. Ponieważ polski rząd broni "przedmurza" to kryzys może potrwać.
   • czuk1 Re: Białoruś potęguje prowokacje na granicy. 09.11.21, 11:20
    herr7 napisał:
    > Migranci masowo przybywają do Europy od kilku lat, tyle że dotyczy to krajów południa Europy, które są wobec problemu bezradne. Teraz zaczynają docierać też od wschodu. Upatrywałbym w tym próbę nacisku Łukaszenki na Zachód żeby ten zniósł sankcje. Ponieważ polski rząd broni "przedmurza" to kryzys może potrwać.

    Tak. Podobno w ostatnich latach Polska przyjęła ok. 60 tys, imigrantów z Afryki i Azji. Zjawisko rosnącego napływu mieszkańców w obszarów biedy i głodu nabiera stopniowo skalę exodusu ludności do Europy.
    Exodus znaczy tyle, co masowe wyjście, emigracja ludności. Niektórzy twierdzą , że jedną z przyczyn są niekorzystne zmiany klimatyczne.

  • benek231 Białoruś potęguje prowokacje na granicy. 09.11.21, 15:50
   Czuku, jak cos chodzi jak kaczka, wyglada jak kaczka, i kwacze jak kaczka, to mus byc kaczka. I do tego nie potrzeba przedstawiac naukowych dowodow.

   Caly szereg wczesniejszych zachowan pisiorow, ktore ewidentnie byly zbiezne z oczekiwaniami ruskich mozna bylo polozyc na karb zbiegu okolicznosci. Ale rezygnacja z Fronteksu musiala! byc zgrana. Oni to sobie uzgodnili.

   czuk1 napisał:
   • czuk1 Re: Białoruś potęguje prowokacje na granicy. 09.11.21, 17:53
    benek231 napisał: > Caly szereg wczesniejszych zachowan pisiorow, ktore ewidentnie byly zbiezne z oczekiwaniami ruskich mozna bylo polozyc na karb zbiegu okolicznosci. Ale rezygnacja z Fronteksu musiala! byc zgrana. Oni to sobie uzgodnili.

    Być może wmówiono mi, że Frontex to formacja która nie ma odpowiednich sił i środków do obrony granicy UE. Dlatego dziś uważam, że Fontex potrzebny jest teraz w sztabie koordynującym blokowanie granicy przed
    ludżmi wynajętymi przez Putina i Łuszenkę do prowokacji i osłabiania spójności UE. Tam doświadczenie i doradztwo ludzi Frontexu może być bardzo potrzebne. Słusznie zauważasz. PiS nie dorosło do tego by przed podjęciem każdej decyzji analizować czy nie służy ona osłabianiu Polski i interesom Rosji.
    • benek231 Białoruś potęguje prowokacje na granicy. 09.11.21, 20:02
     czuk1 napisał:
     >
     Być może wmówiono mi, że Frontex to formacja która nie ma odpowiednich sił i środków do obrony granicy UE.

     **
     Czuku, na YT slyszalem podobny argument wypowiedziany przez tego notorycznego i obrzydliwego klamce Morawieckiego. Mianowicie, ze to nie jest znaczna sila a raczej symboliczna, przy czym sily polskie sa zdecydowanie wieksze, a wiec dacie sobie rade sami i nie potrzebujecie Fronteksu.

     Chodzi jednak o to aby ci ludzie z Fronteksu fizycznie znalezli sie na samej granicy. To jest formacja miedzynarodowa, a wiec niejako rerezentujaca wiele krajow Unii. Co oznacza, ze ich kraje macierzyste zainteresowane sa ich dobrostanem - ich zdrowiem i zyciem. Czyli zainteresowane sa tym media tych krajow, rzady i obywatele. A jak przyjdzie co do czego, gdy dojdzie do powazniejszego konfliktu to kraje te bada gotowe stawac w obronie swych "chlopcow", swych obywateli. Jako wylacznie sila fizyczna w liczbie kilkuset Fronteks niewiele by znaczyl, ale poniewaz stoja za nim ich kraje, oraz Unia ta nic nie znaczaca dla Morawieckiego sila zaczyna znaczyc bardzo wiele.

     Zauwaz, ze Lukaszenka nie rozpoczal inwazji na Unie poprzez kraje w ktorych jest Fronteks, lecz poprzez Polske - gdzie Fronteks nie jest obecny, dzieki staraniom pisiorow. Zupelnie jakby Kaczynski umowil sie co do tego z Lukaszenka. Bo tak jeden jak i drugi potrzebuje tej awantury gdyz ich cele sa zbiezne. Lukaszenka pragnie destabilizowac Unie, szkodzic jej, utrudniac jej zycie, a z tego co widac identyczne cele ma Kaczynski. Bo obydwaj sa antyunijnym i antydemokatycznym gownem. I tu ida pod reke.
    • czuk1 Re: Białoruś potęguje prowokacje na granicy. 12.11.21, 16:00


     > benek231 napisał: > Caly szereg wczesniejszych zachowan pisiorow, ktore ewidentnie byly zbiezne z oczekiwaniami ruskich mozna bylo polozyc na karb zbiegu okolicznosci. Ale rezygnacja z Fronteksu musiala! byc zgrana. Oni to sobie uzgodnili.
     Nie posądzam pisowców, że chcą włączyć Putina do realizacji swoich autorytarnych zamiarów.
     Podejrzewam, że te liczne nietrafne ich decyzje, zbieżne/ sprzyjajce rosyjskiemu dyktatorowi, wynikają
     z nieprzemyślenia, z determinacji PiS w rozwalaniu demokracji w Polsce.
     Za dużo już mamy takich bezmyślnych decyzji. Dziś jest ewidentna próba zemsty Łukaszenki na Polsce za mocne, i z góry skazane na niepowodzenie, popieranie białoruskiej opozycji. Teraz trzeba tę żabę zjeść.
     Skłócając się z Lukaszenką tracimy spory rynek zbytu i korzyści w handlu zagranicznym z Białorusią.
     Nie wiem czy bezpieczne dla nas jest dalsze skłócanie się z Łukaszenką . Może lepiej było by
     skorzystać ze środków unijnych i dogadać się z tym dyktatorem , pokryć mu wydatki prowokacji; pod warunkiem. że zaprzestanie słać do Polski tych Arabów "wędrujących za chlebem", uzgodnić by odwiózł
     ich do ojczyzn. ? Zamiast tracić siły i środki na obronę granicy.?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka