Dodaj do ulubionych

oczywisty wybór:...

09.11.21, 18:51
...po tamtej stronie są agresorzy, którzy używają oszukanych przez nich ludzi jako broni; wśród tzw. migrantów jest mnóstwo, o co się założę, agentów służb specjalnych Rosji, Turcji i organizacji ekstremistów islamskich.

Po tej stronie granicy jest Polska, Unia Europejska/NATO i świat wartości euroatlantyckich wraz z jego dorobkiem materialnym i intelektualnym, atakowany przez antyzachodni sojusz zamordystów.

Wybór, czyją stronę brać, jest dla rozumnego człowieka prosty i wskazują to instytucje UE i świata Zachodu wprost, czego polskie postempactwo i elity z wielkim wysiłkiem nie zauważają (bo przecież UE jest cacana, jak przywala pisiactwu, ale gdy zajmuje stanowisko po stronie polskiego rządu przeciw migracyjnej agresji, to z miną idiotów się tego nie widzi). Jeśli nie wspiera się polskich i europejsko-NATOwskich służb, nieważne czy świadomie, czy z głupoty i bez względu na to, jak źle radzi sobie ekipa Plugastwa i Swołoczy będąca przy władzy,, to jest to akt działania na szkodę Państwa Polskiego, a także na szkodę naszych sojuszników z UE i NATO.

Można bardzo współczuć ludziom głodującym, marznącym i chorującym na granicy, ale niestety ich własna naiwność wpakowała ich w kłopoty. Są używani jako broń, są sprzętem bojowym używanym przez rządzącego Białorusią ichniejszego Xiecia Lukę oraz Putina i Erdogana do ataku na świat Zachodu, a zwłaszcza na nas.

To nie Polska, ani rząd Rzeczypospolitej (bez względu na to czym jest) są winne nieszczęściu tych ludzi, a skoro są środkiem walki, to muszą ponieść konsekwencje swoich złych wyborów. To smutne, ale tak jest. Jesteśmy bowiem w stanie pełzającej wojny.

Postempacy lejący ślozy nad biednymi migrantami nie uronili ani jednej nad ludźmi, którzy są w tragicznej sytuacji tu, w Polsce. A wystarczy obejrzeć komercyjny programik Polsatu "Nasz nowy dom", żeby takich ludzi zobaczyć. Ludzie, których los nie z ich winy ich skrajnie doświadcza, są hańbą dla polskiego państwa i społeczeństwa. Do nich jednak ten pajac poseł Starczewski Franciszek nie bieży bohatersko z siatką zakupów. Ludziom oszukanym w Polsce i wyzutym z dorobku nikt nie podaje pomocnej ręki. Ale oni są na naszych ulicach, Starczewscy, Jachiry i Gdule tego świata mijają ich obojętnie i mają głęboko w dupie, bo ci biedacy są Polakami. Jakiś Syryjczyk albo Irakijczyk - ooo, to co innego, on miał prawo wydać dziesiątki tysięcy euro, żeby dostać się na polsko-białoruską granicę i należy mu pomóc ją sforsować oraz otoczyć opieką, bo jest biedny, choć sam sobie ściągnął na głowę własne nieszczęście za kupę pieniędzy często niewyobrażalną dla przeciętnego Polaka.

Rzygam hipokryzją postempactwa. Tzw. "elity" postempu są zwyczajnie głupie i zakłamane. Kiedy słyszę, że jeśli chodzi o życie ludzkie, to obrona granicy jest nieważna, to jest to doskonale symetryczne do tego, co twierdzi Godek w kwestii dopuszczalności aborcji. Postempactwo i ciemnodupa są swoimi lustrzanymi odbiciami.

Dzisiaj bez względu na poglądy na rząd i władzę każdy, kto choćby słownie atakuje tych, którzy na froncie wojny hybrydowej z koalicją antyzachodnią próbują odeprzeć atak, jest zdrajcą i ponosi za to osobistą moralną odpowiedzialność. Nie interesuje mnie, czy z głupoty, czy dla interesu staje się wrogiem własnego państwa, UE i NATO. Kmicic i Radziwiłł byli na równi zdrajcami, bo działali na szkodę Rzeczypospolitej w imię obcych interesów. I gdyby nie ten naiwny emocjonalny idiota Kmicic, to zdrada Radziwiłła skończyłaby się jego zbigosowaniem przez wojsko stacjonujące w Kijedanach.
Obserwuj wątek
  • benek231 Re: oczywisty wybór:... 09.11.21, 20:45
   piq napisał:

   Jeśli nie wspiera się polskich i europejsko-NATOwskich służb, nieważne czy świadomie, czy z głupoty i bez względu na to, jak źle radzi sobie ekipa Plugastwa i Swołoczy będąca przy władzy,, to jest to akt działania na szkodę Państwa Polskiego, a także na szkodę naszych sojuszników z UE i NATO.

   **
   Czy wspieranie tych sluzb jest rownoznaczne z koniecznoscia jednoczesnego wspierania ich mocodawcow? Bo wyczytalem gdzies niedawno, ze pisiory oskarzaja o zdrade stanu i zamach na ojczyzne wszystkich ktorzy tylko sprobuja ich skrytykowac. Albo taka Witek prawie szlocha do kamery apelujac o jednosc i zgode narodowa, a rownoczesnie Terlecki oswiadcza, ze on ma opozycje w dupie i nie bedzie z ta holota rozmawial.
   O kurcze, przeciez powyzej takze ja sypnalem piasku w patriotyczne tryby, bo skoro krytykuje mocodawcow sluzb to tym samym smiem lekcewazyc i same sluzby, dzienie broniace was na granicy.

   Albo wez olanie Fronteksu przez pisiory. Wiesz cos o tym? Bo z tego co slysze celowo nie dopuscili tego Fronteksu aby nie sprawiac Lukaszence niepotrzebnych klopotow. Juz pisalem o tym w watku Czuka pt. "Białoruś potęguje prowokacje na granicy". Jak chcesz to poczytaj sobie.

   Zatem powiedz mi prosze, tak dla jasnosci, czy w zaistnialych okolicznosciach wolno krytykowac pisiory, bez narazania sie na miano zdrajcy?

   • oleg3 Re: oczywisty wybór:... 10.11.21, 08:38
    benek231 napisał:

    > Albo wez olanie Fronteksu przez pisiory. Wiesz cos o tym? Bo z tego co slysze
    > celowo nie dopuscili tego Fronteksu aby nie sprawiac Lukaszence niepotrzebnych klopotow.


    Frontex nie jest w stanie, wykorzystując wszystkich swoich oficerów, zapewnić ochrony budynków, w których pracują eurobiurokraci. Masz tu Krzysiu tekst z Dziennika Wileńskiego.
    kurierwilenski.lt/2021/07/07/polscy-funkcjonariusze-na-litwie-w-ramach-frontexu-najwczesniej-w-sierpniu/
    Jak poinformowała Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex), w związku z tą sytuacją Litwa poprosiła o dodatkowych 30, zaś Łotwa o dodatkowych 25 funkcjonariuszy straży granicznej.

    W odpowiedzi na prośby tych państw Frontex wystąpił do krajów członkowskich UE o wysłanie dodatkowych funkcjonariuszy na ich granice z Białorusią. „Jest to także działanie symboliczne, które pokazuje, że Unia Europejska jest w stanie wspomagać kraje członkowskie na granicach zewnętrznych, bo są to również granice całej Unii Europejskiej” — powiedział rzecznik Frontexu Krzysztof Borowski.

    Michalska, pełniąca obowiązki rzecznika komendanta głównego SG, przekazała, że w odpowiedzi na zapytanie Agencji Frontex Straż Graniczna zadeklarowała możliwość wysłania do 30 funkcjonariuszy wraz z pojazdami i sprzętem służbowym do ochrony granicy jako wsparcie dla Litwy i Łotwy.

    „Funkcjonariusze mogliby wyjeżdżać w trybie rotacyjnym. Najszybciej za kilka tygodni — około początku sierpnia. Decyzja o tym, kiedy i ilu funkcjonariuszy mogłoby wyjechać, leży po stronie Frontexu” — poinformowano.

    Dotąd Straż Graniczna potwierdziła wstępnie wyjazd na wrzesień. Jak wyjaśniła Michalska, chodzi o pojazd służbowy i ośmiu funkcjonariuszy (również w trybie rotacyjnym).
    • benek231 Re: oczywisty wybór:... 10.11.21, 09:11
     W watku Czuka napisalem, m.in:

     "Czuku, na YT slyszalem podobny argument wypowiedziany przez tego notorycznego i obrzydliwego klamce Morawieckiego. Mianowicie, ze to nie jest znaczna sila a raczej symboliczna, przy czym sily polskie sa zdecydowanie wieksze, a wiec dacie sobie rade sami i nie potrzebujecie Fronteksu.

     Chodzi jednak o to aby ci ludzie z Fronteksu fizycznie znalezli sie na samej granicy. To jest formacja miedzynarodowa, a wiec niejako rerezentujaca wiele krajow Unii. Co oznacza, ze ich kraje macierzyste zainteresowane sa ich dobrostanem - ich zdrowiem i zyciem. Czyli zainteresowane sa tym media tych krajow, rzady i obywatele. A jak przyjdzie co do czego, gdy dojdzie do powazniejszego konfliktu to kraje te bada gotowe stawac w obronie swych "chlopcow", swych obywateli. Jako wylacznie sila fizyczna w liczbie kilkuset Fronteks niewiele by znaczyl, ale poniewaz stoja za nim ich kraje, oraz Unia ta nic nie znaczaca dla Morawieckiego sila zaczyna znaczyc bardzo wiele."
     ==

     Czyli ja doskonale wiem, ze to sa symboliczne sily ale ich obecnosc na granicy jest jednoczesnie zaangazowaniem calej Unii w konflikt. A juz z cala pewnoscia niczemu to nie zaszkodzi. Zatem opowiadanie o tym, ze to sily symboliczne co to nic nie zmienia sa opowiadaniem malego Kazia, ktory nie bardzo orientuje sie w swiecie. Morawiecki moze tak tlumaczyc swemu debilnemu elektoratowi.

     Pisiory nie zaangazowaly Frontexu, a z nim reszty Unii, bo mieli jakas ukryta agende. A poniewaz zakryli wszystko tajnoscia wiec my mamy pelne prawo wysuwac takie hipotezy jakie uznamy za najlepiej wyjasniajace sytuacje. Niedawno Morawiecki sciskal sie z Erdoganem, a Lukaszenka okazal sie cieplym czlowiekiem. Jednoczesnie pisiorom spadalo poparcie wiec konflikt graniczny pojawil sie jak na zamowienie. Nie pierwszy raz, nawiasem mowiac maja takie "szczescie". A autorytarnie rzadzona Polska to jest wlasnie to o co chodzi ruskim. Czy ty tez popierasz autorytarne rzady?
     Jak dla mnie odbywa sie to wszystko pod haslem "zamordysci wszystkich krajow laczcie sie".

     oleg3 napisał:
     • oleg3 Re: oczywisty wybór:... 10.11.21, 09:22
      > Chodzi jednak o to aby ci ludzie z Fronteksu fizycznie znalezli sie na samej granicy. To jest formacja miedzynarodowa, a wiec niejako rerezentujaca wiele krajow Unii.

      Konkretnie, Krzysiu, z jakich krajów przybyłoby to wsparcie w sile połowy plutonu? Jesteś kompletnym durniem myląc Frontex z jednostkami liniowymi armii: " A jak przyjdzie co do czego, gdy dojdzie do powazniejszego konfliktu to kraje te bada gotowe stawac w obronie swych "chlopcow", swych obywateli." Bąkiewicz (ten od MN) może wysłać większe wsparcie niż Frontex.
      • benek231 Re: oczywisty wybór:... 10.11.21, 15:23
       oleg3 napisał:


       > Konkretnie, Krzysiu, z jakich krajów przybyłoby to wsparcie w sile połowy pluto
       > nu? Jesteś kompletnym durniem myląc Frontex z jednostkami liniowymi armii: " A
       > jak przyjdzie co do czego, gdy dojdzie do powazniejszego konfliktu to kraje te
       > bada gotowe stawac w obronie swych "chlopcow", swych obywateli."

       **
       Otoz nie myle Frontexu z jednostkami liniowymi, ale - to co tutaj nazywamy - tripwire mechanizm dziala tak samo w przypadku jednostek militarnych, oraz jednostek paramilitarnych badz cywilnych. Tyle tylko, ze panstwa nie odpowiadaja tu zaangazowaniem zbrojnym lecz siegaja po inne srodki w przypadku szkod ponoszonych przez swych obywateli (na przyklad po sankcje gospodarcze). O bezpieczenstwo tych z Frontexu troszcza sie ich ojczyzny, ich prezydenci, politycy, media, obywatele. Czyli to znow nie ja jestem durniem, gdyz zarowno nie myle Frontexu z jednostkami liniowymi jak i rozumiem zasady dzialania mechanizmu tripwire czyli, w tym przypadku poczuwanie sie panstw do ochrony swych obywateli.

       Innymi slowy zaangazowanie calej Wspolnoty poprzez Frontex bylo jak najbardziej wskazane. Natomiast olanie Frontexu przez Kaczynskiego wskazuje na to, ze ta cala akcja z migrantami byla wspolna ustawka z Lukaszenka.
       • oleg3 Re: oczywisty wybór:... 10.11.21, 17:06
        benek231 napisał:


        > Innymi slowy zaangazowanie calej Wspolnoty poprzez Frontex bylo jak najbardziej wskazane.


        Konkretnie, Krzysiu! Cała Wspólnota nie istnieje. Ba! Wspólnota reprezentowana przez miłe ci orientacje wzięła się za niszczenie Frontexu. Na szczeblu państw ile krajów UE ma pograniczników blokujących nielegalną migrację na lądzie?
        • benek231 Re: oczywisty wybór:... 10.11.21, 18:44
         oleg3 napisał:

         > Konkretnie, Krzysiu! Cała Wspólnota nie istnieje. Ba! Wspólnota reprezentowana
         > przez miłe ci orientacje wzięła się za niszczenie Frontexu. Na szczeblu państw
         > ile krajów UE ma pograniczników blokujących nielegalną migrację na lądzie?

         **
         A o podjecie kontynuacji dyskusji na te tematy zwroc sie moze do Kretyna. Zauwazylem, ze wychylil leb z krzakow i tylko czeka na okazje by sie powymadrzac.
     • xiazeluka Re: oczywisty wybór:... 10.11.21, 09:33
      Kretynie52, Frontex nie jest kochany przez przez twoich kamratów nazikomunistów:

      www.euractiv.pl/section/migracje/news/frontex-parlament-europejski-wegry-morze-srodziemne-unia-europejska-granice-zewnetrzne-tsue-prawa-czlowieka/

      www.socialistsanddemocrats.eu/pl/newsroom/socjalisci-i-demokraci-odmawiaja-rozliczenia-rachunkow-europejskiej-agencji-strazy

      Masz przestarzałe instrukcje, obecnie Frontex jest be.
     • zdrapka33 Re: oczywisty wybór:... 11.11.21, 08:53
      benek231 napisał:

      > W watku Czuka napisalem, m.in:
      >
      > "Czuku, na YT slyszalem podobny argument wypowiedziany przez tego notorycznego
      > i obrzydliwego klamce Morawieckiego. Mianowicie, ze to nie jest znaczna sila a
      > raczej symboliczna, przy czym sily polskie sa zdecydowanie wieksze, a wiec daci
      > e sobie rade sami i nie potrzebujecie Fronteksu.

      Jeśli nie nagranicę , jako posterunkowi, na pokaz ; to w sztabach Ludzie z Frontexu by sie przydali.
      Co poradzisz , nawet tu Pinokio chce pokazać siłę Polski. Teraz, kiedy UE włączy się
      do akcji , na granicy zobaczymy też ludzi Frontexu. Napewno.

      >
      > Chodzi jednak o to aby ci ludzie z Fronteksu fizycznie znalezli sie na samej gr
      > anicy. To jest formacja miedzynarodowa, a wiec niejako rerezentujaca wiele kraj
      > ow Unii. Co oznacza, ze ich kraje macierzyste zainteresowane sa ich dobrostanem
      > - ich zdrowiem i zyciem. Czyli zainteresowane sa tym media tych krajow, rzady
      > i obywatele. A jak przyjdzie co do czego, gdy dojdzie do powazniejszego konflik
      > tu to kraje te bada gotowe stawac w obronie swych "chlopcow", swych obywateli.
      > Jako wylacznie sila fizyczna w liczbie kilkuset Fronteks niewiele by znaczyl, a
      > le poniewaz stoja za nim ich kraje, oraz Unia ta nic nie znaczaca dla Morawieck
      > iego sila zaczyna znaczyc bardzo wiele."
      >
      A było by to bardzo ważne, taka propaganda i zainteresowanie państw z których
      pochdzą funkcjonariusze Frontex-u .
      .

      >
      > Czyli ja doskonale wiem, ze to sa symboliczne sily ale ich obecnosc na g
      > ranicy jest jednoczesnie zaangazowaniem calej Unii w konflikt. A juz z cala pew
      > noscia niczemu to nie zaszkodzi. Zatem opowiadanie o tym, ze to sily symboliczn
      > e co to nic nie zmienia sa opowiadaniem malego Kazia, ktory nie bardzo orientuj
      > e sie w swiecie. Morawiecki moze tak tlumaczyc swemu debilnemu elektoratowi.

      Widzę , że UE zauważyła pasywność i nieudolność Polski w rozwiązywaniu problemu
      granicznego i (po rozeznaniu sytuacji) przejmuje inicjatywę. Przygotowane są silne
      sankcje, nawiązane kontakty z USA i NATO,....włożony zostanie niewątpliwie Frontex.
      Wszystko podhasłem - Bronimy Granicy Schengen . Polska dostanie nadzorców
      i pomocników.I w najbliszych dniach będziemy widzieli te działania. .


      > Pisiory nie zaangazowaly Frontexu, a z nim reszty Unii, bo mieli jakas ukryta a
      > gende. A poniewaz zakryli wszystko tajnoscia wiec my mamy pelne prawo wysuwac t
      > akie hipotezy jakie uznamy za najlepiej wyjasniajace sytuacje. Niedawno Morawie
      > cki sciskal sie z Erdoganem, a Lukaszenka okazal sie cieplym czlowiekiem. Jedno
      > czesnie pisiorom spadalo poparcie wiec konflikt graniczny pojawil sie jak na za
      > mowienie. Nie pierwszy raz, nawiasem mowiac maja takie "szczescie". A autorytar
      > nie rzadzona Polska to jest wlasnie to o co chodzi ruskim. Czy ty tez popierasz
      > autorytarne rzady? Jak dla mnie odbywa sie to wszystko pod haslem "zamordysci wszystkich krajow la
      > czcie sie".

      Chyba już nie dadzą rady wygrać wyborów. Odkryli karty - za dużo jest błędów w rządzeniu. Za dużo - frontów walki otworzyli. Zdecyduje jednak - przygotowywane połączenie sił opozycji (jedna lista kandydatów ). Opozycja
      uzyska więcej głosów. Potwierdzi / wzmocni wybór, po zastosowaniu korzystnej dla siebie metody liczenia miejsc w parlamencie, Metody d'Hondta,
     • czuk1 Re: Frontex to nie straż graniczna... 12.11.21, 14:35
      piq napisał:

      > ...tylko agenda unijna ds. koordynacji ochrony granic UE. Nie ma własnych sił.

      Właśnie. Dlatego świetnie może funkcjonować w sztabie koordynującym całą
      akcję obrony granicy,
      Jest odpowiednia agencja unijna...... dlaczego z niej nie korzystać ? wink
      • oleg3 Re: Frontex to nie straż graniczna... 12.11.21, 14:51
       czuk1 napisał:


       > Właśnie. Dlatego świetnie może funkcjonować w sztabie koordynującym całą akcję obrony granicy,

       Po pierwsze. łamiecie Czuk regulamin umieszczając w ł a s n e teksty k u r s y w ą.
       Jako bezwzględny legalista musicie sami zgłosić łamanie regulaminu. Jako forumowicz jesteście chujkiem niszczącym mój wzrok.

       Po drugie. Merytorycznie. Frontex ma za dużo wodzów, za mało Indian. Nie potrzeba nam koordynatorów. Potrzebujemy pałkarzy.
        • xiazeluka Re: Frontex to nie straż graniczna... 14.11.21, 09:09
         Po pierwsze starania o azyl podejmuje się na przejściu granicznym, a nie w chaszczach, a po drugie nachodźcy nie chcą się starać o żaden azyl czy ochronę w Polsce, ponieważ ich celem jest IV Rzesza. Towarzyszu pseudo konserwatysto, naprawdę podłączcie głowę do kontaktu.
     • wkkr Re: Frontex to nie straż graniczna... 13.11.21, 09:30
      Czym jest Frontex?
      Celem utworzonej w 2004 r. Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex) jest pomoc państwom członkowskim UE i państwom stowarzyszonym w ramach Schengen w ochronie granic zewnętrznych unijnej przestrzeni swobodnego przepływu osób. Jako Agencja UE Frontex jest finansowany z budżetu UE i z wkładów państw stowarzyszonych w ramach Schengen. Do 2020 r. Agencja ma zatrudniać około 1000 pracowników, z których blisko jedna czwarta jest oddelegowana przez państwa członkowskie i po zakończeniu pracy we Frontexie powróci do służby krajowej.

      W 2016 r. Agencja została przekształcona w Europejską Agencję Straży Granicznej i Przybrzeżnej, której zadania objęły nie tylko kontrolę migracji, lecz także zarządzanie granicami i większą odpowiedzialność za zwalczanie przestępczości transgranicznej. Frontex jest uznawany obecnie za jeden z filarów unijnej przestrzeni wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości. Jego uprawnienia oficjalnie objęły także akcje poszukiwania i ratowania osób w sytuacjach związanych z ochroną granic morskich.

      Frontex to agencja operacyjna – ponad 1500 funkcjonariuszy z państw członkowskich jest stale rozmieszczonych w różnych częściach UE. Aby móc na bieżąco śledzić nowe, szybko zmieniające się okoliczności, centrum sytuacyjne Frontexu odpowiedzialne za monitorowanie granic zewnętrznych działa obecnie przez całą dobę siedem dni w tygodniu.
      ==================================================
      Jeśli Polska odmówi współpracy z Frontexem a uchodźcy będą zalewać Niemcy, to jedynym wyjściem będzie wywalenie Polski ze strefy Schengen.
   • zdrapka33 Re: oczywisty wybór:... 15.11.21, 22:13
    benek231 napisał:
    > Zatem powiedz mi prosze, tak dla jasnosci, czy w zaistnialych okolicznosciach wolno krytykowac pisiory, bez narazania sie na miano zdrajcy?    Myślę, że emigrantami nasi władcy się nie zajmują.. W kraju natomiast krytyką rządzących narażamy sie poważnie na ukaranie, przy najbliższej okazji. Szczególnie narażony jest Polak zaliczony do "II sortu".
  • benek231 Nie, to ty jestes bardzo glupi, Piqu :O) 10.11.21, 06:07
   piq napisał:
   >
   > Po tej stronie granicy jest Polska, Unia Europejska/NATO i świat wartości euroa
   > tlantyckich wraz z jego dorobkiem materialnym i intelektualnym, atakowany przez
   > antyzachodni sojusz zamordystów.

   **
   O czym ty mowisz debilu? Przeciez ty oficjalnie, na tym forum, odrzuciles te wartosci, i zadeklarowales sie jako antydemokratyczne i antyunijne gowno. Podpisales sie pod zamordyzmem i dyktatura, pijaku, wiec teraz nie wal na alarm jako ktos najzupelniej inny. Zachodnie wartosci przypomnialy ci sie ty putinowcu i kaczysto?! Czy moze przechlales juz nawet resztki przyzwoitosci ktora kiedys posiadales?

   Ten "świat wartości euroatlantyckich wraz z jego dorobkiem materialnym i intelektualnym", ktore odrzuciles, to glownie demokracja i rzady prawa, ze pozwole sobie na przypomnienie, ty durna brudna palo. A za gapowe sie placi, bo nawet jesli wowczas chciales przypodobac sie Kretynowi to i tak slowo sie rzeklo - jesli jeszcze rozumiesz znaczenie tego porzekadla.

   Widze, ze alkohol dokonal ogromnych spustoszen w twojej durnej lepetynie a napisales, co na pisales, w stanie zamroczenia, bo odpowiedziales rutynowo agresywnie na moj wpis, ktory nie upowaznial cie co do tego, wstretny obrzygancu. Nie bylo takiej potrzeby gdyz wpis byl neutralny ale ty zareagowales alergicznie gdyz zaslepiony i rozjuszony gorzałą.
  • benek231 Wyglada na to, zes pisowska szmata, Piq :O) 10.11.21, 15:35
   Debata pełna "wielkich słów". Według dziennikarki opozycja nie wpadła w pułapkę zastawioną przez PiS

   - To, co widzieliśmy w Sejmie i to, co słyszeliśmy przez ostatnie tygodnie w wypowiedziach polityków obozu rządzącego, to gigantyczny spektakl polityczny wokół wydarzeń na granicy. Byśmy wszyscy uwierzyli, że to sytuacja nadzwyczajnie groźna i może odmienić bieg historii - komentowała w TOK FM Agata Szczęśniak z OKO.press.

   www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,27786519,polityczny-spektakl-i-wielkie-slowa-ktore-nie-przystaja.html#s=BoxMMtImg4
   Gdybys nie mial mozgu jak orzeszek, Piq, to nie probowalbys wciagac nas w pulapke pisiej konstrukcji...

   Wystarczył jeden dzien by oliwa na wierzch wypłyneła

   piq napisał:
  • institoris2 nie badz naiwny piqu 11.11.21, 00:32
   piq napisał:

   > ...po tamtej stronie są agresorzy, którzy używają oszukanych przez nich ludzi j
   > ako broni; wśród tzw. migrantów jest mnóstwo, o co się założę, agentów służb sp
   > ecjalnych Rosji, Turcji i organizacji ekstremistów islamskich.
   >
   > Po tej stronie granicy jest Polska, Unia Europejska/NATO i świat wartości euroa
   > tlantyckich wraz z jego dorobkiem materialnym i intelektualnym, atakowany przez
   > antyzachodni sojusz zamordystów.

   o jakich "wartosciach euroatlantyckich" tutaj piszesz?

   Obecna sytuacja na polskiej granicy to pochodna tego, co wydarzylo sie w roku 2015, a w roku 2015 to wlasnie rzady panstw zachodnich i pieprzona "unia wartosci" nie przyjmowaly do swiadomosci, ze nalezaloby bronic wlasnej cywilizacji przed, jak to ujmujesz, "antyzachodnim sojuszem zamordystow", wprost przeciwnie, uczyniono wszystko, zeby ten atak umozliwic, dopuszczajac sie dywersji od wewnatrz..
   >
   > Wybór, czyją stronę brać, jest dla rozumnego człowieka prosty i wskazują to ins
   > tytucje UE i świata Zachodu wprost, czego polskie postempactwo i elity z wielki
   > m wysiłkiem nie zauważają (bo przecież UE jest cacana, jak przywala pisiactwu,
   > ale gdy zajmuje stanowisko po stronie polskiego rządu przeciw migracyjnej agres
   > ji, to z miną idiotów się tego nie widzi). Jeśli nie wspiera się polskich i eur
   > opejsko-NATOwskich służb, nieważne czy świadomie, czy z głupoty i bez względu n
   > a to, jak źle radzi sobie ekipa Plugastwa i Swołoczy będąca przy władzy,, to je
   > st to akt działania na szkodę Państwa Polskiego, a także na szkodę naszych soju
   > szników z UE i NATO.

   Instytucje UE i swiata Zachodu werbalnie popieraja Polske jedynie ze wzgledow czysto koniunkturalnych, obawiajac sie reakcji wlasnych obywateli, ktorym przeciez uroczyscie obiecano, ze sytuacja z roku 2015 juz sie nie powtorzy (w co naiwna publika wierzy, choc praktyka jest zupelnie inna i Europa przyjmuje setki tysiecy emigrantow rocznie, fakt, ze nie dzieje sie to tak spektakularnie jak w 2015 roku).
   Nie mamy w Polsce zadnych europejskich i NATOwskich sluzb, ktore wspieralyby Polske w obecnym kryzysie, a ze swojej strony przestrzegalbym przed szukaniem jakis "europejskich rozwiazan", bo skonczy sie tak jak z Grecja, czy Wlochami- Polska bedzie zobowiazana do przyjecia emigrantow, a nastepnie beda oni relokowani do innych panstw EU- czyli rozwiazanie, ktore Polska w roku 2015 odrzucila (i slusznie!). O ile sie nie myle, to zadne z panstw UE nie wywiazalo sie calkowicie z obietnic skaldanych odnosnie kwot dot. relokacji emigrantow i tacy Grecy maja problem.

   > Można bardzo współczuć ludziom głodującym, marznącym i chorującym na granicy, a
   > le niestety ich własna naiwność wpakowała ich w kłopoty. Są używani jako broń,
   > są sprzętem bojowym używanym przez rządzącego Białorusią ichniejszego Xiecia Lu
   > kę oraz Putina i Erdogana do ataku na świat Zachodu, a zwłaszcza na nas.
   >
   > To nie Polska, ani rząd Rzeczypospolitej (bez względu na to czym jest) są winne
   > nieszczęściu tych ludzi, a skoro są środkiem walki, to muszą ponieść konsekwen
   > cje swoich złych wyborów. To smutne, ale tak jest. Jesteśmy bowiem w stanie peł
   > zającej wojny.

   jeszcze raz przestrzegam przed podpieraniem w tym kryzysie zachodnim swiatem (i jego tzw. wartosciami).
   Musimy miec swiadomosc, ze aktualny kryzys mozemy pokonac jedynie wlasnymi silami, korzystajac z okienka przychylnosci ze strony zachodu, bo to moze sie szybko skonczyc i na Polske posypia sie obelgi, podobnie jak to mialo miejsce z Orbanem w roku 2015, ktory zreszta do dzisiaj pozostal workiem treningowym dla europejskiego lewactwa.
   >
   > Postempacy lejący ślozy nad biednymi migrantami nie uronili ani jednej nad ludź
   > mi, którzy są w tragicznej sytuacji tu, w Polsce. A wystarczy obejrzeć komercyj
   > ny programik Polsatu "Nasz nowy dom", żeby takich ludzi zobaczyć. Ludzie, który
   > ch los nie z ich winy ich skrajnie doświadcza, są hańbą dla polskiego państwa i
   > społeczeństwa. Do nich jednak ten pajac poseł Starczewski Franciszek nie bieży
   > bohatersko z siatką zakupów. Ludziom oszukanym w Polsce i wyzutym z dorobku ni
   > kt nie podaje pomocnej ręki. Ale oni są na naszych ulicach, Starczewscy, Jachir
   > y i Gdule tego świata mijają ich obojętnie i mają głęboko w dupie, bo ci biedac
   > y są Polakami. Jakiś Syryjczyk albo Irakijczyk - ooo, to co innego, on miał pra
   > wo wydać dziesiątki tysięcy euro, żeby dostać się na polsko-białoruską granicę
   > i należy mu pomóc ją sforsować oraz otoczyć opieką, bo jest biedny, choć sam so
   > bie ściągnął na głowę własne nieszczęście za kupę pieniędzy często niewyobrażal
   > ną dla przeciętnego Polaka.

   mam sporo zrozumienia do tego typu argumentacji, choc uwazam ja za malo konstruktywna, bo w efekcie koncowym prowadzi to do stwierdzenia, ze powinnismy wyrzec sie wszelkich luksusow w ramach solidarnosci z wszystkimi tymi, dla ktorych szczescie nie bylo tak przychylne jak dla nas.
   W obecnym kryzysie nie ma to i tak zadnego znaczenia.
   >
   > Rzygam hipokryzją postempactwa. Tzw. "elity" postempu są zwyczajnie głupie i za
   > kłamane. Kiedy słyszę, że jeśli chodzi o życie ludzkie, to obrona granicy jest
   > nieważna, to jest to doskonale symetryczne do tego, co twierdzi Godek w kwestii
   > dopuszczalności aborcji. Postempactwo i ciemnodupa są swoimi lustrzanymi odbic
   > iami.

   poglady postepactwa i pani Godek nie sa symetryczne, a juz z pewnoscia brak im doskonalosci, bo jak slusznie stwierdziles "Można bardzo współczuć ludziom głodującym, marznącym i chorującym na granicy, a
   le niestety ich własna naiwność wpakowała ich w kłopoty"; abortowane dzieci nie wykazuja sie ani zbytnia, ani zadna naiwnoscia.
   >
   > Dzisiaj bez względu na poglądy na rząd i władzę każdy, kto choćby słownie ataku
   > je tych, którzy na froncie wojny hybrydowej z koalicją antyzachodnią próbują od
   > eprzeć atak, jest zdrajcą i ponosi za to osobistą moralną odpowiedzialność. Nie
   > interesuje mnie, czy z głupoty, czy dla interesu staje się wrogiem własnego pa
   > ństwa, UE i NATO.

   slusznie, choc obawiam sie, ze konsekwencje beda zadne.
  • kalllka Re: oczywisty wybór:... 11.11.21, 10:05
   Pralinka: … czy ja dobrze zrozumiałam,
   Radziwiłła papuga-Kmicic nieżywym, ale jako Babinicz zywa byl.
   Sprzedawca: jako żywo! Ino zamiana taka pozwala by bociana mógł dziobnąć szpaka.
  • ur-nammu Re: oczywisty wybór:... 11.11.21, 11:15
   piq: po tamtej stronie są agresorzy, którzy używają oszukanych przez nich ludzi jako broni; wśród tzw. migrantów jest mnóstwo, o co się założę, agentów służb specjalnych Rosji, Turcji i organizacji ekstremistów islamskich.

   Po tej stronie granicy jest Polska, Unia Europejska/NATO i świat wartości euroatlantyckich wraz z jego dorobkiem materialnym i intelektualnym, atakowany przez antyzachodni sojusz zamordystów.


   Naiwny, czarno-biały obrazek jak z propagandowej czytanki. Tam zło, tu dobro. Tam agresorzy, tu ‘świat wartości euroatlantyckich’ (tu napomknę, że do tych wartości w ostatnim czasie ochoczo dołączono wyścig, które z państw UE szybciej i pełniej zbliży się do dyktatur z lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku – pandemiczna hucpa z postępującym demontażem dotychczasowych swobód obywatelskich obnażyła fasadowość wielu deklarowanych wartości).


   piq: A wystarczy obejrzeć komercyjny programik Polsatu "Nasz nowy dom", żeby takich ludzi zobaczyć.

   Obraz kreowany w komercyjnych programikach ma zwykle tyle wspólnego z rzeczywistością co treści reklam wciskanych nachalnie wszędzie, gdzie się tylko da. „Nasz produkt jest najlepszy i najtańszy!”


   piq: Dzisiaj bez względu na poglądy na rząd i władzę każdy, kto choćby słownie atakuje tych, którzy na froncie wojny hybrydowej z koalicją antyzachodnią próbują odeprzeć atak, jest zdrajcą i ponosi za to osobistą moralną odpowiedzialność.

   Gdy słyszę, że wyraziciele poglądów odmiennych od zachwalanych przez głosiciela są zdrajcami, ludźmi niedojrzałymi, nieodpowiedzialnymi i tym podobne, od razu wiem, że głosiciel nie ma zbyt wiele rozumu i że nie potrafi przytoczyć rzeczowych argumentów. To zresztą nie powinno nikogo dziwić, bo trudno znaleźć rzeczowe argumenty w czarno-białych programikach komercyjnych dla inteligentnych inaczej.
  • perla_z_roztocza Re: oczywisty wybór:... 11.11.21, 11:20
   ależ jest inny wybór piq.
   Znaczy się, należy uznać Łukaszenkę prezydentem i znieść sankcje, i imigranci znikną w mig.
   Ale nasi politycy w każdym zdaniu pinkolą "reżim Łukaszenki", "reżim Putina".
   No ok, reżim, ale po co o tym wrzeszczeć?
   Na dodatek podżegacze wojenni wmówili światu, że jakaś gosposia domowa wygrała wybory na prezydenta.
   PP Łukaszenka utrzymywał porządek na Białorusi, ludzie biedy nie klepali, drogi dobre, czysto.
   I dla nas jako sąsiada to wartość dodana bo gwarantuje spokój i robienie biznesów.
   Poza tym, na wschód od Bugu nie ma tradycji wolnościowych i poczucia państwowości.
   Nie wspominając o fetyszu Kretyna52 czyli demokracji.
   Tam państwa mają niecałe 30 lat, mówią po rosyjsku, a Putin dla nich to mołodziec.
   Zresztą, wystarczy popatrzeć na Ukrainę aby zrozumieć, że PP Łukaszenka nie chce tego na Białorusi.
   30 lat temu Ukraina była bogatsza od Polski.
   Ale przyszła rewolucja pomarańczowa, Majdan, itp.
   Efekt? Dziś Ukraina jest najbiedniejszym krajem w Europie. Ubyło 11 milionów (sic!) obywateli. Spora część wylądowała u nas.
   Centrum Kijowa czy secesja Odesska nie przykryje nędzy, biedy, wyludnionych wiosek, zrujnowanych dróg, odrapanych miast. Ale za to mają demokrację oligarchów. Ukraińcy nie kochają Ukrainy, nie lubią jej, nie chcą za nią walczyć. Wolą do Polski lub Kanady.
   Dlatego trudno się dziwić Łukaszence, że rozpędził tych warchołów, którzy na prezydenta chcieli babę, której jedyną umiejętnością jest upieczenie kury, i która by zrobiła na Białorusi drugą Ukrainę.
   Ale UE i oczywiście Polska nie uznaje go prezydentem, nakłada sankcje. W imię demokracji.
   No to się odwinął.
   Słowem, jedynym rozsądnym wyborem jest dogadanie się z Łukaszenką właśnie.
   • czuk1 Re: oczywisty wybór:... 12.11.21, 20:20
    perla_z_roztocza napisał:

    > ależ jest inny wybór piq.

    [.......]
    > Słowem, jedynym rozsądnym wyborem jest dogadanie się z Łukaszenką właśnie.


    Bez szczegółów. Tak rozmowy. Np.wstępna propozycja UE...... zapłacimy za obozy dla uchodźców na terenie Bułgarii. Lukaszenka zajmie sie deportacją uchodźców.
    • perla_z_roztocza Re: Ty Perla jestes ruska agentura :O) 13.11.21, 11:26
     widzisz Kretynie52, wy jankesi macie świra w instalowaniu demokracji w krajach trzecich.
     Spójrzmy na efekty waszej walki o demokracje.
     Upadłe państwa, wojny domowe, terroryzm, ruina gospodarcza, miliony zabitych, masowe migracje.
     Walcz dalej tępy baniaku właśnie.
     • benek231 Ty Perla jestes ruska agentura :O) 13.11.21, 15:55
      pierdla_z_krocza i napisała:

      bzdury

      **
      Moze i mamy swira ale przynajmniej nie lizemy dupy - jak ty teraz - Lukaszence, czy jakiemus innemu ruskiemu pijakowi.
      My wiemy, ze demokracja jest najlepszym ustrojem - wiemy gdyz korzystamy z jej dobrodziejstw na codzien.

      Kiedy mieszkalem w Polsce zafascynowany bylem wlasnie demokracja amerykanska, kanadyjska, australijska, niemiecka, francuska, brytyjska, skandynawska, holenderska, dunska, mniej hiszpanska i wloska. I to nie amerykanie zrobili desant na moj umysl. Bylo co podziwiac, zazdroscic, pragnac - gdyz te demokracje to byl rozwoj, wyzsza (niz twoja) kultura, dorobek intelektualny, mysl techniczna, humanizm i humanitaryzm... Po prostu czlowiek chce dla siebie tego co lepszego maja inni. A nie chce czegos gorszego, jak np. zamordystycznego ustroju, rosyjskiego, bialoruskiego, chinskiego, polnocno-koreanskiego, kubanskiego, indonezyjskiego, pakistanskiego, afganskiego, birmanskiego... itp. itd. Chyba, ze czlowiek jest tak kompletnie glupi jak np. ty Perla, Kretyn, czy Oleg3, albo jest taki skurwysyn jak Kaczynski wraz ze swymi kolegami i biskupami, przy czym (zauwaz) glupota i skurwysynstwo zazwyczaj chodza pod ramie.

      Wiele narodow byloby szczesliwych gdyby mogly zaprowadzic u siebie ten piekny ustroj, demokracje. Niestety przeszkadzaja im w tym zazwyczaj glupota i skurwysynstwo wielu ich obywateli. Czesto wspomaganych przez ruska agenture, badz koscielna agenture w przypadku krajow katolickich, podkladajacych noge entuzjastom rzadow ludu oraz rzadow prawa, w miejsce rzadow czerwonych lub czarnych kacykow. U ktorych ty, Matolku, robisz za podnozek, oraz seksualny obiekt.
       • benek231 Ty Perla jestes ruska agentura :O) 13.11.21, 21:36
        pierdla_z_krocza i napisała:

        glupoty, jak to ona

        **
        Skoro uwazasz, ze wymienionymi w pierwszej grupie krajami najlepiej rozwinietymi rzadza niedorostki to najlepiej swiadczy jak mocno nasral ci do pustaka Kaczynski. A w dodatku robisz loda jakiemus cieciowi Lukaszenki. Jak jakis kloszard, ktorym pewnie jestes, niedouczona pierdoło.
         • benek231 Ty Perla jestes ruska agentura :O) 14.11.21, 07:56
          perla_z_roztocza napisał:

          tymi najlepiej rozwiniętymi krajami rządzą teraz dewianci seksualni.

          > Spójrz na swojego prezydenta, toż to koniec historii demokracji jest właśnie.

          **
          Sam jestes seksualnym dewiantem, co potwierdzila tu pewna panienka, wiec moze nie projektuj na innych, ty zboku.

          Moje wzorce sa na Zachodzie, podczas gdy twoim jest Putin - bo taki rzeski i kąpie sie w przeręblu. Mnie pociaga dorobek kulturowy Zachodu, a ciebie komunistyczne "w zdrowym ciele zdrowy duch". W swoim oddaniu sie ruskim nawet nie zauwazyles, ze Putin spasl ci sie nieco.

   • kalllka Re: oczywisty wybór:... 19.11.21, 18:29
    Belarus's Lukashenko tells BBC: We may have helped migrants into EU www.bbc.co.uk/news/world-europe-59343815
    Zwykło się komentować to co się wkleja, ale link -wywiad z Łukaszenka tego nie potrzebuje.
  • wkkr Re: oczywisty wybór:... 12.11.21, 18:46
   Kara śmierci za głupotę to zbyt surowy wyrok.
   Tych ludzi powinno się zgarniać do obozu. Postępowanie azylowe nie powinno trwać dłużej niż 2 tygodnie. Sama procedura powinna być tak skonstruowana by 90% dostawało odmowy. To bardzo szybko przerwało by napływ uchodźców.
   ================
   Władze Polski nie robią dosłownie nic by problem rozwiązać.
   Działania które podjęto są mało skuteczne (7000 uchodźców już jest w Niemczech) i maja charakter reaktywny i są wymierzone jedynie w tych nieszczęsnych naiwniaków których wykorzystuje Łukaszenko.
   Do tej pory nie podjęto żadnych działań wymierzonych w Łukaszenkę i jego ludzi. Nawet noty dyplomatycznej nie skierowano! Nie wezwano na dywanik osoby pełniącej obowiązki ambasadora. Nie obniżono ragi naszego przedstawicielstwa na Białorusi. Nie wprowadzono żadnych sankcji wobec Białorusi oraz firm które organizują przerzut ludzi. Nie zamknięto granicy z Białorusią. Nie wstrzymano ruchu kolejowego. Nie opublikowano kompromatow na Łukaszenkę i jego przydupników. Nasze służby nie prowadzą działalności w mediach społecznościowych a ruskie trolle wciąż zachęcają na arabskich stornach FB i youtube do podróży do UE przez Białoruś. Nie zwrócono się do USA by wywarło presje n a właścicieli FB i Youtube by takie konta blokowali.
   Nie opłacono dziennikarzy w krajach z których pochodzą uchodźcy by we właściwym świetle przedstawiali całą sprawę. Nie jest prowadzona ofensywa w mediach społecznościowych. Nie zwrócili sie o pomoc do sojuszników. Nie koordynują działań z Litwą i Łotwą.
   Generalnie pozwolili Polskę ruchać Łukaszence na wszelkie sposoby. PiS zachowuje się w tym przypadku jak alfons.
   • qwardian Re: oczywisty wybór:... 12.11.21, 19:49
    wkkr napisał:

    > Kara śmierci za głupotę to zbyt surowy wyrok.


    Za mały, te bandziory z Państwa Islamskiego, którzy zniszczyli własne dokumenty będą mieli ucięte głowy kiedy wrócą do Syrii i Iraku. Teraz będą bulgotać w podlaskich bagnach, zamarzną w lesie, albo wyśle się ich na białe niedźwiedzie. Brawo Putaszenka i Jarosław Kaczyński za starotestamentową zemstę na największych zbrodniarzach w historii tej planety..
   • czuk1 Re: oczywisty wybór:... 12.11.21, 20:09
    wkkr napisał:

    > Kara śmierci za głupotę to zbyt surowy wyrok. v

    > Tych ludzi powinno się zgarniać do obozu. Postępowanie azylowe nie powinno trwać dłużej niż 2 tygodnie. Sama procedura powinna być tak skonstruowana by 90% do stawało odmowy. To bardzo szybko przerwało by napływ uchodźców. v

    > ===============sad/b]

    > Władze Polski nie robią dosłowniewink nic by problem rozwiązać. -
    > Działania które podjęto są mało skuteczne (7000 uchodźców już jest w Niemczech) -- skąd ta liczba ?

    > i maja charakter reaktywny i są wymierzone jedynie w tych nieszczęsnych naiwniaków których wykorzystuje Łukaszenko. - [b]a jakie działania inne, skierowane do Białorusi mogły by juz teraz sytuację zmienić ?    > Do tej pory nie podjęto żadnych działań wymierzonych w Łukaszenkę i jego ludzi.-
   • institoris2 bzdura kompletna 15.11.21, 12:24
    i co dalej z tymi 90% odrzuconych azylantow?

    wkkr napisał:

    > Tych ludzi powinno się zgarniać do obozu. Postępowanie azylowe nie powinno trwa
    > ć dłużej niż 2 tygodnie. Sama procedura powinna być tak skonstruowana by 90% do
    > stawało odmowy. To bardzo szybko przerwało by napływ uchodźców.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka