Dodaj do ulubionych

Pisiorska Spoldzielnia Zryw w akcji - :O)

15.11.21, 19:35
w Bogatyni i Turowie.


Układ wokół Turowa i katastrofa "skrupulatnie zamiatana pod dywan". Reportaż "Superwizjera"

Terror, hipokryzja i korupcja - tak rozmówcy "Superwizjera" opisują ostatnie lata działalności bogatyńskiego samorządu. W ciągu zaledwie trzech lat prokuratura zatrzymała kilkadziesiąt osób, w tym burmistrza, miejskich radnych i prezesa państwowej spółki energetycznej. Większość z zatrzymanych to prominentni działacze Prawa i Sprawiedliwości. Równolegle do tych wydarzeń Bogatynia stała się centrum kosztownego polsko-czeskiego sporu o kopalnię Turów. Co wspólnego ma międzynarodowy konflikt o kopalnię Turów z aferą korupcyjną w Urzędzie Miasta Bogatyni i katastrofą górniczą sprzed pięciu lat? W czyim interesie jest odwlekanie ugody z Czechami oraz brak jawności w działalności kopalni? Reportaż Michała Fuji "Układ wokół Turowa".


tvn24.pl/polska/superwizjer-uklad-wokol-turowa-zatrzymanie-dzialaczy-pis-w-bogatyni-i-skutki-katastrofy-w-kopalni-turow-5487831
"Suwerenowi" oczywiscie we lbie nie zaswita mysl, by z TVP czasem przelaczyc na TVN, na przyklad. Ale tylko dlatego, ze we lbie suwerena raczej trudno jest o mysl. W konsekwencji nadal zyje "afera" z osmiorniczkami po 14 zl za klogram, a nie reaguje na wielomilionowe przekrety, gigantyczna korupcje jakiej swiat nie widzial, niszczenie przez pisiory panstwa, praworzadnosci, i prawa.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka